LOOSIMINE: uues kuues lastelaulud

Nägin pühapäeva hommikul Anu saates “Hommik Anuga” üht muusikalist pala, mis Hedoni voodis kargama pani ja mulle ka see versioon täitsa meeldis ja kui Kristel Aaslaid sellest veel rääkis, siis teadsin, kohe kui poodi satun, ostn ära.

Siin on täispikk versioon Kristeli uueskuues Entel Tenteli loost “Suusalumi”, mis on nii kaasahaarav, et kahju kohe, et ma laulda ei oska. Vaata loo lõppu, seal on video (link)!

E-esmaspäeval sattusingi Apollosse, kus see müügil oli (link!). Mõeldud-tehtud, eks :)

Igaljuhul meie präänikule need lood väga meeldivad. Mulle isiklikult meeldib ka Tanja versioon “Päkapiku” loost, kus on selline armas-naljakas aksent.

Laule uutes kuutes laulavad veel Getter Jaani, Birgit Sarrap, Uku Suviste, Dave Benton tütrega, isegi Mihkel Raud ja Orelipoiss on plaadile eksinud. Mihkli versioon “Rokime ümber jõulupuu” on päris äge. Samas see Orelipoisi ja Robin Juhkentali “Haldjate jõuluöö” pole my cup of tea. Aga kindlasti leiab igaüks sealt omad lemmikud.

Loosin välja kaks plaati, tšekake millist lugu te kõige rohkem uues kuues ootate ja jätke oma loosisoov kommentaaridesse. Nädala pärast teatan marimelli facebookis võitja! Ära unusta siis meid jälgida, eks :)

72 Comments

 1. Ma aravan, et kõik laulud võivad väga lahedad uues kuues olla, aga Rockime ümber jõulupuu lalulu tahaks kohe huviga kuulda :)

 2. Tanja päkapiku laulu tahaks ise kuulda, poisippõnnile meeldiksid ilmselt kõik laulud. Ootab teine jõule juba septembrist saadik, plaat tooks talle palju rõõmu!

 3. Jaa, mina tahana osaleda loosis :) Nägin seda plaati just alles kellegi Instas ja juba siis uurisin, et mis plaat see selline on. Kuna meie pere jõululaulde fänn siis tundus eriti lahe plaat olema, sest nii paljud lemmikud on kokku pandud vanu häid jõululaule laulma. (Mulle need uued jõululaulud ei istu, sest siis ei saa ju kaasa laulda ;)
  Aga kui küsimus on, et millist lugu kõige rohkem uues kuues ootan siis ehk Jaan Pehk ja Robin Juhkentali lugu Haldjate jõuluöö, see lihtsalt selline huvitav kooslus, et tahaks kuulda kuidas neil jõululaul välja tuleb ;)

 4. jess, see plaat on minu jõulusoov, lastele….ja endale ka nostalgitsemiseks. Kõik tundub põnev, kuulnud olengi vaid seda Kristeli lugu, aga ootan huviga Mihkel Raua etteastet!

 5. Kuna minu enda lemmik oli lapsepōlves talve võlumaa, siis tahaks ise huviga selle laulu uut versiooni kuulda ning loomulikult tahaks näha oma 2-aastase reageeringut jõululauludele :)

 6. Aisakell – Birgit feat. Kenneth Rüütli

  See kõige lemmikum jõulude laul ja oleks huvitav kuulata kuidas kõlab :) ja muidugi ka laps saaks teha tutvust nende vahvate lauludega!

 7. oi, ma sooviksin ka seda plaati voita. Lapsele meeldiks kindlasti koik laulud seal peal. Meil praegu on autos tavaline entel-tenteli laulude plaat ja laps pole muidu nous soitma kui see ei mangin, seega oleks uus plaat monus vaheldus ;)

 8. Läbi lume sahiseva Nele-Liis Vaiksoolt oleks kindlasti ilus.
  Oi, mu kaks plikat tahaksid selle plaadi järgi kindlasti väga tantsu vihtuda :)

 9. Hea meelega kuulaksin kõigi versioone nendest tuntud jõululauludest. Kuna Aisakell on südamelähedane laul, siis sooviks seda Birgiti ja Kenneth Rüütli versioonis kuulata

 10. Tanja lugu tahaks kuulda- aga vast on parem kui plaati pole, siis see ketraks päevad läbi meil autos või toas

 11. Mina ka täitsa jõululaulude fänn ja see aasta saan neid laulda ja kuulata oma pisipojaga. :) kõik tunduvad huvitavad, Tanja lauldud “Päkapikk” ehk eriti.

 12. Selle plaadi tahaksin küll meil mängima panna ja tütrega jõule oodata. Läbi lume sahiseva lugu tahaks juba kuulata.

 13. Oi kindlasti tuleb see plaat omale soetada. Lapsele kindlasti meeldiks. Tahaks kuulata sealt kõiki laule, kuid kõige rohkem Birgiti esituses “Aisakella”.

 14. Mul oleks 2 kindlat fänni kodus kohe olemas ja kuna pere jõulud on enamasti meil, siis on lausa 8 last, kellele jôuluôhtul väike meeleolumuusika võiks rõõmu teha. Enim huvitab Haldjate jõuluöö – Jaan Pehk ja Robin Juhkental.

 15. Piparkoogipoiste laulu kuulaks huviga ja oma lapsele võudaks küll mõtlesin just et peaks ostma selke plaadi

 16. Mina ootaks ka kõige rohkem Päkapiku laulu. Kui mu väike preili peale sündi lastehaiglas oli ja talle läbi pähe pandud kanüüli antibiotse manustati, nägi ta nii pisikese päkapiku moodi välja ja see oli põhilaul, millega teda magama laulsin :)

 17. See CD tundus juba Apollos nii ahvatlev, aga olin sunnitud poodi jätma. Kõige rohkem ootan Talve võlumaad, sest see tekitab lihtsalt sellise õige jõulutunde. Kuigi kõik tunduvad ülihead. :)

 18. Just see “Haldjate jõuluöö” nüüd tekitabki uudishimu (eriti kuna mulle väga mõlemad lauljad meeldivad). Mihkel Raua esitust kuulaks ka huviga. No ja üldse kuluks üks mõnus jõuluplast ära!

 19. Seda Kristeli lugu kuulsin ka Anu saates, aga tekitasid huvi Tanja loo vastu. Seda tahakski kuulata!

 20. Mina suurima heameelega osalen loosis :) vaatasin seda lugude nimekirja ja ei suutnudki valida, millist lugu eriliselt ootaks. Terve see plaat tundub ülipõnev

 21. Mina tahaks seda plaati ENDA kingikotti saada. :D Laulame lastega väga palju ja enamik nendest lauludest on peas, seega oleks väga vahva kuulata neid uues kuues ja saada natuke vaheldust pähekulunud viisijuppidele.

 22. Wow, kui kihvt ! Aitäh , et jagasid. Ma polnud varem sellest plaadist või projektist kuulnudki. Meie pere pisikesed poisipõnnid on hetkel just talve- ja jõululaulude lainel. Õpime just üht laulukest , mida esitada jõuluvanale.

  Vaatasin Kristeli videot… super ! Õhtu kohe palju rõõmsam ja parem uni tulemas. Homme kohe lasen ka lastele seda laulukest ja lööme koos tantsu :) Hirmsasti tahaks ka teisi laulukesi kuulda !!

  üli kihvt oleks kui meie perre see plaadike tuleks :)
  Eriti rõõmsad oleksid väike Martin ja Enrico ( koos emmega :P )

 23. Haldjate jõuluöö.
  Loosis soovin osaleda, sest lastelaulu plaat on autos meil “ribadeks” kuulatud ja laulud peas. Sooviks midagi uut ja praegusele ajale sobilikke lastelaule, et ei peaks kõrvu kinni hoidma, kui laps palub 101 korda keksulaulu :)

 24. Mina soovin ka osaleda. Mul poiss selline tantsulõvi, et ta rokiks kindlasti ise ümber jõulupuu kõikide lugude saatel :)

 25. Meiegi vaatasime Hommik Anuga saadet, nii laps kui mina olime hüpnotiseeritud Kristeli laulust Ja kuna talle tantsida ja laulda väga meeldiv, oleks see plaat armsaks kingituseks. Seega osaleme kindlasti loosis

 26. Mihkli versioon “rokime ümber jõulupuu” tahaks küll kuulata, tundub huvitav
  Lapsele ka ilmselt meeldiks saada oma plaadike, ta meil ilmatu suur muusikafänn

 27. Mihkel Raua Rockime ümber jõulupuu kõlab põnevalt. Ja kuna mu lapsel ei ole mitte ühtegi lastelaulude plaati (#kiviemakapsaaeda), siis oleks see super üllatus päkapikusussi sisse.

 28. Mina usun, et minu laulusõbrast lapsele meeldivad väga kõik lood selle plaadi peal. Me ei olegi ammu ühtegi uut plaati ostnud ja vanad on peaaegu ribadeks kulunud :) Lapsele valmistaks loosi võitmine väga suurt rõõmu!

 29. Jaa, minu nupsikutel oleks ka kindlasti hea meel. Kõikjal on hetkel päkapikud luuramas ja lastele väga meeldivad laulud. Hommikul lasteaias muusika mängib, siis nemad on esimesed, kes tantsima hakkavad ;) Kindlasti ootan ka Tanja Päkapiku lugu :) See võib huvitav olla. Eesti keelseid laule muidu ei lasegi kodus, see oleks hea vaheldus ja lastele ka rõõmuks ;)

Comments are closed.