Säästuaasta: iluteenustele ligi 4000 eurot aastas

Te võiks kirjutada säästmise nime all ka sellest, et kui palju kulutate iga kuu ilutoodetele ja teenustele. Nt. juuksur, kosmeetik, trennid, kreemid, šampoonid jne.
Oleks päris huvitav kas sealt ka annaks kokku hoida ja kas te üldse tahaks…

Ilmselt tulenes see lugejaküsimus Marii Karelli tõdemusest, et tal kulub naiseks olemisele vähemalt 300€ kuus. Mul kuluks ka vabalt ligi 4000 aastas kui ma blogija ei oleks, tänu millele kulub mul julgelt viis korda vähem.

Kellel kulub rohkem, kas mul või Meelisel?

Ilmselt ikka mul, kui me räägime ilust, solaariumist, kreemidest, depilatsioonist, pediküürist… Samas, ma maksan nende eest vähe või üldse mitte…

Üks asi on, millele Meelis kulutab rohkem – deodorandid. Tema pukdeodorant peab olema Burberry, Lagerfeld, Dior (a 20€) kui mina kasutan täiesti lambist 3€st LadySpeedSticky :D Mitte, et mul poleks võimalust endale osta 20eurost, aga ma ei näe neil vahet. Meelis ütleb, et kallim kestab kauem. Kui seda kasutada, siis ma arvan, et kulub samamoodi. Aga lamp koht aruteluks. Igal inimesel omad rõõmud. Ma ostan parem… pudeli paremat veini.

Kuigi Meelis on moemaan, siis me pigem ei tarbi megalt ilutooteid. Pigem on meil neid vähem. Kui saadetakse proovimiseks, katsetamiseks, möllame hea meelega, aga otseselt saame hakkama ka ainult dušigeeli ja näokreemiga. Okei, mul kulub nats veel jumekale ja.. huulepulkadele.

Millele meil mõlemal kulub… aastas umbes 50€ kahe peale – solaarium. Käime D-Päikeses, laemegi korraga 50€ kaardile, mida koos kasutame, nii saab vist 20% alla iga kord. Saaks 40% ka kui 300€ korraga laadida… Enne reise tavaliselt käime mõned korrad ja pärast reisi ka, et natuke kinnitada seda jumet. Aga üldiselt ma olen viimasel ajal ka reisidel läinud seda teed, et väga päikese käes end ikkagi ei küpseta. Nagu vanasti, et viis tundi vee ja liiva piiril õliga ülevalatuna :D Mitte, et seda Meelise kohta saaks öelda.

Meelisel kulub pediküürile rohkem kui mul, sest ma teen ise, Meelis ei viitsi. Aga aastas mingi 50-75€.

Millele mul kulub?

Ripsmed, 300€ aastas (käin korra kuus, 25€) – reaalselt on mul tehnik… kaheksa aastat (Miabella Ilutuba, Evelin, soovitan!) Vahepeal teen pause, aga ikka ja jälle leian tee temani.

Küüned, 100€ aastas. Üldiselt teen ise geellakiga hooldust, aastas paar korda tahan midagi, mida ma ei viitsi nikerdada, ala prantslast või.. kuuski :D Ütleme, et aastalõikes kulub paari tehiku juures käigu ja materjali ostmisega mingi sott. Siit annaks kokku hoida vähemalt pool, kui ainult ise teha.

Juuksed, 300€ aastas. Mul on kuidagi kujunenud viimasel ajal, kui ma finally endale ihujuuksuri leidsin (Kalamaja Kaunitar, Eren, soovitan!), et ma triibutan oma pead umbes korra kvartalis.

Millele ise ei kuluta?

Trenn. Meil oli, aga Meelis kasutas, 2018 aastal koostöö People Fitnessiga, mille ta valis välja käies proovimas vist enamikke klubisid Tallinnas. Kirjutas siin! Aga kuna see koostöö saab nüüd jaanuaris läbi, siis ilmselt pärast Tai reisi läheb ta uuele katsele, proovimaks ka teisi trennisaale.

Iluprotseduurid. Kui ma nüüd päris aus olen, siis ma ei mäleta, millal ma viimati mõne iluprotseduuri eest maksin. Vist suvel Bulgaarias massaaži eest. Mul on viimased umbes pool aastat olnud koostöö Decus kliinikuga, kus ma olen saanud proovida erinevaid protseduure, lisaks saanud käia jalgade ja kaenlaaluste laserepilatsioonis, saanud oma otsaesist tuunida…

Mingi aeg oli mul koostöö BeautifulMe Kehasalongiga, kes kinkis mulle 10korra kaardi, sealtki on paar korda veel kasutamata. Mul on olnud koostöid erinevate ilutegijate, spade, salongidega.. No näiteks hambaid käin ma korra aastas Heleni Ilustuudios valgendamas… Ühesõnaga, kui ma ei oleks blogija, peaksin ma tegema palju valikuid, kas ja millele kulutada. Praegu ongi mul ainult juuksed ja ripsmed põhimõtteliselt, mille eest ma maksan. Juuksurikoostööd läksid nii rappa kui rappa. Parem usalda end kellelegi, kes saab aru, mida sa tahad :)

Juuksehooldusvahendid. Ma olen reaalselt viimased kaks ja pool aastat kasutanud ainult Linea Natura tooteid. Väikese erandiga, kui Dermosili pakist midagi kõnetab ja tahan proovida, viimati proovisin nende hõbešampooni sarja, meeldis. Kasutasin terve pudeli korraga ära, sest hea kui juuksed vahepeal Linea toodetest puhkust saavad, sest Linea tooted tõesti toidavad juuksed nii ära, et ma pean tegema pause. See pole esimene kord :)

Aga jah, ja Linea on mulle oma tooteid saatnud, et näiteks sooduskoodi jagada (mis tuletabki meelde, et kood muutus, st number kadust tagant ära ja on lihtsalt MARIMELL ja annab kuni 2019 aasta lõpuni 16% allahindlust.

Kui reisile oleme läinud, on nad alati ka päikesekreeme saatnud, mis on samuti imelised. Sobivad tervele perele. Ühtlasi on mu lemmiktoode lastesarjast – mandliõli… No imeline pärast pesu! Nahk jääb siidine ja pehme.

Kehahooldusvahendid. Igasugused kreemid, dušigeelid, seerumid.. Ma ostan vist ise ainult pulkdeodoranti ja jumestuskreemi kui otsa saab, sest üldiselt saadetakse meile piisavalt tooteid, et ma ise nende peale kulutama ei pea. Näiteks saadab Dermosil mulle alati talveks ja suveks suure paki uute toodetega, et saaksin neid testida, teile tutvustada ja.. no ütleme nii, et neist ikka jagub päris mõneks ajaks. Ja kui keegi veel saadab omi tooteid, siis elabki aasta üle ja sääst on.. ma usun, päris suur.

Meik. Ma eriti ei meigi ennast. Jumekas, natuke pärlpuudrit ja kulmud. Kulmude jaoks kasutan ma aastaid Dermosili kulmuvärvi, mis on lihtsalt nii lemmik, et ma ei oska kirjeldada. Samamoodi leian ma pea alati Dermosili pakkidest kas jumeka või puudri, silmapliiatseid või lauvärve. Niiet saan hakkama. Mul on tegelikult meigikorvis piisavalt manti ja umbes 10 erinevat punast huulepulka, seega.. Tegelikult pole mul midagi vaja juurde osta.

Ütleme nii, et eelolevast loetelust.. aastas ostan ma Hedonile maksimaalset viis vannivahtu, kui midagi sooduses on, deodoranti ja 1-2 jumestuskreemi. Viimati ostsin puuderkreemi ja puudri, Berliinist kaks huuleläiget ja sädelevad lauvärvid.

Seega, kui ma ei oleks blogija, ma nii soodsalt hakkama ei saaks. Aga samas, ma ostaks siis ainult kindlaid tooteid ja ei prooviks väga midagi uut. Tänu blogile saab igast põnevaid tooteid, kreeme, seerumeid, meike, šampoone jne jne jne katsetada.

Palju teil aastas ilule kulub? Isegi mu jaoks oli see summa (a 800€) päris hirmuäratavalt suur. 

24 thoughts on “Säästuaasta: iluteenustele ligi 4000 eurot aastas

 1. Ei kulu palju sest endal ilusad ripsmed jms. Kõik isiklik :)
  Sampoone-maske-palsameid ostan kord paari koo jooksul. Olen avastanud Amalfi tooted, mis nii soodsad aga sobivad hästi. Äkki 30€ kvartalis kulu.
  Dushigeel, seep jms ehk 10€ kvartal.
  Raseerimisvahendid 13€/kuu.
  Meigivahendeid on suured varud, neid jagub. Kulumaterjali jumeka ja ripsmeka näol on sagedasem kui muu aga kuna harva meigin siis kord kvartalis ostan LADU’st jumeka ja ripameka kokku 12€ (Amway).

  Lõhna ostan kord poolaastas, higipulga kord paari kuu jooksul, kasutan ka tavalisi poe sticke.

  Juuksuria käin kord aastas, 100€/kord.

  Kreeme ja muud kraami saan tuttava kaudu Babori oma soodsalt. See ka ehk 20€ kvartalis.

  1. Tere!

   Kas Sinu tuttava kaudu saaks tellida Babori tooteid? Minu kosmeetik kasutab ka neid ja tema kaudu ostes on hind päris krõbe.

 2. Kuskil 200 eurot aastas keskmiselt, ma pakun. Võibolla natuke vähem või rohkem. Deodoranti ma hakkasin nüüd ise endale tegema ja see on parim otsus.

 3. Minul kulub kuus iluteenustele (kosmeetik, juuksur, maniküür) 130.- see on koht, millest ma ei loobu. Siis pole elu elamist väärt. Meigiasju tellin Koreast ja UKst. On teatud asjad, mis lihtsalt nii meeldivad ja mida Eestist ei saa ja tuleb soodsam siiski, kui ülikallist Eestist soetada. Lihtsamad asjad ostan Eestist (tarbekosmeetika, hügieenivahendid). Seega aastas keskeltläbi kulutan 2000.- OO õudust, mul polnud aimu ka, et nii palju??? Ma ei tea, kuidas seda kulutust kokku tõmmata, kuid midagi peab ikka hingele ka olema, muidu on elu väga trööstitu? Onju?

 4. Mina olen eriti naljakas kuju selle koha pealt.Vóltsripsmeid kannan vb aastas suvekuudel 2-3kuud, siis loobun(endalgi head ripsmed, yks tehnik móótis silmaga, et mu oma ripsmekarv ca 12mm), aint seda tihedust vahel tahks..seega ripsmed ca 30€×3=90€ aastas. Juuksuris olen ma elus 1x käinud várvimas, láks 160€ aga soovitud tulemust ei saanud :D seega vârvin ise 2€ várviga juuksejuuri, vói siis ema aitab.2x aastas káin kuumakââri lóikust tegemas ja alati òeldakse kui peegelsiledad ja terved juuksed mul on, seega…:D shampoone kasutan kyll sulfaadivabu, kuid kóige odavamaid mis pro kosmeetikas on..Angel firma oma, 1l shampooni 8€. Shampooni sisse lisan apteegist ostetud riitsinusóli 1.50€ maksab umbes..seda kasutan alati ka peale ripsmepikenduste eemaldamist, parim fegist ja kòigest muust.Milleks maksta end vigaseks :D tòsi ma olen proovinud kallimaid tooteid ja teenuseid kuid veendunud, et odavamalt saab ka ja veel vága hásti..kord aastas vòi pooleteise aasta jooksul káin uuendamas pysimeiki(kulmud, huuled). Muidu várvin neid ise 2-3x kuus refecotsil várviga(ykz tuub mul juba paar aastat kindlasti seisnud). Tòsi, nyyd kuu tagasi lasin omale kurjusekortsu systi teha, ilmselt jãân seda edaspidigi tegema, eks náha ole kaua tulemus púsib. Kord vôi 2 aastas teen endale ise ka keratiinhooldust juustele, kuigi see mingi tohutu vajadud pole, mu juuksed niigi siledad. Ostan siis iluprofist keratiini ja sygavpuhastava shampooni kokku 35€ ja teen…tulemus sama mis salongis..ainult 5x váhem maksan :D seal pole mingit kuntsi, pesed ja sirgendad..kuna mul pikad juuksed siis salonis ilmselt 70€ alates làheks see maksma.Ma ei ytle nyyd, et hakake kòik kodus mâssama aga minu puhul see toimib. Solaariumis kâin ka periooditi, enamasti enne rannahooaga ja suvel kui sitt ilm, aga valge olla ei taha. Minu kulud iluteenustele on suht ebaregulaarsed..otseselt ei ole tohutut vajadust millegi járgi, no pysimeigist ilmselt ei loobuks. Kyysi ma teen teenusena teistele ja ka endale ise, seega kulud on pigem plussis.. Massaaziz káin ka kui seda iluteenuse alla saab liigitada. Trenniklubi vahetazin válja, enne káisin my fitnessis 56€ kuu, nyyd lâksin fitness 24/7 19€ kuu.Pigem ma ytleks, et mul kulub rohkem riiete ja jalanòude peale raha.

  1. Mõtlesin ka selle kulmuvärvi peale. Mul tätoveeritud, aga juba kulunud. Mõtlesin ka, et ostan selle sama mis sul, juba oli ostukorvis.. Aga mingi kala tekkis maksmisel ja sinna ta jäi. Aga ma sain just modelliaja, 40€ 200 asemel niiet winwin :) ja lähen nö enda tehniku õpilase juurde, väga ei karda :)

  2. Mis lehekülg iluproff on? Tahaks ka seda keratiini osta?
   Ja mis kuumusel sa sirgendad siis? Mul on ghd, kus kuumust valida ei saa, samas see kuumus peaks jube kõrge vist olema?

 5. ma arvan et vb max 50 eurot ehk. mõni kreem, näopuhastusvahend ja šampoonid-dušigeelid. vb ripsmekas. viimased 3a olen meiki ülivähe kasutanud, enamus ajast täitsa puhas nahk. kuskil protseduuridel ei käi, solaariumis ka mitte.

 6. Mul endal kulub meeletult vähe. Ei käi kuskil iluprotseduurider, ega solaariumis. Juuksuri, pediküüri ja maniküüri tööd teen samuti ise. Trennis käin samuti people fitnessis, aga ettevõtte kulul.
  Kuus korra käin vaid brasiilia vahatamises (umbes 300EURi aasta). Aga selle arvelt ei taha kindlasti kokku hoida.
  Hakkas kohe huvituma, et palju ilutoodetele jms kulub. Peakski kohe siit aasta algusest kõik meigitooted, hügieenitooted jms kokku liitma. Saab aasta lõpus näha :)

 7. Kommentaare lugedes tunnen end nagu eriline maakas (aga olen uhke selle üle!).

  Nimelt meikimise puhul ei kasuta ma peale ripsmetuši mitte midagi.

  Juukseotsi lõikavad ema või elukaaslane, juukseid ei värvi juba aastaid, juuksehoolduseks kasutan tavalisi poešampoone ja palsameid, aastas kulub äkki kaks totsikut juukseõli (5€ pudel).

  Keha hoian karvavaba kõige lihtlabasemate raseerijatega. Ehkki epilaator on olemas, ei jää tulemus selline nagu soovitud.

  Kehahooldust teen nädalavahetuseti saunas – mesi, meresool ja oliiviõli. Kulu minimaalne.

  Deodorant on samuti kõige lihtlabasem. Lõhn on Versace Bright Crystal ja ostan aastas korra 90ml pudeli soodukaga (ca 50€).

  Seega kulub koos lõhnaõliga aastas alla 100 euro.

 8. Ja kui ma millalgi mingi pildi kohta küsisin, et sul nii ilusad valged hambad. Kust said, valgendad?
  Siis nähvasid mulle, et sa pesed hambaid.
  Nüüd kirjutad, et valgendad.
  Mhh…

  1. Ma valgendan 1x aastas, aga mul on oma tüübilt ka väga valged hambad ja alati öeldakse valgendamas, et poleks üldse vaja :)

 9. Vahatamine 1x kuus 35, aastas 420
  Juuksur 1×50 aga kord kvartalis st 200
  Manipedi ise, vbla siis vahenditele mingi 50
  Meigitooted on kallimapoolsed, kasutan ainult Jane Iredale tooteid ja need enamasti ca 50-60 toode. Jumekas, kulmud, puuder ja põsepuna, neid kulub aga vähe ja aastas ehk 200
  Ripsmekat läheb vast 2 ja see on ehk 80 kokku.
  Šampoon ja palsam on kuus kokku 30, aastas siis 360
  Näokreem ja silmakreem ja kehakreem jne on ka vast 30 eur tükk aga iga kuu ei osta, ütleks puusalt, et ka ehk 200 aastas
  Juuksemaskid, näomaskid jne äkki ka 100.

  Mingeid kulutusi on kindlasti veel aga aastas kokku jääb alla 2000 kindlasti.
  Muidugi saaks odavamalt aga no ma ei viitsi ise hakata vahatama või juuksurit mängima. Ja kindlasti saaks kriitiliselt vaadates mõnest tootest loobuda. Samas meigitooteid välja ei kavatse vahetada ja kreemid-šampoonid on ka sellised tooted, et no ei taha suva jura endale peale toppida, need on aga kindlalt hea tulemusega lemmikud. See 2000 ei ole ka mingi number, mis mu sissetuleku juures aasta lõikes mind väga häiriks.

 10. Solaariumis käin umbes kord nädalas, kuus laen ca 45 euri peale, vahel kulub ära, vahel ei.
  Juukseid värvin ise kodus, tavalise poevärviga. Seni on kord aastas tulnud tahtmine mustast blondiks värvida, siis olen juuksuris käinud, end vigaseks maksnud, ikka tumedaks tagasi läinud ja end vihanud- uue aasta lubadus: sel aastal jään oma tumedatele juustele kindlaks :D
  Kulme värvin ise mingi vene värviga kord kuus, ca 2 euri on värv. Kulmud õnneks tihedad ja kitkumisega saan ise hakkama.
  Meiki ei osta iga kuu, aga kasutan küll palju, kui ostan, siis reisidelt või tellin ja aastas kulub äkki umbes 600 euri?
  Deodoranti, dušigeeli, raseerimistarbeid (meeste omad on parimad!) palsamit, šampooni ostan tavalisest toidupoest. Kehakreemi kastan juba aastaid Palmersi oma. Need kokku kuus äkki 25-30 euri kuus?
  Kosmeetikus käin ca 4 korda aastas ja see on siis 200 euri kokku, aga kokku ka sealt hoida ei taha. Näopesugeel ka mingi üsna suva poekas, aga kreem kallim- 30 euri ja kulub tuub ca kolme kuu jooksul.
  Lõhnasid kasutan ka juba aastaid kahte kindlat ja ostan neid uuesti ka äkki kord aastas. Spordiklubis ei käi, jooksen õues ja teen kodus natuke jõudu.
  Ca 2000 eurot sain kokku, mis teeb siis justkui 166 euri kuus, mis tundub nii suur summa, ei tundu üldse, et nii palju kuluks :D Aga samas kokku hoida ka kuskilt ei taha, olen endale sobivad tooted leidnud ja nende eest nõus ka maksma, meeletu toodetega eksperimenteerija ei ole, kasutan neid, mis juba end tõestanud. Ja kodus kosmeetikaladu ka ei ole, ostan asju ainult siis kui eelmine tühi, va. siis huulepulgad, lauvärvid jms. isegi jumestuskreemi kasutan vaid 1 kindlat ja kodus vaid 1 potsik korraga.

 11. ostan küll keskmiselt häid ripsmekaid, pesuvahendeid, jms hulgi kokku ja kasutan. mõned head lõhnad vahel soetan ka endale. ühe lehe kaudu läheb a pea paar sada eurot, kodutarbed, ilutarbed ja osa kinkide eelarvest.

 12. Teenused:
  Juuksur kord kvartalis 35€ (4×35=140€)
  Kulmud kord kuus 10€ (12×10=120€)
  Vahatamine kord kuus 20€ (12×20=240€)
  Pediküür 20€ kevadel – suvel, umbes aastas 2-3 korda (40 – 60€)
  Päevameik vajaduspõhiselt, 15€ – 20€ (aastas 2-3 korda ehk)

  Ideaalis käiks ka massaazis, kehahoolduses, näohoolduses igakuiselt.

  Hooldustooted keskmisest kallimas hinnaklassis: hügieeniline huulepulk, päevakreem, öökreem, BB kreem, kätekreem – kulub palju. Kehahooldus, juustehooldus. Aga iga kuu ei osta, saan hakkama mitu kuud ühe tootega.

  Arvan, et kulutan mõistlikult.

 13. Mul kulub aastas täpselt 0 eurot :D kulme kitkun ise,meiki ei kasuta,juukseid ei värvi (endal väga ilus tumepruun loomulik värv)

  1. Pead pesen-keha ka :D aga täiesti puhta veega ja ilma keemiata. Ja nii juba aastaid-parim otsus üldse.

 14. Igakuine kindel väljaminek:
  1)juuksejuured 25 EUR /tuttav juuksur hea hinnaga
  2)mini geelküüned iga 3 näd tagant 20 EUR /vihkan endal pikki küüsi, samas nii ilusad on need minigeelid (prantslased või mustad)
  3)meigin vähe, kui mingi üritus, siis lasen teha hind 37 EUR koos soenguga
  4)kulmud ja ripsmed üle 2 kuu 12 EUR

  Muud midagi vist.
  Meiki ostan vähe, solaariumis enam ei käi (sünnimärgid mitu x opitud)
  Juukseid pesen ka mingi suva shampooniga, juukseõli kingib mulle alati juuksur;)winwinwin:)

  Siin just üks blogija kiitles oma Hennaga, juukseotsad harali, valus vaadata, ei kujutaks ette, kui juuksuris pole 2 aastat käinud…samas enne käin juuksuris, kui ostan veini – suitsu-alkot:D Kuidas keegi:D

 15. Ee juuksur, kosmeetik 0, pediküür ehk korra aastas 35 eur. Kulmupliiats, ripsmetush Kanebolt ja u 50 eur, jumestuskreem 4 eur ja valguspliiats vb 2 tk kokku 50 eur. Lisaks tavalised pesuvahendid ja raseerimisvahendid, kreemid supermarketist, vb 50 eur, ehk kōik kokku 200 euri kanti. Kui oleks rohkem vaba aega, käiks vahatamas ja massaazhis, pediküüris, vb ka juuksuris. Üleliigseid väljaulatuvaid osasid endale siiski paigaldada ei laseks:))

Comments are closed.