Meelise kirjutab isadepäevast: mida tegime ja mida süüa sai?

Meelise jaoks oli see ametlikult teine isadepäev, mitteametlikult kolmas, sest tegin talle kingituse ka siis, kui ma rase olin. Aga sel korral otsustas Meelis ise oma päevast kirjutada. Kui ma seda lugesin, et üles panna, pidin krambid saama. Veits oli naljakas ja siis hakkas kurb ka.

Minu pere isadepäev: mida tegime ja mis süüa sai?

Ma ütleks, et isadepäeva tähistamine algas juba laupäeva õhtul. Läksin õhtu poole Hedoniga jalutama – see nägi siis välja nii, et härra istus kelgu peal ja mina vedasin teda tänavast tänavasse. Aga mul oli ka eesmärk. Nimelt otsisin mingit küngast või mäge või midagi sellist kust laps saaks kelguga alla lasta. No ei olnud. Ja siis ma otsustasingi, et kui mujal ei ole, tuleb endal teha.

Meil siin Tallinnas on sula ja see on ideaalne aeg vormida üks liumägi. Alustasin õhtul koos Hedoniga, aga kuna tal läks kõht tühjaks, siis pidime lõpetama ja kui laps tuttu läks, vedasin ennast uuesti õue ja jätkasin. 21:30 paiku oli liumägi valmis. Nüüd tuli vaid hommikut oodata.

Hommik algas juba üpris varakult, sest 8:30 oli pisike jõnglane juba üleval ja tutsas meie vahel ja otsas, seni kuni me ikkagi üles ärkasime. Tegime kerge kohvi, mõned võikud ja ma praadisin muna ning asusime nosima.

Siis oli aeg kingitusi jagada, ehk Leenu premeeris mind selle eest, et ma teen seda mis mulle nagu nii väga meeldib – ehk olen isa.

Aga mis ma siin kingituseks sain. Mis isa see selline oleks, kui tal pole ametlikku diplomit/aukirja. Jah, minul on see nüüd olemas. Ehk siis ma olen sertifitseeritud isa. Juhuuu!

Lisainfo: läksin just Kixiku lehele, et link otsida ja avastasin, et meie oma ongi seal näidiseks :)

kixik

Eriti nunnu kingitus oli aga fotoalbum. Ma tahaks öelda, et album Hedonist aga seal oli palju pilte ka minust lapsega ja isegi Leenut võis mõnel leheküljel kohata. Ehk siis ma sain meie pere fotoraamatu. Hea pilte vaadata ja põnevaid hetki meenutada.

Lisainfo: kuni 18.11.2016 saab koodiga “MARIMELL” myprintist tellides -20%!

Kuna mul just sai üks lõhn otsa, siis loomulikult haaras Leenu kohe sellest kinni ja sain ma kingituseks ka Burberry lõhnakomlekti, ehk siis lõhna ja dušigeeli.

Komplekt pärineb Lovertest
Komplekt (lõhn ja dušigeel) pärineb Lovertest

Ja siis oli aeg minna õue, sest ka lastki ootas õues kingitus. Nimelt liumägi!

liumagi
Kui kuskil pole, siis tuleb ise ehitada. Ja just sellisel pisikesel põhjusel tahan ma omale kodu, kus oleks aed, et saaks ehitada nii lumememme kui liumäge!

Ja oi-oi-oi-oi kui väga see talle meeldis. Ilmselt laseks ta sealt tundide kaupa alla, aga kuna me pidime poodi minema, siis… läksime poodi. Poes käidud, läksime uuesti “mäele”, seniks kuni Leenu süüa hakkas tegema.

Lisainfo: siin videos on hästi näha kuidas ta iga sõiduga kilkas :)

See oli vist neljapäeval kui me arutasime, et mida isadepäeval süüa võiks. Leenu uuris, et noh, mis ma süüa tahaks ja oma vaimusilmas kujutasin ma ette liha.

Lisainfo: Meelis mulle ei öelnud, mis ta tahaks! See jutt kuidagi jäi!

Mõnusat mahlast ja kastmest liha. Sellist nagu telereklaamides näha saab. Ja et kuna isedepäev kah, siis teeks midagi sellist, mida muidu ei tee. Ja nüüd on paslik näidata pilti minu lõunasöögist.

image1

Ehk siis kartulisalat ja viinerid. Ei no ma ei saa ju nuriseda. Kõht sai täis. Pärast seda, kui Leenu lapse magama laulis (jah, laulis, kuigi ta ei oska laulda) hakkasin mina blogima. Kirjutasin ühe pika-pika loo. Seoses jõuludega.

Siis kui präänik veel tudus hakkas Leenu õhtusööki valmistama. Ma tegelikult väga ei vaadanud ka mis ta siin täpselt teeb. Igatahes Hedon ärkas ja otsustasin, et lähen lapsega õue seni kuni proua köögis askeldab. Peagi tulid ka sõbrad külla ja oli aeg asuda õhtusöögi kallale.

Mäletate mida ma isadepäevaks soovisin? Liha, mahlast liha! Siin on siis pilt meie õhtusöögist:

Ahh, et mis roog on? See on värskekapsasupp killukese kuivanud (praetud) lihaga.

Aga teate, see oli hea. Lausa väga hea. Kes meist poleks oma elus söönud värskekapsasuppi. No ei ole meeldiv. Aga see oli. Eks Leenu ise kirjutab, miks just selline asi ja kuidas ta seda täpselt tegi, sest see on ka omaette lugu juba.

Lisainfo: retsepti leiab siit!

Ja siis vaatasime terve perega koos näosaadet. Ehk siis kokkuvõtvalt võib isadepäeva kohta öelda nii, et kuigi sa ei saa alati seda mida sa tahad, võib see olla oodatust palju parem kogemus. Ja nüüd kõik poodi kapsast ostma!

7 Comments

 1. Sry Leenu aga Meelis kirjutab nii hästi!Vaata,et paremini kui sina Seda postitust oli nii hea lugeda, va kapsasupi koht, sest ma jumaldan kapsasuppi

  1. Ma mõtlesin just vastupidist. Meelise tekstid tunduvad nii pingutatud nagu keegi sunniks kirjutama, Mari-Leeni omad viitavad rohkem vabale tahtele. Nii et eks igaühele oma :D

 2. Meelis on kuidagi mehisemaks ja stiilseks muutunud. Vaatasin just seda kelgutamisvideot ja no väga šikk!

 3. Mis kartulisalatisse panid/paned tavaliselt?
  Kas poest ka ostad? Mis firma oma kiidad, mis üldse ei sünni süüa? :)

  1. Mulle meeldib tegelt Selveri oma vist kõige enam.
   Aga ise panen kõik kohustusliku – kartul, porgand, õun, sibul, muna, vorst/liha, hapukurk, värske kurk – ja minu saladus on kaste, mis ma sinna peale teen, mitte lihtsalt hapukoor :)

Comments are closed.