#reisiblogid Tenerife

marimell Tenerifel: kõik mis sai, läks pekki

Ma ausalt ei suuda otsustada, kas tegemist oli meie elu kõige kehvema reisiga, sest kõik mis sai, läks pekki või just kõige leboma reisiga, sest kuskile polnud kunagi kiiret, maga silmagi pilgutamata kella kaheteistkümneni, joo nii palju cavat kui kulub, sest tänu liivatormile olid pooled kohad suletud, hingata polnud midagi.. Või oli see lihtsalt elu parim seiklus. Otsustage ise.

Alustame sellest, et otsustasime esimest korda üle väga mitme aasta, et ei lähe Taisse. Käidud küll, läheb lõppkokkuvõttes suure summa maksma ja lähme parem lähemale, soodsamalt ja soe on igal juhul..

Lennupiletid ostsin Go Travelist, otselend Tallinn-Tenerife-Tallinn, 619€.

Kuigi Tenerifele on soodsaid pakkumisi ka läbi Momondo või otse Helsingist/Riiast, kulub sellele omajagu aega. Lühikeste reiside puhul eelistame meie alati mugavust ehk ilma ümberistumiseta, seda eriti kui reisiplaan on nädalane. Kahenädalase Tai puhul olen ma nõus märksa rohkem trippima. Aga nädalase reisi puhul 18h sinna lendama ja 18h tagasi, ei tundu mõistlik. 

Näiteks RyanAiriga Milaanosse ja sealt Tenerifele pakkus pileteid ca 220€, samas Helsingist Norwegian Airiga 250€. Novatours pakub aga otselennu võimalust ja pakkumistel tuleb lihtsalt silm peal hoida. Kuna meil oli elamise osas ette antud nädal, mil me seda kasutada saame polnud meil väga laveerimisvõimalust ja ostsime nö täishinnaga piletid, aga koostöös Go Traveliga saime need soodsamalt, sest võtsime samal ajal nende Instagrami üle. 

Lendasime “vana hea” Smartlynxiga. Mulle on jäänud mulje, et see on selline “odavlennufirma” nagu RyanAir või EasyJet kus isegi siis tasuta vett ei anta kui minestus peale kipub. Lappasin seda pardamenüüd küll enne minekut, aga otsustasin siis, et ei hakka ette tellima. Sharmi minnes tellisin toidud ette, aga kui need meile toodi, me kōik magasime ja kui me lõpuks ärkasime ja söömiseni jõudsime, olid toidud selles kinnises fooliumkarbis totaalselt üleküpsenud. 

Aga kui lennuk juba õhus oli, siis tuli teenindaja (taevapersonal) ja küsis, kas meil olid juustuvalikud.. ma päriselt ka jõudsin juba endas kahtlema hakata, et oot, kas ma siis ikkagi tellisin midagi v..?! Lõpuks selgus tõde ka kui me karbi avasime.. Aitäh Go Travel :)

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga, kui teil on sellega probleeme, küsige perearstilt retsepti Esperalile.

Minu jaoks oli totaalselt üllatav kui järgmisel hetkel jagati kõigile crossiante ja vett. Ma pole harjunud Smartlynxis mitte midagi tasuta saama. Ilmselt oleneb see lennu pikkusest. Tenerifele lendab ametlikult 6h20min.

Majutus on kallis..

Elamine: Me elasime nö kodumajutuses – Casa Tenerife – me sõpradel on seal korter ja uurisin, kas see on minu sünnipäeva ajal vaba. “Täpselt 20.02 vabaneb, enne seda 1.01-20.02 kinni,” vastas ta ja ma teadsin, et maksan selle võrra otselennu eest rohkem kui jätan minemata. Vaata meie room tour videot, milline see korter täpselt on. Selle korteri hind nädala eest on 400€, mainides, et lugesid neist marimelli blogist, saad soodukat ka – olenevalt aastaajast :) Broneerida on kõige lihtsam läbi nende Facebooki!

Kui meil kunagi sõpradega (alguses plaanisime suurema seltskonnaga minna) see Tenerife üldse jutuks tuli, siis võtsid need majutuse hinnad küll jala värisema ja ma arvan, et kui me ei oleks nii häid diile saanud, siis oleksime me hoopis Tais, sest hinnad on Tenerifel majutuse osas kõrged. Nädal keskmiselt 700-1000€. Heaks alternatiiviks on muidugi Airbnb variandid, kus korterid ja villad (suurema seltskonnaga minnes) tulevad soodsamad. 

Meie korter asus Tenerife lõunaosas, kus ilm on veidi soojem ja päikselisem, siis vastavalt sellele on ka hotellide hinnad nõks kõrgemad. Kusjuures vaatasin ka hotelle, nädal ca 700-1000€ 4* hotellis. Tenerife puhul on üsna tavapärane, et majutust pakutakse ilma söökideta, äärmisel juhul hommikusöögiga. 

Meie valikuks jäi ka korter just seetõttu, et saad ise majandada, sellel on parkimiskoht, mis on Tenerifel luksus, sest parkimine on suht pain in the ass. Pole lihtsalt kohti!

Mulle meeldib ühtlasi ka see, et saan ise kokata. Hea kui on see võimalus. Eriti kahekesi reisides ja hommikuti – sööd siis kui ärkad, mitte et pead ärkama selleks, et hommikusöögiaeg on. Esimesel õhtul tegin kohe pannitäie krevette sibula ja peterselliga ja igal hommikul sai ikka midagi mõnusat kokatud :)

Elamist valides jälgige kindlasti seda, et see ei asuks mägedes, sest kui nö all on sooja 20-25kraadi, siis mida kõrgemal sa oled, seda jahedamaks läheb. 17kraadi on küll soojem kui meie pakane, aga päikest sellega naljalt ikka ei võta. Seega, just jaanuaris-veebruaris majutust bronnides jälgige kus teie majutusasutus asub.

Lugejaküsimus Instagramist: kas oleks mõistlik võtta paketikas või reis ise kokku panna?

On kohti kus ma soovitan iga kell võtta all ink paketireis, sest nii on sada korda mugavam. Eriti käib see Türgi, Bulgaaria, Egiptuse kohta – lihtsalt on mugavam ja toidud on hotellides paremad kui poest ise kraami ostes, sest hakklihakastet vist reisil olles ei taha süüa.

Tenerifel on väga vähe all ink hotelle, tavaliseim on hommikusöögiga variant. Odavaim 5* all ink, mille kiirel googeldamisel leidsin maksis 119€ öö. Go Traveli lehelt leidsin paketika 1100€ (see vähemalt sisaldab lendu).

Samas võrdleme: 2x 1100€ vs 2×619€ + 400€ elamine = 2200 vs 1638€. Meil kulus kohapeal söögile, bensiinile, väljas käimisele jne ca 350€. Olgem ausad, all ink hotelliga on võimalik mitte pennigi lisaks kulutada :) Valikute küsimus, mulle tundus Tenerife pigem omal käel mineku koht kui paketikas.

Seevastu autorent on võileivahinnaga..

Arvasime kohe, et kuna me mingeid erilisi ekskursioone teha ei viitsi ja tahaks pigem omas tempost kulgeda ja panna rõhku puhkamisele ja välja magamisele ja niisama mõnulemisele, on auto hea variant. Ja no pealegi, on oma autoga saart avastada kõige mugavam, mine millal tahad, tule millal tahad. Muidu passi mingeid aegu, graafikuid ja oota kellegi järgi jne. Autoga oled ise peremees ja teed mis tahad. 

Autorent on soodsa hinnaga ja enamus autosid on vähem kui kaks aastat vanad. Kõik tuntumad rendifirmad on esindatud: Hertz, Avis, Europcar, Autoreisen hindadega alates 100 eurost 150 euroni nädala eest.

Meie võtsime auto konkreetselt foorumi soovituste järgi (Meelis surfas seda teemat) Auto Reisen lehelt, maksime 119 eurot nädala eest (kindlustus hinnas). Bensiin maksab ca 1€ liiter ja meie tankisime nädala jooksul kokku 47 euro eest. 

PS! Vaadake üle, kas teie autoga tohib liigelda saarte vahel ehk siis paljudes lepingutes on kirjas, et teistele saartele autoga minna ei tohi. Lisaks oleme kuulnud lugusid parkimisest, et kui ei ole korralikult kahe joone vahel, siis kohe trahv 200€. Meil endal kogemus puudub, aga foorumid soovitavad parkides pilt teha, et hiljem lihtsam vaielda oleks. 

Funny story: parkimisega on seal kitsas käes, sõna otseses mõttes. Parkimiskohad on reaalselt 5cm laiemad kui auto ise. Viimasel päeval õnnestus Meelisel auto külg ära rihtida. Autot tagasi viies öeldi vaid thank you, mitte keegi ei teinud teist nägu ka selle kriimustuse peale… Samas meil oli kindlustus ka, niiet.. Ma ei teagi. Äkki kuuleme sellest veel?!

Kuhu minna ja mida teha?

Alustame sellest, et kui me maandusime ja võtsime suuna Tenerife24 kontorisse, et kohaliku Eike käest aru pärida, mida päriselt tasub külastada, kuhu päriselt tasub shoppama minna jne.. Selgus et kohe on saabumas kaliima ehk Sahara kõrbe liivatorm. Ja ega ta end kaua oodata ei lasknud ja oli meie kolmandal päeval kohal. Sellest peamiselt on ka meie reisivlogi esimene osa:

Ütlen kohe siia vahele ära, et marimelli koodiga saate Tenerife24 saaretuuridelt 20% soodukat! 

Esimesel päeval otsustasime vabalt võtta ja passisime pool päeva basseini ääres, käisime õhtu poole shoppamas ja nautisime päeva.

Aga kolmandal hommikul ärgates nägime, et ilm ei ole endine.. Ja vaikselt hakkas ta kerima kuniks vastasmaja nägi välja selline. PS! Pildil on null filtrit, ehk just selline ilm oligi. Liivane. 

Tegemist oli siis sellise tormiga, et tuul puhus üle ca 40m/s (esimesel ööl mõõdeti 46m/s), terve ilm oli peenikest liivaudu täis, mis ajas nina kinni ja kurgu kipitama. Kui algul öeldi, et see on 13 aasta suurim, siis hiljem selgus, et suisa 30 aasta suurim ja vingeim. Selline liiv siis liikus meie poole, pilt otse kosmosest. 

Ühtpidi äge, et midagi sellist kogeda saime, teistpidi.. ee.. ma tulin päikest võtma ja trippima. Aga ilmateenistus soovitas kodus püsida, aknad-uksed kinni hoida.. Nii saimegi me paar päeva suht tubased olla, okei.. Shoppamas käisime küll. Video sellest, mis me ostsime:

Kuna olime Tenerife24 kontoris paika pannud paar asja, mida me kindlasti teha tahame, üks oli Siam Parki külastus, merele vaalu tahtsime ka minna vaatama, minu kindel soov oli öine tähemeri El Teidel, olime kokku leppinud ka fotoshoodi kohaliku eestlasega.. 

Me ei saanud aga mingeid konkreetseid plaane teha, sest keegi ei teadnud, millal see kaliima taganeb. Sellessuhtes, et see võib kesta kahest tunnist kolme päevani. Aga kui juba lennujaam nö kinni pandi, lennud kõik tühistati ja ümber suunati, oli selge, et kergelt me ei pääse. 

Maailma nr 1 veepark

Tenerife24 kinkis mulle sünnipäevaks Siam Parki piletid. Sellega oli funny story, kui me seal kohapeal käisime, siis ma ütlesin, et vabalt ma võiks täitsa tavapiletiga minna, sest ma ei lähe nagunii kuskile torusse hullama. Nii saimegi kingiks ühe vip-pääsme (Meelisele), et tal oleks nö eelisõigus nendel torudel ja mina tavapääsme. Kui me hommikul kohale läksime ja pileteid näitasime, ma ei tea, kas ta vaatas valesti või mis, aga saime me mõlemad need VIP käepaelad. Ainus asi, mis selle boonuseks oli, on tasuta söök ja jook. Muul juhul ei ole eriti vahet. Oma rätikut ei ole raske kaasa võtta. Muidu need ka hinnas.

Piletihinnad ongi seal siis sellised, et 38€ on täitsa tavaline pilet, 52€ maksab pilet koos lõunaga (lisaks saad lukustatava kapi ja rätiku + siis 15€ voucheri lõunasöögi jaoks). Ja VIP maksab 122€ – seal on siis kõik piiramatu (ka söök-jook kõikides baarides ja restoranides). On ka kallemaid variante – 290€ maksab vahuveiniga variant, 460€ oma villas olemine jne. 

Siam Parki kohta lähemalt näeb meie reisivlogi teisest osast:

Samal hommikul kui me Siam Parki läksime tabas maailma uudis – Tenerifel pandi hotell karantiini, sest kahtlustatakse koroona viirust. Kas me kartsime? Ei. Meile helistasid isegi TV3 uudised kohapeale ja uurisid maad.

Mulle näiteks kirjutas ülemus, et mul on kohustus teha kodukontorit, kuna tulin reisilt riigist, kus on koroonaviirus avastatud. Mitte, et mul midagi kodukontori vastu oleks, aga ma ei ole kunagi tavalise gripilaine ajal teadmata ajaks kodukontorit saanud (okei, hetkel sain nädalaks, alustuseks..) 

Peske käsi ja ei juhtu teiega midagi!

Rio De Janero järel suurim karneval

Justnimelt. Iga aasta veebruaris toimub Tenerifel karneval. Suuruselt on tegemist maailma teise suurima karnevaliga kohe Rio de Janeiro järel, aga on aastaid kus Tenerife on isegi Riole ära teinud. 1987 aastal sai Tenerife Guinessi rekordite raamatusse “suurim ühele väljakule kokku aetud seltskond” – 250 tuhat inimest! 

Tavaliselt kogunebki pealinna sel ajal ca pool miljonit inimest, kes kõik tulevad karnevalist osa saama. Mitu päeva vältaval karnevalil on eri teemadega päevad mil siis erinevad artistid ja tegelased üles astuvad ja paraadil marsivad. 

Kuna väljas möllas torm, õhu kvaliteedi näit, mis juba 300 peal on ohlikkuse piiril, oli sel hetkel tõusnud 571 peale.. 

Mõtlesime ühel õhtul, et mis seal ikka, võtame selle tunnise teekonna pealinna ette ja lähme tšekime värki. Kohale jõudes oli põhimöll just lõppenud ja me sattusime hoopis sinna, kuhu esinejad olid nö oma asjad kokku pakkinud ehk korralik afteka koht. Suures plaanis ma ei kurda, rahvast oli ka pärast pidu korralikult ja nägime vähemalt pealinna ära. 

Aga see ei olnud veel kõik…

Lõpuks siis hakkas ilm vaikselt selginema, kolm päeva enne ära tulekut ja saime kribinal-krabinal viia teoks oma idee teha Tenerifel pilte. Leidsin Tenerife24 lehelt “meelelahutuse” alt Eesti fotograafi Kaire Vackeri, kes talvitub just Tenerifel ja seal samal ajal soovijatest ka pilte teeb. Hind on 100€, mis on mu meelest ülinormaalne. Igal juhul, vedasime end randa ja asusime pildistama. Idee oli teha alguses niisama pilte ja siis päikeseloojangul. Seda kõike me ka saime ja oli väga meeleolukas õhtupoolik. 

Pärast seda otsustasime sööma minna ja ma julgen pakkuda, et see söögikoht, mille me lihtsalt meie korteriomanike soovitustelistist suvalt valisime, oli üks elu ägedamaid.

Koht oli vinge – El Gordero – tegemist oli kohaliku farmiga, aga kogu see sisustus oli nagu troopikamaja. Täiega lahe. Söögid olid hästi kohalikud. Mina võtsin jänese, Meelis kitse.

Kohalik sangria oli ülihea ja see ilmselt on üks meeldejäävamaid asju sellelt reisilt. Seda näeb meie reisivlogi 3 osas:

Lugejaküsimus Instagramist: Kuidas söök on? Eriti võrreldes Kreekaga?

Söök on Tenerifel hea. Ma arvan, et Itaalia ja Hispaania köök on suht samal levelil ja jagavad kohta mu esikolmikus. Värske kraam (kala, krevetid, karbid) on poes odavad (restos ka!), et ise kokata. Söök on suhteliselt sama hinnaga mis meil. Olulist vahet ei näinud. Kui, siis ainult liha on veidi kallim. Go Traveli instagrami highlightsist näeb hindu poodides (selleks ei pea endal Instagrami olema, et vaadata – kliki siia!).

Wesipruuliga merele

Viimasel päeval võtsime suuna merele (vt lähemalt siit!). Tenerifel elab juba aastaid kapten Kristo, kes Wesipruuli jahiga meid vaalu ja delfiine vaatama viis. Jällegi, meeleolukas päev. Nägime ära nii vaalad kui delfiinid ja saime neile ka üsna lähedale.

Millegipärast on Go Traveli instagrami arhiivist need videod kadunud, ei saanud highlightside alla panna (muidu on meie reisistoryd näha kõik ühes kohas siin!). Ei ole mina neid eemaldanud, ei ole neid Go Travel eemaldanud. Alles jääks justkui Ardo, kes pärast meid Instagrami üle võttis, aga ka tema väidab, et pole midagi kustutanud. Vot, ma ei tea siis kuhu need said. Igaljuhul neid pole. Aga õnneks meie reisivlogis on.

VLOG3: varsti meie YouTube’i kanalil saadaval

Koju ära või uuesti reisile?

Ja oligi käes hakata tagasi liikuma. Lennujaama jõudes selgus, et lend hilineb. Ma ausalt ei imestanud. See reis polnud meid esimesest hetkest hellitanud. Mul oli juba suva. Lennukis olles selgus, et kaks inimest on lennujaama ära kadunud. Ootasime neid. Üks tuli, teine mitte. Lennuohutus näeb aga ette, et keda lennukis pole, ka tema pagas ei saa meiega lennata, nii ootasime me veel veidi kuniks tema kohvrit otsiti.

Ja siis teatas kapten: “Oi, me olime liiga optimistlikud, selgus, et reisija, kes pole pardale jõudnud, reisis kahe kohvriga..” Kogu tsirkus hakkas otsast peale. Aga kuna tema kohvrit ei leitud, tõsteti kõik kohvrid lennukist maha ja skänneeriti uuesti sisse.. Kell 15:02 startisime lõpuks Tallinna poole. 23:15 olime me taksos ja teel kodupoole. Südaööks olime kodus. Lõpp hea kõik hea. 

Ma/me kõlame ilmselt nagu aasta vinguviiulid, aga tahaks nüüd reisile minna, kus saaks päikest, kus oleks soe ja ei kimbutaks mingi jama hommikust õhtuni. Aasia on ikka kindla peale minek, suva, et sellest mingis mõttes kopp ees on, aga ausalt.. Paneks hea meelega ajama, sest selliseid pakkumisi nagu sel aastal, pole ma kunagi näinud!

Lugejaküsimus Instagramist: Kas koliksime mõneks ajaks Tenerifele?

Kui ma juba selle ette võtaks, et mingiks talveperioodiks kuskile talvituma minna, siis ma valiks koha kus on soe! 20 kraadi on minu jaoks külm. Ma tahan, et mul oleks puhkusel olles kuum, et ma saaks ohkida, küll on ikka palav.. Mitte, et vaatan, kas kannatab kampsunita välja minna või ei :)

29 thoughts on “marimell Tenerifel: kõik mis sai, läks pekki

 1. “30-39 years old 0.2% (74% marimelli blogi lugejatest ei ole seega ohus)

  20-29 years old 0.2% (74% marimelli blogi lugejatest ei ole seega ohus)”

  Kas teil on kokku rohkem kui (74+74) 148% lugejaid?

 2. Käisime ka Tenerifel 2 aastat tagasi. Peatusime Costa Adejes. Hommiku-ja õhtusöökidega oli 500€ nägu. Jäime rahule :)

 3. Mis siis pekki läks? Klikkisin peakirjale, lootuses lugeda vingumist aga suht tavaline reis ju

  1. No 30 aasta suurim liivatorm ei olnud just meelakkumine :D mis suures osas ju kõik tuksi keeras. Käisime ja tegime, kuigi paluti toas istuda ja õhukvaliteet oli hingamiseks ohtlik..

 4. Päris hea kokkuvõte, aitäh. Mulle meeldivad Leenu päikseprillid. Sobivad sulle nii hästi. Mis firma omad need on.

 5. Minu arvates on Tenerife üle hinnatud koht. Käisin paar aastat tagasi aprilli lõpus ja ikka oli jahe. Päike läks ära oli täitsa külm. Olime kolme tärni hotellis, kõik hinnas ja maksin 800eur vist selle eest. Enam ei läheks selle raha eest.

 6. Mis on all ink? Täielikult tindine?
  Selline vastik maakate inku…

 7. Piltide järgi küsin – kas seekord seda tärklisevaba perioodi ei teinud? Reisil olles oli raske kombineerida?
  Kahju, et reisiga niimoodi läks.

  1. Teeme seda tärklise- ja suhkruvaba nüüd edasi. Reisil olles sai tõesti paar korda saia söödud. Muus osas ei patustanud – magusat konkreetselt null!

 8. Olen sinuga nôus. Kui kuhugi kolida siis sinna kus on öhtul soe!Sellepärast armastangi Taid. Kuigi vahepeal on mega palav, pole siin elus olnud nii, et öhtul pead midagi peale viskama. Meil nädal Tais oldud, kaks veel:)Paganama mõnus ja soe on!

  1. Issand, ära aja kadedaks!
   Kõige hullem on see, et never pole selliseid pakkumisi olnud hooajal nagu praegu – 250€ lenda vaid. Peab vist tuludeklaratsioonist saadud raha uuesti mälestustesse investeerima :) Selline tai isu tuli peale, sõber tõi eile mangot ja passionfruiti ja.. apppiiii!

 9. No ma ei viitsiks kuskile minna talvel peale Tai:) Nii et asjad kokku ja reisile:)
  Me eile leidsime fantastilise koha kus imehea mohhito ja tomyam krevettidega oli selline, et laku lausa kauss puhtaks.Nii hea oli et täna läheme tagasi. Krevette oli ikka mönuga pandud :) Kui kunagi sattute Rawaile, siis söögikoha nimi on Street Hut

  1. Jumal, sa ajad aina suurema isu peale.. Tommm Yummm… Ohhhh… :) Aga selle talvega sai meile ka selgeks, et kui ikka sooja tahad, kobi aasiasse!

 10. Ma soovitaks Dubaisse minna talveperioodil, see on kindla peale minek, kui sooja ilma otsida, pluss on seal väga puhas, inimesed viisakad, vaatamist on palju, shopinguvõimalused megahead, rannas lebotada saab samuti ja kokkuvõttes ka taskukohane, meie ntx saime umbes 600 eurot nägu (paketikas) nädalase reisi

  1. Olen praegu Dubais ja kahetsen, et sellise otsuse langetasime ja aasiasse ei läinud nagu muidu talviti :D ei ole siin ka midagi nii soe, õhtuti ikka jahe ja peab soojemaid riideid kandma. Aasia on alati kindla peale minek :)

  1. Kusjuures ma ei oska sellele vastata, meilt ei küsitud midagi. Samas oli neil krediikaardinr olemas, on siiani, aga pole midagi seal bronnis olnud ega pole ka praegu.

 11. Minu meelest on Tenerife täiesti tavaline koht, ei midagi erilist.
  Seevastu kui tahate odavalt nautida rikkust siis minge igal sajal juhul kas või kordki elus Dubaisse ja te ei pettu, sest seal ongi enamvähem nagu Rixos, ja palju palju enamat.
  Aasia linnakud, super toidukohad ja toidud, linn ise on wauuu, õhtul meeletud vaated kuskilt kõrgelt pilvelõhkujalt, palju restorane just kõrgel mega vaatega,
  täiesti meeletud kaubanduskeskused, tihti kallid märgi asjad saab mega odavalt kätte. Meeletud klubid, igale maitsele. Seal võtab sõnatuks, sest kõike on nii palju. ja ei jõua kõike enda sisse ahmida. Minu arust Dubai on just selline koht kuhu teie kaks peaksite minema, Teie koht. Vean kihla, et tahaksite pärast tagasi. Seal on soe, inimesed viisakad, kõik on puhas ja klanitud, sest seal ongi mega palju rikkureid. Dubai on elamus. Ma usun et Go traveliga saad hea diili. Ja peale Dubaid enam te sinna taisse lalisevate mudanägude juurde tagasi ei taha,

 12. Me käisime eelmine aasta aprillis Tenerifel 800€ eest, hind sisaldas lennupileteid. 4* Hotelli Playa de las america keskuses. Hinna sees oli hommikusöök aga samas oli tegu nö apartmendiga, kus oli olemas köök ja sai ka ise süüa teha. Olen külastanud umbes 30 erinevat sihtpunkti ja see oli üks ägedamaid reise…Tenerife sai koos Tai ja Lõuna-Prantsusmaaga minu TOP3 igatahes :) Vahest on lihtsalt see, et ebasoodsad tingimused jätavadki asjale s**amaitse juurde aga teine kord minnes oleks hoopis ägedam. Mul on kogemus, kus samas riigis aga erinevas piirkonnas ja erineva seltskonnaga erinevad kaks reisi teineteisest nagu öö ja päev. Esimene kord mõtlesin, et ma ei läheks iiial tagasi…aga kui mind teist korda kaasa meelitati…vauuu, hoopis teine mulje! Samas, iga koht ei sobigi igaühele.

 13. Eelmise aasta lõpus hakkasin ka mõtteid mõlgutama, et kuhu võiks uue aasta alguses oma konte soojendada ja oli valikus ka Tenerife…kui järsku lahvatas mõte, et äkki vaataks Kuala Lumpurit. Ja mulle tundub, et Aasiasse tuleks iga kell tagasi, ulme hinnad, nii lennud kui ööbimine, söök ja shopping, armsad inimesed ja puhas linn. Siin tunneb ennast ikka rikkana Eesti palgaga. Igati ületanud mu ootuseid.

 14. Oleme ka nädalalõpus sinna reisimas. Näen, et link farmi elamuse kohta veel ei tööta- sooviksime ka teada, kus selline mõnus koht saarel asub, et just seda ehedat kohalikku elamust saada?

  1. Hei, see koht. Soovitan soojalt. Aga minge enne 19, sest vastasel juhul ei pruugi lauda saada kuigi koht on suur, siis õhtuks oli puupüsti täis. Lisaks soovitame omalt poolt kitse ja need kastmed mis algul lauda tuuakse, see oranž on super hea. Tšillikaste mis eraldi kirjas, ärge tellige, see oli lihtsalt üliga tšillipasta, mis polnud vürtsikas.

   https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g635888-d8841623-Reviews-Restaurante_El_Cordero-San_Miguel_de_Abona_Tenerife_Canary_Islands.html

 15. Lugesin, et kahele kokku läks teil siis lend + nädal majutust kuskil 1000 ja natuke peale?

  Oleme käinud mehega 2x tenerifel, kuskil neli kuud enne minekut oleme saanud mõlemad korrad paketika kuskil 500-550 eur nägu 7ööd majutus 3* hotellis, mis on olnud mõlemad korrad umbes sama kvaliteediga, mis oli teie majutus(videos nähtu). Ehk siis sama teeb välja :D

Comments are closed.