London, kuus aastat igatsust!

Kõik postituses kasutatud pildid on tehtud mais 2012.

Kes veel ei tea, siis me lähme Londonisse. Mulle kingiti sünnipäevaks lennupiletid kahele ja majutuse eest vastutas Meelis, aga tegelikult saame ööbida mu sõbranna venna juures. Ja ma olen nii kahe vahel, kas teha eksperiment “säästlik London” või “let it go London”.

Kuna ma hakkasin loo juurde pilte otsima, siis ma pean rääkima ka meie esimesest tripist Londonisse. See oli kuus aastat tagasi mais, kui Galojani üle käis kohus. Seda me sinna kajastama läksimegi.

Muu hulgas võtsime seal tiimi sellal Londonis elanud Katrin Lustiga, kes tootis toona juba sisu TV3 uudistele. Koos me seda Galojani saagat seal ajasime, koos lõunal me käisime, üksteist aitasime ja.. tagasitulles läksime täiega riidu, sest ma kommenteerisin kuskil Facebookis, et Lust ja Galojan on nagu pada ja katel vms. Ta solvus täiega. Viimasel ajal pole suhelnud. Või noh, nii kuus aastat. Aga “Kuuuurija” on tubli saade, mul pole midagi öelda, selle Lusti aktiivsuse ja sellise himu järele, midagi leida, avastada, murda ja tõestada. Viis pluss.

Aga tulles nüüd selle uuesti minemise juurde, siis ma ühelt poolt mõtlen ärevusega kõikidele nendele poodidele ja šopingule Londonis. See on kõik need viimased aastad olnud mu unistus minna sinna tagasi šoppama. Meelis hakkas praegu oma telefonist otsima, kas tal on Londoni pilte ja tal on isegi metroo map alles seal :D

Miks me pole vahepeal käinud?

Lennud on alati megaodavad, aga ööbimine on alati nii kallis olnud ja mul on olnud imelik sõbranna venna juurde crashida. Aga nüüd hea värk – tema oli meie juures kui me Tais olime ja võtame paar ööd Londonis vastu.

Rääkides aga šopingust, millest ma unistanud olen, siis teiseltpoolt on mul tunne, et mul pole vaja nii palju riideid, kingi, kotte, nodi. Mu kapp ei ole kummist ja ta on hetkel niigi täis. Ma pidasin plaani juba, et teen mingi kapitühjendusmüügi enne minekut, siis saab ruumi, raha ja uusi asju :D Aga hetkel Hedon jälle palavikus ja no pole võimalik siin laagrit lahti lüüa, et asjad üles pildistada. Aga paar nädalat on veel aega, ehk ikka jõuan.

Eelmisel korral ostsin ainuüksi (ma ei suuda loendadagi), mitu paari kingi.

Ma mäletan neid ALDO kingi, siiani on alles, ainult et suured on. Ma mäletan, et Meru ostis endale kaks paari samasuguseid kingi, lihtsalt erinevat värvi, et neid siis kandagi, üks ühte värvi teine teist värvi. Ja Meru tutvustas meile Camden Towni… Mmm, täiega lemmikkoht!

Aga tulles ikka ja jälle selle šopingu juurde, siis ma tean, et ma tahan osta räigelt asju, riideid, kleite, Hedonile nodi…

Aga ka Hedoni kapid on pilgeni tavaari täis. Ma peaks ostma talle kaks numbrit suuremaid asju, ETTE, et osta. Tal reaalselt on mingi 50 T-särki ja ta kannab kümmet umbes.. Aga mis sinna Londonisse ikka minna kui šoppama?!

Ma eeldan, et oma käekoti ma lõpuks sealt saan, mida mul jätkuvalt ei ole. Kusjuures, mu viimane lemmikkott on Steve Maddeni oma, aga see on nii kulunud juba… Ja siis ma tean, et seal on Jeffrey Campbelli ja Irregular Choice poed ja.. Oeh…

Kõige kurvem on veel see, et me oleme viimasel paaril õhtul vaadanud Netflixist igasuguseid dokumentaale ja nüüd ma tahan minna Manolo Blahniku poodi (õnneks mul ei jagu raha ka allahinnatud kingade jaoks!) ja Steve Maddeni poodi (kus kahjuks hakkab rahakott iga teise paari peale), aga noh, ma lähen rohkem kotti otsima.. Ja ma loodan, et ma sealt Netflixist rohkem ainest ei saa, sest juba ma nägin soovitusi, et vaata veel seda dokumentaali ja seda jne. Ei, aitäh, see Netflix on jumala saatanast :D

Vaatamisväärsused on nähtud

Ma olen käinud omal ajal ära kõik need kohustuslikud vaatamisväärsused, Big Benid ja London Eyed ja sillad ja vahakujudemuuseumid… Ma ei näe pointi nende eest uuesti hingehinda maksta. Kui paaris kohas käia, läheb kahepeale juba sott. Ma saan selle soti eest kindlalt rohkem (šopata :D) kui uuesti vaateratta peal Instagrami pilti tehes (The London Eye pilet on a 30€) või mõnd popmuusikut võltsmusitades (Madame Tussaudsi pilet on a 35€).

Mis seal ikka, lähen käin vanad lemmikud kohad läbi. Näiteks Camden Towni ja Angelisse tahan jalutama minna. Mul viimasest korrast nii mõnusad mälestused nendest piirkondadest ja Nothing Hilli ja.. Oxford Streetile. Ikka ja jälle jõuan ma šopinguni välja. Aga mida muud seal teha? Lähen külitan niisama pargis ja haaran Starbucksit kohvi kaasa? Ka seda võib, aga neli päeva ikka ei külita ja kohvi ei joo.

Sööma lähme.. Jamie Oliveri juurde

Kuna üks osa sünnipäevakingitusest sisaldas ka õhtusööki Jamie Oliveri restoranis, siis ühel õhtul peame me end üles lööma ja sinna minema. Kusjuures, mis riided sinna peaks selga panema? Ma eeldan, et see on nõks fäänsim koht kui suvaline fish&chips pubi.

Aga kuskile pubisse ma kindlalt vabatahtlikult ei roni. Meelisel on oma trauma sellega. Istume meie kenasti kahekesti pubis, tegime väikse date nighti. Samal ajal kui ma vetsus käisin, lenasid talle lauda kaks silmini täis maadamit ja nõudsid, et ta nende õlled kinni maksaks. Hea, et Meelis mind lauas ootas, aga lahkusime üsna pea.

Juhin tähelepanu ka Meelise “self designed” särgile – Lord Voldemort :D

Klubides oleme me oma eluajal nii palju käinud, et väga nagu ei tõmba. Kuigi, tuleb tunnistada, et eelmisel korral käisime ühes klubis, mis oli “members entrance only” ja sinna viis meid üks India päritolu rikkur. Teate vaesel ei ole ikka sellisesse kohta asja. Kõik oli uhke ja ilus ja kallis, aga no ei tundnud ennast mugavalt. Aga kes teab, äkki nüüd on feeling teine. Ma mäletan ainult seda, et vein oli megakallis, söögist rääkimata. Midagi me seal sõime-jõime, sest olime kutsutud, aga ise ei läheks never sinna midagi ostma.

Meelise mälu järgi oli pokaal šampust 120 naela.

Ma tean, et Meelis hulluks kahe asja peale – kui saaks näpu külge kõikvõimalikele Harry Potteri asjadele – muusikalid, teemapargid, muuseumid, näitused ja no kõikidele asjadele, mis kuidagi selle Potteri teemaga assostseeruvad. Aga mind nagu üldse see teema ei paelu. Ja teine asi, millest ta siin unistab, on mõne filmi esilinastus. Eelmisel korral magasime “Snow White and the huntsman” punavaiba maha.

Ainuke asi, millele ma mõelnud olen, on mõni muusikal. Aga see vist jälle ei koti Meelist. Nojah, siis üks Potteri radadele ja teine muusikali vahtima.

Aga ma tean, et meil on päris mitu lugejat Inglismaal, Londonis ka (erilised tervitused siinkohal OV’le) ja no kindlasti on paljud lugejad seal käinud.. Neile kes kohapeal, me oleme avatud kõigele, võime kokku saada, mingeid lahedaid kohti koos avastada, või siis soovitage, kus olete ise käinud, mida näinud, kogenud. Kuhu saab tasuta ja kuhu üldse tasuks minna. Kus süüa soovitate? Ja no.. šoppamise parimad palad – meie kõrvad on kikkis :)

17 Comments

 1. Soovitan Harry Potteri stuudio tuuri, asub Watfordis pool tundi Londonist umbes. Seal võib vabalt päeva veeta. Ja kingipoes on oi kui palju nodi. Poodidest tkmaxx, normaalsete firmariiete outlet.

 2. Mina soovitan Gordon Ramsay restorane ka :) Bread St oma on kuidagi mõnusam, agga Heddon St pole ka viga (netist saab bronnida). Lemmikud in Dorothy Perkins ja ikka Primark ka…

  1. Primark’i kvaliteet on kehva, aga riided on odavad… Lihtsalt mõte, mida makstakse s.t. et ei maksta üldse nende riiete õmblejatele, ajab Primark’ist eemale…

 3. Ootan Teie Londoni muljete ja piltidega blogi juba. Tahaks ka ise kunagi sinna shopingule minna.

 4. Meelisele soovitan täiega harry potter and the cursed child etendust vaatama minna. Pileteid on küll keeruline saada aga endal õnnestus suvel part 2 vaatamas käia (part 1 ei saanud piletit) ja ma olin niiii rahul sellega. Mujalt ka ainult kiidusõnu kuulnud.

 5. Käisin jaanuaris just seal ja sain oma parima rameni maitseelamuse siukses kohas nagu bone daddies. Hästi lihtne koht aga väga maitsev ja neil oli hea majasiider ka :)

 6. Kings Cross Stationis on Harry Potterist tuntud “9 3/4 platform”. Tore, tasuta ja kui Meelis on HP fänn, siis saab vahvaid pilte ;) Seal kōrval kohe fänninänni pood. Päevasel ajal laenutatakse pildistamiseks propse ka. Ma käisin hilisõhtul – päeval on retsid järjekorrad, samas õhtul pole propse.

  Söögikoha soovitus – Byron Hamburgers The Cutil. Pole varem ega hiljem nii häid peekoni-juustukastmega friikaid ega burksi saanud.

 7. Minu lemmik poed on TKmaxx. Ta on pood, kes müüb brändi asju kuni 80% odavamalt. Kindlasti tasub neid külastada ja erinevaid poede neil. Kuna neil igas poes erinev valik asju. Nt neilt saab osta meeste Diesel ja Tommy Hilfiger teksaseid vaid £30 paar samas kui nende originaal hind üle saja on. Ise käin tihti ja skoorin alati palju asju.
  Neil nii laste, naiste, meeste ja kodu asju.
  Restorani osas, siis Jamie Oliveri restoranid pole nii vãnsid ja võid sinna minna igapäevase viisaka riietusega ( vähemalt meil on nii Manchesteris). Ja hetkel ka see teema, et ta sulgeb kõik oma restoraanid kuna ta on laostunud.
  Kõik siinsed lehed seda täis juba ammu, et Jamie sulgeb oma restoraane.
  Mina soovitaks Gordon Ramsay omi kui saate omale aja. Olen kuulnud, et Londonis neil mitu kuud järjekord.

  1. Gordoni omasse olen isegi samal päeval saanud. Netist saab bronnida ja on kohe näha kuhu mida saab.

 8. Meil on täitsa shoppasis küla ( Bicester village) 1h kaugusel Londonist. Kui korralikult šhoppata, siis kindlasti seal. Camden väga palju muutunud aastatega. Palju kohti on kinni pandud või asenatud jne. Ma soovitaks teile minna Brick Lane-i seal in parim karri ja seal on väga huvitavaid söögikohti. Covent Garden on ka aina ikusamaks läinud. Kindkasti jalutage või sõitke ratastega Hyde Park-is.

 9. londonis oli chicken cottage burksikoht lahe, oli nii vürtsiseid, kui tavalisi kanaburkse, nagu n.ö kohalike mustlaste” oma polnd puhas, a toit oli maitsev ja seal oxford streetil on jah palju riidepoode. topshop on eriti suur.

 10. Brixton market!! Teile raudselt meeldiks! :) Seal saate suua, juua ja niisama ringi vaadata! Ja Victoria coach stationi juures kohe on vaga ilus kohvik nimega Peggy Porchen, uleni roosa ja vaga vaga vaga ilus!!!! :)

 11. 6 aastat igatsust koha järgi, kus pole midagi muud teha, kui šopata.. olete ikka fruktid küll

  1. No ikka igatsed ju taga midagi, kus midagi on head. Kui šopingukohad on head, siis ikka igatsen. Nagu ma igatsen Phuketil söögiturgu taga või Bangkokis sööklat või Koh Sametil randa.

 12. Aga kas sa selle Lusti miljonärist eksmehe ka ikka ära nägid? Või oligi puhas väljamõeldis see?
  Vaadates pilte, siis tema riietuses küll ei kajastanud, et ta miljonär oleks olnud.

Comments are closed.