Meelis kirjutab: aeg sai otsa, kuusk sai tuppa ehk meie nädalavahetus

Eelmisel nädalal jäigi nädalavahetuse postitus tegemata, see-eest saite mitu Berliini postitust. Nüüd tuleb ka ilmselt paus sisse, sest no aega pole. Üks jõuluvanatamine käib, nagu teate.. Aga nagu mu isa alati armastas öelda: “Meil on kiire nagu litsil laada ajal.”

Reedel tegin viimased töötoimetused ära, kui helistas kuller, kes kirgastas mu päeva – “tooks teile nulu koju ära”.

Nulg pärineb: joulukuused.ee

Nagu ka eelmisel, ja veel eelmisel ja veel enne sedagi, siis tellisime seegi kord oma jõulupuu ehk nulu sellisest kohast nagu joulukuused.ee veebilehelt. Kes ei julge netist tellida, siis teie saate nende outleti kohale minna, mis asub Nõmmel Salve tänaval.

Kohapeal saab muidugi oma silma ja käega ise sobiva välja valida. Ühel aastal olen isegi kohal käinud, aga mugavam on ikka kui koju ära tuuakse. Ja kvaliteedis pole siiani pidanud pettuma. Ma isegi ütleks, et igal aastal lähevad nulud aina paremaks, suuremaks, tihedamaks ja lopsakamaks. Tellimisel saad kasutada ka soodukoodi “marimell” ning see annab sulle… häshtäg piinlik, ma ei teagi, mida sa selle eest saad. Tasuta transpordi Tallinna piires, kui ma ei eksi. Ja kui kohapeale lähed, siis saad niisama allahindlust. No enivei tellige ja saage üllatuse osaliseks.

Lõikasin nulult võrgu ümbert ja jätsin tuppa “oma kuju võtma.” Järsku meenus, et oi, ma peaks ju pilte ka tegema, sest meile on vahepeal igasuguseid kingitusi saadetud. Mõeldud-tehtud.

Soojendavate ürtidega rikastatud täismahlast metsmustika-mustasõstraglögi

Jõulupakist Aurora säravad maagilistes talvise öötaeva värvides vastu dušigeelid Calming ja Energizing

Siis kimasin Kadaka teele, sest juba olid valmis saanud kleepsud ühe projekti tarbeks, millest me kirjutame ilmselt järgmisel nädalal või.. Teeme ikka nädalavahetusel postituse, meie nädal :D

Tegemist on sama kohaga ehk minukleeps.ee, mis teeb lastele kleepse, noh, neid mida riiete sisse panna, et lasteias segi ei aeta. Aga neil on ka rubriik “eritellimused ärikliendile“. Ja just sealt ma tellisin ühed huvitavad kleepsud. Ma olen muudel juhtudel ka sealt tellinud. Just firma logodega, sest no teate, seal on need nii soodsad. Tellisin 500 kleepsu ja arve oli alla 50euro. Küsisin hinnapakkumist ka mujalt ja sealt tuli hinnaks 220eurot. Nagu kuidas, palun. Loomulikult ma võtan soodsama.

Ainukene hirm oli see, et äkki siis on kehv liim. No ei olnud. Mega super hea kvaliteet. Seega ei ole minukleeps.ee ainult lasteriietele mõeldud, vaid saate ka firmade tarbeks miskit tellida. Lihtsalt kirjuta, mida tahad. Aga sellel korral tellisin siis need:

Jah, meil on oma piparkoogi taigen. See ongi üks osa projektist, aga.. Ei lähe see kuskile müüki või midagi, läheb kingitusteks, aga kõigest omal ajal.

Kleepsud käes, võtsin Leenu töölt ja Hedoni lasteaiast ning läksime koju, sest seal ootas kuusk ja hunnik toimetamist. Vaatasime seda kuuske ja otsustasin, et nüüd aitab. Meil on vaja uut kuusejalga. Võtsin lapse ja läksime Kristiinesse. Loomulikult tegime kiire eeltöö ja uurisime, et kus oleks parim valik.

Esimene peatus Jysk. Aga oi, kui suur pettumus. Seal oli ainult kolm erinevat kuusejalga, aga mitte ükski neist ei olnud “see õige.” Siiski ei lahkunud ma sealt tühjade kätega. Avastasin, et pesurestid olid sooduses. Krabasin siis ühe kaasa. Etteruttavalt olgu öeldud, et kui me selle laupäeva hommikul avasime, siis see oli katkine. Käisin seda ka veel vahetamas.

Siirdusin Prismasse ja seal see oligi. See õige kuusejalg. Uus ja huvitav ja mitte selline nagu kõik seninähtud. Minu jaoks on oluline see “veepaak.” Tavaliselt on see mingi 1l maksimum. Aga vot, ma tahtsin et oleks suurem. Ühesõnaga, leidsin mina kuusejala ja see meeldis mulle väga. Ja ka hind oli väga okei. Nimelt 24.99 euri. Mida ma aga hiljem teada sain oli see, et mujal maksab see allahinnatuna 46.99 euri.  Kokkuvõttes väga äss diil. Kahjuks ma ei saa seda Prisma poes ära linkida, sest seda ei ole netis nähagi.

Poes olles avastasin, et issand, kell on juba 19.15, aga ma pean juba kell kaheksa olema OneSixty baaris üritusel. Seega kiirelt koju, teised riided selga (loomulikult suutsin ma 10 minutit kapi ees seista ja endaga kakelda, et mida ma selga panen), aga otsustasin rohkem casual stiili kasuks. Ikkagi Telliskivi kant ju.

https://www.instagram.com/p/Bq0Hp0HAWla/

OneSixty baaris toimus siis Bulleit viski esitlus. Ehk siis tuleb hunnik inimesi kokku, räägitakse juttu, sotsialiseerutakse, süüakse ja loomulikult juuakse viskit. Bulleit viskit, kui täpsem olla.

Tekst Prike: Kõrge rukkisisaldus on alati iseloomustanud Tom Builleit’i omanäolisi bourbone

Tunnistan, et ma ei ole suurem viskisõber. Olen alati arvanud, et see on kibe ja mõru ja pigem vanade inimeste jook. Aga eks kõik oleneb kuidas juua, kus juua ja kellega juua. Tsiteeriks Villu Reiljanit, kes ütles kuldsed sõnad: “Pole paha.” Ja tõesti, väga hea oli. Seega kui võimalus avaneb, siis võtaks teinekordki klaasikese.

Tekst Prike: Bulleit Bourbon viskil on täiuslik mahe maitse, milles on tunda veidi vaniljet, mett ja järelmaitses pisut pirni. Tähelepanu, tegemist on alkoholiga! Alkohol võib kahjustada teie tervist!

Naljaks juhtum ka. Kuna seal pakuti süüa, siis loomulikult ei olnud ma tagasihoidlik ja ladusin terve taldriku omale liha täis. Ja siis mõtlesin, et no okei, imelik on ainult liha süüa. Võtan natuke salatit ka. Võtsingi mingit kurgi ja sibulaga asja. Haaran ampsu, pistan suhu, mälun veits ja tunnen, et kurat, midagi on nagu valesti. Võimalik vaid minul, aga minu salati sees oli jupp kilet. Selline kena 6cm pikkune.

Siit loo moraal… Ma ei tohi salatit süüa. See peab olema mingi märk või enne, et söö seda mida tahad ja ära proovi miksida, sest see ei lõpe hästi. Kõik muu oli väga tore ja söök hea ja ning jook samuti. Lihtsalt ma olen mingi “sitamagnet.”

Kuna krabasin sõbra kaasa, siis mõtlesin, et teeks talle vanalinnas väikese tiiru. Käisime Suhkrumollis (pissil) aga seal oli nii vähe rahvast, et lahkusime kiirelt. Siirdusime Butterfysse, võtsime ühe väikese kokteili, rääkisime juttu ning seejärel läksime Sesselisse.

Kuna me mõlemad oleme ikkagi isad ja abikaasad, siis otsustasime, et kaua väljas ei ole ja läheme kenasti koju. Vist mingi poole kahe paiku jõudiski iga roju oma koju.

Üllatuslikult oli ka Leenu üleval ja ootas mind. No teadagi miks. Okei, no mitte nii üllatuslikult, tal oli sõbranna külas mehega, kellega siis veini luristati.

Hommikul äratas meid muidugi Hedon, kes avastas, et oi, temal on päkapikud käinud ja toonud ühe tegelase tema hetke lemmikmultikast “Superlennukid”.

Hedon ja Dizzy

Kuigi tegelikult tegin ma Jõuluvana juba terve eelmise nädala, siis alates eilsest läks täie rauaga lahti. Ehk siis alles nüüd on pidu peo otsa ja no aega ei ole nii palju, kui on pidusid. Minul mööduski laupäev töötähe all, sest firmad peavad juba usinasti jõulupidusid.

Leenu aga seevastu võttis Hedoni ja kimas Pärnusse sünnipäevale. See muideks oli Hedoni esimene selline bussireis. Jah, suvel käisime küll Gotlandil ja sõitsime seal bussiga, kuid see ei ole ikkagi selline Tallinn-Pärnu tripp. Aga ma sain aru, et see möödus neil meeldivalt.

Laps vaatas multikat ja õnneks ei ole Pärnu Tartu, kuhu mingi üle kahe tunni loksub. Samal ajal kui Leenu jõudis Pärnusse tuli mulle teade, et piparkoogitaigen on valmis.

Nagu ma juba korduvalt olen öelnud, siis meil ei ole lihtsalt väga palju asjade jaoks enam aega. Seega otsustasime ka, et anname oma heale sõbrale Liisile lisaks ühe ülesande. Õnneks on ta nii hea ja armas ning väga vastu ei vaielnud. Tegelikult oleks ta nagunii algse plaani järgi meile külla tulnud ja suurema osa ise teinud, aga me oleks rohkem laive teinud ja pilte ja.. No ühesõnaga. Reaalse käsitööna valminud tainas asus aga Sindis. Ehk siis tegelikult oligi plaan see, et kohe kui mina oma viimase jõulupeo lõpetan, siis kiman Pärnusse, sest lisaks sünnipäevale oli seal ka soolaleivakas. Enne seda aga sõitsin veel Sinti ja krabasin piparkoogitaigna kaasa. Te ei kujuta ette ka kui hea see on. Auto täitus sekundiga megahea lõhnaga. Reaalselt söö või toorelt.

Soolakas möödus täpselt nii nagu ma eeldasin. Chill ja ülihea seltskond. Vahepeal vedelesin ainult põrandal, sest no nii paha oli. Jälle. Mul on nimelt alates suvest mingid meeletud peavalud tekkinud. Tavaliselt esines neid ming 2-3 korda nädalas, aga mida aeg edasi, seda intensiivsemaks on need läinud ja nüüd ma nende peavalu hoogudega elangi. Lihtsalt tihedus on sagenenud. Ega täpselt enam ei loe, aga kuskil 3-4 korda päevas, ma enam ei saa arugi, mul on lihtsalt 24/7 peavalu.

Kuigi oli variant jääda ööseks nii soolaleiva kohta või Pärnusse, siis otsustasin ikkagi kella kümne ajal tagasi linna sõita, sest juba hommikul enne lõunat oli mul üks Jõuluvana sutsakas ära teha. See aga venis tunni asemel kahetunniseks. Õnn oli see, et mu järgmised peod olid alles õhtul ja erilist kahju see venimine minu plaanidesse ei löönud.

Teel Pärnus Tallinnasse kuulasime muideks kõik Eesti Laulu kandidaadid ära. Kas sellest peaks eraldi postituse tegema? Andke kommentaarides teada.

Samal ajal kui mina kinke jagasin ja luuletusi kuulasin, siis tõi Leenu keldrist kõik meie jõuluehted üles ja valmistus suureks kuusekaunituseks. Sellest tegime ka kena time-lapse video.

Nulg sai ehitud ja siis me seisime ja vaatasime ja mõtlesime, et kurat ei meeldi. Kole on. Või no ei ole ka, aga midagi on valesti. Seega tegime mõningad täiendused (tulede näol) ja viimane versioon meie jõulupuust näeb välja selline!

marimell.eu jõulupuu 2018

Ja ongi nädalavahetus läbi. Hedon vaatab multikat, mina kirjutab blogi ja Leenu redigeerib minu Jõuluvana listi, sest järgmisest nädalast läheb ikka mõnusaks “andmiseks.” Lisaks pidudele on ka kullerit vaja mängida.

Nende tegemiste vahele peab mahutama mitu tööalast kohtumist ja loomulikult ka pere. Kuigi ma saan aru, et Leenu on sellega juba arvestanud, et detsembris mind väga kodus ei ole.

Kas keegi veel juba jõulupuu tuppa tõi? Mida te tegite üldse? Käisite jõulukinke ostmas? Sest ma olen aru saanud, et nüüd oli nagu õige aeg seda teha. Hiljem läheb rabelemiseks. Mis tuletab mulle meelde, et peaks Leenule ka miskit kinkima. Aga mida? No mida? Mul tegelikult on ideid, aga…

8 thoughts on “Meelis kirjutab: aeg sai otsa, kuusk sai tuppa ehk meie nädalavahetus

  1. Arsti juures oled nende peavaludega käinud? Just praegu, kui sagenenud? Võib-olla oleks hea kompuutriuuring teha. Igaks petteks.

  2. Puu on väga ilus! Ise ei julge kunagi eriti palju ehteid panna, kardan et tuleb maitsetu.. Eesti laulu ülevaadet ootaks väga!

  3. Ootan Eesti Laulu kandidaatitest postitust. Üldiselt on teie arvamus ühtinud minu omaga :D

  4. Kui alates suvest on peavalud esinema hakanud, siis oleks hea teha ka borellioosi analüüs, kui ei ole juba teinud.
    Perearstid seda iseenese tarkusega tavaliselt ei lase teha, kui ei ole olnud punast lätakat kehal. Samas seda ei teki paljudel nakatunudel.
    Lihtsalt kuna mul endal hakkas neuroborellioosi trall meeletutest peavaludest, siis mainin.

    1. Selle borrelioosi testiga pidi tihtipeale olema nii, et näitab negatiivset, kuigi on borrelioos. Minul oli nii ja tean veel mõnd inimest, kel on samamoodi olnud. Meil olid muidugi borrelioosile iseloomulikud punased laigud ka näha ja seetõttu oli mõtet testi korrata. Aga isegi erialaarst ütles, et borrelioosi test ei pruugigi näidata alati. Ja samamoodi ei pruugi seda punast laiku tekkida. Ja mõni ei pruugi isegi teada, et tal puuk oli. Nii et igaks juhuks võib lasta uuesti testida, kui mingit muud põhjust peavaludele ei leia ja teada on, et puuk oli.

Comments are closed.