Lihtne lobapostitus

Mul on 13 poolikut postitust, mis kõik ootavad lõpuni kirjutamist, osadel on ainult pealkirjad, et mul head mõtted meelest ei läheks. Aga täna kohe üldse pole blogimisega aega tegeleda.

Kuna Meelis soovis piparkooke, siis meisterdasime Hedoniga hunniku. Instas näeb videot ka, kuidas väikemees rullis ja möllas.

piparkoogimeister

Ja no äriplaani pean 1,5 päevaga suhtkoht valmis saama. Õnneks suurem osa ongi olemas, aga timmida on räigelt vaja ja finantsanalüüs vms teha. Eile oli megahull koolituspäev, ma ausalt seitsmendal tunnil tundsin, kuidas aju enam ei võta midagi vastu ja ma lihtsalt olin enda äriplaanis nii sees, et tundsin, et savi need ülesanded ja näited, ei käi minu kohta, pusin parem enda oma edasi…

Kui ma näiteks alguses arvasin, et mul on ilgelt raske see 4474€ kokku saada, siis tegelikkuses tuli puudu. Mis on ka üsna normaalne. Sest kulusid ongi alguses rohkem.

Ja keegi siin ütles, et.. kuskil kommentaarides, et umbes keegi ei saa ühe korraga esitatud. Ma loodan, et ma saan, et ma teen ülikõva äriplaani kohe. Pluss mul on sellevõrra lihtsam, et AMETLIKKE kodurestorane ehk konkurente on väga vähe.

Ah, mis ma lobisen, hakkan parem tööle :)

8 Comments

 1. Kas töötukassa maksab sul kõik kulud kinni? Või peab sul endal ka kindlasti mingi algkapital olema?

  1. No soovituslik on see ettevõtteloomise sissemakse 2500€, aga samas saab selle ka nö hiljem maksta.
   Aga nagu näha, mul ei tule töötukassa rahast välja, seega on ikkagi omafinantseering ka, mis on üsna loogiline :)

 2. Käisin ka hiljuti ühel targal koolitusel kust jäi meelde koolitaja küsimus: “Kas see kui konkurente pole, on hea või halb?”.
  Selgus, et see on pigem halb, sest järelikult pole antud teenust/toodet kellelegi vaja olnud :P Ja see kui on konkurendid olemas on hea, sest siis saad neid tudeerida ja vaadata, mida saaksid ise paremini teha :)
  Aga seda ei tasu südamesse võtta :)

  1. Ei võtagi. Lihtsalt ma arvan, et seda niši pole veel Eestis nii väga avastatud + paljud teevad mustalt.

 3. Mul kogemus töötukassa ja äriplaaniga.
  Muidugi oleks tore kui saaksid esimese matsuga oma soovitud toetuse, aga mina ei saanud, sest …ei saanud. Kaaskiri oli nii pikk, et seda ei jaksanud lugedagi:)
  Sinu äri puhul…kui satud kirjutama oma praeguse kodu peale, ei näe ma kahjuks suurt lootust. Riske on liiga palju, töökohti ei loo jne jne.
  Minu äriplaan oli ka nn iseendale töökoha loomisega, ja mingisugused kattumised sinu plaanidega olid ka. Nt vastusest, miks ei saa mulle anda toetust:
  ” Selgusetuks jääb ettevõtte toimimisega seotu: igapäevane tööajajaotus, kuidas on ettevõttes lahendatud võimalikud asendamised, juhul kui ettevõtte põhitöötaja on puhkusel või haigestub.”
  Eksole…kui Hedon jääb haigeks, siis see on kõrge risk, kuna teed kodukohvikut kodus, kus on 1 tuba. Kui teed, ma ei olegi praegu aru saanud, pole kogu aeg lugenud…Ilmselt praeguse kodu puhul ei ole sul toetust saada suurt lootust, aga kes teab ehk kirjutad must valgeks,m valge punaseks ja punase mustaks.

  Veel:
  “Puudub teave võimalike klientide arvu ning nõudluse eeldatava mahu kohta, mistõttu ei saa olla kindel, et
  loodaval ettevõttel on sihtturul potentsiaali”. Kui sa ei saa ikka plaanis välja tuua, et sul on iga päev n+1 klienti, siis on jama.

  Ruumid olid mul olemas, käivituskulusid sisuliselt ei olnud, sest …mul on kõik olemas, kuid vaatamata sellele

  1. Innustav :D
   Aga need sinu miinused, on mul juba sisse kirjutatud kõik (haigestumised, eeldatav klientide arv) ja kodu rääkisin piltlikult musta valgeks jah :)

 4. Iseenesest oleks täitsa huvitav teada millise valemiga sa suutsid nuputada sellisele tegevusalale max summa ulatuses saadavat toetust?

  1. Minult küsid? Ma läksin totaalselt üle sellest ja võtsin suurema osa köögitehnikast välja, eks annan siis näppudele valu :)

Comments are closed.