Categories: #meeliskirjutab

Meelis küsib: kas naine on kurvikas või paks?

Ainukene online meediaväljaanne, mida ma netis loen, on Õhtuleht ning just seal sattusin ma sellisele pealkirjale, et mehel on trimmis naine, aga hoorab teine ringi hoopis kurvikatega. Okei, lugu looks, sellel ma ei peatu hetkel, küll aga peatuksin ma selle loo kommentaaridel ja mis mõtteid see minus tekitas.

Nimelt hakkas mulle silma inimeste arutelu, et mis mõttes kasutatakse sõna kurvikas, kui tegelikult võiks öelda, et naine on paks. Aga kuidas see piir nüüd siis jookseb? Millal ma saan öelda, et oooo, sa oled nii kena ja kurvikas? Või millal on see piir, et kuule, tee endaga midagi, sa oled paks?

Silma on jäänud ka üks seljakotiga blogija, kes vist just blogis mingist kaaluteemast. No lühidalt öeldes ta leiab, et see jutt, et “armasta ennast nii nagu sa oled” on jumala jura. Ehk siis kaal ja kehavormid on kogu aeg kuum teema. Nüüd ma hakkan mõtlema, et kas Eveliis on paks või kurvikas? Minu arust mitte kumbki – normaalne näeb välja ju. Nädalavahetusel käis kemplemine Miss Estonia ja Reporteri ilmatüdruku Madli Vilsari üle, kes on 15kg juurde võtnud.

Kas Madli on paks või kurviks? Taaskord leian, et normaalne. Ometigi on suur ports inimesi, kes ütlevad, et ta on paks kui ülesöönud veis ja võiks ekraanilt igaveseks kaduda. Mina polnud teda ka pikka aega näinud ja kui ühel moeshowl kohtusime, siis vaatasin, et vist on jah, veits kosunud, aga kas see muutis minu silmis teda kui inimest? Ei. Ja kuna ta Reporteris ilma loeb, siis olgem ausad, ei ole vahet kas ta on 15kg kergem või raskem, ilm on ikka sitt.

Aga minu kallis Leenukene… Kas tema on kurvikas või paks? Taaskord ei ole siin ühest vastust. Ta on olnud kõhnem kui praegu, ent siiski leiti, et ta on paks. Siis on ta olnud paksem kui praegu ja on oldud kindlalt arvamusel, et ta on paks. Ning kuna ta on hetkel siis nende kahe vahepealne võiks ju öelda, et ta on kurvikas. Muideks küsisin tal endalt ka, et mis asi sa oled. “Ma tahaks öelda, et kurvikas.”

Vaatasin just hunniku pilte läbi ja tegin tõdemuse, et ta ei ole ei paks ega peenike. Selline vahepealne. Aga mis asi see vahepealne siis on? Kurvikas? Pigem mitte. Õige sõna on hoopiski pluss suurus. Aga kas pluss suurus kirjeldab pigem kurvikat või paksu naist?

Loomulikult oleneb palju ka riietest. Meil on üks tuttav, kes on keskmisest suurem ja kannab ainult musta. Aastaringselt. Märkasin, et ka tema sõbranna, kes on keskmisest kaalukam kannab samuti musta. Seega võib siin teha järelduse, et nad tunnevad ennast paksuna. Musta kandmine pidi ju saledamaks tegema. Või neile tõesti nii väga meeldib must?

Aga kas fitness ja trenni piffid ei ole siis kurvikad? Nemad on vormis, aga see ei ole kurv? Nendel ju samamoodi on kehakumerused, lihtsalt jah, kuidagi teismoodi. Ma muidugi ei kujutaks ette ka, et ma läheks mõne treenitud tšiki juurde ja ütleks talle et ooo, neiu, teil on nii kaunid kurvid. Tegelt peaks kohe järgi proovima, et kuidas mõni neiu sellel reageeriks. Enne tuleb muidugi elukindlustus ära teha, sest raudselt keegi läheb närvi ja virutab hantliga vastu nägu. Kas Kadrit võib pidada kurvikaks?

Aga mehed? Kas ka mehed võivad kurvikad olla? Miks ma ei ole kuulnud, et on olemas kurvikad mehed. On lihtsalt kolme tüüpi mehi: normaalne, paks ja jõmm. See on selline poolnaljaga jäme üldistus. Eks neid väiksemaid alamkategooriad ole ka aga nendel ma ei peatu.

Küsisin ühelt sõbralt, et kuule kas sa oled kurvikas või paks? Selle peale hakkas ta muidugi kõva häälega naerma ja eriti ajaski teda irvitama see, et ma kasutasin sõna kurvikas tema kirjeldamiseks. “Ei, Meelis ma ei ole kurvikas, ma olen lihtsalt paks,” oli tema kindel vastus. Millal on mees kurvikas? Või kas üldse on? Meil on ju sooline võrdõiguslikkus ja ka meestel peaks olema voli sellist sõna enda kohta tarvitada.

Minnes nüüd seksikuse juurde, siis paratamatult jäävad silma meeste kommentaarid naiste kehade suhtes. Kui on saledad, siis kiidetakse, et oo, sa oled nii hot ja püss ja piff jne. Aga voodis minnakse sellega, kes on vähe kobedama kehaehitusega ning niiöelda kurvikam. Miks?

Ma tooks paraleeli, et menüüd lähen vaatama Gloriasse, aga toidu tellin ikka Chopstickist. Miks? Täpselt nagu selles Õhtulehe loos, et mehel on naine, kes on treenitud, aga too hoorab ikka paksudega ringi.

Üks asi on jah fetish värk, aga teine asi ongi füüsline meeldivus. Kui sulle ikka mingi sale tšikk ei meeldi, siis sa temaga ju voodisse ei roniks. Noh ja loomulikult meeste poolt klassikaline lause, et paks naine ongi voodis parem, sest tal on sangad, kust kinni võtta kui tagant paned. See on lihtsalt nii klassikaline väide, mis on suht iganenud juba, aga samas on sellel tõepõhi ka all.

Idekas pilt eelmise lõigu lõpetuseks onju :) Leen lööb mu maha selle eest…

Aga millal siis võib naisele öelda, et sa oled kurvikas, paks, pluss suuruses või normaalne naine? Kas üldse võib kellegile öelda, et sa oled paks? Äkki peaks ütlema paksuke? Kõlab kuidagi palju nunnumalt ju.

Kas oma sõbrale võib märkuse teha, kui ta on juurde võtnud? Mäletan, et läksime Leenuga kunagi tuttavatele külla ja kui naisterahvast nägime, siis olime mõlemad sellise näoga, et oot, kas ta on paks või rase. Imelik nagu küsida ka… Aga õnneks ta nägi meie nägusid ja lajatas kohe välja, et ei, ma ei ole rase, ma olen lihtsalt paks. Huhh, mure murtud, pinge maas, nüüd võib sööma hakata.

Leenu pani Instagrami ka pildi, et veider, kuidas reisil olles on nagu nii ükskõik kuidas ja milline sa kuskil rannas või basseini ääres välja näed, aga Eestis mitte.

Siin on nii, et isegi kui poodi piima järgi lähed, siis tuleb ikka kena 10-15 minutit sättida, enne kui uksest välja astud. Aga välismaal olles? Pohhuilt mingi rätik ümber ja minek.

Noh, jah, kui kuhugi peenemasse restorani lähed, siis jah, pead end sättima ja vähe viisakam välja nägema, aga üldiselt on ju suht suva – oluline on mugavus. Millal Eestisse selline mentaliteet jõuab?

Seega küsimused teile, mille üle saate arutleda ja vajadusel vaielda. Millal on naine paks ja millal kurvikas? Kas neil kahel on üldse vahet? Miks ei ole mehed kurvikad? Miks meil on selline kehakultuse probleem? Kõiki huvitab see kui palju keegi kaalub. Eriti tore kui juurde on võtnud, sest siis on endal hea tunne, eksole. Aga miks see nii on? Millal me oma kehaga rahul oleme? Kas üldse kunagi oleme, sest alati leidub ju keegi, kes näeb parem välja.

marimell

Recent Posts

Otsin tööd ehk Sinu uus turunduse- ja influencerqueen on siin!

Jah, ma nüüd olen omadega sealmaal, et ainult kaks puhkust on veel kalendris ja olen…

1 nädal ago

marimell Berliinis: kuidas pikas püsisuhtes kõhuliblikaid toita?

Kevadine päike on välja sulatanud mitmed lahutuse või lahku minemise uudised - just tuli uudis,…

2 nädalat ago

Leenu Veneetsias ehk kuidas ma sõbrannale üllatussünnipäeva korraldasin

Kaks kuud tagasi käisime sõpradel külas ja sõbranna ohkas, et issand, 40 - üldse ei…

2 nädalat ago

10 aastat abielus

Täna sai siis sellest päevast kümme aastat, mil me perekonnaseisuametis jah-sõnad ütlesime. Jube paljudel on…

4 nädalat ago

Viskasime mitu tonni ventikasse

Me oleme siin nüüd kaks aastat elanud ja tegelikult terve selle aja maadelnud kuiva õhuga,…

1 kuu ago

Kui vaid teatud vähi vastu saaks vaktsineerida – saabki!

Ma ei tea, kas asi on vanuses või milles, aga viimastel aastatel on mu sõprus-ja…

1 kuu ago