Vastulause: Lucca ise tahtis koostööd

Oled sattunud siia ilmselt sellepärast, et usud mõttesse “oma silm on kuningas” ning tahad ise lugeda ja otsustada, kes on “sitapea” või kes kaitseb oma halba teenindust. Kõik ei ole must-valge või nii nagu seda sulle serveerida püütakse.

Mul on lihtsam uus postitus teha kui kuskil kommentaarides jaurata. Jutt siis eelmisest postitusest – #marimell13

Ma teadsin, et restoranid solvuvad, olin sellega arvestanud, aga kuskilt läheb ka minu piir.Lucca jätab praegu mulje, nagu mina oleks tahtnud teha koostööd (tasuta süüa nagu nemad väidavad!), ei saanud seda ja nüüd mustan neid. Miks ma peaks seda tegema kui käin seal kogu aeg, vabatahtlikult ja maksan. Olen viimase poole aasta jooksul julgelt tuhat eurot neile kassasse jätnud..Alustame sellest, et koostööd tahtis teha Lucca. Kunagi ammu juba. Tahtis ausat, mitte kinnimakstud reklaami. Nüüd sai selle ja kavalalt end veel ohvriks mängides.

Sinna see tookord jäi, tuli teine laine jne. Nüüd kui hakkasin kohta otsima, tundus Lucca mõistliku valikuna. Mina pakkusin neile välja omapoolse idee, esialgse mõtte (kas saaksin 50% allahindlust v tervitusjoogid ise tuua vms), kuidas võiks teha, kuna meid oli 25, tundus mulle ajuvaba seda barterina küsida.Nende asi oleks olnud a) pakkuda välja omapoolne lahendus (oma allahindusprotsent, omad tingimused, mõtted) või b) loobuda – nemad valisid selle, et neil pole mõistlik koostööd sel õhtul teha, aga muud pakkumist ka ei tulnud. Ja see ongi fine.

Jah, ma küll küsisin koostööd, aga asi ei olnud allahindluses või oma tervitusjookides, vaid selles, et Lucca köök ei suutnud meid ära teenindada sel õhtul. Ehk siis minu blogiposti point oli selles, et 25 inimest oli nende jaoks kontserdi õhtul liiga palju. Lihtsalt minu kogemus Luccaga, ei tasu igal pool vaenu ja ärapanemist näha.Ühesõnaga, ma ei viitsi tegelikult üldse sel teemal jaurata. Aga mulle tundus ülekohtune kui meie vestlust jagatakse osaliselt. Nemad tahtsid koostööd teha, mina pakkusin neile endale sobiva lahenduse, neile ei sobinud, mina blogisin omast kogemusest ja sain korraliku peapesu suvainimeste poolt, kes üldse asjasse ei puutu.15 thoughts on “Vastulause: Lucca ise tahtis koostööd

 1. Antud hetkel oled sa ise loll. Kui sa esitad ettepaneku koostööks ja nad vastavad eitavalt ning hetk hiljem ilmub negatiivne ülevaade, kus sa heidad neile ette suutmatust ja sitte kokkasid, siis mis mulje see sinust jätab? Täieliku kõrvalseisjana ja kui ma ei teakski seda Gerli vastulauset, oleks mul küsimus, et millest selline kibestumus? Lisaks, kes saadab üldse teenindaja Rimisse mulli tooma, et vut vut, mul on raha ja mine otsi seda Rimist ja kui ei saa, siis võtan ette kõik – alates pokaalidest, lõpetades teenindaja suutmatusega. Ma loodan väga, et selline praktika ei ole blogijate seas laialt levinud.

 2. Me käisime kord selles restos sünnipäeva tähistamas ja see resto omanik käitus nii kohutavalt ja ebastabiilselt, et õhtu oli rikutud. Arve tegid ka lõpuks valesti (suuremaks). Enam sinna ei lähe mitte iialgi :)

 3. Aga sa ei ole ju ise seal kuskil maininud ka, et oleksid nõus täishinnaga nagu nö tavaline klient tulema? Sellessuhtes, et mina ei näe küll hetkel neis mingit süüd, kiirel päeval miks nad peaksid teid teenindama olematu hinna eest?
  Ja, mündil on 2 poolt, aga siiski sa serveerisid selle blogipostituse ikka max teistmoodi- nagu teile ei oleks kohta pakutud kui tavakliendile. Väike aga väga oluline detail, mis just kui muudab kogu suhtumist restorani :)

  Ma ei ytle, et sa kibestunud oled, aga hetkel tundub küll, et just kui tahtsid kätte maksta..
  Teiseks see söögikoht oli mainitud lhts ühes sitas postituses- oleks siis eraldi lugu vms.. samas te nagu ei suudaks leppida, et teile öeldi ära!
  Ma olen alati teie poolt olnud ja lugenud teid, et olete konkreetsed ja ausad jms, aga prgu panite kyll pasa maha!

 4. Täiesti õige ka kui ära ütlesid :D oletame et terrassil 40-50 in…ei tea kui suur see koht on ja kontserditel kōik ju tellivad kohapeal. Ma oleks ka ära ütelnud eraüritusest, kui mul oleks restos juba teine üritus. Kokka süüdistada selles, et pole pädev…annab selle peale ikka tulla :D
  Isegi kui restoranis on tööl korraga 9kokka ja on süsteem, siis sa ei jõua teenindada 100inimest korraga(va üritus kus on ajakava ja kindel menüü).Köök pole kummist, kõik tellimused ei tule samal ajal, teenindajad ei tule õigel ajal toidule järgi jne.
  Pole mõtet võtta sõna teemadel, millest nagu päris päriselt midagi ei tea. See et sa 10a tagasi kusagil abikokana töötasid ja kodus tai kööki teed, ei tee sinust professionaali.
  Eelmises postis väitsid, et aussis said pmt 100in korraga 20min kõik oma toidud kätte. See on võimalik vaid siis, kui sul tuleb kõik a)pakist b)fritüürist c)mikrouunist.
  Restodes tavaliselt õhtusöök 3h ja tavaline ooteaeg 30-45min.

 5. Eriti tobe on maha teha restorani kui nad on teadlikud lisaks kontserdile ei ole kahjuks võimalik neil veel rohkem inimesi teenindada. Mainida tervele eesti rahvale et Lucca pole pädev.. Ma ei mõista miks sellest üldse teemat teha. Tüüpiline Kareni suhtumine sul :) ei suuda leppida ei-ga.

 6. Minul ülihalb kogemus Luccaga! Never ei lähe sinna enam!
  Pidasin lähedastega sünnipäeva seal (kokku oli meid 23 inimest) ja soovisime maksta iga pere ise oma arve ehk kokku oli vaja koostada 4 arvet ja ma sain ainult sõimata ja mõnitada, et sellist asja tahan. Ma ei tea, kas tavaliselt kõik ühes lauas istujad maksavad tõesti kokku. Pole nagu loogiline!

 7. Mida sa valetad, Mari-Leen. Messis on ju näha, et nendepoolne ettepanek oli 8 kuud tagasi. Häbi-häbi-häbi. Mark maani, ise elad laia elu ja siis nuiad 50%-st alet.

  1. Me oleme Gerliga suhelnud viimased kuus+ kuud ja erinevaid variante arutanud, kuidas koostööd teha. Nüüd tundus mulle sobilik hetk, pakkusin omapoolse lahenduse, se eei sobinud, igati fine. Aga nende poolt ei tulnud ka muud pakkumist, vaid konkreetselt see, et nad ei suuda meid teenindada.

 8. On väga suur vahe, kas käid oma sõbrannaga söömas ja küsid reklaami eest tasuta süüa või võtad terve armee endaga kaasa ja lunid tasuta süüa ning tahad veel saata töötajaid kuskile jookidele tasuta järele. Otsi omale korralik töö, mitte ära parasiteeri normaalsete restoranipidajate ja nende personali kulul. Miks peaks selline normaalne restoran sellist maailmanaba ja ta sõpru teenindama pärast viirusepiiranguid, kui ettevõtjad on niigi rahaliselt hädas. Sellised “bloogerid” ise reaalselt midagi kasulikku ei tooda, vaid elavadki teiste kulul. Raha ilmselt tuleb ka teil seinast. Vabandan otsekohese kriitika osas, kuid võiksid peeglisse vaadata, enne kui lähed korralikke ettevõtjaid kottima (sinu lemmikkeeles “jebima”)

  1. Esiteks pole ma küsinud neilt midagi tasuta, teiseks oli neil võimalus teha mulle omapoolne ettepanek. See koostöö jutt oli meil olnud läbiv teema juba pool aastat või kauemgi.

 9. Hea Mari-Leenu!

  Mina lugesin sinu kahte blogi postitust täna esimest korda oma elus.
  Mul on lausa kurb lugeda milline klient sa oled, kuidas sa üleolevalt käitud personaaliga, ilmsele kõike seda oma ego tõstmiseks!
  Muideks sulle teadmiseks, et mulli võib ja saab ka veini klaasist juua ja see ei ole teps mitte vale!
  Olen ise üle 10 aasta olnud teenindus sektoris, alustanud nullist , teinud tööd nii väga heas restoranis kui ka väga halva mainega restoranis ja olen oma elus näinud igasuguseid kliente. Hetkel on restoranidel väga väga rasked ajad ja väga paljud on pannud oma uksed kinni ja osa on elanud ajad üle ja jätkavad. professionaalseid teenindajaid on väga raske leida ja olen ise tähele pannud, et pea yle pooled teenindajad on noored ja kogenematud- mõni isegi hoiab esimest korda kandikut käes, pinge on nii restoranil kui ka sellel noorel teenindajal. Ma kujutan ette juba kuidas see teenindaja end õhtul tundis kui kamp korralikke kes ei oska restoranis käituda sunnivad teda poodi mulli järgi ?????? Nagu päriselt ??? Ma ei tuleks ise sellise asja pealegi! Ok ei ole kylma mulli selge tellime midagi muud oleks õige ja viisakas käitumine! Ja siis Pärnu restoran Noot, käisin ka seal hiljuti nii nädal tagasi ja tellisin ka böff-i lauda no tegelt ma sõin oma puhkuse ajal ma arvan kokku äkki 5 erinevat böff-i ja kõigil nendel oli sai kõrval jah erinevas stiilis kuid sai ja mitte kordagi leib! Kui teie soovisite eraldi leiba ja te seda ei saanud kas siis tõesti yks lugupidav klient läheb ja võtab teisest lauast (mis on juba lahkunud ) leiva ära?? Vb on see teie jaoks täiesti normaalne käitumine aga mina seda ei mõista! (Minu jaoks on see pealekauba eba hügeeniline) See on peaaegu sama hea kui sa ei saa joogikõrt ja otsustad selle võtta teise inimese klaasist kes on juba lahkunud! Lõpetuseks tahan sulle öelda, et sinu blogi esimene postitus on just suunatud inimestele õpetuseks kuidas mitte käituda restoranis!
  Soovitan soojalt jääda koju ja teha ise endale meeldejääv õhtu!

  1. Kui ma soovin leiba, siis oleks viisakas seda pakkuda :) Mitte öelda, et leiba ei ole, isegi kui ma oleksin selleks pidanud tellima eraldi roa.

 10. Marimell, sa ise teed selle avalikustamisega endale liiga. Mina igati arvan et lucca käitus normaalselt. Pigem sina imelik et suurele seltskonnale alet tahad.

 11. Hei! Siin jälle üks Suvainimene kes sattus teie seda blogi lugema. Töötan ise kokana ja minul on seda lugu kohutav lugeda. Mõlemad osapooled on minu jaoks üsna totrad ja viisakat suhtlemist ma ei näe. Mis mind aga tõeliselt puudutab on se terve kokanduse maha tegemine. Kui sa suudad 20 minutiga 100+ inimest ära toita ja teenindada siis ma ei tea mis valmispläusti sa neile pakud. Palun, tõesti tõesta ennast ära, tee siis restoran vms, ja hakka kirjutama oma õpetusi ja nippe. Seda saab ka muidu sõbralikult ja viisakalt teha ja se juba jätab sinust palju usaldusväärsema mulje. Praegune tekst on nii ajuvaba et ei usu sõnagi mida kirja paned kellegi kohta.
  Pardipraad muidu juba võtab küpseda aega umbes 9 minutit, oleneb pardi suurusest ja kliendi soovitust küpsusastmest. Part käib ennem pannipealt ka läbi, sinna juba läheb minutikene v paar, võibolla pead enne seda kui part pannile jõuab mõned koristusliigutused tegema eelmisest väljastusest jne. Serveerid ka seda ju veel. Sul jõuab se part 15 minutiga lauda kui sul pole trammi. Edu siis 100 pardiga. Väga alatud postitused.
  Muide meie ei paku ka ürituste ajal menüüst toite! Ja meie tervest kollektiivist suitsetab ainult 1 inimene.

Comments are closed.