Me lähme Bulgaariasse

Keegi kuskil kommenteeris, et ma kirjutaksin, mis Bulgaaria reisi ma siin maininud olen. Ühesõnaga, vahetult enne kui Taisse läksime, oli reisimess ja mulle tuli igal pool kirju ja teateid, et oo, megapakkumised. Vaatasin ja uurisin lähemalt, ja bronnisime ära.

Ühesõnaga, mina ja Krete (minu sõbranna) võtame lapsed (tema oma on Hedonist 10 päeva vanem) ja lähme reisile.

Saime reisi 329€ per nägu, laps juurde sott ja oleme eraldi tubades. Seega ei pea me hommikul ootama, et kõik üleval oleks, et bassu äärde minna vms. Tegemist siis nelja tärni hotelliga Strandja (link!), mis kindlasti ei vasta sellele, olles korra varem Bulgaaria 4* all ink varianti proovinud, siis tean ette, et hotell on rändom ja söögiks makaronid. Isegi pasta on liiga peen sõna, sest seal saab konkreetselt makarone.

Käisin küll toona Golden Sandsil, Edelweiss hotellis (link!), mis oligi päikesereis, suva see tuba, suva see söök, peaasi, et päikest saaks. Ma mäletan nii selgelt, et kohe kui ma tagasi tulin, oli mu näituse avamine, ma olin pruun, hambad tundusid megavalged ja keegi kuskil kommenteeris, et Albers on last endale võltshambad panna. Ma pidin krambid saama, ausalt :D

pilt_1

Ühesõnaga, meie lootused-ootused väga suured hotelli osas ei ole, küll aga… Kui aus olla, siis me juba praegu pakime mõttes asju, et mida kaasa võtta, kui palju, kas üldse jne. Seega, kes on käinud pooleteiseaastastega Bulgaarias, siis andke nõu – kas mähkmeid ja mingeid püreesid peaks kaasa vedama, või saab kohapealt. Igaks juhuks võiks need mõlemad olemas olla, kuigi me arvame, et nad käivad selleks ajaks potil enam-vähem normaalselt ja lisatoitu ei taha, aga siiski. Just in case!

Riideid ma vean ilmselt Hedonile kordades rohkem kaasa kui endale. Jällegi, igaks sajaks juhuks, kui ta end täis peaks plödistama, kuigi tal seda kommet nii väga ei ole. Kodus muidugi, suva, las plätserdab, aga väljas ma olen ikka karmim, ise tal plädistada ei lase + suvi, nagunii lippab paljalt ringi pool päeva.

Ma muidugi ei kujuta väga seda veel ette, mina, laps, käsipagas, käru.. Kõik see kraam ja mina üksi. Kui eelmisel aastal Budapestis käisime, olime Meelisega mõlemad ja oli suht okei. Aga samas sel korral meil pole mingi linnatripp, vaid basseinipuhkus, kuigi rand on kohe kiviga visata.. Aga nüüd neil jalad all.. Ilmselt sekunditki päikest võtta ei saa. Või noh, siis kui nad magavad, tuleb maksimum võtta :) ja neid taga ajades hakkab ka ilmselt päike peale.

Berit, ma tean, sa loed mu blogi ja oled tuhandes kohas reisinud, jaga nippe, mida kaasa võtta, mida maha jätta… Otsustasin ise korraks ta blogisse kiigata, ei suutnud aga aadressi meenutada ja Luukas Ilves lõpuks aitas hädast välja :) Leidsin siis blogist mingi vanema posti, kus on kirjas, mida kaasa võtta… Holy shit, ega ma Bulgaariasse ei koli, mõtlesin ma, seda listi vaadates. Okei, tema nimekiri on koostatud kaheks nädalaks, et pesu ei peaks pesema, aga veits too much!

Riided:
– 4 pikkade käistega body
– 2 lühikeste käistega body + 1 t-särk
– 2 paari lühikesi pükse
– 4 paari pikki pükse (retuusid, dressid, ühed õhemad puuvillased püksid)
– tudukombe 
– 1 lukuga pusa ja 1 kampsun
– 3 paari sokke
– rannakostüüm (see siis päiksekaitsega)
– päikesemüts, millel kukla osa on kaetud
– tavaline nokamüts
– puuvillane müts (sellega plaanime kodust minna)
– paar kaelasalli
– 3 paari jalanõusid – ketsid, õhemad papud ja basseinipapud (saaks hakkama ka 2 paariga, aga no jalanõud on mu nõrkus ) 
– jope (kuna minek ja kohale saabumine on suht öösel, siis on seal ka üsna jahe ja pigem võiks jope kaasas olla)

Ma arvan, et kui ma vean kaasa kaks paari pikki pükse, kaks paari lühikesi, ujumispüksid ja kümme särki, ühe mingi pusa/jope, sandaalid ja ühed kinnised jalanõud on küll ja veel. Magab ta ju alasti või noh, mähkmega.

Hügieen/ravimid
– 1 pakk mähkmeid
– pakk või kaks niiskeid lappe
– Sudocrem (uued mähkmed või palavus võivad pepule liiga teha)
– 1 pakk ujumismähkmeid
– vannipidurid (et suures vannis oleks ka mugav)
– vannilina (ise võin ma vabalt kuivatada majutuse rätikutesse, aga lapsele eelistan tema isiklikku kasutada)
– hambahari ja pasta
– päiksekreem
– Panadoli siirup
– Zyrteci tilgad
– Linex baby pulber võimalike kõhuvaevuste korral
– Humer (kuigi õhk on seal mõnusam kui Eestis, siis ei saa välistada nohu ja selleks puhuks humer ikka abiks)
– Hustagili salv (nohu/köha)

Ma ilmselt võtan kaasa päikesekreemi, niisked salfakad, mingi osa mähkmeid, valuvaigistavad küünlad, hambaharja ja siit listist lisaksin enda listi ka sudocremi. Sellest peaks piisama. Miks peaks laps haigeks jääma? Miks juba ennetada seda, ja “vajalik” kaasa vedada? Kohapealt saab ilmselt ka kui häda käes.

Lennukisse
– tuubipüreed
– snäkid
– joogitops
– mänguasjad
– riietest: pikkade käistega body, kampsun/pusa, dressipüksid,kaelasall, sokid, tennised, müts ja jope. Jope siis just lennukisse minekuks ja maha tulekuks, et külma ei saaks. varuriided pakendan minigrip kotti, et vajadusel sinna panna mustaks/märjaks saanud riided.
– desinfitseeriv pihusti või lapid (need on kasulikud terve reisi ajal)
– paar ühekordset aluslina (kui on vaja mähet vahetada)

Ok, see on üsna loogiline, va see riidehunnik :)

Muu kraam
– joogitops
– kaisujänes
– varu lutid (lutist loobumine on plaanis pärast reisi)
– tekk, mida kasutada nii õues kärus kui ka toas
– söögipõll
– ujumiskätised
– 1 pakk Holle riisiputru

Joogitops on mul juba lennukis, kui ta sel ajal lutti veel tahab, kahman kaasa, kaisuloomi ta eriti ei tarbi, söögipõlle pole vaja ja ujumiseks vajaliku kraami ostan kohapealt. Tekki teeb praegu Gea ;)

Nii, kas mul on Bulgaarias (Sunny Beachil) lugejaid või blogilugejaid, kes käinud lapsega päikesreisil ja oskaks pakkimise osas kaasa rääkida? Igasugused nipid ja nõuanded on teretulnud.

16 thoughts on “Me lähme Bulgaariasse

 1. Võta igaks petteks BurnShield kaasa, kui päike peaks lastele liiga tegema on seda hea peale määrida :)

 2. Haha – “ega sinna elama ei lähe”. No me hetkel just siis see 2 nädalat Hispaanias nende asjadega elamegi. Ja ei kurda või ei tundu, et oleks liiga palju asju, ühtlasi ei pea ma siis ka muretsema, et “oi, äkki mäkerdab ennast ära”, elame oma tavapärast elu ja ei pea muretsema, et pole puhtaid asju. Selle meie listi juures võid arvestada ka seda, et hetkel on Hispaanias kevad ja nt jope ja kampsuni üle oli kõigil hea meel, sest ööl, kui saabusime oli siin vihma ja jube külm.
  Ühtlasi ma seal kirjutasin ka, et kindlasti saab ka vähemaga hakkama ja vb mõni pakib rohkemgi kaasa – mulle lihtsalt meeldib, kui on võimalik riideid selga valida (nii endale kui lapsele). Kui sa oma Hedonile kaasa võetavad riided kokku paned, siis saad selle 10 särgiga ka suht arvestatava koguse asju, lihtsalt meie pidime lähtuma hetkel kohapeal olevast temperatuurist, mis on suht kõikuv, hommikul jahe, päeval soe, õhtul jälle jahedam. Su nimekirjas mütse näha polnud, võta üks vast ikka kaasa :)
  Mis puutub hügieeni/ravimitesse – siis absoluutselt viimane asi, mida ma tahan hakata haige lapse kõrvalt tegema, on kuskile apteeki mingeid ravimeid otsima minna, eriti kui ma saan kodust kaasa võtta asjad, mille manustamise ohutuses ja toimes ma üsna kindel võin olla.
  Ja see “lennukisse” nimekiri, hallooo…. ma ei tea, millega teil laps hetkel õues käib, aga body+kampsun+jope olid igati ok valik paar päeva tagasi Tallinnast lahkudes ja vihmasesse Hispaaniasse saabudes – loomulikult kui sa lähed soojemal ajal pole nt jopet vaja – lennukis sees me loomulikult kõigi nende riietega ju teda ei hoidnud :D
  Ühesõnaga, mu nimekiri ei pretendeerinud mingile absoluutsele tõele vaid kirjeldas meie jaoks mugavat “varustust”, millega siin 2 nädalat Hispaanias laagris olla ja elada, ilmselt ei olnud meil ka pagas selles osas kuigi piiratud, et oleks pidanud mõtlema, et äkki ei mahu kaasa või raske käe otsas tassida :)

  Ühesõnaga oleneb kõik inimeste harjumustest, võimalustest ja sihtkohas plaanitud elust-olust ning tegevustest. Meil on siin mõnna ja loodetavasti saab teil oma reisil samuti olema.

  1. Millega me laps õues käib – tavaliselt kui on miinuskraadid, siis pikavarrukaga body, dressikad vms ja kombe peale, kui plussis siis body/särk ja jope. Pole veel täheldanud, et tal külm oleks. Vankris hea soe pikutada :)

 3. Mina käisin möödunud suvel Bulgaarias, Sunny Beachil üsna lähedal. Käisin juuni lõpp-juuli algus, laps sai augustis kaks. Mähkmeid oli omal kaasas ja sai ka kohapealt osta, olid kõik Liberod, Pampersid jms esindatud. Kuigi mu laps siis enam püreesid ei söönud, jälgisin seda küll, et mida neil pakkuda on. Suuremates poodides oli valik meeletu :).
  Riiete poole pealt, mul on tütar, kleidid olid väga IN ja mida vähem, seda parem. :D
  Ja toitude osas on minul ka hoooooopis teistsugused kogemused, küll jah mitte mingi kõik hinnas hotelliga, aga nt tänavarestodes jms kohtades teati suurepäraselt, mis on pasta ning kõiksugu mereanni road on neil imelised! :)

 4. Sest kui laps jääb haigeks keset ööd, siis on mugav enda ravimid kohe välja otsida.

  1. No ma ei leia, et ma peaks ka tonniga 5* ostma, mis vastaks ikka meie 3*le :D

 5. Ma elasin-töötasin üks aasta terve suve seal :D pole minu arvates just kõige sobilikum koht, kuhu lapsega reisida, sest sinna minnakse põhiliselt pidutsema ja igasugu rõvedust on ikka väga palju :( . Samas jah, kui eesmärgiks lihtsalt niisama päikese alla lesima minna, siis polegi väga hullu.. Mingeid soovitusi mul eriti pole, kui siis ainult nii palju, et hoidke rannas enda asjadel kogu aeg silm peal, mustlased on seal erakordselt osavad :D aa ja riiete kaasavõtmisega iseenesest üle pingutada ei tasu, seal neid pesumajasid suht palju ja ei maksa suurt midagi :)

 6. Mina kh Sunny beachile lapsega ei läheks. Mõned aastada tagasi sai ise seal pidutsemas käidud ja veitsa imelik oli ,kui õhtul mõni isa vaatas laps kukil gogo tantsijate showd. Vaevalt muidugi ,et sa õhtul strippi Hedoniga vaatama lähed aga ikkagi…. :D MInu arust Golden sands oleks lapsega puhkama minnes parem valik olnud. MInu arust seal toidukohtades olid päris head toidud …. Hotellis võtsimegi aind hommikusöögi.

  1. No meil reis juba bronnitud ja minek, eks siis hiljem saame kahetseda :D

  2. Mina käisin Sunny Beachil 2 aastat tagasi,jäin väga rahule. Toit,hotell, rand,pidu, väga okei hinna ja kavaliteedi suhe. Meie olime(sõbrannade punt) rohkem seal eesmärgiga meelt lahutada ja niisama lebotada aga meie hotellis oli väga palju lastega peresi, siiski minu arvamuse kohaselt see ei oleks olnud parim valik lastega peredele aga ei näinud küll,et keegi kellegile jalgu oleks jäänud. Sellel suvel plaanime taaskord Sunny Beachile minna ning ka mehed kaasavõtta,kes eelminekord maha jäid, tagasi eelmainitud põhjustel- hinna ja kvaliteedi suhe on okei, hetkel ei ole kahjuks ressursse,et uut avastama minna aga tahaks mõnusalt välja lülitada ja seda Sunny Beach pakub. Sellest hotellist kuhu te plaanite minna jalutasin ma korduvalt mööda ja kiikasime salaja bassu alale sisse,tundus tuus. (tsekkisime peaaegu igat vähegi lahedama basseiniga hotelli, fetiš?) Asukohalt ma seda ei eelistaks, aga tegelikult seal ei ole ükski koht keskusest nii üli kaugel. 24/7 kõige poed on iga nurga peal hätta ei jää. Mina jään oma uut reisi sinna juba väga ootama igatahes. Golden sands on penskaritele, Sunny beach on laiahaardelisem ja kõik kategooriad leiavad endale sealt midag :)

 7. Olen käinud 6 aastat järjest Kuldsetel Liivadel, see aasta lähen jälle. Mina olen sellest kohast vaimustuses! Kaasa võtta võimalikult vähe riideid. Kõik võimalik koha peal osta, kui tekib vajadus. Kaup (riided, jalanõud) odav, ilus ja kvaliteetne. Millegi pärast ei pea muretsema, kõik on kohapeal olemas. Laste peale on väga palju mõeldud. Ka söök hotellis on HEA!
  Nüüd märkasin, et lähed Päikeserannikule. See on noorte peo- ja möllu koht, liiga lärmakas. Lastega parem valik Kuldsed Liivad. Kuldsed Liivad ka looduslikult ilusam ja Varna ligidal, käib linnaliini buss.
  Kindlasti käi Nessebaris- see Päikeserannikule ligidal.

  1. Ma ilmselt ei viitsi kuskile trippida, passima bassu ääres ja oleme niisama mõnusad :) aga eks näis!

 8. Käisime lapsega Päikeserannikul, kui ta oli umbes 3 aastane. Meie jaoks oli rand liialt kärarikas, seega eelistasimegi Nessebari. Unesco pärand, imeilus. Mõnusad restod, rannake kus pole nii palju päevitajaid. Korraldatakse sukeldumise kursusi. Samuti äge,kui keegi last vaatab. Takso on odav. Samuti läheb linnaliini buss. Arvestada tuleb, et mentaliteet on nõukalik., kes ees see mees! Kohapealt saab osta kõike, mähkmetest purgitoitudeni. Valik on suur. Kuigi vajalikud ravimid soovitaksin kindlasti kaasa võtta.
  Lastega on mõnus puhata Albenas. Vaikne kuurort, peamiselt sakslaste pärusmaa. Rannad tunduvalt puhtamad, kui Päikeserannikul ja Kuldsetel Liivadel. Igati 5+. Meie vanaema käib lastega iga-aastaselt kahenädalasel päikesepuhkusel. Kuldseed Liivad on Varnale lähemal, kui Albena. Varna on täitsa lahe linn. Kui aga bassust kaugemale ei taha trippida, siis on päike ikkagi mõnus. Head puhkust :)

 9. Meie käisime eelmine suvi augustis Kuldsetel Liivadel ja see aasta augustis lähme Päikeserannikule. Väikese lapsega on minu arvates Bulgaaria just parim sihtkoht kuna lennureis lühike ja toitude erinevus meie omadega ei ole nii meeletu. Minu poiss oli eelmine suvi 1,6 kui puhkasime ja võtsime siit mähkmeid kaasa ja kui otsa sai saime nii ujumis kui ka tavalisi sealsetest poodidest. Samuti ka püreesid kui peaks vaja olema. Mul ei olnud ka nt nohu jaoks ninapumpa kaasas kuna arvasin, et ei lähe vaja, aga sealsest apteekist sain ka endale. Parema veel kui Eesti Rhinomer on nt. Riideid pakkisin üle. Pikkade varrukatega pluuse ei läinud peaaegu üldse vaja. Pikki pükse ka mitte, aga eks paar peaks ikka olema. Mingi soojem asi ka ja rohkem ikka rõhku t-särkidele ja lühikestele pükstele. Alati saab ka seal juurde osta kui mõni asi puudu.

 10. Mul kolm väikest last ja lendan lastega palju. Olete kahekesi, lennureis on lühike, aga kui midagi ühel maha jäänud saab teine aidata. Sama ravimite ja muu taolisega – kombineerige.
  Riietest – Mul on paar korda juhtunud, et juba minnes lennujaamas on nii seljariided kui mõlemad vahetused täis pläkerdatud. Olen suht immuunne juba pläkaste riiete suhtes, lendamisel just. Teil ühevanused lapsed, saate kombineerida kui on kriis :)
  Soovitan kohapeal ka pesumaju, need annavad kindlustunde, et riideid jätkub. Mul tavaliselt esimene tripp peale kohalejõudmist ongi pesumaja sest kuidagi viimasel ajal lendamisel mul pole puhtusega õnne olnud.
  Nipp riietega lendamisel – kihid. Midagi saab mustaks, siis ära võtta või juurde panna. Aga noh sul laps vist pole pläkerdaja ka, veab sul :/

Comments are closed.