#meeliskirjutab

Meelis küsib: kas naine on kurvikas või paks?

Ainukene online meediaväljaanne, mida ma netis loen, on Õhtuleht ning just seal sattusin ma sellisele pealkirjale, et mehel on trimmis naine, aga hoorab teine ringi hoopis kurvikatega. Okei, lugu looks, sellel ma ei peatu hetkel, küll aga peatuksin ma selle loo kommentaaridel ja mis mõtteid see minus tekitas.

Nimelt hakkas mulle silma inimeste arutelu, et mis mõttes kasutatakse sõna kurvikas, kui tegelikult võiks öelda, et naine on paks. Aga kuidas see piir nüüd siis jookseb? Millal ma saan öelda, et oooo, sa oled nii kena ja kurvikas? Või millal on see piir, et kuule, tee endaga midagi, sa oled paks?

Silma on jäänud ka üks seljakotiga blogija, kes vist just blogis mingist kaaluteemast. No lühidalt öeldes ta leiab, et see jutt, et “armasta ennast nii nagu sa oled” on jumala jura. Ehk siis kaal ja kehavormid on kogu aeg kuum teema. Nüüd ma hakkan mõtlema, et kas Eveliis on paks või kurvikas? Minu arust mitte kumbki – normaalne näeb välja ju. Nädalavahetusel käis kemplemine Miss Estonia ja Reporteri ilmatüdruku Madli Vilsari üle, kes on 15kg juurde võtnud.

https://www.instagram.com/p/BjPrGoblTm4/?taken-by=madlivilsar

Kas Madli on paks või kurviks? Taaskord leian, et normaalne. Ometigi on suur ports inimesi, kes ütlevad, et ta on paks kui ülesöönud veis ja võiks ekraanilt igaveseks kaduda. Mina polnud teda ka pikka aega näinud ja kui ühel moeshowl kohtusime, siis vaatasin, et vist on jah, veits kosunud, aga kas see muutis minu silmis teda kui inimest? Ei. Ja kuna ta Reporteris ilma loeb, siis olgem ausad, ei ole vahet kas ta on 15kg kergem või raskem, ilm on ikka sitt.

Aga minu kallis Leenukene… Kas tema on kurvikas või paks? Taaskord ei ole siin ühest vastust. Ta on olnud kõhnem kui praegu, ent siiski leiti, et ta on paks. Siis on ta olnud paksem kui praegu ja on oldud kindlalt arvamusel, et ta on paks. Ning kuna ta on hetkel siis nende kahe vahepealne võiks ju öelda, et ta on kurvikas. Muideks küsisin tal endalt ka, et mis asi sa oled. “Ma tahaks öelda, et kurvikas.”

Vaatasin just hunniku pilte läbi ja tegin tõdemuse, et ta ei ole ei paks ega peenike. Selline vahepealne. Aga mis asi see vahepealne siis on? Kurvikas? Pigem mitte. Õige sõna on hoopiski pluss suurus. Aga kas pluss suurus kirjeldab pigem kurvikat või paksu naist?

Loomulikult oleneb palju ka riietest. Meil on üks tuttav, kes on keskmisest suurem ja kannab ainult musta. Aastaringselt. Märkasin, et ka tema sõbranna, kes on keskmisest kaalukam kannab samuti musta. Seega võib siin teha järelduse, et nad tunnevad ennast paksuna. Musta kandmine pidi ju saledamaks tegema. Või neile tõesti nii väga meeldib must?

Aga kas fitness ja trenni piffid ei ole siis kurvikad? Nemad on vormis, aga see ei ole kurv? Nendel ju samamoodi on kehakumerused, lihtsalt jah, kuidagi teismoodi. Ma muidugi ei kujutaks ette ka, et ma läheks mõne treenitud tšiki juurde ja ütleks talle et ooo, neiu, teil on nii kaunid kurvid. Tegelt peaks kohe järgi proovima, et kuidas mõni neiu sellel reageeriks. Enne tuleb muidugi elukindlustus ära teha, sest raudselt keegi läheb närvi ja virutab hantliga vastu nägu. Kas Kadrit võib pidada kurvikaks?

https://www.instagram.com/p/BhnvVQGlSAp/?taken-by=kadrilymiil

Aga mehed? Kas ka mehed võivad kurvikad olla? Miks ma ei ole kuulnud, et on olemas kurvikad mehed. On lihtsalt kolme tüüpi mehi: normaalne, paks ja jõmm. See on selline poolnaljaga jäme üldistus. Eks neid väiksemaid alamkategooriad ole ka aga nendel ma ei peatu.

Küsisin ühelt sõbralt, et kuule kas sa oled kurvikas või paks? Selle peale hakkas ta muidugi kõva häälega naerma ja eriti ajaski teda irvitama see, et ma kasutasin sõna kurvikas tema kirjeldamiseks. “Ei, Meelis ma ei ole kurvikas, ma olen lihtsalt paks,” oli tema kindel vastus. Millal on mees kurvikas? Või kas üldse on? Meil on ju sooline võrdõiguslikkus ja ka meestel peaks olema voli sellist sõna enda kohta tarvitada.

Minnes nüüd seksikuse juurde, siis paratamatult jäävad silma meeste kommentaarid naiste kehade suhtes. Kui on saledad, siis kiidetakse, et oo, sa oled nii hot ja püss ja piff jne. Aga voodis minnakse sellega, kes on vähe kobedama kehaehitusega ning niiöelda kurvikam. Miks?

Ma tooks paraleeli, et menüüd lähen vaatama Gloriasse, aga toidu tellin ikka Chopstickist. Miks? Täpselt nagu selles Õhtulehe loos, et mehel on naine, kes on treenitud, aga too hoorab ikka paksudega ringi.

Üks asi on jah fetish värk, aga teine asi ongi füüsline meeldivus. Kui sulle ikka mingi sale tšikk ei meeldi, siis sa temaga ju voodisse ei roniks. Noh ja loomulikult meeste poolt klassikaline lause, et paks naine ongi voodis parem, sest tal on sangad, kust kinni võtta kui tagant paned. See on lihtsalt nii klassikaline väide, mis on suht iganenud juba, aga samas on sellel tõepõhi ka all.

Idekas pilt eelmise lõigu lõpetuseks onju :) Leen lööb mu maha selle eest…

Aga millal siis võib naisele öelda, et sa oled kurvikas, paks, pluss suuruses või normaalne naine? Kas üldse võib kellegile öelda, et sa oled paks? Äkki peaks ütlema paksuke? Kõlab kuidagi palju nunnumalt ju.

Kas oma sõbrale võib märkuse teha, kui ta on juurde võtnud? Mäletan, et läksime Leenuga kunagi tuttavatele külla ja kui naisterahvast nägime, siis olime mõlemad sellise näoga, et oot, kas ta on paks või rase. Imelik nagu küsida ka… Aga õnneks ta nägi meie nägusid ja lajatas kohe välja, et ei, ma ei ole rase, ma olen lihtsalt paks. Huhh, mure murtud, pinge maas, nüüd võib sööma hakata.

Leenu pani Instagrami ka pildi, et veider, kuidas reisil olles on nagu nii ükskõik kuidas ja milline sa kuskil rannas või basseini ääres välja näed, aga Eestis mitte.

https://www.instagram.com/p/BjUzM9SFVEG/?taken-by=marimell.eu

Siin on nii, et isegi kui poodi piima järgi lähed, siis tuleb ikka kena 10-15 minutit sättida, enne kui uksest välja astud. Aga välismaal olles? Pohhuilt mingi rätik ümber ja minek.

Noh, jah, kui kuhugi peenemasse restorani lähed, siis jah, pead end sättima ja vähe viisakam välja nägema, aga üldiselt on ju suht suva – oluline on mugavus. Millal Eestisse selline mentaliteet jõuab?

Seega küsimused teile, mille üle saate arutleda ja vajadusel vaielda. Millal on naine paks ja millal kurvikas? Kas neil kahel on üldse vahet? Miks ei ole mehed kurvikad? Miks meil on selline kehakultuse probleem? Kõiki huvitab see kui palju keegi kaalub. Eriti tore kui juurde on võtnud, sest siis on endal hea tunne, eksole. Aga miks see nii on? Millal me oma kehaga rahul oleme? Kas üldse kunagi oleme, sest alati leidub ju keegi, kes näeb parem välja.

34 thoughts on “Meelis küsib: kas naine on kurvikas või paks?

 1. Minu jaoks on see väga lihtne ja üheselt mõistetav – kurvid=puusad ja rinnad. Kui naisel on need ümarad kurvid olemas, ongi ta kurvikas ja samal põhjusel ei saa ka mehed olla kurvikad. Leenul tunduvad need tingimused täidetud olevat ja minu meelest on ta seega kurvikas. Eveliis kurvikas ei ole, aga paks ka mitte.

  Ka paks on minu jaoks üheselt mõistetav. Paks on keskkohast ebaproportsionaalselt ümar. Nagu jalgade ja kätega õun. Üllataval kombel pole neil tihti ka tagumikku = ei ole kurvikas. Ja üldiselt ongi minu meelest nii, et kui näed kedagi ümarat, siis proovi peas teda nö taandada – et kui ta peaks alla võtma, siis kas ta oleks siis peenike või jääks vormid alles? Kui jääks alles, siis ongi kurvikas

  1. Leenu: hahaha, mul tuli sellega käte ja jalgadega üun peale meelde see, milline ma vanasti olin. 155cm pikk ja vööümbermõõt 131 :) käte-jalgadega pall :D

 2. Kurvikas naine on selline naine, kellel on naiselikud kurvid, olemas on talje, on rinda, on puusa. Kurvikas naine on suhteliselt trimmis naine, kindlasti mitte vedel. Kurvid ei ole rippuvad pekitissid ja vedel rasvakõht, ülekaaluline ja lödi naine on paks. Ideaalse kurvika naise näide Eestis on vist Tanja Mihhailova.

 3. Hea teema, annan ka oma 2 cents siis. Kurvikas on minu silmis see, kellel on puusad-tagumik-rind suurem ja peenemat sorti talje – see aitab neid “kõrgendikke” välja tuua ja muuta kurvideks. Ka fitness võib olla kurvikas. Ja ülekaaluline ka, kui rasv on pigem mitte taljel. Iga keskmisest suuremas kaalus olija ei ole kurvikas. Leenu sarnase kehaehitusega on nö täissale tüüp mu sõnavaras :D et ei kaugeltki peenike ega otseselt paks aga ka mitte kurvikas. Teistega ei saa ju ennast võrrelda, sest kehavormid on ju igal erinev. Aga võib küll julgelt välja öelda, kui enesega rahul ei ole ja selle parandamiseks midagi ette võtta. Minul käib see enesetunde järgi, kui tunnen, et riided paar kilo alla võttes paremini jälle seljas tunduvad ja vaatepilt parem enda jaoks, siis teen tsipa rohkem trenni ja vaatan mis suhu panen. Ei harrasta ka repliike a la “iga keha on ilus” ja “olen alati rahul”, ei tahagi olla “2 konti…” jms, et nendeläbi enesetunnet parandada. Tunnistan endale, kui oleks vaja tööd teha, lihtsalt konstateerin fakti, et nüüd on lood nii ja hakka liigutama, aga see tunnistamine on ilma igasuguse emotsioonita või halva tundeta ehk siis ei seo seda enda enesekindlusega vms. Loomulikult armastan enda keha igas kaalus, aga ei poe selle suhtumise taha, et õigustada käestlaskmist.

  Pigem saledana häirivad mind kommentaarid, et no mis sina üldse kobised, ise nii peenike – aga no kurat, kui tunnen, et need lisandunud 3-4 lisakilo häirivad, siis on ka mul täielik õigus selle üle räntida ja midagi ette võtta, ilma, et peaksin seda salaja tegema, sest riskin kahtkümmet ülekilo omajate vihakõnega ega viitsi nendega taielda. Kes keelab mul asja parandada kui tunnen, et mul on seda vaja? Või on oma kaalu üle kobisemiseks ja millegi ettevõtmiseks mingi minimaalne kaalupiir määratud, et enne kui nii palju ei kaalu ole kuss… õõõrhh fakk :D
  Veel. Natuke treenitud lihast naha-peki ja luu vahel muudab küll iga keha kaunimaks, olgu mis iganes kaalus inime :)

  Eepose eest auhinna saan? :D

  1. No aga vali oma audience’i siis. Kas sa ikka saledana pead ronima nende juurde, kellel ülekilod on, et nutta oma rasket saatust kolme lisakiloga? Lase tulla kellele aga tahad, kuid ole valmis ka selleks et igaüks sulle kaasa ei tunne….

 4. Minu jaoks on paks see kellel tselluliit vohab ja ei ole ei keskohta, peput, ega rinda vaid on üks suur tünn. Selline vormitu kogu. Mina ise olen treenitud kehga ja mitte vormikas, kindlasti liiga lihastes mõne mehe jaoks. Aga ei huvita. Oma mehele ja endale meeldin. Õnneks on naisi erinevate kehadega ja mehi erinevate maitsetega. Iga üks leiab endale sobiva.

 5. Kurvikad naised on minu meelest nagu Kim Kardashian, Jennifer Lopez jne.
  Paks on siis, kui ikka on ülekaalus ja keskkoht jäme. Samas ei tähenda, et paks seksikas ei pruugi olla. Näitena kasvõi see Iisraeli eurolaulik :D

 6. Aga millal on naine peenike või siis normaalne? Mind ennast ajab hullult närvi see, et ülekaalilisus on nii tabu ja keegi ei tule ütlema, et ,,õu sa nii jäme’’. Aga mainitakse ära kui sa juhtud peenike olema ,,söö midagi, sind ei leia linade vahelt ülessegi’’ jne kommid on nagu ok öelda :D aga vb kõik peenikesed inimesed ei tahaks nii kõhnad olla, vaid geenid on sellised topeltstandard much?

  Ja selle kurvikuse ja paksusega tundub, et kui sa oled hullult meigitud ja viimase moe järgi riides siis sa pigem selline kurvikas tsikk, kes armastab end sellisena nagu ta on. Kui jällegi näed nö tavaline välja, siis paks.

 7. Mulle jääb mulje et kehakaalu üle arutavad kõige rohkem naised kes on veidi suuremad .Nemad tunduvad olevat kóige rohkem häiritud sellest teemast .Loogiline ka ,sest oletan et nad mõtlevad sisimas selle teema peale rohkem kui saledamad inimesed.
  Ikka ja ja jälle lärmab kuskil netis keegi pluss suuruses kumeram naine,kes ei saa aru miks paksukesi solvatakse jne .
  Arvan et internett ja real life on siiski complately different things .Toon näite. Minu lapsepõlvesõbranna on sama suur kui sinu Leenu. Olles temaga lähedalt suhelnud terve elu ,võin öelda et pole iial kuulnud kedagi tema kehakaalu kommenteerimast.Pole iial kuulnud avalikult ühtegi solvangt tema suhtes . Samas tean et ta on iseenda suurim vaenlane .See keda tema kaalunumber häirib ja kes enda kaalu kallal pidevalt pobiseb ja kommenteerib on tema ise .
  Samas loogiline ju ka .
  Mina näiteks olen eluaeg olnud sale ,tee või tina .Miks peaks mind häirima teise inimese kaal ? Miks ma peaks seda kommenteerina või halvustama kui ma ise olen endaga rahul ? Mina ju ei pea neid volte kandma või neid riietega peitma . Ainus póhjus ,miks ma midagi talle soovitaksin oleks tema tervis. See kui me nooremana oleme tüsedad ei olegi midagi hullu.Aga kui me jõuame täiskasvanuikka ,siis võiks juba sellele mõelda et ülekaaluga kaasneb tihti tervislikke probleeme ja tihti toob see endaga kaasa ka emotsionaalseid probleeme ,endaga rahulolematus jne millega omakorda vóib kaasneda suhte probleeme jne . Täiskasvanud inimesel on vaja palju jaksu ja jõudu .Üldiselt me käime ju tööl ,peale tööd on meil vaja hakata tegelema lastega (huviringid , viimised ,toomised ,õppimine ,u name it) ja see omakorda on energiat nõudev tegevus .Sellega samal ajal on meil vaja hoida kodu korras ,söök laual jne jne .Energiat kulub nii et tapab .Ma ise arvan et kui ma kõige selle juures oleks sada kilo,siis ma ei jõuaks pooltki seda tehtud .
  Seega mina arvan et teise inimese kehakaal ei ole kellegi asi kommenteerida ,kuid tahaks südamele panna inimestele seda et tervislik toitumine ja aktiivne eluviis on elus A ja O .Meil on pikk elu ees ja 50 + on meil rasvumine juba väga tõsine probleem millega niisama naljalt enam ùhele poole ei saa .Seega miks mitte muuta elustiili juba noorelt ,sellega harjutame ka oma lapsi sama elama aktiivset elu ,sööma teevislikult ja mõõdukalt.
  Sekselu kohta ei oska kommenteerida .Võibolla tõesti on see sexy kui auku kuskilt näha pole ja pekit tutsati tatsati edasi tagasi lehvivad .Ei oska öelda .Ise ma kindlasti ei sooviks voodit jagada ”pekise” mehega .Üldjuhul on neil jaksu vähem kui treenitud meestel ,seega paremat ”tulemust” vaevalt et paksukene saavutada suudaks .
  Samas ma arvan et naistega on asi teisiti .MeeStele ju meeldivad kóiksigu kumerused (rinnad ,tagumik) ja juu siis on see seksikas kui naisel on voldid siin ja seal . Arvan et paksule naine on kindlasti seksikam kui paksuke mees .Naistele sobivad kumerused ”paremini” .

 8. Ma pole aastaid nii peenike olnud kui praegu. Aga enesetunne on kräpp südamevalu pärast ja ma tundun endale koledam kui tavaliselt. Ma olen terve elu ennast ilusaks pidanud. Ka siis kui rämedalt paks olin. Nüüd, aga kui ülekilosid on jäänud +15 tundun endale kole. No tegelt naudin taljet mis mul lõpuks on, seda, et saan endale riideid osta jne. Kaalu on kadunud kokku 60kg. See on ühe inimese kaalu jagu.
  Ja mul ei ole rippuvat nahka ega midagi. Plaanis on sügisel veelgi kaalu kaotada. No eks suve jooksul läheb ka ühtteist ise veel.
  Seega hetkel olen ma kurvikas, aga kunagi 140kg kaaludes olin paks.

 9. Sinu Marimell on paks. Pole ta mingi kurvikas. Kurvid on asjad mis on naisele kaasa antud enamjaolt looduse poolt. Kui naisel on siiski puusa ja rinda ning ta poel laud igalt poolt aga samas on trimmis siis tal on kurvid. Ära tüütab see jama juba kuidas rasvad võrduvad kurvidega. Ei võrdu. Kui ikka rasv ripub ja võdiseb siis ei ole kurvikas vaid paks. Kuidas on nii raske nii lihtsatel asjadel vahet teha.

  1. Saad aru küll Meelis, et Mari-Leenu selle all mõeldud…ega sa eile pole sündinud!
   Noustun Birxiga….kurvikas voib olla ka suurus 34 naisterahvas kellel volüümikad rinnad, sale piht ja volüümikad puusad/tagument ning tekitavad niiöelda liivakella kuju….kim kardashian on jah ehtne näide sellest.
   Kui sul on ikka ristkülik õlgadest puusadeni, ükskoik mis kleidinumber, siis kurvikas ei ole see keha kohe kindlasti.

  2. Ma ka nõustun. Leenu pole kindlasti kurvikas, ta on suht tugevas ülekaalus aga stiilselt riietuv naine.

  3. Leenu: mu KMI on 27, jah, KMI kalkulaatori järgi võttes ülekaaluline, aga kindlasti mitte tugevas ülekaalus, paks ja tugevas ülekaalus olin ma siis, kui ma 111kg kaalusin ja KMI oli 46!

 10. Mehed ei ole kurvikad, vaid lihtsalt paksud. Naised ei ole kunagi paksud, nad on lihtsalt kurvikad.

 11. Kurvika all peetakse vist jah pigem silmas kaunist liivakella figuuri stiilis Beyonce ja Kim Kardashian. Leenu on lihtsalt lodev paks. Varasemalt oli eluohtlikult rasvunud, nüüd niisama ülekaaluline. See, et tal rinnad ka sealjuures olemas on ei muuda teda kurvikaks.

 12. Minu arust jälle Leen ei ole paks. Kui vaadata nt. fotot, mis reisil olles tehti, kus ta tagant basseinis – on tal keskkoht täitsa olemas. Leenu puhul ma ütleksin nii, et paks ei ole, kurvikas ka mitte, aga tal on väga silmapaistvad tummised-tugevad jalad, ja need jalad teevad visuaalselt teda üld-ilmelt paksemaks, sest jalad hakkavad silma. Kui Meelis viitsiks masseerida ta jalgu iga päev, (miks mitte ka Leen ise), siis juba kuu möödudes lähevad jalad, k.a. rasvkude pehmeks ja rasvkude hakkab tasapisi jalgadelt kaduma. Iga päev tuleb vähemalt, miinimum pool tundi masseerida jalgu- põlveõndlast allapoole. Leenu rasv koguneb jalgadesse. Kurvikas naine ongi meeldivalt kurvidega (on puusa-on rinda) on naiseliku olemisega… selle tüübi tunneb ju kohe ära. Kena ja hästi istuv kleit teeb peaaegu iga naise naiselikuks ja kurvikaks. Paljud naised pole tegelikult mitte paksud vaid justnimelt kurvidega, AGA, nad ei oska end kurvikaks riietuda ja vale riietuse puhul jääbki vale mulje – et on paks, paksusele kalduv jne. Kui paneks õige riietuse ja sobiva lõikega riietuse selga, mis rõhutab naiselikke jooni, siis ma usun, paljud naised tunduksid visuaalselt kaunilt naiselikud ja kurvikad. Kui inimene ei tunne end omas kehas hästi, tunneb end ebakindlalt, siis hakatakse hüsteeriliselt peitma igat volti ja rõhutatakse “oma ilu” lohvakate pluusidega ja riietutaksegi
  lohvaka(ma)lt ja seetõttu paljud suuremad naised kannavad ka musta sest usuvad, et siis nad ei hakka niivõrd silma ja keegi ei näe hoolikalt peidetud kurve :)
  Samuti arvan, et on olemas nn. kurvikaid mehi, kes pole otseselt paksud aga on sellised natuke pehme(kese)mad ja kui nad on head vabad suhtlejad ja neis on sarmikust, siis võivad sellised mehed olla väga kenad. Minule näiteks absoluutselt ei meeldi vibalikud, kõhnad mehed. Pigem siiski sellised natuke pehme(kese)mad, tugeva(ma)d aga mitte paksud.

  1. Hm, see jalgade asi on huvitav. Mul polnud kõige siredam säär ka siis kui ma 57kg olin. Oli parem, aga mitte niiii sire. Meil mingi suguvõsa värk, vanaemal oli mul ka megasääremarjad, õel samamoodi..

 13. Selline mentaliteet jõuab eestisse kui inimesed ise end lõdvemaks lasevad ja suudavad ykskõikselt suhtuda sellistesse arvustustesse. Korduvalt ja korduvalt olen mustamäe keskuse rimisse läinud nii, et voodist kõnnin kylmkapini, näen et piima pole ja ilma sättimata käin yle tee poes. Pole ka imelik olnud kui pidzaama pykstega ära kªinud. Ja kui kellelegi ei meeldi, siis noh, nende mure. Gordoni suhtluskoolitusele vaja need kriitilised inimesed saata. Seal räägitakse väga ilusti, kellel on probleem.

 14. Kurvikas on see, kellel rind ja tagumik on suuremad kui kõht aga paks on rohkem õuna kujuline – üks viis eristada minu arvates

 15. Kurvikas on minu jaoks see, kel on ilus kehajoon- no õlad-keskkoht-puusad on ilusti väljajoonistunud ja omavahel kooskõlas. Keegi pakkus siin Tanjat kurvikaks. Peenikese keha ja suurte tissidega naine pole kurvikas. Aga see jällegi minu arvamus. :)

  https://alchetron.com/cdn/tanja-mihhailova-42e4400a-aae9-4998-89e7-48def771069-resize-750.jpeg vs http://www.boomerinas.com/wp-content/uploads/2013/03/laredoute_1031301735568808_edited-1.jpg.

  Aga nagu ikka võib ka kurvikas naine paks olla, samamoodi nagu võib ka peenike olla paks. Nii kui ma nt 3 kg juurde võtan, olen ma enda jaoks paks, selja peale tekivad sangad ja siluett kaob nagu ära. Aga kui teen nädalas paar korda kardiot ja söön normaalselt siis on kurvid täitsa olemas ja kõht täiesti lame.

 16. See sinu leenuke nüüd küll kurvikas pole. Pigem paksuke. Lühike ja töntsakas

  Kas sulle Meelis meeldivad paksud naised? Oled kunagi mu kahele sõbrannale ligi ajanud, nad ka ülekaalus.

  1. Meelis: osad arvavad, et ma ajan ligi, osade meelest ma suhtlengi nii nagu ajaks külge. Et ma ei teagi, kas ma olen siis kellelegi ligi ajanud või ei. Üldiselt.. meeste jaoks on seks seks, ei olene see kehakaalust või juuksevärvist :)

 17. Minu meelest on Leenu jumalast normaalne. Ei ole paks. Vaadake ringi ja tehke silmad lahti.

 18. tegele enda enesekindlusega, siis ei ole ka selliseid küsimusi, et “ala kas naine on kurvikas või paks”
  antud hetkel tundub, et Sa otsid ühiskonnalt aksepteerimist või suuri kiidusõnu, et ennast paremini tunda

  hari ennast, joo vett ja toitu tervislikult! ja need rumalad “paks või kurvikas” küsimused kaovad

 19. Arvamusi on nii seinast seina. Leenu ei ole ka minu jaoks kurvikas, aga ka mitte paks. Iga ylekaaluline ei ole paks!
  Tanja ei ole kurvikas, aga minu silmade läbi ideaalse kehaga.

 20. Minu jaoks on kaalunumber täiesti ebaadekvaatne asi, mida jälgida. Pekk kaalub vähem kui lihas ning lihasmassi kasvatades kaalunumber tõuseb. Muidugi kui ongi inimene tugevas ülekaalus, siis kaal hakkab ka enda toitumist ja liikumist jälgides langema. Mina oma 173cm pikkuse ja 52kg juures olen sale, aga lihast ka pole. Vabalt võiks mind kutsuda skinny fatiks. Ja see on juba tegelikult samamoodi probleem, sest olenemata saledusest ja sellest, et kleidid ilusasti selga passivad ning sääred on pikad ja siredad, pole palju võhma ning lihastes puudub jõud.

Comments are closed.