#elulineblogi

Meelis kirjutab: back in business

Kuigi me leppisime Leenuga kokku, et reisi ajal me ei blogi ja niiöelda tööasjadega ei tegele, ei pidanud meist kumbki sellest kinni. Jah, me küll ei kirjutanud pikki ja sisukaid blogiposte, kuid ometigi vastasime kirjadele, erinevatele koostöö- ja reklaampostituste pakkumistele. Samuti pidime kuidagi otsustama, et kas ja kes millisel üritusele läheb ning kes on samal ajal kodus. Loomulikult ei olnud me sellel hetkel nende kirjadele vastates teadlik ka sellest, et laps haigeks jääb ja plaanid tuleb ringi teha. Kuid sellest hoolimata kõik toimis. Kõik üritused said väisatud.

Puhkusel käik paneb tegelikult sinu argielule ja tagasituleku rutiinile suure põntsu. Ei olnud ka meie selles mingi erand.

Alustuseks ootas meid kohe kodus ees kohtumine uue tehnikuga, kes tuli ja paigaldas meile uue tele- ja internetipildi. Oleme nüüd ametlikult kogu oma nutimaailmaga Elisas.

See hinna ja liitumise kemplemine algas juba vist novembrikuus, aga kuna meil oli mingi seadmerendi kohustus, siis ei saanud liitumist lõpule viia. Samal ajal kui me aga reisil olime sai see kohustuslik periood läbi ning päevapealt laekus ka kiri, et noh, millal tehniku võime saata. Päris keeruline on mõelda, et mis ma see kell ja kuupäev teen või kus olen. Aga panime siis kella ja kuupäeva kirja ning jäime lootma, et oleme olemas.

Kuna meil aga kalendrit kaasas ei olnud, siis olin ma unustanud oma Google Adwords koolituse. Minu jaoks oligi oluline just see, et mina oleks kodus, kui see tehnik siin käib ja ühendab. Leenul telekast eriti ei hooli – ainult internetist. Mina oma Adwordsi lõppastme koolitusest loobuda ei soovinud ning ka tehniku jaoks uue aja leidmine paistis pigem keerulisem. Seega jäi Leenu koju ja mina läksin koolitusele.

Vahelepõikena.. Leenu ütles tehnikule pane nett ja mul savi mis see pult teeb. Kui tahad õpeta seda Hedonile, ma nagunii telekat ei vaata.

Ametlik paber, et ma olen nüüd AdWords’i äss

Õnneks sujus kodus kõik ladusalt ning tagasi tulles ootas mind juba uus internet, pult ja digiboks ja Elisa ElamusTV. Kusjuures funny story mida märkas Hedon. Nimelt on neil brošüüris pilt puldist, kus on all kirjas Elisa. Aga minule anti pult millel on kirjas Starman. Hedon lappas seda voldikut ja ma näitan, et näed vaata see on samasugune pult ja tema raiub, et ei ole. Seletan, et no vaata nupud ju siin ja sellel ka siin. Aga tema raiub ikka vastu, et ei ole ning viitab lõpuks allnurgas olevale Elisa ja Starmani teksti erievusele. Nii suur asi mida mina ei märganudki.

Neljapäeva õhtul aga pidime minema Samsung Galaxy S9 esitlusele. Kutse sai küll Leenu, aga kuna laps oli siiski natuke haige, otsustasime, et meie blogiperet lähen esindama mina.

Ukse peal oli kohe vastas ka noormees kes meid kutsus ning loomulikult oli tema esimene mure, et mis ma tulin üksinda või? Seletasin olukorra ära ja asusin pidu nautima. Tegelikult olid mul selle Samsung Galaxy S9 osas suured ootused. Veel enne kui see avalikustatud oli, siis öeldi, et tegemist on revolutsioonilise telefoniga. Ehk siis reklaam oli hea.

Kas see vastas minu ootustele jätan ma selle hetkel lahtiseks, sest esitlusel ma seda niiöelda täiesmahus rakendada ei saanud, kuid lootus on, et see siiski juhtub. Seal on mõningad võimalused mis mind väga väga paelusid ning mida ma kindlasti tavaelus tahaks proovile panna. Kuid üks suur pluss oli sellel telefonil juba praegu võrreldes iPhone X’ga. Nimelt on see kerge. Olgugi, et see on täis tuubitud mitmeid erinevaid rakendusi ja võimalusi, siis kaal on suudetud jätta kergeks.

Huvitav fakt sellelt ürituselt. Esimest korda nägin ma niiöelda päriselus ja õhtujuhi rollis Brigitte-Susanne Hunti (teate küll see blond tsikk ühest TV3 seriaalist, kes nüüd raadios töötab). Pean tunnistama, et ma olin tema suhtes äärmiselt skeptiline. Et noh, noor piff ja paistab selline plirts-plärts suhtumisega ning ka enneolematult ülbe, kuid õhtujuhi ametiga sai väga hästi hakkama. Päriselt kah.

Üritusel lasin endast live-emoji teha.

Loomulikult viibisin ma üritul viimse sekundini, sest üritusel osalejate vahel loositi välja uus Galaxy S9. Paraku ei piisanud minu Instagrami postitustest selleks, et loosiõnn naerataks.

Aga veel üks vahva asi sellelt ürituselt. Nimelt nägin ja sõin ma seal eismest korda musta värvi makroone. Ega esialgu ei osanudki neist midagi arvata, sest oled harjunud nägema, et makroonid on värvilised ja magusad. Aga need olid mustad ja soolased (suitsulõhega mousse, kaetud wasabikaaviariga). See oli alles huvitav amps. Aga täpselt nagu tavalise makrooni puhul, ega ikka üle kahe-kolme ei suuda süüa. Vähemalt mina pole kunagi suutnud.

Kokkuvõttes oli üritus tore, kohtusin ühe vana tuttavaga, keda reaalselt 10 aastat pole näinud ning rääkisin lihtsalt huvitavate inimestega juttu. Inspireeriv õhtu.

Ja siis jõuame me tänasesse ehk reedesse. Hommikul kell 10 ootas meid hommikusöök ja kohv ja mahl ja muud head-paremat hotellis Telegraaf. Nimelt toimus seal Finnairi uue teenuse tutvustus. Nagu sellistel üritustel ikka, pakuti ka nüüd tervitusjooke. Ma vaatasin kaugel, et pokaalides on mingi tume jook ja mõtlesin õudusega, et issand jumal hommikul kell 10 pakutakse Salmiakki’t. Aga ei, õnneks mitte, see oli kõigest mustikamahl. 

Tulles tagasi ürituse juurde, siis oli selle eesmärk informeerida seda, et kui vanasti müüs Finnair ainult lennupileteid, siis nüüd on avatud koht, kust saad broneerida kõik – kogu puhkuse ühest kohast. Lennud, hotellid, autorendi ja isegi ekskursioonid. Seega, teretulemast Eestisse, Finnair Holidays!

Kuna meil on varsti Londonisse minek, siis eriti kõnetaski just see Londoni osa, mida näitena toodi. Kõige parem osa selle uue teenuse puhul on see, et näiteks sa tead, et sul ja mehel või sõbrannal on puhkus 10-18. juuli, teate, et tahaks reisile, aga sihtkoht on lahtine – tahate lihtsalt kuskile minna. Siis seal lehel saad sa panna otsingusse kuupäevad, millal puhata tahad ja jätta sihtkoha tühjaks.

Seega, kui sa oled valmis seiklusteks, siis süsteem näitab sulle kõiki variante, kuhu sa sel ajavahemikul minna saaksid.

Sa võib-olla isegi ei tule mõne sellise riigi ja linna peale, mis otsingust välja vupsab. Minu arust sobib selline variant eriti hästi just seikleja hingega inimestele. Ja kui oledki mõne enda jaoks täiesti uue linna välja valinud, siis sealt samast saad kohe bronnida majutuse, autorendi ja ekskursioonid. Hinnad on OK – vist. Eks inimeste rahakotid ole erinevad, aga näiteks lend ja majutus Londonis N-P 249 euri. Lend ja hotell Pariisis kolmeks päevaks 287 euri. Loomulikult saab ka soodsamalt, kui see leht ongi eelkõige suunatud neile, kes ei viitsi mitme erineva lehe vahel pendeldada ja kõik kohe nüüd ja praegu ära bronnida.

Hotellid ja teenused on valitud nö erinevaid portaale kasutatud, kus rahvas on neid vähemalt 3,5 punktiga hinnanud.

Seal olles tekkis küll meeletu soov juba uuesti reisile minna, ära tulles ütles Leenu, et kuule, me peame piletid ära ostma, siis on mille nimel elada ja rabeleda jälle.

Tulime korraks koju, panime hapukapsasupi keema, blogisime veidikene ning õhtul ootab meid juba järgmine üritus, mis ilmselt kestab hommikuni. Mina nii raudse meele ja tervisega ei ole ja tulen kindlasti varem koju. Laupäev paistab olevat rahulik, kui välja arvata õhtune Eesti Laul ja selle vaatamine. Meie lemmik muideks on Elina ja “La Forza”, seega palume võimalusel selle poolt hääletada. Pluss laulu autor on Leenu vana tiinekaaja lemmik Mihkel Matiisen (Jam’i poiss noh). Seega kui sulle meeldis Jam võid ka Elina poolt hääletada, kes astub üles seitsmendana.

Nii toimekad olemegi. Ütle siis veel, et ahh, mis need blogijad ikka teevad, vedelevad kodus kõik see aja ja niisama “blogivad”. Siin taustal toimub palju palju enamat. Näiteks praegugi on meil pooleli läbirääkimised kahe agentuuriga, kus paneme paika nende sisuturundus lugude ajagraafikut jne. Tihti on tunne, et ööpäevas võiks olla rohkem kui 24 tundi, sest kõike ei jõuagi ära teha.

Väike vaheuudis on aga see, et käisime lapsega esimest korda juuksuris. Noh, nagu päris juuksuris. Senimaani oleme teda ise kodus masinaga püganud, aga siis mõtlesime, et on juba piisavalt suur poiss ja ehk saab paigal istutud selle aja. Seda enam, et Leenu ei oska masinaga nö tasandada. Noh, et alt oleks lühem kui keskelt.

Võiks öelda, et Hedon lausa nautis seda juuksuriskäiku

Ja õnneks läks kõik hästi ning sonks sai vinks-vonks. Me muidugi käisime ka spetsiaalses lastele mõeldud juuksurisalongis. See ilmselt aitas ka väga palju kaasa.

Nüüd polegi muud, kui Leenule järgi, siis poodi, siis lapsele järgi, koju sööma, pessu riiete vahetus ning jälle üritusele. Kusjuures olgu siinkohal öeldud, et sellel perioodil oleme me veel kahest üritusest loobunud kuhu meid samuti kutsuti. Lisaks oli meil lasteaias elu esimene arenguvestlus, kus me siis lapse arengu üle vestlust pidasime. Seega busy blogger life ma ütlen teile.

Kuidas teie oma aega planeerite, kui tõesti on tunne, et kõik ei jõua? Kuidas tasakaalustada aega pere ja töö vahel?

17 thoughts on “Meelis kirjutab: back in business

 1. Mulle meeldivad Meelise postitused!
  Ja Hedon on nunnu:)
  Kas teete pingviinide paraadist ka postituse?

 2. Kui kutse on nimeline siis etiketi järgi nimelist kutset edasi ei anta. Eestlased on ikka yks matsirahvas.

  1. Ehm? Mis nimeline kutse.. kui kutse saab marimell, siis mina või Meelis või meie, same same but different :)

 3. Hedon on teil nii armas poiss :).
  P.S
  Selle finnairi asja kohta.. on jumala lahe, et saab nii valida, et paned kuupäevad ja siis valid sihtkoha. Ma valisin just paar päeva tagasi sellisel viisil meie perereisi. Me sõltume suht vanema lapse koolivaheaegadest.. (ta ise ei taha koolist puududa) ja väga mugav on nii reisi planeerida. Vaatad, mis sihtkohad huvi pakuvad, loed, arutad teiste pereliikmetega ja minek!

 4. Miks Telia asemel Elisa valisite? Ma nimelt just tegin täpselt vastupidi.

  1. Pakkusid 12€ soodsamat hinda ja palju rohkem kui Telias oli. Kui küsisime Telialt uut pakkumist, siis selle peale tuli neljandal korral kiri: kui soovite lepingut lõpetada, tagastage seade… Nojah siis. Teeninduses lepingut lõpetades olid küll, et oo, saame seda ja teist pakkuda. Hiljaks jäid. Elisa tehnik oli juba ära käinud :D

 5. Ilmselt saite mingi vanema puldi lihtsalt, sest sterman kuulub elisale.

 6. Momondos saab põhiõtteliselt samamoodi otsida, et paned kuupäevad ja sihtkohaks valid: vii mind kuhugi :)

  1. Jep, aga seal vist ei saa kohe hotelle ja asju juurde? Ma ei tea ka täpselt, vaatan sealt ainult lennupileteid.

  1. Hedonil veab! :D Siis seal kevad juba ja ta kindlasti kaupleb bussiga sõitma minemist! :)

  2. Ta ilmselt saab siis Eestis bussi ja trolliga sõita, sest Hedon ei tule kaasa sel korral. Totaalne linnatripp, ta ei viitsiks elus mööda poode ja turge kolistada.

Comments are closed.