Meelis kirjutab: miks on jõusaalis peeglid? Selfideks?

Ma ei saa öelda, et ma just nüüd mingi ilgem jõusaali hunt olen, aga juba varsti pool aastat olen erinevaid keha voolivaid pinke nühkinud. Loomulikult on erinevad pausid sisse tulnud, sest olen reisil käinud või lihtsalt laisk nagu Oskar Ohakas, seega kui need pausid maha võtta, siis tuleb vast kokku kolm kuud sellist puhast käimist.

Paraku selgus nüüd, et ma olen ka selle kolm kuud täiesti tühja käinud. Mitte päris tühja, aga ikka sisuliselt öeldes maha visatud aeg.

Kes teab, kes mitte, aga mina erinen suurest massist ja ei käi selles punase-valge logoga kohas vaid hoopiski PeopleFitnessis mis asub Mustika Keskuses. Esiteks on alati ruumi parkida ja rahvast vähem kui tolles teises kohas. Masinad on normaalsed, koht on puhas ja ega muud polegi väga vaja. Siiski tundsin, et kuigi ma olen siin juba rassinud omajagu, ei paista see keha nagu muutusi näitavat.

https://www.instagram.com/p/BhO02XqFrvo/?taken-by=marimell.eu

Nii ma siis pöördusingi ekspert kehavoolija poole, kelleks osutus Kadri-Ly. Miks just tema? Sest ma reaalselt olen näinud, mis on juhtunud mõne inimesega, kes tema käe all on jõusaalis käinud. Noh ja ta ise ka ju vormis ennast sellele musklite näitamise võistluse tarbeks. Igasugused eratreenerid jäävad minu jaoks liiga kalliks ja pealegi ei tea ma kuidas see süsteem toimib, et kaua nad minuga käivad ja kas üldse käivad jne. Seega pöördusin usaldusväärse isiku ja sõbra poole.

https://www.instagram.com/p/Bg8K2kMgXe6/?taken-by=marimell.eu

Tänaseks päevaks olen ma siis Kadriga kahel korral trennis käinud ning tuleb tõdeda, et ma olen kõik selle aja senimaani lihtsalt tühja rapsinud. Sama hästi oleks võinud kodus passida ja raamatut lugeda. Esimesel korral ma pidingi ette näitama, et mida ma tavaliselt teen ja kuidas. Näitasingi siis kõike seda ja mis selgus? Valesti tegin. Mitte et see minu jaoks üllatusena tuli aga siiski.

Ma ei hakka siin laskuma detailidesse, et mis kõik valesti oli ja kuidas paremaks saab ja kas üldse saab, vaid tõden seda, et sellise eratreeneri kaasamine on vajalik. Eriti, kui sa tahad tulemusi. Kui aga läheb õnneks ja sinu treener või juhendaja on ka veel sõber, no siis oled vapsee või sees ju.

Ma ei saa seda küll ametlikult väita, aga vähemalt kahel päeval on Kadri minu gym-buddy ehk eestikeeli mugandatult saali-semu. Ma olen kunagi aru saanud nendest, kes mingi kahekesi paaris rakendina ringi hängivad. Krt olge omaette. Samuti oli algusaegadel imelik vaadata osasid, kes lihtsalt kõnnivad või vapsee seisavad jõusaalis. Mine seisa tänaval – miks sa siia tulid. Aga jaa. Teate aeg läheb palju kiiremini ja harjutused tunduvad palju kergemad. Mis sest, et ma Kadrit mitu korda igale poole pimedatesse kohtadesse saatsin ja ütlesin, et ta tapab mind ära. Kokkuvõttes on lõbus.

Lisaks saan ma igasuguseid põnevaid teadmisi. See ei ole nali, aga ma reaalselt ei saanud aru miks on jõusaalis peeglid. Kas selleks, et end imetleda? Vaadata, kas särk on kortsus või mitte? Veenduda, et sa näed ikka OK välja? Või selleks, et jõusaali selfiesid teha? Kae nalja, peeglitel on hoopiski oma otstarve – sa pead end trenni tehes jälgima.

Kuigi ma tunnistan, et ma ei suuda neid väga vaada, või noh ennast, samal ajal kui ma midagi teen. Nii veider kuidagi. Selgus, et mul on selg kõver – ma ise ju peegleid ei vahi. Päris Quashimodo ei ole, aga ega palju puudu ka pole. Õnneks tuleb tunnistada, et päris algaja ma ka ei olnud ja jõusaalis käib ikka väga palju rapsijaid. Noh, lihtsalt käivad ja teevad midagi, aga tulemust ei ole või kui on, siis minimaalne. Ma olin ise ka selline, aga uskuge mind, on veel hullemaid.

https://www.instagram.com/p/BhyDow9ljKR/?taken-by=marimell.eu

Siiski on selle jõusaalis käimisega selline probleem, et kui ma ennast kenasti trimmi trennin ja ka toitumist muudan, siis kuidas ma Jõuluvana teen? Lasen lõdvaks ja hakkan ilgelt sööma, et siis jaanuaris uuesti dieedile minna? See strateegia on mul veel täiesti välja mõtlemata. Jõuluvana peab ju ikkagi keskmisest jämedam olema.

Toitumisest rääkides, siis ka minu jaoks täiesti uus asi on valk ja proteiin. Mis need on ja miks neid vaja on? Ma senimaani täpselt ei tea mis need on, mis kasu mulle neist on  ja millal ma neid võtma pean, aga kindel on see, et Valio ProFeel jogurtid ja joogid ning kreemid aitavad ikka normaalselt tagasi elule ja jalule, kui jõusaalis end pooloimetuks olen rassinud.

Ma pean tunnistama, et maitse pole ka nii hull kui arvasin. Ma ei tea miks, aga mulle on mulje jäänud, et proteiin ja valk on mingid ilgelt rõvedad ja põhimõtteliselt võiks ma krohvi süüa, sest maitse on sama. Aga no mustika ja latte maitseline Profeel on ikka ülinormaalne.

Ja veel miks on hea kahekesi jõusaalis või no üldse trennis käia? Sest siis saab keegi sust pilte teha ja ei peagi mingeid nõmedaid peegli endleid klõpsima. Pluss teineteise motiveerimine, aga see on pildistamise kõrval teisejärguline eksole. Instagram on elu ja elu on faking fab.

Just meenus veel üks asi millest ma aru ei saa. Miks käivad inimesed jõusaalis super-mega üliliibuvate riietega? Mina olen selline nagu olen. Mingid püksid ja suvaline särk. Kadri ütles, et ju siis on osadel “motivatsiooni” riided. Ehk ostavad nimme väiksemad, et siis kunagi on hea tunne kui seljas parajad on. Okei, ma ei ole tõesti mingi riideekspert, sest mulle ei ole Sportland, Adidas või Nike kottide viisi riideid saatnud ja selgeks teinud, et miks ma just selliseid pean kandma. Lihtsalt minu jaoks on veider kanda särki S, kui ma ise olen veel L. Seega jah, ma olen ilmselt liiga vana ja harimatu, aga see polegi hetkel primaarne.

https://www.instagram.com/p/Bi_6-SJl-pG/?taken-by=marimell.eu

Ma muidugi siiralt loodan, et minust ei saa mingit meeletut trennihunti, kes Insta-storysse erinevaid harjutusi toodab või igast küljest on prinki peput demonstreerib. Aga samas kui on ilus pepu, siis miks ka mitte, eks?

2 thoughts on “Meelis kirjutab: miks on jõusaalis peeglid? Selfideks?

  1. Meelis, nii palju aitaks sind, et valk ja proteiin on sama asi – ära neid koos ühes lauses kasuta :) Proteiin on lihtsalt võõrsõna valgu kohta – toitaine, millest koosnevad sinu lihaskiud ning kuna trenni käigus neid lõhutakse, on vaja neid endale sisse süüa, et aidata lihast taasehitada :) Jõudu ja jaksu!

Comments are closed.