Meelis kirjutab: kas horoskoobid on idiootidele?

Kes meist ei oleks kokku puutunud horoskoopidega. Ilmub neid ju igas võimalikus väljaandes ja nii igapäevaselt, kui iganädalaselt, kuiselt ja isegi aastate lõikes. Aga kas neid tasub ikka tõsiselt võtta? Mis nende “võlu” üleüldse on?

Kuna kohe on aastalõpp, siis teadaolevalt on aastaid oodatud “Maalehes” ilmuvat Igor Mangi horoskoopi. Kuna aga Mang sai sule sappa, siis mõtlesingi, et huvitav, kes see uus siis neil on. Trüki aga otsingumootorisse “horoskoop maaleht uus 2018” ja ongi vastus käes.

Nimelt on Mangi uus “Maalehe” asemik Taimi Uuesoo. Tunnistan ausalt, et nimi on küll tuttav, aga midagi erilist ma temast ei tea. Aga kui ma temast midagi väga ei tea, siis kas tasub tema horoskoopi usaldada? On ta hea? Ma olen igasugustes aastalõpu erisaadetes alati näinud Mangi ja Pauksonit ja muid nõidu, kui tädi Taimit mitte kunagi.

Olen tegelikult alati imestanud, et mis ilgem möll selle Mangi horoskoobi ümber käis? Selles mõttes, et mida oli selles nii erilist? Kas kõik oli 100% täpne? Kust tekkis see meeletu ostuhullus, et sellest sai “Maalehe” enim ostetud number kogu aasta jooksul?

Pigem olen alati olnud suhtumisega, et noh, kui ette jääb, siis loen, aga eraldi ma seda netti või kioskisse ostma ei jookse. Miks ma peaks seda tegema? Aga tuleb välja, et kümned tuhanded inimesed seda siiski tegid. Okei, nüüd aasta alguses tegi Mallukas asja lihtsaks päris mitmete jaoks  ja säästis nende raha ja jalavaeva, aga ikkagi, mis on selles horoskoobis nii erilist? Nagu kellele on suunatud “Maalehes” ilmuv horoskoop? Maakatele? Põllumeestele? Miks on valitud just Maaleht ja mitte Eesti Ekspress või Päevaleht?

Imestama paneb ka see, et ükski teine väljaanne siis Mangi omale ei napsanud. Lõppude lõpuks on ju neid fänne ja austajaid tuhandeid, kes seda horoskoopi oleks lugenud. Oleks võinud mingi PR firma palgata suhteid korraldama ja mainet pesema. Esimesel aastal oleks jah ehk nulli jäänud, tulevikus oleks ehk saanud kasumile keskenduda.

Eile aga jäi Õhtulehes silma info, et Mangi horoskoop siiski ilmub, aga seda hoopis teises kohas. Nimelt annab firma Sünk Lahendused selle kõikide skandaalide kiuste välja. Mis ma selle peale ikka oskan kosta, kui – julge samm. Huviga ootan müüginumbreid.

Jättes nüüd Mangi tahaplaanile ja tulles tagasi selle teema juurde, millest ma tegelikult tahtsin kirjutada, siis tänasel päeval on ainult üks horoskoop mida mina loen ja võiks öelda, et isegi ootan. Seda inimeselt, kes ei ole kohe kuidagi tundud horoskoobi mutina. Nimelt Kirsti Timmeri taroskoopi. Kui see esimestel kordadel ilmus, siis ma olin pigem selline noh-jah, tuli, aga ei tõtanud lugema.

Aga Leenu ikka alati luges ja siis loomulikult rääkis mulle kõike. Ning siis vaikselt hakkasin ka mina seda lugema ja teen seda kuni tänase päevani. Aga miks? Kas ma olen tõesti üks nendest lollidest, kes usub seda, mida keegi kuskilt kirjutab?

Kindlasti mitte, sest Kirstit eristab kõikidest teistest horoskoobilistest see, et tema omad on tõesed. Vähemalt minu ja Leenu osad. On seda olnud nädalast nädalasse ja kuust kuusse. Päriselt ka, ma ei ole sellist asja veel mitte kellegi teise puhul täheldanud. Kohati on see isegi hirmutav. Kuidas ta näeb, kuidas ta oskab nii hästi kõike kirjeldada ja lausa ette näha. See on hirmutav, aga samas nii põnev.

Aga kas see Kirsti taroskoop on nüüd minu jaoks mingi piibel või käsikiri, mille järgi ma terve järgmise nädala peaks elama? Et kui seal või üleüldse kuskil teises horoskoobis on kirjas: “Nädala teine pool tõotab tuua pahandusi ning tasuks mitte rahvarohketes kohtades kaua viibida.” Kas see tähendab, et ma peaksin nüüd terve nädala teise poole kodus istuma ja suures hirmus värisema, et issand, mis kõik juhtuda võib. Ma tahaks uskuda, et nii loll ikkagi keegi ei ole. Või ma eksin?

Taroskoop annab sulle ju ette võimalused ja valikud. Sinu, kui selle lugeja ja tähemärgi omaniku valikuks on kas selle järgi elada või muuta oma elu nii nagu sa ise soovid.

Näiteks selleks nädalaks lubas Kirsti taroskoop mulle suhteliselt kehva nädalat. Aga selle asemel, et nüüd voodisse kerra keerata ja nutta lahistada, ma läksin ikkagi välja ja elasin oma elu nii nagu tahtsin. Ja isegi siis kui ma nägin või tundsin, et siin kisub kehvaks, siis ma tegin midagi, mis muutis situatsiooni heaks. Mina ei ela horoskoobi ega taroskoobi järgi. Mina elan ikka nii nagu ma seda soovin ja heaks arvan. Lõppude lõpuks kujundab ju igaüks oma elu ise.

Kui sa ikka tunned, et sinu elus on midagi valesti, siis sa ju võtad ennast kätte ja muudad midagi. Muudad, et enam ei ole valesti. Muudad ju selleks, et oleksid taas õnnelik. Horoskoobid ja taroskoobid annavad sulle lihtsalt niiöelda ühe tee juurde mida mööda kõndida. See, kas sa läbid selle sirgjooneliselt või lubad ka paar sammu kõrvale astumist, on küll puhtalt sinu enda teha.

Samas, ma ei tea, kas Kirsti plaanib aasta-koopi teha, aga ma oleks küll huviline lugema! Täitsa tõsiselt.

Kas keegi teist on Kirsti Timmeri taroskoopi varem lugenud? On täppi läinud? Aga Mang? Kas sina oleks “Maalehte” edasi ostnud, kui Mang oleks ikkagi seda edasi kirjutanud? Olenemata sellest, et siin see tšakra-draama käima tõmmati. Kes peaks üldse horoskoope või taroskoope lugema? Kas nende järgi peaks elama või pigem võtma neid soovitustena?

4 thoughts on “Meelis kirjutab: kas horoskoobid on idiootidele?

  1. Kirsti omi pole lugenud, kui nüüd reisile minnes Mari-Leen rase on, siis usun :D

    Mangi oma olen viimased 3 aastat ostnud, muidu täppi läinud (kus kuus töö vahetus, kus suured tehingud pangaga – ostsingi maja, sain lapse), va see aasta suht mööda. Hoian alati alles siis hea aasta lõpus vaadata, mis täppi läheb.

  2. teid ilmselt teadus väga ei huvita, aga tegelikult on teaduslikult ära tõestatud, et horoskoop on bullshit. kui huvitab siis seda nimetatakse foreri/barnumi efektiks.

  3. Ei ole horoskoobid idiootidele ega ka mitte taroskoobid, ilmataatide ennustused ega vanarahvatarkused. Kõik ju sõltub, kuidas võtta või mis :-) Kui äärmusse kalduda ja leida näiteks, et meeeeh…kartulisalatit tahtsin teha, aga tähtede seis täna majoneesi ei soosi…siis võib ju olla, et horoskoobindusest on saanud su boss ja see võiks pikapeale pisut tüütu olla küll :-D Aga enamik horoskoobilugejaid ju ikkagi leiab, et 100% täpne pole ükski horoskoop või kui ka on, siis ükski horoskoop iga eludetaili sulle juhendada ei saa. Noh ja siis ongi hästi :-)
    Ise juhtusin paar päeva tagasi hambaarsti ooteruumis mingit iluajakirja sirvima ja lugema tõsimeelset ülevaadet sellest, millised meigitooted trenni sobivad :-)) Et jaa, me kõik tahame higistades kaunid välja näha, ütles artikkek, aga…no põsepuna pole ikka vaja panna ja kuivpuudrit kah ei maksa, aga no jumestuskreem ja…. :-P Esmane reaktsioon oli mul tõesti, et…midaaa xD xD??? Et kamoon, no kes sellise mõtte peale üldse tuleks, nagu keegi võiks tõsimeeli trenni jaoks make-upi teha, ihihihhhiiii :-D Aga siis leidsin, et aga ju siis järelikult on ja idioodid nad seepärast kohe kindlasti pole :-) Ja see, et mina ise trennist tulles välja näen kui uppund kana ja igaks juhuks juba eelnevalt näo ära pesen, ei tähenda, et teised seda olema või samamoodi talitama peaksid :-)

    Et jah, horoskoobid ega taroskoobid ega muu taoline pole pahad ega valed – kõik sõltub, kuidas võtta või mis :-)

  4. See eestlaste horoskoobi ja igasugu huina-muina hullus on minu arvates üle igasuguse piiri. Jumal tänatud et siin Soomes seda hullust pole ja inimesed on siiski kahe jalaga maa peal. No ei usu lihtsalt seda jama, kõik, horoskoobid ja kivid ja igasugu nõidumised. Horoskoop on veel eriti ikka nii random asi, et inimesed tahavad seda uskuda ja siis kujutavad endale igasugu asju ette. Tean nii palju inimesi kes sündinud kas ühe päevase vahega või väga ligistikku teineteisele, sama tähemärk ja no nii paganama erinevad inimesed et hoia ja keela. Seega no no, ei usu :D:D

Comments are closed.