Maskiga või maskita, sõimu saad nagunii..

Mind paneb tegelikult hämmastama see vaen ja viha mis nüüd lahti on läinud ja kõik tegelikult ühe tühise asja pärast – mask. Ma ei ole varem täheldanud, et inimesed kempleks selle üle, et kas kellelgi on pesu jalas või mitte. Okei, see ilmselt ei ole päris 100% õige paralleel mida tõmmata, aga ma lihtsalt istun ja imestan. Inimesed on nii kurjaks muutunud. On neid kes sõimavad neid, kellel on mask ning neid, kes sõimavad neid, kellel ei ole maski. Mida siis teha? Kellel on õigus?

Võtad lahti meedia ja mida sa näed – ainult koroona. Ja kusjuures mitte neutraalne, vaid ma julgen öelda, et pisut kallutatud, pigem käskiv ja kohustav meedia. Kuid ennekõike paanikat ja õudu külvavad uudised on need mida eksponeeritakse kõige suuremalt. Aga miks? Miks ei võiks enne jõule ja pühi lugeda uudiseid, mis on positiivsed ja helgemat tulevikku lubavad? Surm, äng ja õud ei too kellelegi ju kasu. Selline suhtumine ja suunamine mõjub inimestele veelgi laastavamalt. Nägin mingi loo all kommentaari, millega peab pisut nõustuma: “Ah, mis jõulud, nagunii suren ära.”

Aga tegelikult sa ju ei sure ära. Eelmisel nädalal jagas Terviseamet enda Facebooki lehel ühe noormehe lugu mis sai loomulikult nii positiivset ja ka negatiivset vastukaja. Küll süüdistati teda reisimises ning natuke ka terrorismis, sest ta vastas mõningatele inimestele araabia keeles. Kuid kõikide nende kommentaaride seas leidus ka üks väga positiivne sõnum, mis kahjuks inimestele silma ei jäänud. See noormees on ju paranenud. Ja ta jagas isegi infot, kuidas end ravida.

Kahjuks see pigem positiivne ja lootusandev kommentaar inimesteni ei jõudnud. Miks? Sest inimesed on nii hõivatud sellega, et teineteisele “ära panna” või suruda peale oma arvamust.

Miks me ei tehta uudiseid, kus räägitaks sellest kui tublid on inimesed, seepi ostetakse rohkem kui varem, sest käsi pestakse nii hoolsalt.. Kas te olete märganud kui paljud lapsed on lasteaedades haiged? Neid jah, kindlasti on, aga kordades vähem. Ma julgen isiklikust kogemusest öelda, et inimesed on tegelikkuses palju tervemad kui varasematel aastatel. Kas nad söövad rohkem sibulat ja küüslauku? Kahtlen. Pigem ongi see kõik tänu korralikumale hügieenile. Ja see on ju ainult tänuväärt. Aga see on jälle koht, kust mööda vaadatakse, sest õud ja äng toob rohkem klikke.

Ja siis see poolt/vastu lahterdamine

Uskumatu milliseks inimesed on tegelikult muutunud. Milline lahmimine ning sõimamine igal pool käib. Kuhu on kadunud see ühtsus, millest alati laulupidudel räägitakse.

Sooviks rohkem positiivsust, sest see viha, äng ning õud ei too kasu. Inimesed on kodus stressis ja närvis, siis elavad nad seda oma elukaaslaste peal välja, kes omakorda elavad veel kõike laste peal välja. Ja kas see on siis see idülliline õhkkond, milles me tahame elada? Ei ole ju.

Väike nipp, kuidas oma ellu pisut rohkem positiivsust tuua… Pange see Facebook kinni. Või siis eemaldage uudisvoost meediakanalite lehed. Näiteks kui te kasutate Google Chrome, siis on võimalik installida selline plugin, mis “tapab” ehk peidab  ära Facebooki uudisvoo: Kill News Feed.  Veel on võimalik asendada internetis istumine koduste tegevustega nagu näiteks koristamine või mängige terve perega lauamänge. Miks mitte õppida selgeks mõni uus oskus. Või vaadake Netflixi ning siis õppige midagi uut selgeks.

Ma mäletan kuidas kevadel olid inimesed nii entusiastlikud ning lausa põlesid soovist midagi uut õppida ja teha. Enam ma seda soovi ei tähelda. Miks? Jääb mulje justkui see kirg on asendunud sooviga vihata ning sõimata.

Homme on esimene advent ja pühad saabuvad ning mina soovitan teile kõikidel astuda samm tagasi ning olla eestlaslikult tagasihoidlik. Ärge laskuge võõraste, ning veel vähem sõpradega, vaidlusse ei pärismaailmas ega ka internetis. Killige uudisvood ja lihtsalt ärge jahuge sel koroona teemal. Kui inimesed oleksid vait ja ei klikiks neid uudiseid, hakataks tootma ka muud sisu, sest klikke on vaja..

Olgem positiivsed, sest negatiivne suhtumine ning käitumine ei too head lõpptulemust. Peske käsi, naeratage ning olgem ühtsed nii nagu seda laulupeo ajal ollakse.

2 thoughts on “Maskiga või maskita, sõimu saad nagunii..

  1. Ma ei saa üldse aru sellest teemast. Käin ilma maskita. Ma ei jõlgu niisama ringi, aga enam-vähem iga päev käin Kaubamajas süüa ostmas. Tavapärane. Keegi pole mulle midagi paha öelnud ja mina ei ole loomulikult ka midagi paha öelnud maski kandvatele inimestele. Ausalt, keegi ei vea Sind keldrisse ega hakka piinama kui Sa maski ei kanna. Ka siis mitte kui Sa kannad. Täiesti pseudo minu jaoks. Rahus läheme enda eludega edasi ja kõik on chill. Restos ei pea maski kandma, sõprade juures külas ka mitte. Ja tegelt ei pea isegi poes. Keegi ei tule Sind ründama kui ise normaalne oled. Millest kogu see vastasseis ja poleemika?

  2. Aamen. Ela ise ja lase teistel ka elada. Teisi materdades ja nende nn vigu välja tuues tekib illusioon, et ollakse teistest kuidagi parem. Carmen Pritson Tamme sõnavõtt oli ka eile hea.

Comments are closed.