Let the show begin – SmartLynx hakka plekkima!

Kui me Kretega Bulgaarias olime, siis ilmateade lubas äikest, välku, pauku, metsikut tormi ja sadu. Viisime end juba sellele lainele, et lend VÕIB hilineda. Peame tunde lennujaamas passima ja jumal teab mis. Sõnusime vist ära?

Päev enne äratulekut tundus kõik korras olevat. Alla vastuvõttu ilmus silt, et buss tuleb meile järgi kell 11:45. Ja kuigi samal õhtul müristas ja välku lõi, Vanapagan silku sõi, siis hommikuks klaaris ilma imeliseks. Meil oli suisa kahju kohvreid pakkida ja sööma minna, seega tegime kõike ülihelikiirusel, et veel kaks tundi päikest saaks võtta.

Pilt tehtud hommikul kell 9:02 – “kaks tundi lennuni”

Jooksime siis 11st tuppa, pessu, kohvrid kokku, et valmis saaks ja.. Vastuvõtus check-outi tehes teatati aga, et ouu… teie lend hilineb, teil on tuba üheksani ja antakse teada, mis kell teile järele tullakse. Me olime nagu puuga pähe saanud. Miks meid keegi varem ei teavitanud, mida me jooksime nagu lollakad.. Oleks saanud rahus päikest võtta ja tšillida.

Uurisime siis reisikorraldajalt koha peal, et mis värk on. Nad olla meile proovinud tuppa helistada, aga me ei vastanud, jätnud siis vastuvõttu teate, et nad meid teavitaks. Kui raske olnuks vastuvõtul jätta tuppa silt – come to reception vms. See info oli hotellil juba PÄEV varem. Miks ei pannud reisikorraldaja siis sinna 11:45 järgitulemise asemel, et lend hilineb, info selgumisel vms. No jumala mõttetu keiss. Saime teada, et nad helistavad ÕHTUL, mis kell meid peale võetakse, aga umbes 9-10 ajal.

Nojah, läksime pakkisime kodinad lahti tagasi, otsisime bikiinid välja ja läksime basseini äärde tagasi. Mis ikka muud teha.

Kui ma Facebooki postitasin, et lend on edasi lükatud, selgus, et ka Tallinnast väljuma pidanud lend on edasi lükatud ja..

Hakkasin siis jälgima, et mis kell lend Tallinnast välja saab ja mis kell Varnasse jõuab. Kõik justkui toimis. Meid võeti 22:20 peale ja sõitsime lennujaama.

Kaks tundi enne lendu oli meil check-in tehtud ja kuna kell oli juba pool kaksteist ja lennujaamas tundus olevat ainult meie lend, siis käisime söömas, passisime niisama ja.. järsku vaatame, et ilgem vihmasadu hakkas, lend lampi veel pool tundi edasi lükatud.

Kui kell oli 1:50 ja meie väravas polnud ikka veel mingit liikumist, siis mõtlesin, et vaatan Varna lennujaama kodukale, et mis kell see lend siis sisse jõudis.. See näitas, et lend hilineb.

Algul, et estimated saabumise aeg on 2:04, siis 2:08, lõpuks juba 2:18… Nii me seal passisime. Oli aru saada, et kui lend pole sisse jõudnud, ei liigu me ka kuskile.

Naljakas oli see, et mingil hetkel kadus Tallinnast tulnud lend Varna lennujaama kodulehelt ära. Ei näidanud, mis kell see maandus ega midagi.

Järsku hakkasid asjad liikuma. Saime lennukisse ja kodukas näitas järgmisel hetkel, et Varna-Tallinn 15.00 boarding. Nagu ah? Nagu kell oleks kolm päeval. Ühesõnaga suht segane.

Väljusime eelmise päeva kella kolmese lennu asemel 3:10 öösel.

Lennukis öeldi, et lend hilines Varna ilma pärast. Okei, kui nad pidasid silmas seda pooleteisetunnist hilinemist 1:30 asemel 3:10, siis ma saan veel aru, kui nad pidasid silmas 12 tundi hilinemist, siis see on bullshit, Varnas oli ilm super, nii maandumiseks kui päikese võtmiseks.

Pilt tehtud 14:56 päeval kui päikest võtsime

Tallinna lennujaama jõudsime me hommikul 5:40, ja nali jätkus. Mitte ühelgi tablool Varna lendu polnud. Nagu see lennuk polekski maandunud.

Passikontrollis
Väravatest väljas olles, ikka ei midagi… Me ei oleks nagu maandunudki

Ma ei tea, kas see oli mingi aps, mingi tehniline viga lennujaama poolt, taotluslik või mis.

Smartlynx värise, ma hakkan kammima!

Vahepeal soovitati mulle juba kohe SmartLynxi kirjutada ja raha hilinemise eest tagasi nõuda, keegi soovitas reisifirma poole pöörduda, keegi lennunõuded.ee abi kasutada jne.

Nüüd kogun siin tõendeid ja annangi asja lennunõuded.ee-le edasi, et nad meie eest asju ajaks. Ja mul ei ole vahet, kas ma saan selle raha kahe nädala, nelja kuu või poole aasta pärast, 400€ne rahasüst ei tee kunagi paha.

Arvestades, et SmartLynx on juba ka kohtusse antud 160 avaldusega, siis on päris huvitav seda jälgida, et mis saama hakkab. Nui neljaks, mina tahan oma 400€ tagasi saada!

TezTour nö kompenseeris meile selle, et saime toa pikenduse, aga samas nemad pole lennufirma, vaid ka tellija, kellest lennu hilinemine ei sõltu, seega vastutab lennu hilinemise eest ikkagi lennufirma ehk Smarlynx. Hoian teid asjade käiguga kindlasti kursis, sest see saab üks põnev teekond olema.

Kas kellelegi on kogemust SmartLynxilt raha tagasi saamisega? On keegi selle ka reaalselt kätte saanud või ongi asjad õhus, nad ei vasta, väldivad ja ignoreerivad? Kas keegi on kasutanud mõne firma abi (vahet pole siis kas Eesti või välismaa oma) ja raha tagasi saanud? Pean eelkõige silmas SmartLynxi, aga võib loomulikult ka muid kogemusi jagada, hea teistelgi teada!

16 thoughts on “Let the show begin – SmartLynx hakka plekkima!

 1. Meil elukaaslasega hilines eelmine juuni rhodosele 10 v 11 h (smartlynx) lend. Novatours maksis 37 eurot kõigile kes avalduse tegid ja siis pöördusime flagito poole ja detsembris saime mõlemad 400 ehk siis 800 kokku tagasi aga flagito võttis veel mõlemalt 120 eurot kogu selle jamamise eest vahelt. Aga mul oli savi. Ise poleks nii mitu kuud viitsinud ja osanud kammida smartlynxiga. Seega saime kumbki 280 eurot ja ostsime uued lennupiletid (seekord mitte smartlynxiga ja portugali)

 2. Reisi muljed olid tsill..juba mõtlesine,t ohh fine…läheks ikka ka :)

  Nüüd seda lugedes jõudis mulle taaskord kohale,et need ongi need põhjused..miks ma ei taha välismaale trippima/puhkama minna
  Ma olen liiga kärsitu ja läheksin täiega marru…ja ohh taevas siis hoidku alt :D

  Jään siiski kodumaa pinnale :)

  Loodan,et saad siiski võidu…niińg 400€ millega taskuid täiendada ;)

  1. Ma küll selle järgi ei otsustaks :) Meie oleme mehega käinud lastega ja lasteta reisil juba pea 10 a, paar-kolm korda aastas, alati oleme ise endale reisi kokku pannud, ei kasuta kunagi selleks reisifirmat, pole üldse keeruline ja eks neid kordi on ette tulnud ka, kus lend hilineb või tühistatakse, aga see pole ju midagi nii hirmsat. Lastega on jah ebamugav, aga kõik oleneb ka enda suhtumisest. Reisimata ka ei jäta, tuleb lihtsalt olla teadlik ja kõigeks valmis ;) Aga muidugi, kui see tundub jube ebamugav, siis ilmselt tõesti pole reisimine teie jaoks.

 3. Käisime kaaslasega aprillis Ryanairiga Küprosel. Mõlemal suunal lend esialgu hilines (lennujaamas passisime kokku äkki 6h), seejärel tühistati ja lükkus järgmisesse päeva. Täitsin Ryanairi lehel avalduse ja saime 1600€ tagasi (2x2x400), ei olnud mingit vassimist ega venitamist :)

  1. Sama kogemus, ka Küpros ja ka saime sama summa tagasi, väga ruttu tuli :) Küproselt tulles hilines üle 3 h, lastega reisides eriti piinarikas muidugi, kui oled arvestanud, et jõuad norm ajal Eestisse. Meie reis oli aprilli algul :)

 4. Meie lend hilines Smartlynxiga Küproselt tulles 12 h. Kasutasin lennunouded.ee abi. Veebruaris esitasin avalduse 5 reisija kohta, nõue 2000 eur. Mai lõpus oli raha käes:)

 5. Haha mul oli täpselt sama keiss, peaaegu täpselt samade kellaaegadega, ainult et väljumine oli Thessalonikist ja vedajaks Austrian Airlines. Jōudsin Viini 5 tundi lubatust hiljem ja jäin Tallinna lennust maha. Maandusin Tallinnas umbes samal ajal, kui teie. Lennujaamas oli ka näha, et absoluutselt kōik lennud vist hilinesid, väravate ees ootasime nagu kilud karbis. Hakkan raha ootama!

 6. Meil oli natuke teistmoodi jama, mis jumal tänatud lõppes siiski õnnelikult :) Märtsis pidime minema Nova ja Smartlynxiga Sharmi. Päev enne äralendu saime sõnumi ,et lend lükatakse edasi, mitte küll palju aga siiski ning järgmisel hommikul veel ühe sõnumi ,et veel lükatakse edasi :) Tegime siis Tallinnast aega parajaks ning lennujaama jõudes polnud tabloodel meie lennu kohta mitte mingisugust infot, ei check-in´i ega pardale mineku ,no ei millegi kohta :) Ootasime ja vaatasime , et mis värk on. Mingi hetk tundus asi juba suht kahtlane ning küsima minnes öeldi meile , et midagi ei lükatud edasi, olete lennukist maha jäänud ja ise süüdi. Vot sellel hetkel oli küll selline tunne ,et pane või pilli terve lennujaama silme all :) Sai siis kohe võetud kõne reisikonsultandile ning algselt aeti mulli ,et ise olete süüdi ja võite unustada kompensatsioonid jms. Müts maha meie reisikonsultandi eest, kes mitme päeva jooksul ajas läbi tule ja vasktorude meile lõpuks välja uue reisi ( mis kestis päev kauem kui algselt plaanis :) ) ning saime veel ka mõnisada eurot kompensatsiooni Smartlynxilt. Vot selline lugu :)

  1. Issand kui jube. Mismõttes oled ise süüdi, kui said sõnumid, et hilineb… see pole normaalne ju!

 7. Meie lend Sharmi hilines minekul 8h ja tagasi 3h. Kodus võtsime samuti lennunouded.ee appi ja paar nädalat tagasi saime raha arvele. Reis toimus märtsikuus.

 8. “Let the show begin – Smartynx hakka plekkima!!
  Oleks võinud panna mitte nii ossiliku ja parastava pealkirja. Annab sinust endast teatud kuvandi.

 9. Nõudsime ise. Türgi reis. 600 näkku, kaks inimest -saime. Algudrs püüdsid vastj vaielda ja tarbijavaidlustr komisjoni andes saime raha üdna kiirelt kätte.

 10. Mul just lõppes Smartlynxi-saaga.. Ühesõnaga, mina andsin jaanuaris oma taotluse Helpflighti sisse. Sealt öeldi kohe, et nende praktika ütleb, et Smartlynx ei vasta nendele kaebustele ja tõenäoliselt tuleb asi kahe kuu pärast tarbijakaitsesse anda. Nii ka läks. Nüüd, juuni lõpus sai asi lahenduse ja sain oma kompensatsiooni kätte. Helpflight võtab vahel mingi protsendi asjaajamise eest, aga viib ikka asja lõpule ka.

Comments are closed.