#meeliskirjutab

Meelis kirjutab: kes on meie pere suurim riidegurmaan?

Ma hakkasin kirjutama, aga Meelis võttis poole pealt üle, sest ta on rohkem shopingukunn meil kui mina, kes ma eelistan kaltsukaid, aga sealt Meelis eriti midagi ei leia. Meesteasju nagu ei müüda või ma ei teagi, miks. Alles keegi jättis ka blogisse kommentaari, et meelis on stabiilselt stiilne, kui mina astun järjepanu ämbrisse. Noh, ei ole kõigile seda moegeeni antud.

On üks pood, millest kõik aastaid räägivad ja tellivad ja kust ma pole kunagi tellimust teinud – ASOS. No neid poode on veel kus ma pole shopanud, aga kus ma olen vesistamas käinud küll.

Kunagi oli mu lemmikpood office – nillisin seal kogu aeg kingi. Tellisin ka. Viie paari kaupa umbes. Soodukate ajal ostsin kokku endale ja Meelisele. Päris mitu aastat oli see mu lemmik koht, aga siis kui ma otsustasin, et mul on kingi piisavalt ja juurde ma neid ei vaja, pidi Meelis hakkama ise otsima, kust saab.

Meelis küsis hetk tagasi, millest ma blogin. Ütlesin, et ASOSsest, ta oli oooohhh jaaaahh.. see on reaalselt ta lemmikpood. Ütlesin, et kuule, kirjutagi sina see postitus… Meelis polegi vist shopingust varem kirjutanud ja nagu ma maininud olen – ta on hullem shopahoolik.

Samal ajal kui Meelis blogima hakkas, ma tiirutasin seal ASOSes ringi. Hullult palju ilusaid ja ägedaid asju. Mul oli ASOSe suhtes pidevalt eelarvamus, et ASOS on kallis, ent sealt võib leida uskumatult häid diile. Näiteks see Missguidedi kostüüm. Täiega lahe. Mitte, et ma selle välja kannaks, aga kui rääkida headest diilidest ja lahedatest pakkumistest, siis see on üks neist.

Või see selg lahti kleit, täiega mõnus mu meelest. Umbes nagu see hall, mille ma kaltsukast sain. Tundub selline mõnus lebokas. Ja vaadake hinda!

Või see kleit. Täiega lahe. Ma ei tea muidugi, kas see mulle sobiks, aga ilus on. Hind on ka ok.

Või see pesu, või on need bikiinid, ma ei saa isegi aru. Hind on lihtsalt nii hea, et osta või ära!

Ma pole kunagi varem vist süvenenud, kui suur koht see on. Täielik kaubamaja ju. Vähemalt seal menüüs on küll jõhkralt kategooriaid mille vahel valida, täitsa kirjuks läheb silme eest – vintage kraamist kottide kelladeni, rääkimata juba näidatud kleitidest, kingadest, pluusidest kosmeetikani. Ja siis saad veel brändi järgi otsida..

Google on tark, nii kui kuskil käid, hakkab Facebookis soovitama. Nagu sekundi pealt. Sama kohta ja sarnaseid kohti. Nii sain ma teada, et ASOS on üks neist poodidest, mis on ka seal Bonusway lehel, et saab ostes boonust koguda (jaja, see vana hea “tasuta” raha) ja vapsee – tervelt 6% (hiljem uurides selgus, et esimeselt ostult, hiljem saab 2%). Aga samas on osad brändid, nagu boohoo, new look ja missguided (see narmastega kostüüm!) ka eraldi Bonusways üleval ja oste ostes saab rohkem boonuseid, vastavalt siis poele 2,5-3,5%.

Facebook soovitas mulle kohe ka uut “põhjamaade ASOSt” ehk NA-KD, tegemist siis ASOSe nö õega, hinnad tunduvad samad, aga kraam nats nišikam ja kergelt fäšionista. Aga mõned jälle täitsa minu maitsele :)

Näiteks litterkleit, 13€ – saan end kiles viineriks maskeerida.

Või klassikaline must kleit, vana hea, 17€. Eriti meeldib mulle see nahaosa keskel.

Jalanõud on kallid, esimesed mis SALE all meeldisid olid need:

Ja läbi Bonusway ostes saab 5% boonuseid koguda.

Okei, see pole mingi megalt raha 10eurose asja pealt, aga kui sa ostad 60eurised saapad või tellid ka sõpradele (haha minu style, loe siit kuidas sõprade pealt teenida) – näiteks 300euri eest, siis see on juba päris arvestatav summa. Saab endale midagi osta selle eest :)

Meelis kirjutab: ainult 200€ shoppamiseks?

Kui me Türgis käisime, siis teatas proua abikaasa, et meil on shoppamiseks ettenähtud 200 eurot. Või noh, vaba raha raiskamiseks. Ma olin seda summat kuuldes muidugi šokis. Nii vähe? Aga mõtlesin, et heakene küll – ma saan hakkama. Või noh, me saame hakkama. Aga siis läksin ma ühel õhtul poodlema ja sellest 200 eurost sai sujuvalt 350. Ja kui nüüd keegi küsib, et mida seal niipalju siis osta oli, vastan ma, et ma oleks veel ostelnud kui oleks saanud.

Samalaadne lugu juhtus aasta alguses kui ma Berliinis koolitusel käisin. Mul ei olnud üldse plaanis shoppama minna, aga siis ma mõtlesin, et noh, ma korraks lähen sinna Alexandrplatzile. Ja sinna ma ka jäin. Mõtlesin, et ok, kulutan max 75 eurot. Ostan endale midagi, lapsele ja Leenule. No tutkit. Ma isegi ei hakka ütlema kui palju ma tegelikult kulutasin. Ma ei taha vist isegi kokku lüüa. Kuna Berliinis oli aega vähe, siis ma töötasin välja strateegia – esimesel päeval käisin poes ja tegin niiöelda tiiru peale, et vaadata kus mis asub ja millised on hinnad.

Tegemist oli reede õhtuga ja poodides oli meeletult rahvast, seega ma ei hakanud sellel päeval midagi ostma. Kuid laupäeval olin ma juba ettevalmistunud. Poodi sisse, ratastel korv kaasa ja shoppama. Korvikene täitus vajalikke asjadega ülikiirelt. Ja kuna ma vaatasin, et noh, nii ruttu läks ja ma olen graafikust ees, siis miks mitte veel paar tiiru teha. No ja nii see eelarve mitmekordselt lõhki lendaski.

Netipoodides ostlemises suudan ma ennast kuidagi rohkem tagasi hoida. Võtame näiteks ühe mu lemmikutest ASOS. Ma tean, et väga väga palju eestlasi tellib sealt. Jah, ma pean tunnistama, et see ei ole nüüd kõige-kõige odavam, aga siiski. Mina nimelt ei viitsi väga tava sektsioonidesse minnagi, vaid lähen klikin kohe sinna kus on -70%.

Leidke siin Eesti poodides midagi, mis on päriselt kah -70. Paar asja leiad kui hästi otsid, aga sildid on suured väljas, et allahinnatud kuni -70%. Aga kui stangeni jõuad, siis on tavaliselt alles jäänud imelikud mudelid või liiga suured või liiga väikesed numbrid ja tekib tunne, et oled viimane, kes sellele allahindlusele on jõudnud. Lisaks võid päris kindel olla, et keegi sõpruskonnast või kolleegidest jalutab juba lähiajal sulle samasugusega vastu. Mul ükskord juhtus – kolmel kolleegil oli sama Montoni kampsun.  Aga kui ASOSes on -70 kirjas, siis seal reaalselt ka on sellise allahindlusega riideid. Aru ma ei saa, miks meil Eestis ka selliseid allahindlusi olla ei võiks.

Kuidas siis netipoes ohjamine kergem on kui tavapoes?

Nimelt on saladus suurustes. Kui ma olen netis, siis ma vaatan alati ja väga hoolega, et huvitav, kas see suurus on ikka paras või kas need numbrid vastavad minule? Kui ma aga olen tavapoes, siis viskan kiirelt pilgu peale, võibolla mõõdan silmaga ja selle järgi otsustan, et kas sobib või mitte.

Ma olen ikka mõned korrad netist tellides puusse ka pannud nende suuruste ja mõõtudega. Ja no sa katsu siis Eestis neid asju müüa. Meeste asjadest on üldiselt ikka väga raske lahti saada. Eesti mees ei ole väga suur shoppaja ja eriti veel netis. Kaltsukates nad vist vapsee ei käi ja naised nende riideid sinna müüki ka seepärast ei vii. Mul on ainult mõned üksikud korrad õnnestunud midagi head kaltsukatest leida. Kellegi vanu T-särke sealt ikka ei osta ju.

Tegin siis ka kiirelt ASOSes tiiru peale. Nimetagem seda väikeseks motivatsioonilaenguks. Mida head ma siis leidsin:

Selline kiire valik siis umbes 10 minutiga. Aga noh, kui reaalselt ostmiseks läheb siis jääb vast alles 1-2 asja. Ma nimelt võtan kõik asjad, mis esimese hooga meeldivad, uues tab’is lahti ja kui poele tiir peale tehtud, siis alustan asjade ülevaatamist, sest noh, võibolla lähemalt vaadates osad asjad enam ei meeldi või pole minu suurust. Ma tean, et on olemas veel mingid eriti soodsad Poola e-poed aga nendesse ma ei ole väga süvenenud.

PS! ASOSest tellides on tasuta tarne juba 25€ puhul. Meelisel on oma Bonusway leht ka! tšeki värki! Selle lingi kaudu liitudes saate 3€ boonust, kui te pole juba liitnud. Raha laekub teie kontole pärast esimese ostu tegemist.

10 thoughts on “Meelis kirjutab: kes on meie pere suurim riidegurmaan?

 1. Asosest tellin tihti ja tasuta saab kõik asjad tagasi saata, mis ei sobi. Prindid aga tagastuslehe välja, kleebid pakile ja annad lihtsalt postkontorisse.

  Aga mul pigem küsimus, et kas Raud õpetas seal koolitusel seda ASOST niimoodi maniakaalselt blogisse sisse peksta lingina? :D Nii hullu te küll varem pannud ei ole.

  1. Leenu: Haha, ma panin posti üles ja siis võtsin selle Asose lingi ja susasin jah vist veits palju :D Võtan veits vähemaks, vaatasin ise ka et tekst “sinine” :D

 2. Ma ei saa aru, mis hullus on Eesti inimestel mingisuguste rämps e-poodide pärast? Aastaid kuulen juba mingitest Sports Directi tellimustest ja nüüd on siis ASOS avastatud. Nagu see tuleks üllatusena, kui midagi on ‘too good to be true’ siis see seda ka on. Konkreetselt ASOSe oma brändi tooted on alla igasugust kvaliteeti. Miks koju neid kuhjata kui saaks vabalt ka max 15 väga kvaliteetse esemega täieliku garderoobi kokku…ja need riided sobiksid kehakujuga, oleksid pestavad ja peaksid paar head aastat vastu. Kahjuks on eestlastel ikka veel see odava kauba kokku krabamise hullus – kui see on nii vägevalt alla hinnatud siis loogilise mõtlemisega inimene saaks aru, et seal peab taga mingi põhjus olema.

  Elan ise UKs ja ostlen peamiselt taaskasutuspoodides, kus on näha mis näoga need ASOSed ja New Looki riided on peale ühte omanikku…sõna otseses mõttes kaltsud.

 3. Riided ok. Meelisel on suht hea maitse. Kannab oma edevad riided välja. Marimell ka viimasel ajal natuke viisakamaid riideid kandma hakanud, mis päris hästi sobivad.
  Ma ei taha solvata mittekuidagi teid. AGA, hoopis teine asi, mis mind pahviks lõi, on see, kuidas te kahekesi koos argipäeval ropendate. Teil on pea 3-ks saav laps kasvamas, kes kõike kuuleb ja õpib ja matkib oma vanemaid.
  Jeebus, ropendate nagu 2 silla all elavat kopli matsi. Absoluutselt ma ei imesta miks teid tööle ei palgata, vaadake uuesti enda videot. Seal on ikka keskmiselt rohkem matslikku sõnavara kasutusel, ja see on teie argipäev. Marimelli läbilõikavalt kiunuv hääletoon koos ropendustega, Meelise matslik eneseväljendus ropenduste saatel. Kirjasõna järgi tundute viisakamad inimesed, aga eetris livena olete paar parajaid, madalklassi robustsed esindajad, Kopli kandi vaieldamatu Eliit. Tehke ometi midagi. Keegi ei tule teile seda otse näkku avaldama, aga selliste matslikke shestidega, teete end ebameeldivaks ja matside staatusest end lahti rabeleda polegi nii lihtne. Ilusad riided ei aita, kui eneseväljendus on robustne ja labane.

  1. Me koos oleme marimell. Meelis ja Mari-Leen. Aga see selleks.
   Ma ei saa küll aru, et me mingi räigelt ropendaks, vb lihtsalt me kõnepruuk üleüldiselt ei ole kõige viisakam :D

Comments are closed.