#elulineblogi

Tagasiside tagasiside ehk EBA minu mätta otsast

Olen tänaseks lugenud kümneid blogisid, kus on viimast EBAt kiidetud ja laidetud (enamasti muidugi ladetud nagu igal aastal, aitäh, Lipsukesele, kes tõi välja ka positiivseid nurki). Toon välja enda jaoks olulised punktid, mis silma jäid ja millele ma ka eelnevalt väga nö tähelepanu ei pööranud ja lahti ei seletanud. Ehk oleks pidanud.

KOHT – Venus club; ühed ütlevad, et oli liiga väike, teised, et liiga suur, vana ja väsinud, pime ja muusika liiga vali. Istuda polnud kuskil ja VIPid olidki nagu VIPid, said istuda ja pööbel pidi allkorrusel seisma.

Esiteks pidi EBA toimuma Trattoria Massimos, kus oleks olnud piisavalt istekohti. Tallinna kesklinnas ei ole ilmselt kohta, mis mahutaks 200 inimest ja kust ma EI OLEKS küsinud pakkumist, et EBA seal teha. Venus oli minu jaoks viimane variant, sest ma teadsin, seal pole piisavalt istumiskohti ja nad ei paku toitlustust, mis minu jaoks oli väga oluline. Seega, ma vabandan kõikide seisvate jalgade ees, kes kannatama pidid. Aga kuna mul oli ümnerkorraldusteks kolm nädalat, siis see oli parim, mis ma leida suutsin, kui ühe kohaga kehvasti läks.

RAHVAARV – eelmisel aastal osales EBAL umbes 150 inimest, tänavu arvan, oli meid koos hinnanguliselt 200, natuke siia-sinna.

Ühesõnaga, selle kohta ütles eelmisel aastal üks meie sõber väga hästi. Kui sa võtad 150 inimest ja paned nad Wabadusse (kus oli eelmisel aastal mäletatavasti väga kitsas ja kiludkarbis tunne), siis see ruum ongi puupüsti täis. Inimestel on tunne, et omfg, nii palju inimesi, nii kitsas ja paha, vahi ainult teiste kuklaid. Kui sa võtad need 150 inimest ja paned nad ööklubisse, kus on suur tühi saal, siis tekib inimestel tunne, et ruumi on nii palju ja rahvast nii vähe. Umbes see juhtuski. Meid oli tänavu rohkem kui eelmisel aastal ja minu meelest polnud Venus ka liiga tühi või täis. Oli piisavalt ruumi ja õhku, et liikuda ja mitte kellegi seljas trügida.

Muusika kohapealt. Olen nõus, kohati oli see liiga vali, aga üldjoontes ma ikkagi ei pidanud karjuma, nagu päris ööklubis peol olles, kus tõesti midagi ei kuule.

SÖÖK – ühed ütlevad, et seda oli nii palju, ja jeee, hiinakas, teised ütlevad, et söök oli sitt

Esiteks, oli see esmakordne, et meil nii palju süüa oli, aga seda sel põhjusel, et ma ei soovinud, et inimesed näljastena olema peaksid, ainult kokse jooksid ja õhtu lõpus suurest näljast kokku kukuksid. Kuna Venus ise toitlustust ei paku, ehk seal pole kööki, et telli endale salatit või midagi, siis uurisin mõnelt firmalt, kellega olen koostööd teinud, et kas saaks kuskilt miskit süüa. Saime. Wokid olid saabudes kuumad ja ma eeldasin, et need püsivad natuke kauem kuumad, aga mis seal ikka. Vähemalt oli süüa ja seda oli palju ja tegelikult olen ainult ühes blogis näinud, et vegan variant oli sitt, et ei saanud aru, mis seal oli või ei olnud. Juurvilja segu teryaki kastmega.

Pole vegan, ei osanud tõesti väga valida, mis igale veganile sobiks Wok To Walki menüüst, seega valisin juurikad, mis on sobilikud ka lihasööjale kui nad sel õhtul liha/krevette ei taha.

KES ON KES – ehk kui sa ei tunne teisi ära või teised ei tunne sind ära

See probleem on meil juba aastaid olnud. Ma ei ole leidnud sellele head lahendust. Mõtlesin kunagi nimesiltidele/kaelakaartidele. Mul pole pointi neid tellida kui pooled kohale ei tule. Kui teha nö tellimine selle järgi, et kas oled tulemas, siis kui ei tulda.. või otsustakse viimasel minutil tulla, siis ikka mõned ilma. Mingeid suvalisi silte ka ei taha, tahaks et oleks ühtsus. Samas minu pakutud kleepsud rahvale ei meeldinud, et ei taha kleidile liimiplekki või siis seda klambriga varianti, et teeb pluusi augud… Üks variant on lasta igalühel ise endale see silt meisterdada, aga see ka ei tundu kuidagi hea variant. No ei ole head mõtet siin pähe tulnud… Peame veel mõtlema sellele, kuidas see lahendada.

Mängud rahvale – selle käis välja Mallukas ja ühtpidi jah, see kindlasti liidaks, teistpidi on kõik täiskasvanud inimesed, tahad suhelda, mine juurde ja räägi. Mida mingi ringmäng sind ikka suhtlema ajab? See pole pulm, kus rahvast oleks vaja käima tõmmata. Ehk ongi asi selles, et ma olen siiani proovinud teha EBAt kui meelelahutust, et suhelge omavahel, õhtujuht seletab (mul oli tunne, et keegi teda ei kuulanud, üks sumin käis koguaeg) ehk see peakski olema mingi kuivem, saalis istumine ja mitte mingi suhtlemine ja niksid-näksid-veinid üritus?

Sellest saan ma ka enda näitel aru, et üldiselt on meie blogijad rohkem kirjutajad kui rääkijad, suud on vett täis kui midagi küsida. Ma ise olen samasugune, ei heida seda kellelegi ette, et aga miks sa rääkida ei taha… Ei oska noh, kirjutada on mõnusam. Olen ise samasugune, seega sellesosas ma kellegagi ei kobise. Ja kui Ženja üritas nalja teha või neid sõnu kuidagi kätte saada, siis võeti seda pigem ilkumise ja solvamisena.

ŽENJA EI SOBI – aga kes sobiks?

Mulle Ženja meeldis, ma olen lugenud blogisid, kus on välja toodud tema „lauseid“ ja ma olen reaalselt nende peale naernud. Ma arvan, et inimeste huumorimeel on lihtsalt erinev ja paljud ei taju lihtsalt Ženja biiti. Mina jäin Ženjaga väga rahule, ja ütlesin kohe pärast üritust, et mind ei peaks siin üldse olema, Ženja saaks ideaalselt hakkama.

Kui mitte Ženja, siis kes? Nägin juba kuskil kommentaarides vms, et Märt Avandi oleks hea variant ja veel mingid nimed – kallid inimesed, EBAl on eelarve, ma ei saa seda lõhki ajada. Avandi maksab heal juhul sama palju kui kolm korda Ženja tellida.

Samamoodi kõik mingid „tunnustatud õhtujuhid“, olgu selleks Mart Sander või Mihkel Raud või Marko Reikop. Mul on siiski eelarve, millest ma pean kinni pidama. Kujutage ette, et ma tellingi Avandi õhtujuhiks, aga selleks et talle maksta pean ma kuskilt kokku hoidma. Seda teeksin siis näiteks teie jookide või söökide arvelt. Kumb teile siis meeldiks. Kas kuulus õhtujuht, keda koriseva kõhuga vaadata või täis kõht, hea tuju ja pisut odavam õhtujuht.

Jah, ma võiksin võtta veel kaheksa firmat oma roll-upidega sinna niisama rahakotiks, aga ma tahan hoida sponsorite arvu minimaalsena, et kõik saaksid piisavalt tähelepanu. Ühesõnaga, las ma teen. Ma küsin teie arvamust alati, aga las ma otsustan ka midagi. Ja ma tean, et kui tuleks isegi Avandi, siis oleks neid, kellele tema üldse ei meeldi või kui tuleks Raud, siis oleks jälle häda, et mingit „Kolmeraudset“ teed vä? Seega, andke oma arvamusest teada (nt siin on üleval küsitlus, kuidas ja mida paremaks teha), aga lubage mul otsustada, mis on minu meelest parim, sest… perfektset asja, mis kõigile meeldiks EI OLE VÕIMALIK TEHA. Mulle meeldib see tsitaat – kui sa teed midagi, mis kõigile meeldib, siis sa teed midagi valesti.

MTÜtamine – kõik, mis teen on kindlalt mustalt ja olen räige riigipettur. EBA on konkreetselt mittetululik üritus. Firma x annab mulle summa x ja selle summa eest katan ma täpselt mingi kulu. Näiteks täna saan ma öelda, et Epicenter maksis kinni Ženja ja Vaido, Avon maksis kinni suupisted, Ecodenta maksis kinni photoboothi jne ehk iga arve, mille ma teen on mingi kulu, mis sellest makstud saab. Suhteliselt sendi pealt.

Sel aastal tekkis veel üks ootamatu kulu rendi näol, mis esialgses eelarves ei olnud. Leida kolme nädalaga uus koht, organiseerida sinna söögid-joogid jne et kõik toimiks. Isegi mu hea ürituskorraldajast sõber ütles, et iga teine inimene nutaks kuskil nurgas ja jooks end mällu, aga sinul on kolme päevaga kõik ringi mängitud, super tubli töö! Ja sorry, ma päriselt arvangi, et ma olen tubli, et ma seda teen ja mis peamine, ma täiega naudin seda. Seega, kui kuskil on midagi nihu (natuke vali muusika, või natuke labased naljad või liiga kollane press, kes asja kajastab või vähe toole või liiga pime), siis… ma ausalt proovin järgmisel aastal teha veel paremini. Aga ma tean, et ma ei saa iialgi valmis üritust, kus mitte kellelgi pole mitte midagi kritiseerida, aga teie konstruktiivne kriitika motiveerib mind vaid paremini tegema.

Kui keegi arvab, et mitte osaledes või kohale tulles ja hiljem puid alla ladudes ma heitun ja loobun, siis ei, ma toitun sellest :)

OBJEKTIIVSUS & BOIKOTEERIMINE – ma saan aru, et esimesel aastal me Malluga osalesime. Rahvas valis nominendid ja hääletas, kõik käis kähku, polnud aega väga mõelda, tegime lihtsalt ära. Saan nüüd aru, et sellest tulenevalt on mingi seltskond otsustanud mitte osaleda, et kõik käis nii kähku, meie napsasime auhindu (kusjuures ma tuletan meelde, et me võtsime mõlemad Malluga vastu ühe auhinna ja ülejäänud andsime nö järgmistele kohtadele).

Järgmisel aastal otsustas Mallu, et tema korraldada ei viitsi, tehku seda mina, sest mulle meeldib, tema osaleb edasi. Mina korraldajana otsustasin mitte osaleda. Nii on see viimased kaks aastat olnud, aga osad arvavad, et see on ikka meie üritus ja meie võidame. Ju see on minu tegemata turundus vms. Tegemist on minu korraldatava üritusega, kus mina ei osale, mina ei vali võitjaid, mina ainult sebin teile selle ägeda peo, mida ma iga aastaga veel ägedamaks tahan teha.

Jutud sellest, et äkki pole tulemused objektiivsed, kuna blogija korraldab… Esiteks, ma ütlen ausalt, ma ei eelista ühte blogijat teisele, ma suhtlen mingite blogijatega igapäevaselt, mõndadega harvem ja on neid keda ma üldse ei tea (näiteks tuli minuga rääkima EBAl mingi ilus tšikk, vaatasin ja mõtlesin, ma tean teda, ma tean teda, ma tean teda, mäletan seda seelikut… Lugesin ta blogi… Aga no nimi vapsee meelde ei tulnud, ütlesingi otse, et sorry maan, ma ei tea, kes sa oled. Hiljem ei saanud tema blogi lugedes aru, kas mul peaks nüüd piinlik olema, et ma kõiki blogijaid ei tea ja nägu-nime kokku ei vii?)

Ja siis mul tekibki küsimus, miks peaks seda üritust korraldama keegi, kes mitte midagi ega kedagi blogijatest ei tea? Minu meelest see, et korraldajaks on blogija on ainult pluss. Ma tean, kuidas keskmine minu üritusel osalev blogija mõtleb, mida ootab jne. Iga päevaga saan tundma aina rohkem blogijaid, viin ka näod ja nimed kokku. Ja ma olen korraldajana väga neutraalne, ma ei ole kellegi poolt või vastu. See, kui mulle isiklikult keegi ei meeldi, see polekski reaalne, et mulle kõik maailma inimesed sümpaatsed oleksid. Teile ka mõnele ei meeldi Ženja või mina või Mallukas või keegi kolmas, aga mis seal ikka, elu läheb edasi, annate oma hääled neile kellele meeldib. Ja kui Stellarium & co osaleks, saaksid nemad oma lugejatelt ka hääled kätte. Mina siin neid ära ei võta või juurde ei lisa. Ehk ongi asi selles, et nad teavad ise ka, et neil lugejaid pole? Nagu Mallukas ütles, sebi lugejad, skoorid esikohti. Või nagu Miiu ütles, see üritus ei anna talle midagi juurde. No jumala eest, ega keegi käsi osaleda, kui tunned, et EBA pole sinu thing.

KORRALDAJATE SUURENDAMINE – ma ei tunne, et peaksin veel kedagi kaasama. Praegune tiim tõestas, et meid on piisavalt, et kõik asjad jonksus oleksid. Ma olen veits kontrollfriik, tahan kõigel silma peal hoida ja ma tean, et kui ma teen ise, siis on see tehtud. Ma usaldan 101% ainult iseennast, 99% oma assistente :) Nad on parimad ja meil sujub koostöö ladusalt. Ma ei vaja hetkel kedagi neile lisaks. Kui üritus kasvab suuremaks, ei välista ma midagi. Lisaks on mul alati head koostööd firmadega, kes aitavad samuti palju – ma ei pea näiteks sebima ise kohale fotoseinu ja õhupalle ja phtoboothi jnejne

ÜRITUS ON NII KOLLANE – sorry, ma ei ole oma tüübilt Raadio2 kuulaja ja ETV vaataja, sellest tulenevalt on mul ka head suhted ja kontaktid „kollase meediaga“, mida keegi ei loe, ometi on nad kõige vaadatumad ja loetumad. See on umbes sama „see Mollukas või Millimallikas on räme tont, mina teda ei loe“, aga samas lahatakse viimaseid postitusi kohvi kõrvale nagu hommikust ajalehte. Ja noh, olgem ausad, numbrid räägivad enda eest. See, kui sulle miski ei meeldi, ei tähenda alati, et sa seda ei tarbi. Mitte keegi ei keelanud ETV’l või Raadio2’l kohale tulla ja sellest ülekannet või kajastust teha. See on nende valik, et nad seda ei teinud. Mina saatsin pressiteate välja kõigile.

Minu jaoks on EBA meelelahutuslik üritus, mida sobib väga hästi kajastama Õhtuleht, Postimees, Delfi, TV3 – you name it! Täna hommikul rääkis meist Sky Plusi hommikuprogramm, Lipsuke ütles, et kõik oli nii negatiivne, „ah, mingit tühised blogijad“, ma ei tea, kas mul on liiga paks nahk või mina ei näinud midagi negatiivset. Minu jaoks oli see nagu suur musimops, tänks, et teed seda, sest see oli kajastus. Mida rohkem kajastust, seda rohkem.. kõike :)

Jah, ma olen võibolla oma tüübilt ise liiga kollane ja yolotaja, aga selline ma olen. Ja ma tahan, et EBA oleks lahe, mõnus, eluline, vahva, tore, kirju, vaba, seltskondlik ja… ühesõnaga kõik head asjad. Ma ei taha, et see oleks mingi erakonna kongress, kus lihtsalt tuimade nägudega midagi ette vuristatakse ja tegelikult on kõigil savi, mida laval olija räägib. Ma tahan, et minu üritus oleks mõnus, lahe ja vahva, millest pärast räägitakse. Ja seda olen ma siiani saavutanud. Olgu ma siis pealegi kollane, labane ja eneseimetleja.

Ma ei ole 500eurone, et ma kõikidele pean meeldima. Minu arvamus ja maitse ei ühti kindlasti paljudega, kuid kuna mina olen siiski selle ürituse korraldaja, siis jätan endale õiguse mõningaid asju otsustada nii nagu mina seda tahan. Aga tuletan meelde, et igal aastal nopin ma teie kriitikast ja mõtetest välja asju, mida järgmisel aastal paremini teha. Ka järgmine aasta saab olema parem. Selleks mine ja vasta mõnele küsimusele EBA 2018 paremaks küsitluses – tee seda siin!

64 thoughts on “Tagasiside tagasiside ehk EBA minu mätta otsast

 1. Mu meelest oled sa tubli. Ma mõistan, et tuleb selgitada, aga kindlasti ei pea sa end õigustama. Tee, kuidas tahad, ikka pole mõni rahul. Paratamatus. Ja keegi pole keelanud ise korraldada. Vo ongi asi sellest, et nad ise selle korraldamise peale ei tulnud :D

 2. Selge on see, et pinguta palju tahad, kõigile ei saagi meeldida. Never.
  MTÜtamise kohta ma arvan, et tegelikult on võiks iga blogija sulle sinna näiteks 5ka mtütama, et sa ka mingi “preemia” selle sponsorite otsimise ja korraldamise eest saaks :)

  1. Tead, mulle meeldib.. Ja kui ma saan tänu sellele sebimisele ka muude projektide pakkumisi, siis pole häda midagi :)

 3. “Ma ei taha, et see oleks mingi erakonna kongress, kus lihtsalt tuimade nägudega midagi ette vuristatakse ja tegelikult on kõigil savi, mida laval olija räägib. Ma tahan, et minu üritus oleks mõnus, lahe ja vahva, millest pärast räägitakse.”

  Ma selle lõigu kohta ütleks siiski, et kuna sa ennemalt selles samas tekstis ka mainisid, et sa korraldad seda üritust selleks, et MEIL oleks hea ja MEIL oleks lõbus (meil aka blogijatel), siis selles mõttes kui valdav enamus tahab kuiva üritust, peaksid sa ka kuiva ürituse korraldama. Muidu näen ma lihtsalt, et arvestades kuidas kolme aastaga asjad liiguvad ja millist kaja ja vingu alati tuleb, hääbub see asi aastast-aastasse edaspidi ära, sest ma arvan, et samateemalise peo korral võtab järgmisel aastal veelgi vähem blogisid osa, sest “inimesed ei näe mõtet osaleda.”

  Paistab, et blogijatele olekski lahe ja vahva istuda saalis ja vaikselt üritust jälgida, kui et püstiseistes passida. Püstiseistes tekibki sumin ja süvenematus. On ilmselgelt näha, et inimesed ei taha mingit veini-tsilli, vaid veidi haritud-vormis asja, kuhu oleks uhkem kohale minna kui mõnda veinibaari. :)

  1. Ma selles mõttes olen nõus, et kui sa küsid tagasisidet ja arvamust, et üritus oleks veelgi parem ja meeldiks rohkematele ja siis kirjutad, et “aga lubage mul otsustada, mis on parim…” Siis pole sel mõtet, kui lõpuks on ikka nii nagu sa ise paremaks pead, mitte valdava enamuse arvamus.

  2. Ma ütlesin seda õhtujuhi kohta, et las ma ka otsustan midagi. Aga üldiselt jah, kui ma pean eelarvet haldama, siis ma arvestan “teie” soovidega, aga otsuse teen ikka nö valitutest parima. Ehk et kui 10 inimest soovib Avandit, 8 Juss Haasmaad ja 5 Ott Seppa, siis kui Avandi maksab tonn ja Ott Sepp 400, siis ma valin tema. Sellessuhtes pidasin ma silmas seda enda otsustamist.

   Ma olen kogu aeg nö muutunud ajas, et teie soovidega kaasas käia. Ja järgmisel aastal teen ma nii, nagu te olete küsitluses soovinud.

 4. Käisin esimest aastat sõbrannaga kaasas. Ja minu arvates oli ainuke probleem istumiskohtades. ( olles rase oli raske püsti seista aga õnneks olid trepiastmed ;) ) aga muu mind ei häirinud. Ja mulle väga meeldis üks armas tüdruk punases kleidis , kes suutis terve õhtu ainult särada ja naeratada ;) ma loodan, et said ise aru, et see just SINA olidki. Sind vaadata seal laval oli hea ja tekitas selle hea ja mõnusa tunde , mis kutsub mind veel sellele üritusele ;)

 5. tubli olid. hea et ma sellesse maailma ei kuulu ät päevikukirjutajad. alati midagi ei meeldi kellelegi.
  ja minu arvates oli zenja väga cooli olemisega ja mõnusa naljaga. kõike ei tasu südamesse võtta mida öeldakse. ta üritas lihtsalt rahvast rääkima panna. a kõik olid mossis v.a õhtujuht ise:D:P
  livei sai nii mõnigi kord õhtu jooksul vaadatud.

 6. Mina olen küll selle poolt, et pigem kallim ja respekteeritud õhtujuht, kui väline glämm ja ninn-nänn.

  Jutust jäi kõlama, et midagi ei ole võimalik, sest noh.. eelarve, eelarve! Eelarvet on ju võimalik suurendada. Samas jäi mulle küll siit kõrvu vaid suhtumine, kuidas “pole võimalik”, mitte “kõik on võimalik”. Kui juba algselt selline suhtumine ja blokk ees ning vabandused, kuidas see ja see pole võimalik, siis jah – ma usun, et need polegi sul kunagi võimalikud. Suhtumisest algab palju.

  Sinu sõnad “Esiteks, ma ütlen ausalt, ma ei eelista ühte blogijat teisele, ma suhtlen mingite blogijatega igapäevaselt”… Selle kohta tuletaks meelde Sinu postitust “Kellele annaksin oma hääled mina?” Et kui see pole eelistuste väljendamine, siis misasi see on :D :D

  1. Jajah, ma juba sain aru, et ma ei saa olla blogija ja korraldaja, ma saan olla ainult üks.

   Ja kõik ongi võimalik, aga nt mina ei näe Avandit täna EBA juhina. Aga ärge muretsege, järgmisel aastal leian teile uue mehe, ei pea Ženja kommentaare taluma.

  2. Kle selle Avandi tõid sa ise sisse ju, Ebapärlikarp ei öelnud, et ta tahab Avandit õhtujuhiks, vaid et ta eelistaks respekteeritud õhtujuhti – tahaks loota, et neid on Eestis peale Avandi ikka mõned veel. Mis temasse puutub, siis ma väga kahtlen, et ta üldse EBA pakkumise vastu võtaks.

  3. Avandi tõi keegi blogija kuskil postituses välja, sellest tõin mina ta omakorda siia… Aga jah, neid on veel ja juba tegeleme otsimisega :)

  4. Eiiii, mina tahan Fokinit!!!
   Issand, ma jätan vaikselt endast vist mingi sellise tüübi mulje, kes on endale sepiku ümber pea teipinud ja siis käib iga postituse all pröökamas “Tahan Ženjat!” või et “Ženja on lahe!” :D

  5. Kas sa, inimene, saad aru, et Mari-Leen korraldab seda kõike oma kulude-tulude ja sponsorite abil? Mis meeletust eelarve suurendamisest sa räägid? Täitsa pekkis.. mina küll aru ei saa, mis arvamusblogide kategooria sa võitsid. Järgmisel aastal sind palun nomineerida kas kiusakate- või vinguviiulite kategooriasse.

  6. S, aga sa oled lausrumal inimene, kui arvad, et korraldaja oma isiklikust taskust selle peo kinni maksab. Sponsorid on selleks. Korraldaja asi on lihtsalt kõvemad sponsorid kaasata. Mis oleks lihtsam, kui ürituse maine iga aasta tõuseks.

  7. Jah, esimesel aastal oli kõik nii pilla-palla, siis maksin tõesti ise peale mingeid asju, aga viimased kaks aastat olen ikka sponsorite toel tehtud saanud :) Ja meie kõigi idee on ju, et iga aastaga paremaks saaks. Rohkem blogija nägu jne, selleks ma teengi neid küsitlusi jne.

  8. Esmalt tuleb see “kallim je respekteeritum” õhtujuht leida.
   On sul ehk mõni pakkuda?

 7. “Ja noh, olgem ausad, numbrid räägivad enda eest. See, kui sulle miski ei meeldi, ei tähenda alati, et sa seda ei tarbi. ”

  Tea, miks ta siis aasta lemmiku tiitlit ei saanud? Oleme ausad, enamus on tema fännid vaid seetõttu, et tasuta nänni saada.

 8. Sina, sina, sina.
  SINULE meeldib Zenja, kuigi 90% osalejatest ei meeldi. SINULE meeldib sumin, kuigi 90% tahaks midagi teistsugust. SULLE ei meeldi suvalised nimesildid. SINA ei taha suuremat tiimi, kuigi paljude arvates oleks sellest kasu. Täiesti nōus Katrega, et otsusta ära, kas sa tahad teha üritust iseendale vōi kōigile blogijatele e. siis enamiku arvamuse ja soovitustega arvestada.

  Ära lasku palun nii äärmustesse, et tahetakse mingit perfektset vōi kuiva üritust. Lihtsalt on palju vigu hetkel, mida ei oleks keeruline parandada, aga muudaks üldpildi palju paremaks.
  Miks mitte teha alguses nö ametlik osa, kus kōik istuksid vaikselt, kuulaksid ōhtujuhti, antaks välja auhinnad, iga auhinnaline saaks paar sōna öelda jne. Ja hiljem korjataks toolid-värgid kokku ning oleks tund-paar aega sotsialiseeruda, veini juua, juttu rääkida jne.

  1. Ma räägin seda, et kui ma teen mingit üritust, siis ma tahan, et see oleks ühtne, et kui on nimesildid, siis ühesugused. Ja tiimi osas, ma ei saa aru, keda mul juurde vaja on, hetkel meil neljakesti see asi toimib. Keegi ei tee liiga palju, keegi ei tee liiga vähe. Kõigil on omad nö ülesanded ja selle koguse rahvaga saame asja tehtud. Need nipet näpet soovitused, mida sel aastal jagatakse, nende tegemiseks pole mul vaja kümmet inimest.

  2. Kui hetkel töökäsi jagub, see on tore. Aga peale töökäte oleks selle ürituse juures vaja mõelda ka natuke kastist välja, ehk et aju (ja erinevaid arvamusi) oleks otsustuse juurde vaja. Hiljem võite ikka oma töökätega see ära korraldada.

   Miiu postutus (https://www.meiekäopesa.ee/chit-chat/eba2017-korge-hobuse-otsast-e-miks-ma-ei-osale/) on hea näide sellest, et ainest on palju, millele teie kamp isegi vist üldse ei mõtle ka. Aga selliste teemade läbi arutamiseks ja ürituse visiooni paika panemiseks olekski rohkem inimesi vaja. Teie visioon ja eesmärk on, et üritus oleks fun-jee, aga tegelikult võiks selle ürituse eesmärk olla kaasata võimalikult palju blogijaid. Seda võiks ka analüüsida.

   Tänan tähelepanu eest :)

  3. Esimesel aastal ma käisin, oli vahva, sain pealeistutava mänguauto, mida mul vaja polnud ja mille koos lugejatega Lastehaiglale korjandust korraldades ka sealsesse mängutuppa annetasime.

   Teisel aastal loobusin, sest mõnitasid avalikult tervet gruppi blogijaid hästi inetute sõnadega ja väljendasid väga mitmel korral, et sind ei huvita blogid, sa ei loe rohkem kui ainult mõnda üksikut ja üleüldse – selleks, et korraldada, ei peagi blogisid lugema. Ometi rõhutad sa täna, et blogiüritust peab korraldama keegi, kes blogimaailma tunneb.

   Kolmandal aastal, Mari-Leen, mina enam tõesti osaleda ei jaksa. Sest sisu puudub täielikult – mitte ühtegi üritust korraldavat inimest ei huvita päriselt, kas ja kes midagi kirjutas ja kas tal midagi öelda oli, kas ta selles hea oli, kes ta üldse on ja mis põhjusel ta blogib. Loevad numbrid, melu, räuskamine ja kajastus. Väline klants ja glamuur on tõesti sinu teema ja tõesti, sa oled selles hea. Aga meil on blogijaid sadu ja sina oled neist ainus, kelle blogis on kõmuajakirja pealkirjad ja sisu. See on sinu stiil, see müüb, aga sellepärast mina ja teised (mitte Stellad ja muud, kes põhimõtteliselt jauravad, sest te ei meeldi neile, vaid need, kes muidu ideed ennast tõesti toetavad) enam osaleda ei viitsi – sa esindad oma auhinnagaalaga ainult seda üht stiili. Iseennast. Brändi “Marimell”, mitte kogukonda “Eesti blogijad”. Ja see bränd ei hakka mitte kunagi seda kogukonda ühendama. Kui sina ütled “minu üritus, las mina korraldan”, siis on ju okei, et sinu üritusele tulevad sinu inimesed. Need teised, kes ei ole sedasorti inimesed – nemad ei tule. Sa pead siis sellega okei olema, et käib ainult üks käputäis (samamoodi, nagu ilublogijatel on oma käputäis), mitte igal aastal virisema, et kae pirtsperseid – boikoteerivad. :)

  4. Ma ei ohi, et ei käi, lihtsalt ma ei saanud väga täpselt aru, miks ei käi. Nüüd tuli see lõpuks teemaks. Aitäh valgustamast ;)

  5. Ja tead, Miiu, ma poleks osanudki end paremini kokku võtta kui sina seda tegid. Jah, mulle meeldib klants ja glamuur ja kollased pealkirjad. Jah, see on minu stiil. On lihtsalt minu meelest kahte sorti blogijad – ühed, kes tahavad silma paista, blogiga teenida ja mõtlevad nagu turundajad ja siis need teised, kes arvavad, et on nendest esimestest paremad. Ma ei tea, kas sisult, pildikvaliteedilt, olemuselt, millelt iganes.

   Kui vaadata numbreid, siis esimesel aastal oli kirjas 254 erinevat blogi (sealhulgas need sinu välja toodud „teised“), kellest 32 blogi kordusid, see teeb 222 erinevat blogijat. Tänavu oli erinevaid blogisid kirjas 261, neid kes ise end kirja panid ja tundsid, et tahavad osaleda. Seega neid “minu inimesi” tuleb aina juurde, kes väärtustavad blogimist samadel alustel nagu mina.

   EBAl osalemine ongi vaba valik ja tahe, kellele meeldib, see osaleb.

  6. Ma küll ei usu, et asi oleks sedavõrd must-valge, et üks kamp tahab tuntust ja teine peab end paremaks. Sinna vahele mahub VÄGA palju blogijaid, kes tahavadki lihtsalt kirjutada. Kelle jaoks blogimine on nende eneseväljendusviis, võimalus endast mingi virtuaalne jälg maha jätta, leida mõttekaaslasi, lihtsalt oma elu dokumenteerida. Ja sealjuures ei pea nad vähimalgi määral soovima tuntust (või tunnustust) või end kellestki teisest paremaks pidama.

   Nad lihtsalt ei võrdlegi end kellegagi. Ei ole see blogimaailm nii väike midagi :)

  7. Ausalt öeldes ma ei ole eriline Mari-Leenu fänn, vahel loen seda blogi ja mõne arvamusega nõustun ja teisega mitte. Vahel ta jätab ülbe ja veits rumala mulje ja teine kord mõtlen, et täpppselt minu mõttemaailm! Aga selles ürituse korraldamise osas ma küll ei vinguks, ta vähemalt teeb midagi! Minu jaoks on kõik blogijad suht lambised, ei arva et see mingi päris töö või mis iganes oleks. Isegi see EBA tundub müstika, et kas tõesti see vajab sellist üritust. Aga ju vajab. Ja Mari-Leen on sellega väga hästi hakkama saanud, siiski esimesed korrad ja iga kord inimene õpib! Tee siis ise paremini! Mainin veel kord, et minu jaoks on see suht mõttetu üritus :D aga tore, et mingit tunnustust jagatakse neile kellele see on igapäevane. Kõigi ja kõigega ju lihtsalt ei saa arvestada.. Igal juhul soovin kõigile edu järgnevateks aastateks ja vähem kibestumist!

 9. Väga kena kokkuvõte
  alati vôiks olla parem aga tösi ta on, alati leidub keegi kes rahul pole.
  seega, põhjendused on pôhjendatud ja tubli naine oled!

 10. Mari Leen, kui sul on huvi, siis vaata 2007. ja 2008. aasta ajaveebi võistlusi (blogivõistlust kutsuti siis nii): reeglid, osalejad, kategooriad, rahva arvamus, žürii ehk arvajad, võitjad, peod jne.
  http://2008.ajaveeb.ee
  http://2007.ajaveeb.ee/

  Võib-olla saad häid mõtteid.
  Need olid umbes sama suure osalejate arvuga, kui sinu praegused blogivõistlused. Kategooriaid 15-17, kui ma õigesti mäletan. Vedas blogtree seltskond jne. Üle-eestiliselt väga popid. Traditsioon sai alguse 2006. a ja kestis 3-4 aastat. See on kõik seal kirjas.

 11. Muus osas põhjendad kriitika ära, aga Fokini osas küll mitte. Kui ikka enamusele ei meeldinud, siis ei saa vastu rinda taguda ja öelda, et mina otsustan õhtujuhi üle, sest mulle meeldis. Liiga enesekeskne lähenemine. Kindlasti on blogijaid, kes otsustavad loobuda, sest ei viitsi Fokini mõnitamist taluda. Ja naljad olid ülevindi ka paljude karastunute jaoks nagu Mallukas näiteks, kes ei ole mingi saksapreili.

  1. Kuidas ma saan Zenjat põhjendada. Mina ei näinud tema esinemises midagi nii taunimisväärset, kui ma blogidest loen. Seega, eeldatavasti on asi ikkagi huumorisoones.

  2. Sinu enda kommentaar Lensinile Kroonika peo kohta:
   “Esiteks, võiks Krista Lensin jätta mõned klaasid veini enne õhtu juhtimist joomata. Joo pärast nagu Gerli Grand igapäevaselt Hispaanias siestatades, aga palun ära joo enne eetrit (sessuhtes, et tegemist pole otse-eetriga, aga salvestusega). Palun ära proovi teha nalju, mis pole naljakad. Nagu iga teine sõnavõtt on nagu meganali, aga tegelt on megapiinlik. Kogu see värk meenutab nagu halba kooliteatrit, kus kokku saavad asjaaarmastajad, kes üritavad midagi teha, aga välja tuleb nagu ikka…”

   kui Lensin teeb nalja, mis sulle ei meeldi siis on viu-viu, kui enamusele peolviibijatele ei meeldinud Fokini labased naljad siis on kõigil huumorisoon umbes???

  3. Huumorisoon on inimestel loomulikult erinev aga kui on laiemale publikule suunatud üritus (kohalviibinud + ülekande vaatajad), siis peaks õhtujuht ikkagi hoidma meinstriimimat joont. Tema puhul on see professionaalsuse küsimus aga tegelikult on ju ka täiesti loomulik (elementaarne viisakus), et kui sa ei tunne veel teist inimest või oled mingis suuremas seltskonnas, tuleb musta huumori ja kiiksuga naljadega veidi tagasi hoida.

 12. Korda nüüd minu järel: Las koerad hauguvad, karavan läheb ikka edasi. Kui sa midagi teed, siis inimesed vinguvad ja kui sa ei tee, siis ka vinguvad. Kõigile ei saagi meeldida.

 13. Armas Mari-leen Väga tubli et sellise asja korraldad. Aga ka mina pean ütlema et Zenja ei sobinud kohe üldse. ja minule ta meeldib aga ta oli nii oma elemendist väljas et jube kohe. Jäägu tema oma riiete ja oma asjade juurde.
  Mina usun et õhtujuht peaks olema ka blogija. Jah enamus inimesed teavad mis blogimine on täpselt nagu ka zenja. Aga ta pole blogija ja ta ei jaga seda asja nii palju. Seega peaks olema õhtujuht mõni blogia või endine blogija kes on endiselt selle maailmaga kursis kes tunneb ja teab blogijaid.
  lihtsalt selline tagasihoidlik mõte on tekkinud :)

 14. Ma mõtlen seda, et nahhui nagu rahvas vingub ? Kas neil ei saa olla lihtsalt hea meel, et keegi viitsib OMA VABAST AJAST korraldada selline suur üritus, pmt null eelarvega ?! Inimene tuleb kohale, saab TASUTA süüa ja alkoholi – mitte mingit suvalist krõpsu ja porgandit dipiga ning odavat õlut ja siidrit, vaid ikka korralikku shampat ja kvaliteetset sööki ! Peale selle, et kui blogija on olnud veits tegija ja saab veel TUNNUSTUST ja tasuta ägedat ninni nänni, mis pole ka päris nätsupakk ja pulgakomm ! Ja ikka on kõik sitasti ! Kuradi eestlased.

  Pohhui, las vinguvad, sa tee asja ikka sama hästi edasi nagu sa seda alati teinud oled ! :)

  1. +1 no jumala pärast. Nii nõus selle jutuga! Kohutav lugeda kõiki vingujaid, jube jube.
   Go Marimell!

 15. Ma ei tea, kas sa nüüd mõtlesid mind selle tšiki all silmas või mitte, aga mina astusin sulle just seetõttu ligi, et tahaksin, et mulle ka ligi astutaks. Noh, kui mind teatakse ja loetakse.
  Mina loen su blogi, nooguta kaasa. Ja ma ei arva, et sa peaksid kõiki blogijaid teadma. Mul endal oli lihtsalt natukene piinlik, et lendasin kohe peale ja ajasin käed külge :D ise polnud ennast tutvustanudki. Mina ju sinu tunnen ära! :D ei mõelnudki, et sa ilmselt ei saa arugi, kes ma olen :D

 16. Loen su tekstist mitmes kohas välja, et võtad küll teiste kriitikat arvesse, aga tegelt see sind absull ei koti. No sorri, aga kui kogu kriitika on koguaeg negatiivne, siis see ei saa olla õige asi. Ja pigem jääb tunne, et sa tahad meelega teha sellist n-ö kollast üritust, et blogijad saaks rohkem vinguda, sest mida rohkem nad vinguvad, seda rohkem saab üritus kajastust. Ainult, et kas selline kajastus on ka kasulik?

  1. Ma olen igal aastal võtnud “vingumist” arvesse ja teinud järgneval aastal paremini. Ma kuulan seda, mida rahvas tahab. Tahavad piklikku saali, saavad, tahavad rahvahääletust, saavad. Tahavad, et blogija ise end kirja paneks, tehtud. Tegelikult ma teen seda, mida soovitakse. Suures osas, ikka on neid keda mõni asi häirib, aga ma ei saagi teha nii, et kõik oleks hästi.
   Ja kui nüüd võtta seda täavust kriitikat, siis tegelikult on asju ainult paar, mis on peamised, mille kallal vingutakse. Tõin välja hulga asju, mis ka üksikutes blogides silma jäi. Lihtsalt ühele ei meeldi üks, teisele teine.

 17. Jah, Leenu, paluks järgmiseks aastaks rohkem valgust, ma ei näinud mitte essugi! :D

  Ei, tegelt oli kõik viimase peal ja ma absull ei nõustu kriitikute ja niisama irisejatega, no lööge või mättasse, aga ma lihtsalt ei nõustu! ;)

 18. Nimesildid võib ju kaela riputada :) kellele ei sobi, see ei pane!
  Aga jah..mingil muul üritusel ei öelda oma arvamust järgmine päev välja, aga no blogiad peavadki oma arvamuse hiljem kirja panema :D Aga tubli oled kül, et sellise vahva ürituse korraldad. Ega jah kõigile ei saagi meeldida. 100x parem kui Kroonika pidu :D :D

 19. Ma võtaks ka hetke, et sind kiita. Sellise ürituse korraldamine nõuab ikka väga tugevat organisaatorit! Selle ürituse raames oli ikka vaja sajale asjale mõelda, kõike sebida-jebida, ümberorganiseerida, sponsorid leida, viia-tuua-teha, jne + siis veel kohal olla ja terve õhtu aga naeratada!

  Muidugi saab alati paremini teha ja eks ta aastast aastasse paremuse poole ju muutubki. Oleks siis mingid suured sponsorid ja profimeeskond üritusel taga, aga ei ole ju. Eelarve seab ka piirid, inimesed võiksid sellest aru saada.

  Mis siin ikka öelda. Tubli, et viitsisid. Loodetavasti vastavad kõik aktiivselt küsitlusele, et teaks, mida järgmisel aastal paremini teha.

  1. Ma ei tunneks end ilmselt kindlalt jah, nagu ma ütlesin, ma pigem kirjutan kui räägin ja mulle ei meeldi mu hääl ka :D

 20. Vaatasin live netist ja häiris Zenja, ikka väga- väga ebameeldiv läbi arvutiekraani :( Puterdas ja tegi ebatsensuurseid / ebaeetilisi nalju, vastik kuulata ja rahvas oli lausa kohmetu ta jutu peale.
  Tundus, et tal kodutöö tegemata ja need naljad, nomaeitea. Võibolla mõnele meeldivad sellised mõnitava tooniga ” killud “, aga valdav enamus ei oska midagi taoliste naljade peale öelda.

  Kuidas Sa selle ürituse- mõttele tulid?;) Olen suht värske Su blogi lugeja ja ei tea algust :)

  Aga muidu vahva üritus, jõudu ja edu!

  1. Kle see on nii “vana uudis”, et ma ei viitsi seda sajandat korda vastata. Loe mujalt kommentaaridest.

  2. Kommentaari on blogiautori poolt toimetatud

   Samal ajal issi otsib gay suhteid avalikult tinderis
   Appi kui haige
   Lapsel on kindlasti paari aasta pärast piinlik ma vajuks maaaa allla

  3. Kui kellelgi on geide pärast piinlik, siis on mul nende pärast piinlik. Ole mureta, me suudame oma lapsele oma valikud selgeks teha kodus. Ja sa võiksid tõsiselt muude asjade pärast muretseda kui mingi Tinder ja meie isiklik elu :)

  4. Küsimus pole selles miks ta Tinderis on vaid selleks miks ta seal just GAY poise scrollib? Olge siis täitsa ausad ja võtke see bi-teema ette! Arusaadav, et täitsa gay ta ei ole (sinuga laps ja abielu) aga peale gay on ju veel variante! Alust sellisteks kõlakateks tekitab ta ise hetkel! Kas nüüd ei ole vaja last kaitsta selliste juttude eest?
   Peo kohta ei oska midagi kommenteerida osadele meeldis, osadele mitte. Kokkuvõtes teeme me asju ikka nendele, kellele meeldis!

  5. A miks ei või skrollida? Mul on ka Tinder, skrollin ka niisama inimesi, suhteid ei otsi, niisama igavuse peletamiseks vaatan vahel. Olen nüüd biseksuaalne sellepärast?

 21. Just vaatasin Reporterit, kis kajastas Soomes toimunud jaanipidu. Seal oli Venno ürituse juhiks.
  Venno Loosaar on igati lahe ja muhe :D Usun, et ta sobiks õhtujuhiks kenasti.

 22. Aga miks Meelis ise ei võiks õhtujuht olla? Tähelepanu talle meeldib, ta on hea suhtleja, tunneb blogijaid ja blogimist (seega ei küsiks nõmedaid küsimusi) ja jutt jookseb. Why not?

  1. Meelis on 10x haigema huumori ja ironiseerimismeelega kui Ženja, keegi ei saaks ühestki naljast aru ja tunneks end kindlasti kaks aastat solvatuna. Meelist peab tundma, et sellest aru saada, mis ta ütleb ja sellega mõtleb.

Comments are closed.