Ma astusin jälle ämbrisse

Ma meie esimese koduprojektiga juba astusin ämbrisse, et hakkasin kõiki asju korraga tegema – magamistuba, söögituba, vannituba ja suvel mul oli totaalne mental breakdown – ma hullusin, ma ei tundnud sellest kõigest üldse rõõmu ja siia kolides tabas mind jälle see sama – tahaks tegeleda kõigega korraga. SURM! Ajusurm konkreetselt.

Esiteks läheb raha nii palju, et ei saa arugi, siia natuke, sinna natuke rohkem, sinna natuke jne ja lõpuks on kõik asjad pooleli ja lagas ja sa ei saa ööd ega mütsi aru. Otsustasin, et tõmban pidurit. Ja hakkame toimetama toa kaupa. Ma lihtsalt muidu lähen lolliks. Eelmine nädal käisid kõik korraga siin, kardinamõõtja, kapimõõtja, lambimõõtja, garderoobimõõtja ja igal õhtul kell üheksa läksin ma lastega koos magama, sest mu aju lihtsalt ei funktsioneerinud enam sellest mõtlemisest.

Nädal tagasi kirjutatud lõik:

Ja ma tabasin ma ennast mõttelt, et need kodud on nagu projektid mu jaoks. Projekt H (see kolmetoaline korter), projekt V (see praegune) ja lõpuks vist tuleb see projekt oma kodu. See sisustamine annab nii palju ideid, kuidas ma päriselt ühel päeval asju tahaksin. See on hea kool selleks, et ühel päeval saaks sellest oma kodust kodu, kus kõik on täpselt nii nagu ma tahan. Ja ma julgen öelda, et kui esimese projektiga ma hullult kalkuleerisin ja tahtsin saada koostöös, siis selle teise projektiga otsustasin ma kõik koostööd ära jätta (miks, sellest blogin eraldi) ja tulemus tuleb suhteliselt hea ca 10 tuhande euroga. Ehk siis kui ma alati arvasin, et sisustusele kulub 60 tuhat, siis saab ka soodsamalt.

Pärast seda nädalat, kus ma igal õhtul kell üheksa magama kukkusin, võite olla üsna kindlad, et see siin saab olema meie kodu päris mitmeks aastaks ja uuesti kolida ja sisustada ei taha ma nii pea. Kui nüüd aus olla.. siis kolmas kinnisvara ost on mul ikka mõttes ja seda sisustada oleks ju lausa lust. Aga mitte kolida ja omi asju paigutada.

Mõtlen täna, et.. miks ma ei võiks siin järgnevad kaks aastat aegamööda sisustada ja möllata. Ah? Kes keelab. Toa kaupa ja seniks kuni rahul olen.

Hetke seis on kaos!

Ja praegu ongi nii, et igal pool on midagi tehtud ja midagi puudu ja see ei ole see, kus ma elada tahan. Ehk siis võtame hetkeks seisukoha – kui see oleks üürikorter, poleks probleemi, me lihtsalt adapteeruks siia ja saaks hakkama. Seda ma teha kavatsengi. Sel nädalavahetusel kasutasin ära olemasolevad vannitoad ja sisustasin nad lihtsalt käepäraselt ära. Mul ei ole ju mõtet elada kastide otsas mõttega, et kunagi tuleb siia kapp, sahtlid, riiulid, nagi, kummut..

Esimese asjana saab ilmselt valmis alumine vannituba, sealt on mõõdud võetud ja pakkumine laual. Okei, ma ootan hinda veel, paari nädalaga peaks alumise vannitoa korda saama. Siis vaatame, mis veel üles jääb ja kas sinna on vaja sahtleid või korve või kuidas ma selle laste ja hommiku/õhtu vannitoa lahendan.

Elutuba on iseenesest valmis – diivan on olemas, söögilaud ja toolid, valgustid, telekakapp ja telekas.. Aga köök. See on totaalne peavalu! Mulle ei meeldi see tumehall absoluutselt. See ei ole üldse meielik. Seda enam, et muud värvid, mis elamisse valisime on valge, kuldne, must, tamm.

Või oleks õigem öelda köögikapid. Ma ei suuda välja mõelda, kas:

a) lasta neid kiletada – meil on mõõtudelt suht suur köök ja hinnapakkumine on kiletamisele ca 1500€
b) uksi värvida – hinnapakkumist pole küsinud
c) lasta teha uued uksed – selle jaoks on mul isegi pakkumine laual 850€ + paigaldus/eemaldus

Mida te teeksite? Mulle selliste hindade puhul tundub üldse, et jätaks selle köögi tulevikku ja telliks uue köögi, täpselt sellise nagu mulle meeldib, sest.. ega need sisud ja lahendused ei ole ideaalsed mu jaoks. Asjad mahtusid ära, aga mul ei ole väga mugav seal köögis toimetada.

Magamistuba on kastide hunnik

Olemas on voodi (sama nagu meil eelmises korteris oli, täissuuruses voodikastiga) ja eile sai ka sein tapeeditud. Enne märtsi lõppu ilmselt pole lootustki, et me kastimajandusest lahti saame. Garderoob on tellitud ja töös, aga nagu ikka.. 6-8 nädalat :)

Voodile tahan ma tellida veel pehme päise, Hedelini voodi tahan välja vahetada ja siis kui garderoob tuleb, siis ma näen, kas meil on vaja Hedelini kummuteid eraldi või ei. Enne ei julge neist loobuda ka. Üldse võiks talle uue mööbli tellida, et kleidid saaks rippuma panna jne, aga Meelis ütleb, et ma kannataks, ootaks selle garderoobi ära.. aga seal ma ei ole arvestanud üldse tegelikult tema asjade ladustamisega, vaid meie omadega ja nii mulle tundubki, et talle sobiks hoopis see mööbel – praegu meie tuppa, hiljem enda tuppa.

No vana hea, Leen – ärkab mõttega mitte üle mõelda, teha step by step ja siis kaks tundi hiljem lappab mööblipoode pidi, et äkki ikka telliks seda teist ja kolmandat :D

Hedon magas esimese öö uues toas alles täna öösel!

Kui me siia kolisime, siis tal kohe madratsit polnud (ise soovis meie tuppa pesa endale, nii ta seal fliiside vahel mõnules terve nädala) ja üldse, talle tellitud voodi tarne oli 5-8 nädalat, nii et .. läheb sellega veel aega. Aga tellisin talle Dormeo lastemadratsi, mida teie ka kiitsite ja soovitasite. Mul oli sõbrannalt saadud sooduskood madrats20, mis andis niigi sooduses olevalt madratsilt veel alla, nii et lõppkokkuvõttes päris hea diil. A, ja läksin praegu linki võtma ja avastasin, et täna on veel lisa -15% ostukorvile ehk siis selle madratsi hinnaks tuleb 216€.

Ma lõpetan selle postituse ära, sest mida rohkem ma mõtlen, seda rohkem ma uusi tab’e avan ja asju juurde otsin :D Kas te olete nagu mina või ajudega, et ostate mida vaja ja ei kola sajal erilehel samaaegselt ja ei mõtle, mis siis kui.. A ja palun öelge, mida te köögiga teeksite???

18 thoughts on “Ma astusin jälle ämbrisse

 1. Mina teie asemel telliks juba uue köögi, kui raha mingil hetkel rohkem koguneb. Pole sellest kiletamise fenomenist kunagi aru saanud ja uste vahetamisel ka mõtet ei näe, kui sisu meele järgi pole. Teie kui sisuloojad veedate ilmselt suurema osa tööpäevast kodus, siis võiks ju kodu olla ilus ja mõnus koht, kus on tõesti hea olla Pole piltide järgi päris täpselt aru saanud, kas teil on köök elutoa osa või eraldi ruum aga juhul kui elutoaga üks, siis ärge kahelge ja tellige uus.

 2. Kuna uued uksed on odavamad kui kiletamine siis valiksin selle variandi! Mis värvide vahel valite? Minu meelest must (kuldsed detailid) oleks nii teie! Aga kui soov saada veidi neutraalsemat siis valge (kuldsed detailid juurde).
  Toa kaupa sisustamine tundub hea plaan. Hea jälgida, võimalus sobitada/ümbermõelda jne. Mul endal lööb tasakaalu täitsa paigast kui käsil on liiga mitu asja ja siis ei suudagi nendest väikestest edusammudest rõõmu tunda. Me kolisime kaks aastat tagasi ja hetkel võin öelda, et kõik planeeritud on tehtud!

 3. Me ka kodus just vahetasime köögi välja. Algul oli plaan paar kappi juurde tellida ja uksed sahtlid välja vahetada. Lõppes see sellega, et mees ütles odavam tuleb uus tellida ja nii see läks.

 4. Kööki ei kiletaks, jätab prosta mulje. 1 variant uksed ära värvida, parem oleks teha seda samas kohas kust kapid tellitud. Vaata kas kapiustel seespool on firma logod. Uste värvimine tuleb kindlasti odavam kui uute uste tellimine, samas uued uksed on pointless kui muu sisu ja lahendus väga ei meeldi. Pigem koguda veidi ja tellida uued kapid (tehnika) ja uus tagasein, kuna köök on elutoaga üks ruum, hakkab olemasolev prosta sein silma. Näiteks Ikea köögi kvaliteet on hea ja kappide sisu on valikuterohke. Aga juhul kui olemasolev köök on Ikea, on kordades kergem juurde hankida uued sisud ja vahetada välja, osta osad kapid juurde ja panna nendest olemasolevatest kokku terviklik ja muuta kappide asukohta sobivaks ja tellida uued uksed ja tasaåind. Sel juhul kogu kööki pole vaja uut osta ja mida ei vaja, need müüa. Alumise korruse parkett on ilus, jätab kalli mulje.

  1. Meil terves majas täis tammeparkett. Ongi kallis, mitte ainult mulje pole :D

   Aga köögist – tagaseina lasin juba valgeks värvida, sellega korras, ilme juba kordades parem.

 5. Ma vist kipun ka sinnakanti, et paneks selle kiletamise ja uute uste raha parem uut köögimööblit ootama. Mõttetu kulu ja nii hull ka pole, et süüa teha ei saa.

 6. Köögi puhul ostaks /laseks kokku segada purgi värvi, kruviks kkapiuksed eest ära, lihviks kõige peenema liivapaberiga üle ja värviks kaks korda, siis laseks kuivada ja kruviks ette tagasi. Värvikulu max 100 EUR. Käepidemed tuleks ka eest ära võtta.

 7. See toa kaupa sisustamine on mõistlik. Pole mõtet üle mõelda, küll jõuate kõik teha, nagu soovite. Meie oleme uues kodus elanud juba 7 kuud ja järgmise kuu lõpuks peaks kõik suuremad asjad olemas olema. Ja oli kui hea tunne see on, kui muskit uut jälle saabub või midagi valmis saab. Usun et rahulolu rohkemgi, kui kõik korraga nii nagu soovid.
  Köögi telliks uue, kui raha tekib. Minu arvates seal nii palju kasutamata ruumi nende lahtiste riiulite arvelt.

  1. Need lahtised riiulid seal üleval on ainsad asjad, mis mulle meeldivad. Ma olen terve elu tahtnud raamaturiiulit kööki.
   Ja suures plaanis mahtusid kõik mu asjad sinna ära, aga ta võiks olla mugavam. Nt see nurgakapp on selline, et isegi kahe suure kolmnurkse riiuliga oleks mul parem ülevaade, mis seal sees on kui selle praeguse lahendusega (ei ole see karusell seal sees, mingi xn lahendus on), kust ei saa midagi normaalselt kätte ja praegu seal kuivained, samas võiks seal olla hoopis asjad, mida ma megavähe kasutan, aga siis peaks kuivained panema lae alla kuhu ma ei ulatu.. Ehk siis jah, peaks selle mugavamaks tegema.

 8. Kiletamine oleks viimane variant ja ainult lamineeritud ukse korral (seda ei saa värvida). Arvestades praeguseid hindasid siis ise valiksin värvimise ja vahetaks ühtlasi käepidemed ära.

  1. Lamineeritud uksi saab värvida küll. Nt kriidivärvi ja -lakiga. Ma endal tegin, kuna uue mööbli aeg peab veel ootama, ja on väga ilus ning ka kestab samuti. Kui ma kogu uut kupatust uut ei tahaks, võiks nii jäädagi.

 9. Jätaks köögi teema tulevikku ja siis telliks juba täpselt sellise nagu on soov ja tahe

 10. Kuhu teil kiire on? Mulle endale ka ei meeldi, kui kõik ei ole nii nagu minu maitse järgi, aga kiiruga vägistama ka ei hakka, et pärast avastada, et kurat, ikka pole see, mida päriselt tahtsin. Miks mitte kogudagi mõtteid ja ideid kuni see õige neist välja koorub ja siis tegutseda? Nii on vast ka kogu protsess pigem nauding kui stressiallikas.

 11. Projektipõhiselt asju teha on tõesti stressivabam. Saate ühe asja valmis, hakkate järgmisega tegelem.. Aega on, saab raha koguda ja sees elades tulevad juba paremad mõtted ka, kuidas oleks parem ja kodusem. Jäävad äkki nii mõnedki emotsiooni pealt tehtud otsused tegemata.

  Mis teeks köögis toimetamise mugavamaks? Kas tööpinda on suuremaks kokkamiseks vähevõitu? Või oleks vaja sahtleid kappide asemel, et asju parem välja võtta? Kappidesse saab vaadata mingid siinidel väljatõmmatavad riiulid kas Ikeast või lasta mingil meistrimehel teha.

  Mina vist laseksin kas teha uued uksed (sama inimene võiks ju ka väljatõmmatavad riiulid meisterdada + vannitubadesse lahendused teha) või tegelikult lihtsam on vanad kiletada (pigem heledaks, sest must köök nurgas võib väga süngeks jääda, saab kontrastseid detaile alati juurde panna). Ja teeksin juurde köögisaare – paari sahtlimooduli jagu ja kui ruumi vähe, siis ainult tööpinnaks, mitte nende baaripukkidega laiem pind.

 12. Mul tuli selline mõte, et kui need uksed lähevad niiehknaa kiletamisele või vahetusse, siis ma pritsiks (tilgutaks) sinna hallile kulda peale ja vaataks kuidas kujuneb, võib metsa minna aga võib ka väga cook tulla

 13. Mul tuli selline mõte, et kui need uksed lähevad niiehknaa kiletamisele või vahetusse, siis ma pritsiks (tilgutaks) sinna hallile kulda peale ja vaataks kuidas kujuneb, võib metsa minna aga võib ka väga cool tulla.
  Pikemas perspektiivis eelistaksin ma kööki, kus on rohkem sahtleid, seega tasub mõelda, et kui palju sinna praegu investeerida tasub

 14. Võibolla aitaks ka vaid ülemiste kappide värvimine/kiletamine? Ja uued käepidemed?

Comments are closed.