#marimell13 aka restoranide tase on kolinal kokku kukkunud

Oled sattunud siia ilmselt sellepärast, et usud mõttesse “oma silm on kuningas” ning tahad ise lugeda ja otsustada, kes on “sitapea” või kes kaitseb oma halba teenindust. Kõik ei ole must-valge või nii nagu seda sulle serveerida püütakse.

Kuigi sellest on juba omajagu aega möödas, siis ma tahan iseendale märgi maha jätta, mis me tegime, et kunagi oleks hea meenutada. Ütleme nii, et oli hea pidu, mul on telefonis täpselt kaks pilti. Ühe saatis Meelis ja teise tegin ise. Etteruttavalt ütlen kohe ära, et päeva päästis Nuudel ja viimase aja valguses tundub, et nad on esimene ja viimane koht, kes ei ütle millelegi ei. Kõike saab, mida tahad.

Kuna Hedon ütles ükspäev, et tahaks ka kunagi limusiiniga sõita, siis tellisingi meile limusiini, millega Nuudlisse minna. Lapsed olid megaõnnelikud, said lastešampat autos juua ja nautisid nagu kuninga kassid. Vähemalt on mida meenutada, eks. Lisaks see rõõm nende silmis… See oli seda väärt.

Mu algne plaan oli teha see pidu meie uues kodus koos soolaleivaga, aga täna on 12. juuli kui ma selle postituseni siin jõudsin ja.. me ei ole ikka veel valmis siin mingit soolaleiba korraldama. Meil on puudu raamaturiiul, rõdu on tegemata, vannituba poolik.. Läheb veel aega. Aga enne kedagi külla ka ei kutsu kui ongi sellises seisus, et tahan kutsuda, et tunnen, et nüüd on valmis.

Minu jaoks pole “ei” mingi vastus

Aga tuleme selle juurde kuidas ja mida me tegime. Mulle tundus kõige lihtsam kutsuda sõbrad kokku Luccasse, mis on meist praktiliselt üle tee.

Lucca ise tahtis kunagi meiega koostööd teha ja nüüd pakkusin välja meile sobivaid koostöövõimalusi, pakkusin välja erinevaid variante, et mis neile sobiks, kas suurem allahindlus või et saaksin nt enda tervitusjoogi tuua või toidud ette tellida ja igaüks ostab joogid ise..Aga seal tekkis error, et neil on esineja sellel õhtul ja terrassil nad kindlasti meile 25 kohta pakkuda ei saa. Okei, ma saan aru ka, et me ei oleks ilmselt terve õhtu tellinud, vaid pigem söönud ja niisama chillinud.. Nad pakkusid, et äkki tahame sees istuda. Ütlesin, et seda me ka ei soovi. Siis paar päeva hiljem Meelisega sellest uuesti rääkides, mõtlesime, et ah, tegelt võime ju sees ka istuda, et suva, saame kontserdi ajaks välja minna või vahet polegi.. Selle peale sain ma vastuseks, et vist ikka ei saa, et ta uurib peakokalt. Peakokk teatas, et ta ei suuda meie lauda ära teenindada. Pakkusin siis, et nad võiksid anda meile valiku, millest tellida, ala kala/liha ja lasen oma külalistel teha valiku enne ja köök saab ette valmistada.. No ei, peakokk keeldus meid vastu võtmast.See on reaalselt see koht, et siis sa pole pädev kööki vedama, kui sa ei ole suutnud oma kööki tööle panna. Ma peaks nädal aega seal vägesid juhatama ja nad suudaksid ka 100 inimest korraga ära teenindada, ilma, et jäätisepalli peaks 45 minutit ootama.

Annan neile tasuta nipi: neid on köögis kolm (ma näen neid kogu aeg koos suitsul!) – jaotagu söögid ära – kes teeb eelroogasid, kes pearoogasid, kes küpsetab, kes serveerib jne. Siis toimiks see köök nagu kellavärk. Ma töötasin Austraalias köögis, kus iga õhtu tuli teenindada 100+ inimest. Suhteliselt üheaegselt, kõik tahtsid kell 19 sööma tulla. Oli tramm, korralik tramm, aga kuna köögis oli süsteem, siis see toimis. Keegi ei jäänud nälga ja keegi ei oodanud oma sööke kauem kui 20 minutit.Lisan siia tähelepaneku – asi ei olnud allahindluses või oma tervitusjookides, vaid selles, et Lucca köök ei suutnud meid ära teenindada sel õhtul. Ehk siis minu blogiposti point on selles, et 25 inimest oli nende jaoks kontserdi õhtul liiga palju. Lihtsalt minu kogemus Luccaga, ei tasu igal pool vaenu ja ärapanemist näha. Blogisin sellest pikemalt siin!

Seller saatis “peielaua” menüü

Okei, kuna Lucca meid ei soovinud (ei saanud hakkama), kirjutasin Sellerisse. Neil on maja ees grillija, kes teeb šašlõkki ja lõhet, kirjutasingi ja pakkusin välja, et kas oleks võimalik suure seltskonnaga tulla ja et saaksime teha valiku ette ja ei peaks kohapeal ootama nii kaua kuni nad liha vardasse ajavad, vaid saaksid ka juba oma tööd planeerida. Lisaks siis soovisin, et oleks juurde mingid salatid jne ja et kas selline variant on võimalik ja mis see maksaks. Sjelle pjeale tulji mullje emaij, tjere, siin menjüü, sjaame teha -20%.

Mina ei tea, oli see keelebarjäär või mis, aga edasi ma ei viitsinud nendega suhelda.

Kirjutasin Tabasalu Neiborhuudi

Seal oleme me lõunal käinud, mõni kord ka õhtusöögil. Söögid on head, teenindus hea, mõtlesin, et lähme siis sinna.. Mis meenutab, et pärast Hedoni lasteaia lõpupidu läksime sinna paari perega ja tellisime pudeli Piperit. Seda serveeriti veiniklaasidest. Mu sõbranna, vana mullihunt, küsis konkreetselt, et päriselt? Pokaale ei ole? Ei ole jah, kõik on katki läinud, ainult üks on. Mu sõbranna viis neile järgmine päev pokaalid “kui uuesti tulen, tahan normaalselt mulli juua!”

Kui te arvate, et ma olen sealt tänaseks mingi vastuse saanud, siis ei ole. Mis on jällegi täiesti arusaamatu. Kirjas on, et võtke ühendust ja kontaktid väljas aga ometigi keegi ei vasta. Arusaamatu.

Veel üks võimalus – oo, ei!

Käisime üks õhtu naabritega Tabasalu Babybackis. Oli pühapäeva õhtu, mega kuum ilm, panin laua igaks juhuks kinni veel. Jõudsime siis kohale, küsisin, et kas mullid on neil külmas.. Ta vaatas mind nagu pidalitõbist, et jah, need on meil veinikapis. Hästi. Tooge kohe heaga kaks mulli lauda ja cooler, palusin mina. Tuleb noormees, ühe mulliga. See isegi ei häirinud nii palju, et ta tõi meile lauda seitse erinevat pokaali kui see, et see mull oli soe. Ma lihtsalt kirjutan siia me dialoogi, sest see oli komöödia!“Oih, siit ei jagu, ma siis jagan natukene kõigile..”

“Jah, ma tean, et ühest pudelist saab kuus pokaali, seepärast ma palusingi kaks pudelit tuua..”

“Oi, ma ei tea, kas meil on..”

“No Rimi on õnneks lähedal.”Noormees kaob.. Möödub mõni aeg ja ma küsin, et kas selle teise mulli nüüd ka saaks..

“Meil ikka ei ole jah..”

“No Rimi on siin lähedal, äkki siis organiseerite..”

“Ei, nii ei saa..”

“Te praegu just serveerisite mulle 6€ proseccot 28€ eest, miks te ei saa Rimisse minna, suvalist 6€ proseccot osta ja seda mulle serveerida? Ma tulin restorani, ma tahaks nautida külma mulli ja sööke, mis me just tellisime..”

“Ei, ei, nii ei saa teha..”

“Okei, ma lähen siis ise Rimisse, toon kaks pudelit mulli ja panen need siia coolerisse külma?”

“Jah, nii võib!”

“Aitäh, tooge palun arve ja pakkige meie tellitud asjad kaasa!”Võtsime arve, söögid, läksime Rimisse, ostsin kolm mulli ja läksime naabrite juurde sööma-jooma.

#marimell13 toimus Telliskivi Nuudlis

Reaalselt, kui te otsite kohta, kuhu minna, kus on superhea söök ja teenindus oli absoluutselt 5+, kõik kiitsid hiljem seda usinat noormeest, siis palun, kirjutage neile ja te saate mida tahate – söögid lauda enne, poole peal või kaasa. Soojalt, külmalt, suurel vaagnal jagamiseks või kõigile eraldi. Reaalselt koht, mis ei ütle millegi peale, et ei saa, pole võimalik. Täiesti minu masti koht, sest ei ei ole mingi lahendus. Alati on alternatiiv. Kui ma tahan näiteks külma riisi toidu kõrvale, siis kuidas saaks öelda mulle, et ei saa. Saab küll, Serveerid varem ja lased jahtuda, viskad korraks sügavkülma, mul suva, alati on lahendus. Ja Nuudel leiab teile iga kell lahenduse :) Õnneks Tai söök ja meie käime käsikäes nagu sukk ja saabas ja poleks saanud paremat kohta meie peoks validagi.

Leiba ei ole

Palju õnne! Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas on teenindus aastaga lihtsalt nulli langenud. Jah, saan aru, kokad on Soome ehitajaks läinud ja teenindama ei julgegi keegi minna, sest kohe tuleb kolmas laine ja sügisest kõik jälle töötud.Viimane teenindus fopaa tabas meid Pärnus. Käisime restoranis Noot sünnipäeva õhtusöögil. Meelis tellis böffi ja seda serveeriti saiaga, Meelis palus teenindajalt kaks viilu leiba. “Ei ole!” Ma lihtalt pursatasin naerma, köögis pole leiba? Majaleiba või midagi? “Ei, ei ole!” Just 20 minutit enne seda olid nad serveerinud meile “Noodi käsitööleib vürtsika hummusega”. Isegi kui ta oleks pakkunud, et tasuta leiba ei saa, tellige see set, see oleks ka fine olnud, aga väita, et leiba ei ole, oli ajuvaba.Teate kus me leiba saime? Naaberlauast kust oli kaks naist lahkunud (kes olid meie lastega megasõbralikud), neil jäi alles, reaalselt võtsin sealt kaks viilu Meelisele. Mure lahendatud, aga maik Noodist on selline, et ei soovita kellelegi ja ise ka tagasi minna ei taha. Selline väike asi võib nii räigelt mõjutada kogu kogemust. Kurb kui teenindajad üldse oma peaga mõelda ei suuda ja inimlikkus jääb tööle tulles koju. Lisaks kurtsid ka teised laua kaaslased, et kogu üldine toidutase on samuti kehvem kui aasta tagasi.Ja siis te küsite, miks me alati nagu lambakari Steffanis pitsat käime söömas. Sest sa tead, et teenindus on nagu kellavärk ja pitsad on head.

Vot selline #marimell13 hoopis – kiidame Nuudlit! Kes sai hakkama ja saab ka edaspidi.

Kuidas teil viimasel ajal teeninduse kogemused on olnud? Kas olete tunnetanud, et teeninduse tase restoranides on kõvasti langenud. Jagage oma seniseid kogemusi. Kuidas saaks olukorda parandada?49 thoughts on “#marimell13 aka restoranide tase on kolinal kokku kukkunud

 1. Pole jōudnud kuhugi minna, sest töötan restos. Kutsuks teid isegi külla aga ilmselt pole meil köögis mitte ühtegi inimest, kes tahaks erisoove täita :D jah, kui tahad kùlma toitu, siis saad…aga ma loodan, et sa ei lähe kuhugi sööma ja ei hakka enda menüüd kokku panema :D
  Aga Noot on juba viimased 3a omadega pekkis.

  1. Ma tavaliselt ei nõua üldse midagi. Tellin olemasolevast valikust ja eeldan saada kvaliteetset ja head toitu ja teenindust. Thats it.

 2. Käisime jaanipäeva ajal Hiiumaal, ja seal ka ikka paljudes kohtades on teenindus suur ümmargune 0 . Ma saan aru et suveaeg ja tööle tulevad nö koolilapsed, aga mingi loogiline mõtlemine või vähe laiem silmaring võiks olla. Jesperi juures oli kõik supper ja Ungru resto oli ka peajagu teiste üle!

 3. Siia sobib lihtsalt minu mehe ütlus
  ” ei ole võimatuid olukordi vaid terve persetäis saamatuid”
  Kõik on võimalik, kui soovid!

 4. Teine koht kus on alati alternatiivid, lahendused, mega hea söök, terrass ja teenindus on Pirita Jahtklubi resto :)

  1. ei nõustu.
   – lõunapakkumised on otsas enne kui neid serveerima hakatakse
   – teenindajad on kohati ülbed
   – toidud kohati maitsetud

 5. Me käisime eile ühes ka suht popis kohas söömas ja meie tellimus lihtsalt unustati ära. 10 mintsa enne sulgemist läks mees uurima, et ikka peale 50 minutit ootamist on veel jube nälg, et mis seis on!?

 6. Täiesti nõus. Tase on ikka nii madal, et ei tea viimasel ajal lauas kas nutta vöi naerda, kas minna ise kööki vöi valada ise klaas mahla.Saan aru, et koroonaga kadusid töötajad ja asemele pole kedagi võtta.Hiljutine kogemus Narvas oli selline, et nelja söögi ja nelja joogi tellimine oli väga raske.Kolm korda küsiti lauas üle, mida tellime ikka:)Rääkimata sellest, et salat tuli 45 minutit ja joogid 15 minutit(mahl, kaks ölut ja väike mull)Muidugi seda keeratava korgiga mulli teenindaja ka avada kahjuks ei osanud :)Kui söödud, palusime arvet.Pani kõik uuesti laua juureskirja ja siis teatas, et kui kaardiga makse, siis tuleb leti äärde minna.Läksime. Sama teenindaja küsis seal uuesti üle ,et mida tellisime ja saime ikka arve, kuhu oli lisatud lambi asjad :)Ja neid erinevaid kogemusi on olnud viimastel kuudel küllalt :)

 7. Tahtsin paar nädalat tagasi oma kolme lapsega Sellerisse minna, lastel kõhud tühjad ja meil oli tarvis paar tundi parajaks teha. Teenindus oli aga selline, et tellimiseni me ei jõudnudki, sest kõndisin enne sealt oma lastega välja. Ma ei oota teenindajalt mingit ette-taha kummardamist, aga kui mind tervitatakse alles siis, kui ise esimesena tervitan ja teenindaja isegi selleks mulle otsa ei vaata vaid sahmerdab leti taga edasi, siis on see juba esimene ohumärk..
  Nägin, et mingi tahvli peale oli kirjutatud umbes 5 toitu, nagu seakoot jms, küsisin et kas neil on menüüd ka, et saaks lastele midagi kergemat. Ja teenindaja nähvas mulle “ei ole” ja ka siis kordagi otsa ei vaadanud. Selle peale võtsingi lapsed ja kõndisin minema. Võiks ju arvata, et koroonaaeg oli kõigile raske ja kui nüüd saavad inimesed taas käia väljas söömas, siis neid sinna ka soovitakse..

 8. Just käisime pühapäev pärnus mingi hahn ma ei tea mis pubi ta oli, igatahes seal kuskil mai kino läheduses roheline maja. See selleks. Eelnevalt astus sisse minu isa kes küsis kas terassile võib minna koeraga ja kas vanker mahub ka liikuma(minu kolme kuune poeg chillis vankris) ja talle vastati, et muidugi. Läksime siis läbi maja terassile ja järgmised 10-15 min ei pôöranud meile mitte üks teenindaja tähelepanu(kaks-kolm suitsetasid maja taga, ja kaks tk koristasid pm klaas/taldrik haaval ühte lauda!! seal ei olnud palju nõusid) ja kui menüü lauda toodi ei küsinud ka keegi, et kas sooviksime esmalt jooke vmidagi.. kas mina nõuan liiga palju või seal pubis jama?

  1. Hahn on Willemi pubide keti osa. Ega nad alati sellised pigem baarid kui restod olnud.

 9. Tjah, mul on manageeritud ootused muidugi ka (just seepärast, et see sektor nii koledasti koroona pärast kannatama on pidanud), aga ehkki kõik pole olnud just 5+ teenindusega kohad, ei saa öelda, et oleks päris 0 ka langenud (või “kolinal kokku kukkunud”). Igal juhul pole pandeemiast saadik kusagil tundnud, et pole oodatud klient. Tabasalu Babyback on ülevoolavalt sõbralik, ja väikestele erisoovidele on nad ikka vastu tulnud, Neiborhuudis on mmmmmmaitsvad söögid, Lucca on pisut vaoshoitum, aga meeldiva suhtumisega, Selleriga kogemus puudub. No ja kuna ma ise kunagi oma söögikohta tegema ei hakka, siis saangi hääletada oma rahakotiga (maksan/ei maksa jootraha, lähen/ei lähe konkreetsesse kohta tagasi), pluss alati saab omanikule/managerile tagasisidet ka anda. Pärast viimast 18 kuud on ikka tõeline rõõm väljas käia ja muidugi kellegi teise tehtud sööki nautida :)

  1. Ma olen siiani Luccaga rahul olnud, olen seal korduvalt käinud paar korda kuus. Läheksin tagasi ka, aga ilmselt ei lasta :D

  2. Marimellile: kui seni oled nii tihti käinud ja rahul olnud, siis oli ikka eriti nõme ja lame selline jura siia kirja panna. Minule meenutate te mingeid uusrikkaid, kes käituvad nagu matsid: me oleme Tallinnast, me maksame. Ma ei tuleks eluilmas ideele saata teenindaja poodi. Ma võiks küll mõelda, et nad võiks ju kergelt teenida, aga eluilmas mitte.

 10. Pigem tundub, et teil endal on suurem probleem vingumisega. Restorani teenindaja ei tohi minna ostma esiteks ise prossecot kunagi, mitte üks restoran ei oleks vastu tulnud sellise sooviga, kui siis mõni suvaline pubi ning leiva pàrast teha restoran maha on lame. Avage silmad, olge rõõmsamad, mõistvamad ning ka teie elamused restoranis on oluliselt paremad, selle asemel, et vinguda iga asja üle mis teile antud hetkel pähe ei mahu.

  Restoran Noot on väga hea restoran, suurepärane teenindus ja head toidud.

  Ainus restoran mis on alla igasuguse maine Teie nimetatutest on Neiborhuud, kus toidud on kesised ning teenindus on täiesti kohutav.

 11. Mul on lintsalt kurb lugeda, kuidas tõmbad nii mitmele toitlustuskohale vee peale oma pseudoprobleemidega.
  25 inimest toitlustada kiirel õhtul, teenides vaid toidu omahinna tagasi polegi ettevõtte poolt vaadatuna kuidagigi mõistlik. Mul on hea meel näha, et peakokk seisis oma köögi ja meeskonna eest. Kahjuks ei tundu Sina kindlasti olevat inimesena, kes võiks restoranide tööjaotust kuidagigi kommenteerida, “õpetada”. Kas oled kursis, kuidas kõnealusea restoranis töö on jaotatud või mille põhjalt tegid omad järeldused?
  Teiseks – kui klienditeenindaja ütleb, et köögis ei leidu leiba, siis ilmselt nii ka oli. Oled ehk kuulnud, aga ka restoraniköökides saavad tihtipeale toorained otsa? Kui Teie tellitud roas ei pidanudki leiba olema, ei tasu küll restoranile vett peale seetõttu tõmmata. Ükski normaalne koht ei jäta võimalusel sellist pisiasja kliendile lisaks toomata – kui just tõesti pole häda käes.
  Olen ise pika toitlustustaustaga inimene ja kuigi osade väljatoodud punktidega pidin ka nõustuma, siis kaks ülaltoodut panid korralikult kulme kergitama. Hästi nukker, et Sa end nii pädevaks restoranimaailmas pead. Kahjuks sinu senised kogemused pole järelikult võrreldavad sellega, mis ka päriselt toitlustusmaastikul ja päris köökides toimub. Soovitan soojalt Sul ise järgmine kord kodus kokata, siis ehk ei tule nii mõtlematult negatiivset postitust. Kuigi tõele au andes, olen kunagi Sinu paljukiidetud pelmeenisuppi saanud proovida ja imestan ka aastaid hiljem, kuidas pelmeenid-tomat-vesi küll kuidagi üldse koduseinte vahelt on julgetud välja viia.

 12. Sorry, see kiri praegusel aastal on nii rott kui rott, et ma ka ei vaevuks vastama.

  Aga lõpulause annab teie tasemest aimu, sorry Steffanis söömiseks peab mingis paaripromillises vines olema. Viimane kord 2a tagasi andsin võimaluse ja see pitsa lendas lihtsalt prügikasti. Pärnus on nii palju normaalseid kohti.

 13. Käisime esimest korda restoranis nuudel telliskivi. Toidud olid maitsvad Kuid see kuidas ja millise ajavahega toidud tulid on suur pettumus. Esimesena tuli minu eelroog, siis 15min hiljem tuli elukaaslase eelroog ja 3min hiljem tema pearoog! Ehk kui ta supiga oli lõpetanud sõi külma pearooga. Niikaua kui tema eelrooga sõi ootasin mina oma pearooga. Minu pearoog tuli enam-vâhem siis kui elukaaslane pearoaga lõpetas. Kahjuks esimest korda elus tulid toidud nii erinevatel aegadel ja pettusime. Kirjutasin enda kogemusest neile instagrammi, kuid mingit vastust pole tänaseni tulnud

  1. Seda tasuks alati Tai restos öelda kuidas te roogasid lauda soovite. Tais tuuakse tavaliselt üldse kõik tellitu korraga või samamoodi jooksvalt.. mis valmib, see tuleb. Tais on kombeks sööke alati lauas jagada. Aga eestlane pole sellega jah harjunud, tahab esmalt eelrooga, siis pearooga.

  2. Kui Tai restoran tegutseb Eestis, siis ta peab klienti enda kommetest ikka ise teavitama, mitte klient ei pea endale eelnevalt selgeks tegema, mis kombed kuskil on.

 14. Issand, toote ise ka vàlja, milles probleem. Koroona ja toetused. Inimesed istuvad kodus. Ausalt. Töötajaid pole, pigem saavad töötutoetust kui tulevad rabama. Lisaks paljud on lahkunud sellest sektorist, nii lihtsalt on. Omanikud rabavad hulluks kolmanda laine hirmus…

 15. Saan su frustratsioonist, aga samas endise teenindajana võin öelda, et pigem oled ise liiga bravuurne klient ja eales ei tahaks teenindaja inimest, kes oma ärrituse selle üle, et palaval suvepäeval on söögikohas mull otsas (sest ILMSELGELT kõik joovad seda), valab välja TEENINDAJA peale, kelle palganumbri ja pädevuse ulatuses on väljas minna Rimisse mulli ostma. ‍♀️ Teiseks vb neil ongi lubatud tuua poest suva jooke juurde, aga vb pold kedagi saata sinna sel hetkel? Ja enamus restodel ongi kokkuleppel võimalus tulla oma joogiga, teenindajal suva, kust sa selle tood, aga selleks lisatakse sulle korgitasu arvele ja see on fine. Selliseid reegleid kehtestab ikka ettevõte ja ausalt ka, kõike ei saa, mida tahad ja ei peagi saama alati!

 16. Ma lihtsalt loen ja imestan. Ei hakka restoranipidajana aega raiskama muu peale. Aga vana “mullihunt” võiks teada, et mulli serveeritaksegi täna veiniklaasidest. Vanakooli pikk shampanjaklaas ei anna muud efekti, kui et “jube äge” on vaadata, kuidas mull põhjast üles liigub. Kuid kaks põhiomadust – aroom ja maitse selles klaasis on kadunud. Samas, kui mulli juua ainult vaatamise ja purju jäämise pärast, siis võib sellest vanast mullihundist isegi aru saada. Võta kasvõi Eesti TOP 10 sommeljeed ja nad kinnitavad seda fakti, kui tundub ulmelisena.

 17. Täielik error eile õhtul T1 Ribi’s. Valge vein oli soojem kui tee. 4,9€ salat siaaldas 3 viilu tomatit, 4 viilu kurki ja 7 juppi paprikat. Pastas krevetid olid vintsked, et näri 3 aastat. Veise mignon oli enam-vähem, aga hinnad olid üle mõistuse arvestades toidu kogust ja taset.

 18. Pean tõdema, et midagi on tõesti muutunud restoranide kvaliteedis, mistõttu ausalt öeldes ei tõmbagi enam nagu välja sööma.. Viimati sai käidud ööbikuoru villa restoranis ja no ma ei valeta kui ütlen, et pole kusagil mujal nii kehva kogemust saanud. Esiteks ei osanud teenindaja selgitada, mis on kartuligratään. Menüüs oli väga vähe asju, seega nagu põhiasjad võiksid ju ikkagi olla selgeks tehtud. Teiseks toodi lauda tellitud pardi rinnafilee asemel pardi koib??? Jah, eelnevalt oli teenindaja muidugi öelnud, et kokk teeb vahest omaloomingut, aga noh ma siiski eeldaksin, et kui menüüs on pardi rinnafilee, siis ikkagi tuleb ka rinnafilee.. Samahea oleks olnud, kui tellid lõhefileega prae, aga lauda tuleb kiluvõileib…. Lasime sealt kiiresti jalga ja enam sinna kunagi ei lähe ja teistele ka ei soovita :)

 19. Pärast sellist aastat käia mööda restorane, nõuda 50% alet, oma jookidega sissepääsu jne… nii labane, et piinlik lugeda. Kui mul oleks oma restoran, ei laseks teid uksest sissegi. Nõme tõusik.

  1. Kõik ei ole nii must-valge nagu siin tundub. Me olime Luccaga pidevas suhtluses ja arutanud kuude viisi erinevaid variante, see on see, mis letti löödi, sest nii oli neile kasulik :) Aga noh, eks oligi, eile õhtul oli full house Luccas. Vaevalt Gerli sellise promo eest kurdab, mille ta endale korraldas meie najal.

 20. Issand. Kas mitte mingit filtrit ei ole?
  Kui Te nii teadlik olete restoranis töötamisest, siis palun selgitage enda ignorantsust.
  Šampanja on vein, mida on igati paslik ja suisa soovituslik serveerida veiniklaasist, või veinipokaalist (kusjuures pokaal ei tähenda flööti, mis kogu maitsel laseb peitu pugeda).
  Kui 25 külalist kiirel õhtul enam istuma ei mahu, siis ei mahu. Ei ole mina veel kummist restorani Eestimaal kohanud.
  Kui on tõesti tekkinud tarneprobleemid ja vein on kapist otsa saanud, siis saan aru, et on probleem. Aga nõuda teenindajalt Rimisse minekut on lausa labane. Lahku, kui ei sobi. Lihtsalt lahku. Keegi ei soovi Teie nägu <heski restoranis enam näha.
  Neandertaallasi on niigi palju, kes absoluutselt ei saa aru, mis tööd me teeni dajad hetkel teeme. Palun, ära alanda meie elukutset avalikult.
  Palun, ära ole see mats, kes arvab, et just Sina tead, mis on õige.

  Sinnamaani jään ootama seda restorani, mida avamas oled. Sain aru et vahetult enne kolmandat lainet?
  Loodan siiralt, et Rimi vahetus läheduses, 6 eurose jaeketi vahuveinide jugadega ja lõppematute klaasivarudega.

 21. Sa oled funktsioneeriv alkohoolik. Igal pool meeleheitlikult uksi kriipida ja “mulli” imeda on ikka eriti ilge. Vaesed restoranid. Ja arvustused kirjutanuks justkui teismeline, kes peale aastatepikkust McDonald’si dieeti esimest korda normaalsesse söögikohta viiakse.

 22. Ausalt on langenud ja tegelikult juba aastaid tagasi! Küll ei maitse söök, küll on teenindus kohutav katastroof või mingi muu mure. Olen pigem juba loobunud üldse raha raiskamisest selle valdkonna peale.

 23. Nojah. BabyBack on minu jaoks juba aastaid kui sõimusõna – peale seda kui keelduti kannuvett toomast ja ainus “vesi” oli KOHUTAV kraanivesi Bonaqua (kes veel mäletab). Halbade kohtade top 2 on Supelsaksad. Halb toit, olematu teenindus. Kusjuures olen püüdnud neile andestada aegajalt, iga paari aasta tagant- mitte miski ei parane! Noot oli aastavahetusel iagti tasemel, pole kommentaare. Tänane nauding pärineb aga Mahedikust! Tublid!

 24. Väidetav toidukriitik või asi, kes arvab, et Steffani pitsad on reaalselt head? No tõesti? Päriselt?

  1. Ei ole end mingiks toidukriitikuks pidanud, olen tavaline inimene, kellel on ehk veidi parem maitsemeel või pigem see, et kui lähen välja ja maksan, tahan saada head toitu ja teenindust :)

 25. Sõbrannast mullihunt vist ei tea, et päris ammu juba avastati, et maitse ja lõhn avaldub avaramas pokaalis tunduvalt paremini, kui kitsas ehk vanaaegses pokaalis, kus domineerib gaas. (Valge) veiniklaas on parim hea mulli nautimiseks.

 26. Sind isiklikult ei tahaks ma küll oma kliendiks, tundud jonniv, ülbe ja üleolev. Saata teenindaja rimisse tooma vahuveini, enamustes kohtades ei ole lubatud selline asi vaid väiksemad kohad vb aksepteerivad sellist asja. Naeruväärne, et teenindaja hakkab sul rimisse jooksma. Kauba tellimise eest vastutab vahetuse vanem ja restoranidel oma kohad kus jooke tellitakse.
  Klient ei ole alati kuningas kui ta ei oska käituda nagu kuningas !

 27. Tundub, et inimlikkus jääb kodust lahkudes maha. Imestada, et keegi Teile ei vasta kui olete korraldanud seltskonnaga pokaalide pärast sellise draama, siis jah, ma ka ei vastaks, ega ootaks Teid tagasi. Mind näen, et Te peedistate praegu kõiki kohti ja olete peedistanud nende töötajaid, kes jah, tõesti, ei tohi tuua mulli teile Rimist, lihtsalt nii on, võiks ka mõista vahel. Üldiselt, kes Teid üldse sööma kutsub ja ootab edaspidi, hirmus, et Te teete nende töö ja restorani maha. Kahju.

 28. Idiootsus, restoranidel on niigi rasked ajad ja üritavad otsotsaga hakkama ja siis on keegi isehakanud kuulsus kes tahab veel sellist soodukat. Jah ma saan aru et nõme kui pead ise rimist omale jooke tooma aga see Lucca maha tegemine või Selleri oma oli küll idiootsus. Jah võib olla ongi Selleris see kes vastab vene rahvusest aga kas peab siis mõnitama teda? Võiks proovida siiski uuesti läbi rääkida ja seletada mis su soov on. Selle asemel et toetada kodumaiseid restorane kellele see koroona aeg on kõige valusam olnud, olla nii ülbe, ükskõikne ja enesekeskne… Häbi peaks olema. Viimane postitus mida ma siit blogist loen.

 29. Meil ühes restoranides juhtus ka selline lugu, et teenindus jättis soovida. Vegan oli 1 inimene ja talle toodi kalamarjaga ja lõhega “vegan-toit” ja pärast kööki tagasi saatmist haises salat ikka kala järgi ehk nad eemaldasid kala sealt tõenäoliselt ja kalamari oli ikka alles. Ma nime ei taha öelda, aga ühtegi üritust ma enam sinna kohta ei planeeri. On ka n.ö väga austatud koht. Juhtub, aga e-posti teel saadetud tagasisidele nad ei vastanudki. Minu jaoks näitab see taset, kuidas ettevõtte suudab probleeme lahendada. Kõigil võib juhtuda, aga probleemide lahendamine näitab reaalset teeninduskvaliteeti.

  Meil juhtus ka teises kohas nii, et tugeva kalaallergiaga inimesele toodi kala, kuigi olime erimenüüd tellinud, aga see restoran lahendas asja kohe ära ja probleemi ei olnud.

 30. Kuidas keegi saab nii äratõusnud eide blogi yldse lugeda? Pole isegi naljakas.

 31. oeh jah… nii loll jutt aga muidugi see seletab kõik kui tädi arvab, et Steffanis on head pitsad…

 32. Sa imestad, et teenindajaid pole, aga mulle paistab, et keegi ei taha seda tööd teha, kuna kardavad sinusuguseid külalisi, kes iga väikese asja üle virisevad võib-olla ole natuke inimlikum ja mõistlikum ja ära riku vaeste teenindajate päeva, kes miinimumpalga eest sind ja sinu privilegeeritud sõpru peavad õhtu otsa kannatama.

 33. Väga kahetsusväärne on see milliseks inimeseks sa oled kujunenud. Olen ise mitme äri omanik ja loodan südamest et sa kliendina kunagi meie juurde ei tuleks. Isiklikus elus aga soovin kõike head.

 34. Oot, aga tõsiselt MIKS peaks resto konkreetselt iga kliendi igale misiganes kohast välja võlutud soovile vastu tulema? Tahad külma riisi süüa, aga jumala eest, istu ja lase riisil jahtuda? Võta koju kaasa ja pista sügavkülma, või veel enam, tee omale kodus ju ise see riis täpselt nii nagu süda kutsub, kalla jääkuubikutega üle.
  See on ju erakordselt totter arvata, et restoranid või ükskõik mis muud teenindusettevõtted peavad edaspidi ja tagurpidi silda tegema, et kõikide klientide igale ideele vastu tulla ja mitte “ei” öelda. Te ju ISE KA EI TEE SEDA?! Korduvalt ju olete kirjutanud, kuidas teie teete asju nii ja nii, ja ütlete nii ja nii, ja kui ei sobi – head aega, vii oma äri mujale. No, võtke ju oma nõu. Minge sööge oma Tai sööki ja puhake jalga.
  Olles töötanud teenindajana võin öelda, et ei jooksnud ma ka suure rõõmuga suvaliste klientide mõttevälgatusi korda saatma – kui soov oli mõistlik ja ei tekitanud mulle suuremat lisatööd, davai, aga katsuge aru saada, et igal ettevõttel on omad protseduurid, kuidas asju ajada, põhjused, mida miks ja kuidas tehakse, ja te ei ole ka mingid Inglise kuningannad, et igaüks teile peaks erandeid tegema.
  “Ei” on muuseas väga adekvaatne vastus.

 35. Mina küll ei ole tajunud, et teeninduse tase oleks langenud. Ehk oli selline sinu kogemus, aga ei saa üldistada. Näiteks käisin viimati Sushi Pandas lõunatamas ja nii teeninduse tase kui söök oli viimase peal. Ma arvan, et linnas on jätkuvalt kohti, mis annavad ennast parima.

 36. Kui olin algaja ettekandja ühes tuntud Tallinna restoranis, nõudis üks seltskond minult samuti, et läheksin poodi veini järele. Küsisin peakokalt/omanikult nõu ja ta ütles, et kuhugi sa ei lähe :). Sa oled teenindaja, mitte TEENER.

 37. Halloooo….kui sa lähed 25 inimesega sööma, siis normaalne inimene broneerib laua ja annab sellest restoranile ette teada. 25 inimest on korralik cathering üritus. Natuke ebaõiglane postitus oma ülbusega kohale lennata ja nõudma hakata. Ääretult inetu tegu ja arvustus, isekusel ei ole piire. Seda enam, et ei pea ükski restoran mingisugusele blogijale tasuta asju jagama!!! Oleks mehega koos läinud saaks veel kuidagi aru (tegelikult ei saa) aga viies terve sünnipäeva peo seltskonna, nõuab ma ei tea mida ja siis hakkab veel maha tegema. ma loodan, et ükski restoran ei lase teid enam tuppa.

 38. Ülbe, egoistlik mats. See, et sa Austraalias töötasid korraks restos, ei tee sinust mingit spetsialisti. Saaks aru, kui aastaid oleks töötanud. Ülbed egoostid olete, arvate, et teile peab kõik sülle kukkuma. Ja see Rimi teema, ausalt, kui teie kusagil kliendiks peaks sattuma, viskan kohe välja, ei kavatsegi teiesugiseid matše teenindada, mitte iial!!

Comments are closed.