Mari-Leen Albers

hinnatud sisulooja ja majaväline turundaja, reisihunt ja kokkamisentusiast

Meelis kirjutab: need kuradi valelikud töökuulutused!

Kes teab, kes mitte, aga viimastel kuudel olen ma sukeldunud erinevatesse tööotsingu portaalidesse ja keskendunud palgatöö leidmisele. Ja ei, ma ei kandideeri igale poole, sest kui ikka koht ei kõneta, siis ei ole mõtet sinna ka tööle minna. Aus vastus on see, et ma ei taha teha midagi, mis mulle 100% ei meeldi. Olen seda juba teinud ja see ei lõppenud kellegi jaoks hästi. Aga vigadest õpitakse ning enam ma suvaliselt oma kandidatuuri üles ei sea.

Teine kriteerium: asukoht

Kui esimeseks saame pidada, et koht kõnetaks, siis teiseks oluliseks kriteeriuiks lisaks töö meeldimisele, on asukoht. Mul pole mõtet minna tööle Piritale või Lasnamäele või… Kui ma alustan oma sõitu hommikul kesklinnast Mustamäe suunal, siis ei tundu mõistlik sealt kuskile Piritale veel kärutada.

Ma tean, ma kõlan kindlasti nagu aasta pirtsp*rse, aga reaalsus on see, et ma tahan teha tööd mis mulle meeldib ja mille asukoht mulle meeldib, mille palk on panga jaoks piisav ja mis sobib mulle, mitte, et teen tööd töö pärast. Täna ei ole see sundseis, seega kui on võimalus valida, ma valin. Me saame edukalt hakkama ka nii kui Leenu käib palgatööl ja mina teen erinevaid asju projektipõhiselt. Kindel sissetulek nö maksude maksmiseks on Leenu näol olemas. Asi pole selles, et ma olen laisk või ei viitsi, asi on selles, et miski ei sunni. Jumal tänatud!

Kolmas kriteerium: valelik töökoht

Samuti ei kandideeri ma töökohtadele, mille ametinimetus ei ole vastavuses tööülesannetega ehk siis valelikele töökohtadele. Kohtadele, kus üritatakse näidata, et oi, see on nii uhke ja hea koht, aga tegelikkuses see seda ei ole. Lihtsalt ametinimetusega üritatakse see teha ääretult apetiitseks. Peaga mõtlev inimene saab aga aru kui kuskil on midagi mäda ja ei kandideerigi sinna. Erinevatel põhjustel jagub kindlasti sinna ka kandideerijaid ja ma ei mõista neid hukka, sest inimesi ja olukordi on erinevaid.

Kuna minu valdkonnaks on turundus ja kommunikatsioon, siis selles valdkonnas liigub enamasti üks suur vale. Õigem oleks isegi öelda valearusaam. Siin näide ühest tüüpilisest valelikust kuulutusest.

Otsiti siis turundusjuhti. Mitte müügijuhti. Töökuulutuses on kirjas, et tegemist on turundusjuhi ametikohaga. Kuid kuulutuses vaatab tööülesannete kohalt vastu selline tekst:

  • uute klientide otsimine
  • müügistrateegia väljatöötamine
  • olemasolevate ja uute kliendisuhete hoidmine

See ei ole turundusjuhi ametikoht enam. See on müügijuhi või siis müügispetsialisti koht. Ehk tegelikult topitakse kaks asja kokku. Ehk siis mul tekib küsimus, et oot, keda te vajate siis? Müüki või turundust? Tööülesannetes selgub, et ikkagi suurem osa tööst oleks müük, aga turunduse alla on lihtsalt kirjutatud üks rida: sotsiaalmeedia fännilehe haldamine ja regulaarne postitamine. Nagu mida? Ma reaalselt tahaks nende inimeste käest küsida, et miks te nii teete? Miks te avaldate sellise kuulutuse? Kes teid sundis üldse sellist kuulutust kirjutama?

Turundusjuhi töö ei ole mingi FB postkastides kirjadele vastamine ja IG feedi täitmine. See on spetsialisti/assistendi töö. Saan aru väikefirmadest jne, aga kui me räägime töökohtadest suurtes firmades, siis ei, ei ei :)

Mina olen muidugi arusaamisel, et kuigi turundus ja müük käivad käsikäes, siis on tegemist ikkagi kahe täiesti erineva ametikohaga. Mina võtan neid töökohti kui abielupaari, et on mees ja on naine – ollakse ja elatakse koos, ühise eesmärgi nimel, aga seda teevad kaks erinevat inimest.

Üks inimene ei sobi kõigeks

Hea turundusjuht ei ole hea müügijuht ja hea müügijuht ei saa samal ajal olla hea turundusjuht. Miskipärast aga ei suudeta neid kahte asja lahus hoida. Ma ei tea küll ühtegi müügiinimest, kes ütleks, et küll mul oli hea turunduskampaania.

Üks hea töökoht on veel – projektijuht – vot, selle alla võib peita mida iganes. Tavaliselt peidab ennast seal ka müük, aga olen näinud ka paar aastat tagasi kuidas projektijuhi koha kaudu otsiti vanalinna flaierite jagajat.

Seega kui otsitakse tööle inimest, kes oleks hea kõiges, siis leitakse ilmselt inimene, kes ei ole hea ei ühes ega teises. Või siis on lihtsalt keskmine. Teeb oma asja ära. Aga kas see on kasulik ettevõttele?

Lisaks ajab mind meeletult närvi see kui kuulutus topitakse täiesti valesse kategooriasse. See, et müügijuht on turunduse- ja reklaamivaldkonnas ei ole enam mingi üllatus, aga et sinna pannakse ka näiteks uudiste reporteri või telefoni klienditeenindaja kuulutus on minu jaoks juba järgmine tase. Nagu miks? Reaalselt miks? Et kuna kuskilt mujalt kandideerijaid ei tule, siis paugutame igale poole, et äkki näkkab? Ja kui näkkabki, siis kahtlustan, et ainult ajutiselt, sest see inimene, kes leiab sellise kuulutuse näiteks õigusala alt ja ka kandideerib, siis on see tema jaoks mingi ajutine lahendus. Aga kas on vaja enda aega raisata sellise inimese palkamisega? Saan aru, et ajutiselt lahendab mure ja leevendab pinget aga siiski…

Läksin just vaatama cvkeskusesse ja mis ma leidsin. Ebareaalne kuulutus! Otsitakse siis turundusjuhti. Või kas ikka otsitakse?

PILT KUULUTUSEST!

See on see koht, kus ma soovitaks küll sellel ettevõttel aeg maha võtta ja pigem endalt küsida, et keda meil siis nüüd täpselt vaja on.

Just vaatasin, et mida uut on ja ei pidanudki kaua kerima, kui leidsin turunduse ja avalike suhete kategooriast kuulutuse, kus juba ametinimetuses on kirjas, et otsitakse müügiinimest. Rääkimata sellest, et töökirjelduses on tööülesandeks ka “külmade” müügikõnede tegemine. Ja siis selline kuulutus on turunduse kategoorias. Miks? Siin on küll vist pisut mööda pannud see inimene, kes selle avaldanud on.

Või siis Selveri kuulutus, kus otsitakse pagarilettide küpsetusjuhti. Keda siin siis vaja on? Tootearendus, müügianalüüs, eelarve jälgimine ning toodete küpsetamine. Minu silmis on siin pisukene möödalaskvus. Millal on pagaril aega veel tegeleda tootearenduse ja müügianalüüsiga? Või analüüsib ta seda, kui kiirelt mingit saia müüakse? Arusaamatu – lihtsalt arusaamatu.

Ja tegelikult ega väga muud polegi. Lihtsalt avastasin sellise huvitava nüansi ja mõtlesin teiega jagada. Kui teid huvitab, kuidas mul kandideerimisega läheb, siis hetkel nagu näha ma veel tööl ei ole, olen käinud läbi lõpmatu jada erinevaid voorusid, teinud kodutöid ja lõpuks selgub, et mul ei ole varasemat sama ala kogemust (eee, ok, mul ei olnud seda ka enne esimest vestlust), ma olen ülekvalifitseeritud (äkki ma otsustaks seda ise?), tööandja arvab, et mul hakkab antud töökohal ikkagi igav (äkki võtaks mind tööle kõigepealt!?). Ehk siis, otsingud jätkuvad, ma ei ole alla andnud ikkagi palgatöö endale leida :)

Millised on need kuulutused või ametikohad, mis teile on silma jäänud, kus otsitakse justkui ühte inimest, aga tegelikkuses on vaja kedagi kolmandat, sest tööülesanded ei ole just ametinimetusele väärilised. 

Kategooria:#meeliskirjutab
EELMINE
Mis vahe on Dr Simeonsi dieedil võrreldes toitumiskavadega
JÄRGMINE
Meelis kirjutab: mis ma ennustasingi?! Aasta esimene kohtukeiss olemas!

44 Kommentaari

  • 22. jaanuar 2020 at 09:30
    Egl

    Mina kandideersin suurde toidupoodi “tootespetsialistiks”, tööülesanneteks oli toodete lattu vastuvõtmine ja kaubasaalis toodete kontrollimine jne. Sain sinna ka tööle, 3 kuud töötasin seal kuid reaalne töö oli hoopis kassas klientide teenindamine. Esialgu juhataja ütles, et kassat õpid natuke aega selleks, kui keegi haigeks jääb, et saaksin vajadusel asendada. Tegelikkus oligi siis nii, et kõik kolm kuud veetsin kassas (mis oli muidugi 1000% kohutav, sest ei kandideerinud sellele töökohale ja kassas varasem kogemus puudus ja üldse mulle ei meeldibud). Lõpuks mõistsin, et asi kaugemale ei jõuagi ja lahkusin. Pigem olen töötu kui linna suurima toidupoe kassas.

  • 22. jaanuar 2020 at 10:12
    K

    Finantsalal on naljakas, et otsitakse raamatupidaja assistenti või raamatupidajat, loetletakse kõikvõimalikud ülesanded mida üldse teha saab ja siis mainitakse, et ettevõttes on ka pearaamatupidaja. Sealt tekib küsimus, et mida see pearaamatupidaja siis teeb? Joob kohvi ja käsutab? Töö teeb ära ju raamatupidaja või assistent.

    • 22. jaanuar 2020 at 13:31
      R

      Pearaamatupidaja vastutab. Kui midagi valesti on, siis päritakse temalt aru, mitte assistendilt.

    • 22. jaanuar 2020 at 16:07
      I.

      Ega ikka ei ole küll nii et pearaamatupidaja käsutab või joob kohvi. Suurtes ettevõttetes on raamatupidajaid mitu, kuna üksi ei jõuakski kõiki asju tehtud ning on jagatud tööülesanded ära, kes tegeleb ostuarvetega, kes müügiarvetega, kes teeb palgaarvestust, kes tegeleb põhivaradega, kes tegeleb käibemaksuga jne. Samuti on igas ettevõttes ka kontrollprotseduurid ja kinnitamisringid, mida teeb peamiselt pearaamatupidaja. Tihtipeale on pearaamatupidaja ka finantsjuhi rollis ehk tööd on küll ja veel.

  • 22. jaanuar 2020 at 10:41
    T

    Ma olen ka lihtsalt huvi pärast töökuulutusi igal suunal jälginud. Kuna varsti hakkab kool läbi saama, tahaks ilmselt töökohta vahetada, et saada vähe tasuvamat ja huvitavamat tööd.
    Mulle on jäänud sama asi silma. Veel on jäänud silma, et otsitakse tihtilugu selliseid inimesi, kes oleks kokk-keevitaja-günekoloog ühes isikus. Nt büroojuhi(?! ometteteeema, kas selleks, et noori saada tavaliseks assistendiks, on vaja panna ametinimetusse juht sisse???) kohale tahetakse inimest, kes tegeleks assisteerimisega, vaataks üle kõik sissetulevad arved, tegeleks andmesisestusega, raamatupidamisega, firmaürituste korraldamisega, personalitööga jne. Juhi rolli ei eksisteeri, ehk siis alluvaid ei ole (sealt ka küsimus, miks ei võiks olla assistent vms?). Tekib küsimus, et kui palju siis selle kõige pärast ollakse nõus maksma. Ja siis räägitakse lehes, et noored nõuavad nii suurt raha. Loogiline, et küsitakse rohkem raha kui pead reaalselt kolme inimese töö ära tegema.

    • 22. jaanuar 2020 at 14:27
      Kris

      Jumala õige, olen ka selliseid kuulutusi näinud. Kõik osakonnad (personali, raamatupidamise jne) ootavad, et sa neid nende töödes aitad, lisaks enda töökohustused. Ametinimetus büroojuht.

    • 22. jaanuar 2020 at 20:03
      Büroojuht

      Mina olen büroojuht 100 asja vaja ajada ja ka seda teen mis sa välja tõid va personalitöö. Rohkem kohustusi, rohkem vastutust, kõrgem töötasu Ei ole nii et kui ametinimetuses “juht” et siis peab kohe alluvaid olema Meil veel “juhte” kellel pole alluvaid.

    • 24. jaanuar 2020 at 11:02
      Johanna

      “Juht” ametinimetuses ei tähenda, et alluvad peaks olema ju.

  • 22. jaanuar 2020 at 11:08
    R

    mul ei ole varasemat sama ala kogemust
    ma olen ülekvalifitseeritud

    Kuidas need saavad korraga olla?

    • 22. jaanuar 2020 at 12:04

      Ongi erinevad kohad olnud.

    • 22. jaanuar 2020 at 13:30
      R

      Ilmselgelt erinevad kohad, aga kuidas see võimalik on, et ühe koha jaoks pole kogemust, aga teise jaoks oled liiga tark? Eeldusel, et kandideerid sarnastele töökohtadele, mille sai postitusest välja lugeda.

      • 22. jaanuar 2020 at 20:12

        No näed, nii öeldi – pole eelnevat sama sektori kogemust (nt kindlustus)

  • 22. jaanuar 2020 at 11:08
    Jaan

    mina sinu asemel küll tööle ei läheks. Maailm on muutunud. Kui vanasti käisid mehed tööl ja naised olid kodused, siis tänapäeval võiks see olla pisut teisiti. Pole midagi viga kui mees on kodune ja tegeleb koduste asjadega. Naised saavad tööl paremini hakkama ka. Endal mul on ka naisega plaan, et kui järgmine aasta õnnestub, siis jään mina koduseks, sest kodus on lihtsalt neid asju väga palju teha.

  • 22. jaanuar 2020 at 11:41
    J.

    Olen näinud kuulutusi ka pealkirjaga kontori assistent-raamatupidaja või kokk-laomees. Tõepoolest pannakse mitu ametit kokku ühte ja need on täiesti erinevad. Kandideerisin hiljuti ametikohale vahetusevanem (toitlustus), kuulutus oli väga üldsõnaline aga palk üllatavalt kõrge…kohapeal küsisingi, et mis on siis täpselt ülesanded ja tööaeg, sest kuulutuses polnud midagi. Vastuseks tuli nipsakalt, et umbes me ei panegi täpsemalt, sest keegi nagunii ei loe-no kui mina oleks lugenud, et töö on 4 vahetuses, oma vahetuse inimestest pidevalt umbes kolmandik puudub ja tihti pean ka ise leti taga olema või lausa ise nt salatit hakkima..siis jah ma poleks ei enda ega nende aega raisanud. Ja omaette teema on kui personalijuht vestluse ajal scrollib telefonis ja irvitab mitmel korral kandideerijale näkku…et kas ta naerab minu üle?…või keegi kirjutas midagi naljakat?…

  • 22. jaanuar 2020 at 11:52
    Meeri

    No Selveri osas paned küll ise mööda. Süsteemi tundes tean, et pagarist on asi kaugel. Selle inimese vastutada on pagaritoodete atraktiivsus ja müügitulemused kogu ketis. Ehk siis tagada, et kvaliteet oleks sama kõrge igas kaupluses, pagarid koolitatud, tootelehed adekvaatsed, seadusest tulenevad tervisenõuded üheselt järgitavad terves ketis jne. Loomulikult tuleb osata ise neid enda välja töötatud tooteid (Selveri omatoodang pagaris on just selle inimese looming) ka küpsetada, kuid suur osa on siiski atraktiivsuse tõstmisel ja müüginumbrite suurendamisel.
    Sellepärast ongi ametinimetus pagarilettide küpsetusjuht mitte pagar kuskil suvalises poes.

    • 22. jaanuar 2020 at 13:39
      Nipitiri

      +1, tahtsin sama kirjutada. Sa pead oskama küpsetada tooteid, mille arenduses osaled ja oskama pagareid koolitada tooteid õigesti tegema.

    • 22. jaanuar 2020 at 21:20
      Silja

      Mööda on pannud ikka kuulutuse koostaja – ja siis imestatakse, et spetsialiste ei leita. Personalitöötaja, kes kuulutuse sõnastuse on koostanud, on lihtsalt täielik diletant. Töökuulutused on vormistatud tihti nii, et ainuke eesmärk tundub olevat potensiaalset kandideerijat viima mõttele, et soovitakse mingit kolme jalaga puuslikku, kes ei saa olla reaalne inimene – ja jätab kandideerimata.

  • 22. jaanuar 2020 at 13:47
    Marta

    Ma ie ka kunagi tööotsijana sama murede ees olnud. Teiseks, ei taheta maksta ka. Nüüd ise olen seotud teatud määral ka inimeste palkamisega ja vaatan teise poole pealt. Tuleb 20-aastane, põhiharidusega (jah, lugesite õigesti), töötanud 1 aasta väga heas firmas. Nõuab turundusametikohal 4000 neto, sh soovides tööd teha ainult kodukontoris ja 3-4 päeval nädalas. Ma ei teinud praegu nalja selle näitega. Reaalne näide päriselust.

    • 22. jaanuar 2020 at 21:50
      R

      Täiesti normaalne, et igasuguseid hulle on olemas. Miks nende põhjal öelda, et tööotsijatel on ebareaalsed ootused? Sama hea, kui kohata ühte meessoost lastepilastajat ja teha sellest järeldus, et kõik mehed on lastepilastajad. Üks segane ei tähenda, et kõik sellised on.

    • 23. jaanuar 2020 at 17:55
      Marta

      Ma ei öelnudki, et tööotsijal on ebareaalsed ootused :) A muide, selliseid on veel jah paraku. Ma pigem arvan, et üldiselt on tööotsijal reaalsed/normaalsed (isegi veidi väikesed) ootused.

    • 24. jaanuar 2020 at 10:29
      R

      Mida sa siis selle kommentaariga ütlesid kui mitte seda, et tööotsijatel on ebareaalsed ootused? Et reaalne on oodata põhiharidusega 4k palka?

  • 22. jaanuar 2020 at 15:51
    Mar

    PÄRIS töökoht ongi siis ainult suurfirmades, väikeettevõttes on siis ainult MÄNGU töökohad või? :o

  • 22. jaanuar 2020 at 22:46
    Anna

    Paratamatult jääb mulje, et küll ei sobi see, siis teine. Töökuulutusi koostataksegi erinevalt. Kui CV keskuse / CV online kuulutuseid ei sobi, siis kirjuta ise firmadele kus ennast tööl näed. Sildistav on lugeda, et PÄRIS töökohad on vaid suurfirmades. Pisikesed firmad teevad tihtipeale pigem kaasavat tööd või sotsiaalset ettevõtlust, mille mõjusfäär võib ühiskondlikult palju kasulikum olla (nt erinevad MTÜ-d ja vabaühendused). Jääb mulje, nagu teeksid maha pisifirmasid ning justkui HEA PAKKUMISE peab keegi ise sulle ette tooma. Häid pakkumisi ikka loob iga inimene endale töökarjääris ise, teades ise oma võimeid ning leides koos tööandjaga sobivad arenguvõimalused.

    • 23. jaanuar 2020 at 08:54

      Kurb, et sa loed ja aru ei saa. Keegi pole öelnud, et suurtes firmades päris töökohad on, vaid arusaadavalt väikefirmades teeb üks inimene rohkem kui suures firmas konkreetsel ametikohal.

  • 23. jaanuar 2020 at 00:34
    Mari

    On mitmed õiged tähelepanekud selles postituses…aga kõige esimesena, mis mulle silma jäi on see rõhuasetus, mida Sina!!! endale soovid. Ei ühtegi paljastust, mida sa ise endast anda tahaksid sellesse Mustamäe asukohaga põnevasse ettevõttesse, et saada oma soovitud juhiamet/asukoht/palk jne.
    Mina töötan IT valdkonnas ja meile tuleb hommikuti kogu Eesti piltlikult öeldes kokku ja see on ülivinge, kui häid inimesi/spetsialiste leidub. Pole eales kuulnud, et keegi kurdab näiteks Rakverest Tallinnasse ja koju sõitmise osas jne.
    Soovitud koht turundus/kom. juht – no eeldaks et esimese taseme kõrgharidus juhipositsiooni jaoks antud valdkonnas on Sul olemas? (Sry, ma ei ole kursis, mis kooli Sa lõpetanud oled… )
    Kuna teil on palju koostööga seotud partnereid, siis paneb imestama, et mitte keegi pole Sind kui kvalifitseeritud ja suurepärase kogemusega TURUNDUSJUHTI isikut veel endale krabanud. Miks? Oled end neile pakkunud?
    Ühes võib olla kindel – ükskõik mis ameti endale valid – kõigis on osi, mis üldse ei meeldi, on tüütud/igavamat sorti, aga need lihtsalt tuleb ära teha, mõni kolleeg on imeliku harjumustega, boss on liiga nõudlik jne

    • 23. jaanuar 2020 at 08:54

      Praegu polnud ju jutt sellest, mida Meelis oskab või pakub, vaid selles millised on töökuulutused :D

  • 23. jaanuar 2020 at 09:44
    juku

    Miks Meelis üldse tööle peaks minema? Selles mõttes see ei ole nii vajalik kuna Marimell käib niigi ja blogi toob ka sisse. Peres ei pea mõlemad osapooled tööl käima. Täiesti vabalt võib olla üks kodune.

    • 23. jaanuar 2020 at 09:52

      Kes on marimell?

  • 23. jaanuar 2020 at 10:57
    Riina

    Ma ka soovitaks hoopis ise ennast pakkuda koos CV ja motivatsioonikirjaga, mida sa konkreetsele ettevõttele pakuksid (nii muidugi, et keegi su ideid varastada ei saa). Miks mitte proovida. Teine tähelepanek, ehk kandideeridagi huvipakkuvasse ettevõttese veidi madalama koha peale ja siis uurida ka edasiarenguvõimalust ja positsioonis tõusmist, kui on olulised just asukoht nt v muud kriteeriumid ja ettevõte töötajat otsib, aga lihtsalt positsioon pole päris see, mida ootad. Mulle tundub see sinu tööotsimine samas stiilis noorte ülikooli lõpetanutega, et tahan seda, seda ja seda ja palka mitu tuhat, või siis on sul sama suhtumine nagu teil koduotsimisega. Ma ei näe mõtet seda ja toda teha. Aga tegelt oleksid sama aja peale juba turundusosakonna tavatöötajast juhiks tõusnud ja ammuilma oleks ka elamispind olemas, kui poleks seda sõnapaari “ma ei näe mõtet”.

    • 23. jaanuar 2020 at 18:04
      Marta

      Millisel intervjuul sa ei pea ettevõttele näitama, mida sa neile pakud? :) Ma usun, et Meelis teeb seda. Muudmoodi turundusintervjuudel kindlasti ei saa. Tihti tuleb teha teste (teadmiste ja isiksuse), proovitöösid. Täiesti tavaline praktika.

  • 23. jaanuar 2020 at 11:04
    Ani

    Aitah Meelis, toesti huvitav lugemine ja tulin tagasi kommentaare lugema tana! Kahju, et paljud tahavad lihtsalt ara panna. Minu arvamus, tee nii nagu tunned ja vali tookoht, mis sulle meeldib (ykskoik mis kriteerumid ka poleks)

    Mind on isiklikult syydistatud toovestlusel, et olen yle kvalifitseeritud, nad lihtsalt unustasid mainida tookuuluteses, et suurem osa toost on lihtsalt andmete sisestamine. Aga noh eks koik minu syy, koha ma sain aga ytlesin ara. Puhas aja raiskamine.
    Ikka edu ja jaksu :)

  • 23. jaanuar 2020 at 16:47
    Tiina

    Olen teinud erialast tööd ajal kui veel ülikoolis olin ja mul veel ei olnud isegi erialast töökogemust. Samas olen töötanud ka tavalises kaupluses, ülikooli ajal. Hetkel olen juba ammu erialasest tööst kaugel ja kindlasti ma ei saaks enam nii lihtsalt erialasele tööle.

    Mis ma tahan öelda, on see, et mida kauem nö venitada tööle asumisega, seda ebatõenaölisem üleüldse on tööle saada. Minu kui palkaja silmis, praagiksin kohe sellised cv-d välja, kus on näha pikk paus või muu kummaline. Arvan, et peaksid alustama madalamalt ja ennast tõestama, muud moodi kõrgemat kohta ei saa.

    Lisaks kommenteerin seda, et pank ei arvesta nii või naa, siis see pole päris tõde. Kui lähete panka ettevõtjatena, siis võtab pank juppideks lahti nii teid kui ka teie firma, ikka väga lahti võtab ja väga ebameeldivatele küsimustele peate vastama.

    Samas tean hetkel ühte, teist palju vanemat prouat, kes võttis just korterilaenu, töötab tavalises kaupluses ja korteri hind alla 100 000. Nii, et väga edukalt on võimalik ka lihttöölisena laenu saada. Sissemaks oli ka vähem kui 20%.

    • 23. jaanuar 2020 at 19:58

      Meelis pole kuskilt eemal olnud, ta lihtsalt on vabakutselisena toimetanud :)

      Ma ei taha minna panka ettevõtjana, selleks Meelise palgatööle minek ongi teemas..

  • 24. jaanuar 2020 at 11:08
    Johanna

    Muide, tööotsijad oma CV-s valetavad oluliselt rohkem kui tööandjad kuulutustes. Eelkõige keeleoskuse ning varasemate töökogemuste osas. “Väga hea inglise keele oskaja” suudab vaid kobamisi mingi lihtlause kokku panna. Eelnevate tööülesannete kohta (mis kõik CV-s üles loetud!) täpsemalt küsides selgub, et on ainult kolleegi näinud neid tegemas.
    Ja reaalselt raiskavad tööotsijad tihtipeale ka personaliosakonna aega kandideerides kohale, kus nad ei vasta isegi pooltele nõuetest ning kui saadad neile äraütleva kirja tuleb vastus küsimusega, et “Aga miks ma ei sobinud”.

  • 24. jaanuar 2020 at 11:58
    Kiku A

    Sau Meelis! Kindlasti leiad õige koha, kuna tead oma soove, mida tahad ja ei taha ja sul võimalik valida :) Soovitan alati uurida, kas firmal on kolimise plaane. Mina läksin tööle Tallinna ja 3 nädalat hiljem tuli välja avaldus, et kolivad linnad välja 20km, aga ikka suur petmine minu jaoks nii.
    K.

    • 25. jaanuar 2020 at 11:23
      M.

      Mul oli ka nii :D äkki töötasime samas firmas.

      Ma sain töötada ca 1 nädal äkki, kui sain teada, et hakkab pihta kolimine. Nii sain teada, et toodi kastid ja öeldi, et paar päeva on aega pakkimiseks.

      A mul vahet ei olnud tol ajal, kas Tallinn või selle lähiümbrus (lähivallad).

  • 24. jaanuar 2020 at 17:07
    Siim

    Kas vestlustel küsitakse blogi kohta ka ja kas see tuleb kasuks või pigem kahjuks? Ilmselt paljud googeldavad enne ka ja vaatavad sotsiaalmeediakontod üle.

    • 24. jaanuar 2020 at 18:35

      Pigem tuleb kasuks. Ei näe ka põhjust seda varjata, sest nagu sa ütlesid, googeldades tuleb välja nagunii.

  • 24. jaanuar 2020 at 22:05
    Aune

    Just täna lugesin, et otsitakse turundusassistenti ja töökirjelduses oli:
    Vajalik müügitöö oskus
    Müügianalüüsid
    Müük müük müük! Mittemidagi turundusest polnud ‍♀️

    • 27. jaanuar 2020 at 13:39
      kr

      Aga miks Meelis Mediacomi ei kandideeri? Otsitakse ju. Kontor Mustamäel.

      • 28. jaanuar 2020 at 06:52

        Me teame sellest natuke liiga palju vist :) Seal inimesed vahetuvad väga tihti ja ilmselgelt on sellel põhjus :)

  • 25. jaanuar 2020 at 15:46
    XX

    Ma sattusin täna sellise kuulutuse peale – https://www.cv.ee/job-ad/incline-ee/part-time-sales-d4090034.html
    Mulle tundub see igatahes kahtlane, huvitav, kas neid töökuulutusi kuidagi kontrollitakse ka.

  • 26. jaanuar 2020 at 20:32
    Kiku A

    Soovitan kindlasti maksehäiret kontrollida alati, kunagi ei tea. Mu endine firma võlgi 460 000 ja toimetab. Sai

  • 30. jaanuar 2020 at 10:05
    Kät

    Teine teema on see, et inimene peab meeletu koormuse juures leppima sandikopikatega.
    Mind kutsuti kandideerima ühte ettevõttesse pearaamatupidajaks. Mõtlesin proovida. Juba vestlusel loeti ette, et pean olema valmis ületunde tegema, siis kui bossidel vaja on. Koormus pidavat suur olema ja abilist mulle poleks palgatud. Kui julgesin küsida vastutuse eest ja koormusele vastavat palka, siis nihverdati kõrvale. Kusjuures mul oli palgasoov juba cv-s kirjas. Kas nad ei lugenud seda enne? Masendav, raiskasid nii minu kui enda aega.

15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://marimell.eu 300 0