Meelis kirjutab: jõuka, post või tennis?

Mida sa suvel tegid? Ilmselt paljusid asju, aga ma tean mida sa kindlasti ei teinud, oli trenniskäik. Või no isegi kui käisid, siis mitte nii nagu vanasti. Ja ära üldse muretse, sest mina olin sama laisk või isegi laisem veel. Ilmad olid ju ilusad ning grill muudkui huugas ja rannas oli ka vaja käia. Aga trenn…? See toimub tavaliselt ju kuskil siseruumis ja no suvel toas passida on ikka patt.

Aga nüüd on käes sügis ja aeg taas mingiks tegevuseks. Trennitegevuseks ma mõtlen. Ma ise ka ei ei usu, et ma JÄLLE mingil trenniteemal kirjutan, aga no mis teha, elu juba on kord selline ja ootamatuseid täis. Ehk siis jah, igasugused jõusaalid ja muud klubid on reklaamplakatitega tänavad ära ummistanud ja internetis pakutakse erinevaid soodustusi või siis on seal lihtsalt hunnikute viisi klubisid, kes kõik kutsuvad enda juurde trenne tegema. Aga kuidas leida see õige? Või kas on vaja üldsegi see õige leida.

Selle aasta algusest hakkasin ma käima People Fitnessis jõusaalis. Käisin seal umbes kolm kuud ja isegi Leenu tundis muret, et mida ma seal käin, sest tulemust nagu ei ole. Okei, siis võtsin appi sõbra Kadri-Ly ja tema juhendamisel hakkas ka tulemusi näha olema. Olin tubli ja käisin trennis kuni juuli lõpuni. Siis tuli august ja mõtlesin, et no kamoon, suvi ju. Mida ma ikka seal jõusaalis aega raiskan.

Lisaks oli ka tööl paar kiiremat asja ja no see People Fitnessis käimine ei sobinud kohe kuidagi minu graafikusse, sest Hedonil oli ka lasteaiavaba aeg. Mõnel päeval ikka käisin ta uneajal, aga ma tean, valikute küsimus, ma valisin siis suve lõpus endale muud asjad. Seni kuni ma leidsin omale kamraadi, kellega koos saaks hakata käima. Ei ole just palju selliseid inimesi, kes tuleks sinuga hommikul 9.00-10.30 trenni. Enamikud tõttavad ju 8.30neks tööle. Seega motivatsioon jõusaalis käimiseks on nagu täitsa olemas ju.

Suvel aga juhtus selline asi, et Hedon jubedalt nurus omale tennisereketit ja palli. Kuna me seni olime kühvlite ja muude labidalistega mänginud, siis pöördusin kahe sõbra poole, kes aastaid tennist mänginud. Ei läinud palju aega mööda, kui Hedonil oligi oma tennisereket olemas ning paaril korral nädalas käisime ka väljakul harjutamas.

Aga siis ei olnud minul reketit. Kuskil laenutada ma ka ei viitsinud, sest see tundus nii kulukas ja samas tutikat ka ei raatsinud osta. Seega pöördusin taaskord noormeeste poole, kes Hedonilegi reketi sebisid. Ei möödunud nädalatki, kui ka minul oli väga mõistliku hinnaga väga hea reket olemas. Koos pallide ja kotiga.

Sedasi lapsega kuskil väljakul toksimas käia oli nagu tore, aga see pole nagu päris see. Kuna ma kunagi ei ole seda mänginud, siis mõtlesin, et noh, äkki prooviks? Samas olen aru saanud, et see on siiski päris kulukas hobi. Üks asi on varustus, aga siis hakkadki kuskil väljakutel käima ja nende eest renti maksma. Talvel ju õues ei mängi.

Ja siis see vana hea postitants, mis eesti kelles kõlab tegelikult jube kehvasti. Inglise keeles oleks selle nimi “pole fitness” või “pole sport.” Postitantsul on ikka selline seksikas või noh, erootiline kuvand küljes, kuigi tegelikkuses mina senistes trennides mitte midagi seksikat küll veel teinud ei ole.

Aga jah, see postitrenn mulle meeldis, eriti CityDance oma. Asukoht on mulle sobiv ning ka treenerid on head. Mõne jaoks võibolla pisut ülejõu käivad, aga minule väga meeldivad. Posti-sport on raske, aga samas arendav ja ka teistmoodi trenn. Seal trennis pole ma käinud juba kena… mitu kuud kui aus olla. Vahest ikka näen mõnda postitust ja siis jälle vaatan ning mõtlen, et okei, sügisest lähen uuesti tagasi. Täna on september juba käes, aga ei ole ma isegi uue hooaja graafikut vaadanud. Tore kui saaks ka kellegiga koos käia, aga inimesed enamasti ikka pelgavad seda ala. Sestap ongi tennis või jõusaal nagu kindlamat teed minek. Samas miks ma peaks kellegi teisega käima, kui ma õpin ju ainult iseendale ja trennis väga aega niisama pläkutada ka ei ole.

Nii ma siis olengi siin lõhkise küna ees, et kuhu minna ja mida teha jne. Ja miks valida üks või teine. Kõiki trenne ma kohe kindlasti ei saa teha, sest lihtsalt aega ei ole. Esiteks on vaja tööd teha, siis on vaja blogi asju teha, siis peab lapsega trennides käima, siis võiks ka naisega kuskil väljas käia, siis tahaks ka mõne hetke puhata. Kuhu see trenn siis mahub? Tegelikult mahub küll, aga ei tasu ka ennast lõhki tõmmata, eksole.

Paar korda olen käinud ka golfi proovimas, aga no see ei ole ikka üldse minu ala. Ma võin jah, niisama selle kepiga seal vehkida ja proovida midagi teha, aga no ei sümpatiseeri. Lisaks on kulukas ka. Ma tunnen ennast kordi mugavamalt niisama raja ääres seistes ja selle kalli kotiga poseerides.

Kas jõusaalis kangi tõstmine, tennises palli tagaajamine või posti peal pöörlemine ja väänlemine? Millise trenni sina valiksid ja miks?

17 Comments

 1. Tennis! Sellel trennil on minu jaoks oma võlu. Kuna töö on mul väga stressirohke, siis see ala suudab mind nii ära väntsutada, et stressimõtteid pähe ei jää. Lisaks on see ka põnev.
  Hea kellegagi koos mängida ja uusi nippe õppida või kui väga suhtlemisaldis päev pole siis ka lihtsalt vastu seina mängida ja oma jõud proovile panna.

 2. Mina olen pigem jõusaali inimene , rühmatreeningud ja meeskonnaga mängimine (nt korvpall, jalka jne) pole ka minu jaoks. Üks asi mida ma tahaks väga proovida, aga julgusest jääb puudu, on salsa. See tundub nii sensuaalne ja täiesti uskumatu tants mu jaoks. See ju ka omamoodi trenn ;)

 3. Mis sa ajad? Mina jooksin ka suvel 6x nädalas oma 10km ringi, ka reisil ;) aga tubli oled! Ma ilmselt valiks jõuka – ajaliselt pole piiranguid, mine millal tahad, tule millal tahad. Treenida saab väga erinevalt. Aga alati võib vaheludseks ju ka teisi alasid harrastada, aga nö igapäevaseks valiks saali.

 4. Ma valiks jooksmise ehk see, millega ma päriselt ka suvel tegelesin :) Lisaks golf. Golfi soovitan küll, kuigi see polegi nii lihtne, kui algul paistab ja ära väistab korralikult (mängid seda ju mitu tundi) :)

  Kui ma neid asju ei teeks, siis vast tennis :)

  1. See vastus Sinu küsimusel,mida ülal mainid !!!

   Selle aasta algusest hakkasin ma käima People Fitnessis jõusaalis. Käisin seal umbes kolm kuud ja isegi Leenu tundis muret, et mida ma seal käin, sest tulemust nagu ei ole.

 5. Tahaks ise ka jóusaalis käia, aga kuna ülekaaluline, siis ei taha nende lihamägede vahel seal turnida. Olen käinud ja ebameeldiv oli. Öeldakse küll, et keegi ei vaata sind, aga tegelikult ikka vaadatakse küll. Ma ei saa aru kuidas keegi ei ole veel selle peale tulnud, et teeks jóusaali ülekaalulistele/paksukestele? Oleks endal raha, teeks kohe teoks! Väga paljudel paksukestel enesekindluse probleem ja ei taha sellepärast ennast sinna “näitama” minna. Miks ei ole spets neile tehtud kohta? Raudselt oleks klientuuri. Kas mujal maailmas on? Pole uurinud..

  1. Võta sõber toeks kaasa ja mine, paar korda käid ning saad üle. Nagunii võiksid alguses vähemalt mõne trenni teha koos treeneriga, et seal mitte tühja rapsida.

  2. Tead, arvan et ka siis hakkaksid paksukesed üksteist kõõriti vaatama, a la mis sa siia ronid, sa pole ju niiiii paks – kus see paksu piir läheb? ehk siis different, different but the same suures pildis.

   Aga teemasse: kuna tennist sa trennina ei ole veel proovinud, aga eelnevaid oled, siis järelikult eelnevatest on miskit puudu jäänud kui midagi muud ihaled, siis võiksid tennise ära proovida – alati saab ju trenne kombineerida ja jõuksis ka käia. Midagi ei ole ju kivisse raiutud ja kui tunned, et see pole see, siis postitantsus taas käima hakata – tundub, et see sulle tegelikult väga meeldib ja naudid.

  3. Katariinu, just! Kes määraks ja mille alusel, et kes on piisavalt paks, et saada sissepääsu? Admin ütleb, et ei, te olete liiga kõhn, sisse ei saa? :D Sorry, aga pole seaduslik tegevus, vaid diskrimineerimine. Kui ma olen välismaal või teises linnas, siis on mul ka täiesti ükskõik, millise suunitlusega saal on, ma tahan oma trenni ära teha. Ja ma tahaks näha omanikku, kes ei taha kliendi raha.

  1. Leenu: Sinu meelest jah :) Aga tegelikult on see üldkehaline treening ja kui sa teed seda palja jalu ja pükstes, mitte alasti ja 20cm kontsadega, pole sellest midagi litsilikku :D

 6. Meelis! Tunnen, et pean kommentaari lisama, kuna olen kõikide täpselt samade aladega ise seotud olnud.

  Mul on endal samuti hetkel kolm südamelähedast ala, millega tegeleda. Rassimine ja samal ajal kella jälgimine trennis ei meeldi, seetõttu on ülioluline jätta valikusse need trennid, kuhu minemist tõesti ootad. Kui ei ole aega 6x nädalas treenida, siis kuna ühekorrakaarte on kulukas osta, käi trennides kuu kaupa. 1 kuu post, 1 kuu jõusaal ning näiteks 1-2x kuus tennis treeneri käe all (kuna see on tõesti meeletult kallis).

  Hea on paika panna enda ja tennisetreeneri ajagraafikusse juba nt üle nädala T õhtuti kindel kell tennisetrenn. Nii tekib ka kohustus, millest viilida ei saa :)

  Post ja jõusaal täiendavad üksteist aga meeletult ning kui jõusaal seda võimaldab, siis on tegelikult päris palju harjutusi, mida seal teha saab, et harjutada postitrikkideks (Kasuta seinaredeleid, lõuatõmbekange jne). See täidab posti-vabal kuul selle isu ja posti juurde tagasi minnes näed kuu möödudes ehk, et ayesha tuleb iseenesest ;)

  Edu treeningutel!

Comments are closed.