Meie esimene päev: õpime imema

Beebi on nüüd päeva vanune ja oskab juba tissi imeda :) magab palju ja on meile suureks rõõmuks!

IMG_4108.JPG

Nagu ma aru saan on kõik läinud aasta aprillis kõvasti seksinud, sest jaanuar on täielik beebibuum, haigla on sünnitajaid täis. Me saime eile õhtul endale viimase peretoa. Kõik on kinni. Täna hommikul käis ilgem tubade ringi tegemine, veeti voodeid jne

IMG_4109.JPG

Kuskil kirjutati ka, et haiglad kõik rahvast täis.

Esimene öö möödus üsna hästi. Beebi eriti ei karjunud ja trianglit ei teinud. Hommiku poole sain aru, et ta tahab süüa, aga ei saa kätte. Selgus, et mu rinnanibud on liiga pehmed, et ta saaks neid korralikult imeda. Ämmakas tõi mulle mingi nibukaitsme, mis oli megasuur ja lasin siis beebil lihtsalt ilma selleta imeda, nii nagu ta ise oskas ja hakkama sai, vähemalt see rahustas teda ja ta ei nutnud.

Üldse on ta väikse nutu ja söömaga, aga hea unega nagu kõhuski! :)

Täna hommikul saime kohe ostetud ka väiksed nibukaitsmed ja söömine on arenenud järgmisele levelile. Isu on hea ja kõik toimib. Ilmselt saame varsti neist loobuda ja ilma nendeta jätkata, kuigi dr Google ütles, et mõni naine on nii aasta otsa imetanud. Peamiselt aitavad need kaitsmed ka lõhenenud nibude puhul.

Meil käisid ka esimesed külalised – 10päevane pruut vanematega :)

Haiglasöök on päris maitsetu, tunnen oma maitseaineriiulist puudust ja siin on megapalav! Muidu on ok. Homme loodame koju saada, siis saan ka pikemalt blogida.

Suured tänud ka kõikidele kaasaelajatele ning õnnitlejatele.

22 thoughts on “Meie esimene päev: õpime imema

 1. Nibukaitsmed jubedad asjad, minul oleks peaaegu imetamine katki jäänud nende pärast, sest läbi nende ei saanud piisavalt piima kätte ja tekkis tunne nagu piima poleks piisavalt (tegelt oli) ja siis oli nagu imemisvõte juba nende järgi harjunud ja laps pidi uuesti harjuma.. Minu soovitus on ämmaemand enda kõrvale kutsuda ja las proovib ilma nibukaitsmeta õige imemisvõte kääte saada :)

 2. kui ma poisi sain , siis oli ka haigla täis- see oli augusti kuu 2014 a. Inimesed kes sünnitama hakkasid-pidid ootama ooteruumis,sest kõik toad olid täis sünnitajaid,kaasa arvatud ka sünnitustoad!

 3. Perepalatis on see konditsioneer ukse üleval. Me kasutasime ka seda. Tupsu lükkasime lihtsalt teise palati otsa.

 4. Niiii äge :) Palju õnnnne ! :)

  *nibukaitsmed on ülihead asjad, imetasin ka nendega ja ei loobunudki neist !

 5. Mu sugulane alustas ka nibukaitsmega imetamist ja ütles ka, et laps ilma selleta enam ei tahagi. Täpselt nagu pudeligagi. Kui hakkad pudelit andma, siis tissi ei taha – harjub ära. Ja muide, võta see beebivärk ära küljeribalt. Ta sul juba süles ju. Pole enam kusagile “minna” :D

 6. Rõõm kuulda, et teil kõik hästi :). Kuigi triangel hakkab pihta u 2-nädalaselt, kui algavad gaasimured. Kuni selle ajani nad põhiliselt ainult magavad ja söövad ja elu on lill :P.
  Meie eelmine kord jäimegi peretoast ilma, sest mitu päeva järjest sündis iga päev 10-15 last :O. Loodetavasti joppab seekord paremini. Olge tublid! :)

 7. Palju, palju õnne Teile pisikese sünni puhul.
  Väga ootan juba sünnituslugu ja minus kerkis ikka selline kadedust (heas mõttes), et sul nii pisike beebi on :D
  Ja rohkem pilte ka pisist ikka :D

 8. Esiteks, palju õnne!

  Teiseks, minu laps on 9,5 kuud söönud rinnanibukaitsmega. Tundus lihtsalt liiga stressirohke sellest loobuda, sest igakord kui üritasin, siis ta lihtsalt ei saanud nibu kätte ja lõppuks nutsime mõlemad. Otsustasin, et ei hakka sellega üldse jamama.
  Nibud on olematud, midagi teha ei ole :D
  Aga see eest, need 5 hammast ei tundu üldse nii hullud tänu sellele :)

 9. Niiiii armas pisike käsi lihtsalt, mul tuleb iga kord pisar silma, kui keegi lapse saab :) Palju-palju õnne teile!

 10. Abikaasa lisas hetk tagasi 5dale punase tärnikese :P saime tänase ainukese vaba peretoa :) palju õnne teile! :)

 11. Esialgu jaa magab palju .. aga siis eisaa arugi et juba on 1kuune.
  Ja see rinnanibu on vägaväga hea :) Usu Mind :D Ise kasutasin mõlema lapsega .
  Ja mu teine beebi sai eile 5kuuseks .. Jube kuidas aeg lendab :/

 12. Nii vahva on teie tegemistest lugeda.! Palju palju õnne ning jõudu, jaksu pisipojaga.:)

 13. Mina imetasin ka nibukaitsmega põhimõtteliselt terve aja. Alguses olid enda nibud liiga väiksed ja poiss ei saanud neid korralikult suhu. Pärast tekkiski see, et ei osanud ilma. Korra-kaks sai unepealt nii ära tõmmatud, et ta ei märganud, aga muidu koguaeg kaitsmetega. Meie puhul päästis terve imetamise aja!

 14. Palju õnne ja jaksu värsketele vanematele!

  Pean kohe ära mainima, et pojal on väga ilus küüne kuju (vähemalt pildilt küll tundub)!
  Tahaks kohe oma tütre omadega ära vahetada :D Ses mõttes, et tundub, et mu tütreke on saanud issi küünekuju – meeste küüned! No kus see siis tüdruku sõrme otsa sobib :D

  Veel kord palju õnne!

 15. Nii tore, nii tore! :) Need esimesed haiglas viibitud päevad olid ühed mõnusamad, kuna sa ei ole veel oma igapäeva elus… Nautige :)
  Beebibuum oli ka siis, kui mina juunikuus sünnitasin, kõik haiglad olid täis. Kui esilekutsumise pabereid saamas käisin, siis nad hea meelega saatsid mu veel paariks päevaks koju (küll minu palvel), kuna sünnituseelsesosakonnas ei olnud enam vabu palateid :)

 16. Meie beebi sündis pelgulinnas, saime ka viimase peretoa, kus ainsana oli konditsioneer katki. Poiss sündis veel juulis ja oli ikka kohutavalt palav…

  Igaljuhul palju, palju õnne ja saage ruttu koju! :)

 17. Mis asjad on “liiga pehmed rinnanibud” ja kes sellist jaburdust sulle rääkis? Otsi haiglast välja saades esmalt üks normaalne imetamisnõustaja ja lase tal aidata laps rinnale ilma kaitsmeta.
  Lihtsalt sulle teadmiseks,et
  -Nibukaitset oleks mõtekas kasutada vaid max 3 p
  -Nibukaitset ei ole mõtekas kasutada esimesel nädalal
  -Nibukaitset kasutades saab laps ca 1/3 vähem piima kui ta muidu saaks
  -Nibukaitse vähendab nibu stimulatsiooni kuna lapse suu ja nibu vahel on veel 1 kiht(nibukaitse) ja see omakorda soodustab piima koguse vähenemist.

  Rõõmsat kooskasvamist! :)

 18. Ära seda nibukaitset pelga. Minu titt sai kõik 10 kuud rinnapiina läbi selle kuna ei saanud ise hästi piima kätte. Ühest rinnast vahel sai aga ei viitsinud titte kräunutada ja nii saigi lõpuni kaitset kasutatud, ei usu, et laps seeläbi millestki ilma jäi. Kaisulaps oli ta meil niikuinii.

 19. Nibukatsmetega imetamine on väääga riskantne, sest kuna see on justnimelt nö kummist ja väga tugev siis paljud lapsed ei saa hakkama ssealt piima välja tõmbamisega vajalikul määral ning rinda ei tulegi piima nii palju, kui vaja. Eks seda näed ka kaalumisega. Minul igasthes nii juhtus ja napilt oleksin imetamisest loobuma pidanud, sest laps ei võtnud sünnikaalu tagasi 10 päevaga…. Lisaks kui ta õpibki läbi selle kaitsme imema, siis võib väga raske olla selle ära jätmine, sest imemisvõtted on erinevad. Nibukaitse on nagu lutipudeli imemine, aga alla poole aastastel lastel on selliste asjade tutvustamine väga riskantne, kuna nende peamine eesmärk on võimalikult kergelt kõhtu täis saada ja rinna imemine ise neile nö. naudingut ei paku nagu suurematele lastele, kes naljalt ise juba ei loobu :) Edu!

 20. Kallid Leenu ja Meelis! Palju palju õnne teile selle pisikese ime puhul! Loodan, et kõik läheb kenasti ja ta toob teile ääretult palju rõõmu! :)

Comments are closed.