Meelis kirjutab: armastus internetis on (tihti) võlts

Sattusin lugema Kirsti Timmeri blogipostitust sellest kuidas inimesed, kes sotsiaalmeedias kiidavad seda kuidas nad teineteist armastavad, on peagi lahku minemas.

On meist vast igaüks mõnda sellist paari ja suhet mõnel sotsmeediaplatvormil näinud. Kõik tundub justkui perfektne aga ometigi…

Just vahetult enne Taisse tulekut vaatasime mingit dokki sellest, kuidas eelmise aasta augustis tappis Ameerikas üks mees ära oma raseda naise (kes oli vlogger) ja kaks tütart. Miks? Just seda küsimust küsisid ka paljud nende tuttavad ja sõbrad. Kõik paistis justkui ideaalne olevat. Oligi! Internetis. 

Ma olen ka ise tihti vaadanud seda kuidas inimesed sotsmeedias nii nunnud on ja teineteist aina lillede või kallite kingitustega üle kallavad või romantilistel õhtusöökidel käivad.

Jah, see kõik ongi tore ja armas, aga mis on peidus selle pildi taga? Ega alati ei pruugigi midagi olla, aga paratamatult tekitab selline pilt küsimusi, kui veel eelmisel nädalal räägib selle suhte naispool, kuidas talle ikka tema mees üldse ei meeldi ning sooviks lahku minna, aga lapsed on ja no majalaen jne. Parem oleme koos, kannatan ära, aga on muus mõttes lihtsam. Kui kauaks seda kannnatust aga jagub. Ehk siis jah, alati ei pruugi see ilus pilt ja imal tsitaat peegeldada seda, mis toimub pildi taga tegelikult.

Kuid seoses sellise “trendiga” olen hakanud mina end imelikult tundma. Nimelt on lugu selles, et ei mina ega Leenu ei pane väga teineteisest sellised nunnusid pilte üles, kus me teineteist maa ja mere taha kiidame ning avaldame armastust, mis on suurem ja kuumem kui nii mõnigi vulkaan. Ja mul on imelik olla. Tihti peale mõtlen, et oot, kas ma peaks ka midagi sellist tegema?

Presenteerima, et mul on naine ja mina nii nii väga armastan teda ja üleüldse meie kooselu on võrratu. Kas Leenu peaks minust või meist enda kontole pilte panema, kus ainsaks pealkirjaks oleks hunnik südameid. Kuna me sellist asja ikka väga tihti ei tee (kui siis ainult aastapäevade puhul), siis ma  mõtlengi, et äkki ma peaks panema, sest kõik teised panevad. Aga samas ma nagu ei tunne selleks ka vajadust olevat. On see normaalne, et ma nii ei tee? 

Mulle piisab sellest, et me oleme koos ja teineteise jaoks olemas. Nii siis kui vaja, kui ka siis kui ei vaja, aga vähemalt tead, et on olemas. Selle all ma mõtlen, et paarid ei pea alati 24/7 ninapidi ja kaelakuti koos olema ja igal sekundil oma armastust eksponeerima. Iga inimene vajab oma aega. Meie puhul ka lapsega koos olemise aega ja tihti just eraldi. Et on minu ja Hedoni aeg ja Leenu ja Hedoni aeg. Meie huvid on erinevad ja teeme Hedoniga erinevaid asju. Leenu pigem ei lähe temaga laulukale kelgutama, mina iga kell. Mina seevastu pigem ei pane puslesid kokku ja loe raamatuid ette, ei ole süüa tehes aasta kannatus jne, aga Leenu iga kell.

Elu ei ole alati roosiline ja tülli võib minna ka pipratoosi ulatamise kiiruse pärast. Ega ka meie suhtes kõik päevad roosilised ei ole. Ikka vaidleme, sest me oleme erinevad inimesed erinevate ideede, soovide ja mõtetega. Aga me leiame kompromissi. “Happy wife, happy life!” Ok, nii ka ei ole, aga enamasti ma lihtsalt ei viitsi jaurata, ütlen: “Fuck this shit” ning jalutan uksest välja. Sellest ma ju pilti üles ei pane. Ma ei pane pilti või stoorit sellest, kuidas me siin Phuketil käest kinni jalutame ja suvalisel hetkel näiteks Leenule musi teen. Milleks? Mida see annab mulle või teile? Eriti ei midagi ju. 

Ehk siis loo moraal on see, et kõik mis hiilgab ei pruugi alati kuld olla. 

Aga kuidas siis sotsiaalmeedias käituda, kui ikkagi oma meest/naist armastad, aga samas nagu seda tervele maailmale ka kisada ei taha. Mis on see õige reegel? Polegi tegelikult.

Suurimaks märksõnaks on ehk spontaansus.

Kuidas teie suhtute sellistesse paaridesse, kes igal võimalikul hetkel enda kiindumust eksponeerivad? Like ju ikka paned, aga kerid samas tuima näoga edasi. Kas olulisem on see, et paar oleks koos ja suhtes õnnelikud või see, et kõik teised teaks kui õnnelikud nad on? 

29 Comments

 1. Kui kõik on päris, mõtlen, pange pilte palju tahate, inimesed erinevad ja osadele meeldib kogu aeg pilte panna. Aga kui tead tagapõhja, siis ikka võlts see pildiseeria tundub. Like panen ikka, aga kerin edasi küll. Ise ka pigem tähtpäeval panen pildi :)

 2. Mina ei panegi meie ühiseid hetki netti üles, kuna see nagu vähendaks selle hetke väärtust. Näiteks kui naine või mees teeb romantilisest õhtusöögist foto ja check in-i siis reaalsuses see ju tähendab, et ta on peadpidi telefonis mitte ei naudi kallima seltskonda. Ise olin mõnda aega tagasi klienditeenindaja ühes kohvikus ja olin asutuse fb lehe adminn..seega nägin kohe ära check-innid ja mainimised, seega nägin ka reaalsust nende imalate fotode ja tsitaatide taga.
  Mul on üks tuttav, kes on tegelikult tõeliselt õnnetus suhtes. Kumbki mehega teineteist ei salli ja terroriseerivad teineteist, naine elab end lapse ja oma ema peale karjudes välja( tean isiklikult, olime ennem sõbrannad kuni ma astusin ta elamisest välja, kuna ta asjatult karjus oma ema peale, kes on tegelikult nii suureks abiks talle ja kunagi ei vaidle, aga kui ema isegi tema nõusi pestes mingi pleki jätab, saab ta vihaseks ja kukub karjuma). Igaljuhul on tema fb ja instagram täis armastusest ja igatsusest pakatavaid fotosi oma mehest ja koos käidud kohtadest. Näiteks spa-s käigust #couplegoals #bestmanever jnejne. Tegelikult kogu oma spa aja närvitsesid ja tülitsesid. Seega, kui ma siukseid fotosi näen siis ma mõtlen ka alati, et huvitab kuidas päriselt.

 3. Mu jaoks on see fbs iga natukese aja tagant kellegagi suhtesse panek max okse. Mul üks tuttav naine, kellel laps. Lapse isaga ammu lahus, aga enne oli seda vaja fbs näidata miks jne. Ja nüüd iga mône aja tagant uue armastuse leidnud ja siis jàlle lahku làinud ja sellest ka kirjutanud. Noor inimene. Miks ta seda teeb, ei tea, aga vàga ebameeldiv on.
  Teine selline on mul töökaaslane. Leidis pruudi, môned kuud koos olnud aga no insta ja fb tàis nende üksteise armuavaldusi. Naljakas :D
  Eks neid leidub veel mul tutvus/sôprusringkonnas, kes ekponeerib igavest armastust, aga varsti lahus ja hakkab musta pesu pesemine avalikult. Mina ei saa aru, miks nii tehakse.
  Lähedasemad sôbrad mul, kes on suhtes pole isegi fb “suhtes”. Kaasaarvatud mina. Milleks? Oleme kôik piisavalt vanad ja saame ju aru, et ôige teema toimub pàris elus mitte telefonis. :)

 4. Minu feissari paarikesed:

  Üks paar, kes on fb listis juba aastaid siin tägivad üksteist tihti võidu. A la panen selfie ja siis tägin oma mehe, et ma olen nii õnnelik ja armastan sind nii väga. Minu jaoks on see nii imal, et kerge klimp tekib kurku… Ma saaks veel vähegi aru kui see oleks väga harva ja mees nt töötaks kuskil välismaal, et äkki teeb tuju heaks vms, kuid kui koos diivanil külitada ja sellist asja teha siis öäkkk…

  Siis üks teine paarike, kus naine tihti kirjutab sellist imalat saasta fotode juurde, kuid reaalsuses mees samaga ei vasta, kuna äsja lahutanud ja väldib igasuguseid koos fotosid. Naine üksi tõmbleb seal ja niikui üks neist midagi ülesse paneb siis teine esimese kolme sekundi jooksul kohe laigib…. No pole asi korras ju päris, milleks siis feissis võimelda. Elu ongi facebook?

  Teie puhul ei häiri sellised ilusad fotod ja mõni jutt sinna juurde. Kui live´i teete siis olete ka tõetruud ja sama säravad kui fotodel ja näha seda keemiat. Teie puhul ei paista see välja nagu peale pressitud nii, et andke tuld.

  1. Couplegoals on “paarieesmärgid”, noh, otse tõlkes, aga kasutatakse erinevaid nunnusid tsitaate ja siis kasutatakse seda couplegoals hastagina.. instavärk :D ja noh, eks inimesed mõtestavad enda jaoks erinevalt ka.

  2. Ma saan loomulikult aru, mis see sõna otsetõlkes tähendab, aga mis see nagu päriselt on? Couplegoal ehk eesmärk paarisuhtes on see, et keegi läheb oma partneriga restorani? Randa? Ühisele perepildile? Kas sellepärast, et resto on mingi selline koht, kuhu sattumist ei saa endale reeglina lubada? Või kui kohe COUPLEGOAL, siis sellepärast, et suhe on selline, mida tuleb alles töötada sellele levelile, et suhe elaks üle kahekesi koos restos/rannas/piltniku juures käimise?

   Mu meelest on see eriliselt jabur sõna, mida kasutada koos pasta söömise või linnas hängimise kohta, aga ma olen ka pikaaegses abielus ja mitme lapse ema. Ma saaksin aru, kui couplegoal oleks koos vananemine või vähemalt laste ühine üleskasvatamine, aga see ei kõla vist piisavalt nunnult või on need, kes couplegoale püstitavad lihtsalt oma arengus alles täielikud lapsed?

   Minu jaoks kõlab muidugi ülilapsikult ka küsimus, kas peaks oma suhet ka rohkem eksponeerima või promoma. Kas ta muutub sellest kuidagi paremaks? Hingele on palsamiks, kui keegi paneb südamemärgi nunnu pildi alla? Kui jah, siis tasub muidugi oma elu kolida sotsiaalmeediasse täiega ümber. Kui ei, siis elage päriselu.

  3. Google esimene vaste: The True Definition Of Couple Goals. … To me, couple goals means being happy and content in your relationship. The goal is to be with someone who genuinely knows you and loves you with no judgement whatsoever. The relationship that has love, patience, tolerance and security.

 5. Muidu on kõik tore, edu ja õnne teile, naljakas on ainult kirjutada terve postitus sellest, kuidas ei näe vajadust panna üles fotosid, mida just üles oled pannud :).

 6. Eks oleneb kaua koos on oldud ja ilmselt ka vanus. Noored ja armunud käituvad sedasi rohkem kui vanad ja 10a koosolnud paarid.

 7. Eelmises suhtes kui olime nii pikalt juba koos olnud (13a) ei näinud ka vajadust asju fb-sse postitada. Nüüd uues suhtes ja nagu pea pilvedel olles (32-aastasena) tahaks küll postitada ja pidevalt..neid armsaid hetki samas koguaeg ja nii palju, et teen ikka omad valikud, aga loodan küll, et see Timmeri jutt bs, et siis kohe lahkuminek ukse ees…

 8. Minu jaoks mõttetu teema. Mind üldse ei kõneta, kes mis pilte paneb, kes mida laigib ja ammugi pole oluline see, mis pilte ma ise panen või ei pane ja veel vähem on oluline, mida keegi teine mu piltidest arvab. Esiteks elan ma oma elu ja mitte fotode vahendusel kellegi teise oma ning teiseks ei ole minu elu kellelegi teisele presenteerimiseks. Nt. olen oma mehega 16 aastat abielus, aga internetis ei ole meist ühtegi ühist pilti. Milleks? Mida see muudaks või annaks või näitaks või tõestaks?

 9. Jah, ma ise ka seda tähele pannud, et mida rohkem “love” postitusi netis, seda rumalam inimene ja nõrgem suhe.
  Ma ei saa ka aru, et miks facebookis oma abikaasale head pulma-aastapäeva soovida ja sinna alla pika jutu panna.

  1. Irw..naelapea pihta kommentaar. Lisaks on veel siis sellised FB paarid mul sõpruskonnas, kes soovivad teineteisele õnne sünnipäevaks FB-s (loomulikult hästi ülevoolavalt) selliselt, et teine pool istub tegelt piltlikult öeldes sul teises diivani otsas. Selline metsik tõestamine teistele, et suuuur armastus is going on :). Lisaks on ka huvitav näha, kuidas teineteise tegevusi kommenteeritakse avalikult nagu tavalises jututoas…tekib küsimus, et kas te kodus nagu omavahel üldse ei suhtle, et läbi FB kirjutate.

  2. Meenub, et raadios on vahel mingi saade, kus olen kuulnud lauset: tervitan oma abikaasat, kes praegu on teses toas!(?)

 10. Kas see “mida rohkem postitusi, seda nõrgem suhe” jutt ikka vastab tegelikkusele? Kelle sõnul? Kelle näitel? Ma ei tea, veidi tundub see kibestunud inimeste jutt, kel endal suhe kehv ja elavad seda teiste peal välja. Ma küll kunagi ei mõtle sellele, et nüüd pani pildi, kuidas mees/naine lapsega mängib, et tegelikult on ikka olukord täitsa sitt. Veits naljakas järeldus… :D

  1. To Kiku.
   Hehe :)
   Ma ei raagi siin mingist pildist, kus mees lapsega mangib ega ka aeg-ajalt toredatest paarikeste postitustest.
   Ma ise oma tutvusringkonnas seda nainud, et netis on paljudel 1 elu ja tegelikkuses inimene ahastab, et abikaasa petab v6i elavad koos nagu korterikaaslased.

 11. Sry random koha all küsin, aga palju on Phuketil ok hind maksta rollerirendi ja massaaži eest? :) Meil kahe nädala pärast minek, ei taha üle maksta, lähme esimest korda. Ja kuidas see rollerirent välja näeb, kuhu ma jätan rolleri kui sõidan nt randa vms? :D Kardan et varastatakse ära? :D

  1. Hei!
   Esiteks, ei varastata. Teiseks, pass tuleb panti anda, aga ära seda ka karda, saad tagasi :)
   200 bahti päev on ok.

   Massaaž 150 on väga hea hind, 250-300 keskmine. Aga üle 300 ma ei maksaks!

 12. Appi, ma olen nii nõus selle postitusega.
  Mul on üks tuttav, kes paneb mingeid fotograafi juures tehtud pilte, kus ta on oma uue armastusega koos ja piltide hall on mingid hullult sügavamõttelised imalad tekstid. Tegelikkus on see, et ta nutab reaalselt oma eksi taga ja käib teda stalkimas :D
  See on puhas fassaad, mis toimub sotsiaalmeedias ja see ongi asja juures väga kurb, et me loome seda, mida tegelt ei pruugi olemaski olla.

 13. aa ja, mis veel on päris naljakas… kui mingi kutt kingib naisele roosibuketi ja siis see naine paneb selle roosibuketi pildi instasse üles ja pealkirjaga “aitäh kallis”
  nagu, sa otse päriselus ei saa öelda aitäh, pead seda ikka läbi insta tegema, jah? :D

 14. Ma lihtsalt pean ütlema, et see #couplegoals OMA pildi alla panna, nagu ma marimell on teinud, on ikka eriti hale. Tegelikult kasutatakse mujal maailmas seda kellegi teise pildi kohta, u et oh, küll tahaks teie/nende moodi olla, aga enda pildi alla panemine, mis see üldse tähendab, “tahtke ka meie moodi olla” või misasja? Iseenda nartsissismi tunnistamine või lihtsalt lollus? Kahtlustan viimast.

Comments are closed.