#koostöö

Taibutera – laste jõulukingituste paradiis

Eelmisel aastal saatis Lelunurk (uue nimega Taibutera) Hedonile kingituseks magnettahvli (mis muuseas on tänaseni üks hitt-mänguasi meie majapidamises, kaanepildil kingitus Idale), sel aastal üllatasid nad Hedonit teaduskohvriga. Eks ma saan aasta pärast teada anda, kas sellest sai samasugune hitt või ei.

Selle teaduskohvriga oli selline asi, et on suurem teaduspink (link) ja väiksem – teaduskohver (link). Ja alguses nad pakkusid, et ma võtaksin Hedonile selle pingi. Ta ei ole õnneks mõõtmetelt nii suur, umbes pool IKEA lasteköögist, aga ma ikka mõtlesin, et siis on see selline asi, mis jääb seisma, sest meile koju see väga hästi üle paari kuu ei mahu ja siis ma viiks ta tädi juurde ja seal jälle käime me piisavalt harva.. Otsustasin, et sobib meile kohver ka, sest sealgi on palju avastamist.

Ühtlasi sain ma katsetada veel ühe mänguasja, mida Taibutera soovitas 8+ aastastele kingituseks. Ja saan kinnitada, et see pakub lusti nii neljasele kui 25sele ehk viisime ühel õhtul Hedoni sõbranna juurde hoida koos mänguga..

Teaduskonstruktor (link), on megalahe. Kui me selle saime, läksime just mu sõbranna juurde, kes pidi Hedonit paar tundi hoidma ja tal oli endal megapõnev sellega mängida. Kui esimesel korral Hedon ei kannatanud oodata, et millal need jupid täpselt sentimeetripealt paika saavad, siis järgmisel korral ootas ta kannatlikult, millal kokku saab ja siis oli nii ootusärev, et kas tuleb välja…

Laste kingitused kõik ühest kohast

Ma teadsin juba aasta tagasi, et valin kõik jõulukingitused ka sel aastal Lelunurgast, megalihtne. Lähed, ütled laste vanused ja sood ja nad soovitavad kohapeal kohe, mis võiks kellele sobida ja siis teed oma valiku. Kodulehel on ka hästi jaotatud vanuste ja sugude kaupa kõik asjad.

Ma küll olen igal aastal vähendanud oma kingituste arvu, mida ma teen, aga lapsi pole ma kunagi välja jätnud. Ja neid lapsi ikka mõned on, kellega Hedon tihedamalt mängib ja kes mulle ka piisavalt armsad on, et nendele kinke teha. Pigem jätan nende vanemad ilma :)

Kaheaastasele – just nii vana on Hedoni kasuvend ehk meie lapsehoidjate laps, kes on nagu pereliige, niiet kuidas ma jätaks ta ilma kingituseta? Ja samamoodi mu sõbranna noorem tütar, kelle vanem laps on jälle Hedoniga sama vana ja kellega me suhtleme üsna tihedalt. Poisile sai siis hunnik toiduaineid suures puust kastis (link), sobivad hästi mängukööki. Ja tüdrukule sobis hästi puidust riietumispusle (link).

Viieaastasele – loogikamäng (link). Ja Hedonile toovad päkapikud veel meisterdamisosakonnast üht teist, ühe raamatu mida enam poes ei ole ja kindlasti mõne veepliiatsiga värviraamatu (link).

A, ja oma lasteaiarühma kingitused tellisime ka ikkagi Lelunurgast ära, hea mugav, kõigile sama asi, tuleb kohe puuvillases kinkekotis koos nimesildiga ja otse jõuluvana kingikotti. Seal on terve valik “väikeseid” jõulukingitusi, mis sinna puuvillasesse kotti mahuvad. Vaata siit!

Meie valikusse jäi “Pisa” minimäng, mis on põnev ja lihtne motoorikamäng, kus täringut veeretades on eesmärgiks täita mängukettad värviliste klotsidega. Mängu võidab mängija, kes kogub endale kõige rohkem kettaid ning ehitab kõige kõrgema torni. Kompaktsete mõõtmete tõttu on mängu mugav igale poole kaasa võtta. Näiteks reisile või pikemale autosõidule või spaasse minnes.

PS! Koodiga marimell saab kõik asjad
Lelunurgast 15% soodsamalt!

Loe ka neid postitusi:

Mmmm.. seda lapsed ostaksid!

Peavalu lasteaia rühma kingitustega

4 thoughts on “Taibutera – laste jõulukingituste paradiis

 1. See riietumispusle oli üks ilge jama meil… last eriti ei huvitanud (muud pusled läksid vägagi peale) ning need tükid sealt kaanelt panid ju kohe minema ja siis ma kogu aeg toppisin neid sinna karpi jne.
  Idee tundub jube lahe aga miskipärast iga lapsega ei toimi (kõik on ju erinevad), vbolla kui lapsega pidevalt koos tegutseda, siis hoiab selle kenasti koos aga korralikud alusega pusled toimisid paremini.
  Mis oli veel üks õnnetus – raamatupusled, need kus on pilt kui pusle. Seda rohkem kui korra kasutada ei saa, need papitükid kuluvad ja hakkavad välja kukkuma ning siis ei ole ka korralikku kohta nende puslede hoidmiseks (minigrip kotte laps ei suuda avada-sulgeda, karp on parim) ning need tükid läksid lõpuks prügisse, sest igast pildist oli jälle midagi puudu lõpuks.
  Mina kiidan Lego Duplo rongi (läks peale nii tüdrukule kui poisile), poisil totaalne legovaimustus ikka väga pikalt. Vankreid, võimlemisrõngaid, redeleid, kiikesid soovitan ka. Ning suurematele lauamänge, mida koos mängida.

 2. Väikelastele soo alusel kingituste tegemine on muidugi naeruväärne. Need pole sekslelud, et asi peab klappima sellega, mis püksis on.
  Samas Lelunurga jaotust vaadates on mänguasjad samad (vähemalt enamuses), olenemata soost. Seega, miks üldse see sooline selektsioon esilehel? Vanuse järgi- jah, arusaadav.
  Tänapäeval peaks igati vältima seda suhtumist, et tüdrukud topivad plastmassist kaalikaid ja kartuleid potti ning valivad hilpe sel ajal kui poisid arendavad peenmotoorikat ja loogilist mõtlemist.

Comments are closed.