Meelis kirjutab: kes võitis “Eesti laulu” tegelikult?

“Eesti Laulukene” on möödas ning suurem osa on loomulikult võitjaga rahul. Meie vähemalt oleme. Kuigi ma pean ausalt tunnistama, et ma sisimas ootasin Elysa võitu. Miks? Et näha, mis saama hakkab. Minu jaoks oli väga veider kommentaare lugeda, kus inimesed kirjutasid, et Elysa laul on okse ja ei sobi mitte kuidagi jne.

Esiteks ei ole ma nende inimestega üldse nõus, sest me elame Eestis. See ei laul ei sobinud “Eesti Laulule” oli kuskil kommentaar. Aga kas see oleks sobinud näiteks Makedoonia või Kreeka eelvooru? Kindlasti. Aga mulle meeldis, et see laul oli “Eesti Laulul”. See oli midagi totaalselt teistmoodi (kui me pigistame silma kinni, et see oli nagu 2018 aasta Küprose “Fuego”), Eestis eristus kindlasti.

Ja loomulikult pean ma peatuma Elysa vokaalil, mis oli ma ütlen ausalt – VAU! Ma ei ole teda mitu-mitu aastat kuulnud ja kartsin natukene LIVE esitust, sest need lood mida me raadiost kuuleme on ikkagi sellised tuunitud ja kõlavad kindlasti puhtamalt kui lihtsalt laval lauldes. Olen nüüd julge ning avaldan arvamust, et Elysa vokaal oli kindlasti parem kui näiteks Heleni oma.

Ning see lavashow… Kuulujuttude järgi pidavat see maksma 10 000 eruot ning selle maksis kinni Elysa enda tiim. Kas see oli seda väärt? Kindlasti. Kas ma oleks sama teinud? Absoluutselt. Teate, ma olen oma elus raha raisanud igasuguse jura peale. Seega miks mitte selline äge tuleshow korraldada. Minule igal juhul väga-väga meeldis.

Aga tulles tagasi “Eesti Laulu” võitja juurde, siis lisaks Stefanile oli seal minu silmis veel üks võitja. Jüri “The King of LIVE TV” Pootsmann. See vend oli lihtsalt võrratu. Mul ei jagu päriselt ka nii palju kiidusõnu, kui hea ma arvan teda olevat.

Aa, ja siis olid seal ju veel Maarja-Liis ning “Andres” ehk Priit Loog. Ma päriselt pidin googeldama just, et mis ta pärisnimi oli, sest minu jaoks oli ja on ja jääb ta Andreseks.

Et siis Maarja ja Priit? Priit oli ilus. Priit oli sorav ja Priit oli kena vaatepilt. Maarja puhul olid mul juba ootused seatud, sest tal on ju aastakümnete pikkune teles ning laval olemise taust olemas ja ütleme nii, et ma ei pidanud pettuma. Ta oli täpselt selline nagu arvasingi teda olevat. Eriti veel esimene poolfinaal. Teise poolfinaali puhul oli ta ilmselt esimest järgi vaadanud ning end korrigeerinud, aga jah – ma ei eksinud enda suhtes. Täpselt nii nagu ma teda arvasingi laval olevat, siis selline ta ka oli. Saatetegijate puhul kiituseks, et leiti selline uudne ekraanipaar, mis tõi kindlasti värskust.

Kuid siiski ei saa ma jällegi üle ega ümber Jürist. Sellest Raikkülast pärit noormehest, kes tegelikult saatejuhina vedas tervet saadet. “Ja lähme Green roomi”; “Vaatame Green roomi”, “Mida teeb Jüri Green Roomis” jne, jne, jne. Ma ei hakka siin minutites mõõtma, aga ma olen enam kui kindel, et Jüri sai kõige rohkem eetriaega võrreldes kaassaatejuhtide ja ka lauljatega. Ehk siis tegelikult oli “Eesti Laulul” lisaks Stefanile võitjaks Jüri Pootsmann, kes sai oma tööga enam kui hästi hakkama ning loodetavasti nägid seda ka teletegijad ning uusi saatejuhtimisi tuleb veelgi.

Kuidas teile saatejuhid meeldisid? Kas Maarja ja Priidu duo oli teie jaoks hea? Äkki oleks sobinud Maarja ning Jüri? Või Priit ja Jüri? Aga võibolla peaks tegema uue traditsiooni, et eelmise aasta võitja on ka uus saatejuht. Ehk Eesti Laul 2023 üks saatejuhtidest on Stefan. Ja siis leitakse keegi teine talle kõrvale? Näiteks esimene ja viimane? 

4 thoughts on “Meelis kirjutab: kes võitis “Eesti laulu” tegelikult?

 1. Mulle jälle Maarja üldse ei meeldi, ei ta laulmine (lapsena oli nunnu aga pärast läks selliseks liiga tehniliseks ja hing kadus ära), ei meeldi ta saatejuhtimine (hääl rääkides) ega ka välimus, tahaks märksa ilusamaid saatejuhte näha.
  Priit oli OK (kuigi laulmine tal hästi välja ei tulnud) ning Jüri kindlasti üle prahi. Aga see on hea mõte, et eelmise aasta võitja võiks olle üks saatejuhtidest. Mulle oleks meeldinud saatejuhtidena ka Uku ja Gerli vms eurol käinud laulja. Ines, Gerli jne on saatejuhtidena tõestanud, tore et nüüd on ka Jüri selles seltskonnas.

 2. Ma ei taha kedagi solvata, aga Jüri on alati pigem selline “koperdis” olnud, aga nüüd ta oli jah kuidagi täiskasvanuks saanud ja absoluutne KULD! Ta tuli igast jamast välja.. nt see, mis Elina korraldas ja need teisedki mängud, mis veits rappa läksid. Kuulan juba ammu MyHitsi hommikuti ja nüüd oli lust ka teles näha. Well done, minu võitja ka!

 3. Jüri!!! Uskumatu, kui hea saatejuht, ma loodan sama, et ta veel ja veel saateid juhiks!
  Maarja ja Priit täitsa okei, ei häirinud, aga see Andres kumas tõesti läbi minu jaoks ka. Võidulauluga väga rahul! Elysa, samamoodi üllatas Live laulmisega, esikohta soovinud temale ei oleks, aga üllatas tõesti positiivselt!

 4. Ma olen kogu kirjutatuga peaaegu nõus :D
  Panin just endale Elysa ja Fuego järjest ja minu arust ikka väga erinevad. Elysa oma oli pigem Mabel MadLove laadne.
  Olin samuti väga üllatunud, kui hästi Elysa live’s laulis. Kui ta alustas, siis ikka hääl tudises, aga praegu oli super. Minu valikus olidki Stefan ja Elysa, kes Eestit esidada võiksid. Elysa just seepärast et niivõrd teistugune ja aitab nendest alleaadest esinama saatmisest.

Comments are closed.