Tehtud! Ehk Tais käidud – mis kõik kokku maksma läks

Tänaseks oleme siis reisilt tagasi (või noh, oleme laevaga teel Tallinna) ja kõiki huvitab alati see rahaline pool. Ega me nagu lolliks selle raiskamisega Tais ei lähe, aga otseselt ei koonerda ka. See tähendab, et sööme ikka seal kus tahame, mitte kus kõige odavam on. Aga tõele au andes, seal kus on odav, on parem.

Aga lähme asja juurde. Panin meile reisi eelarveks juba aasta tagasi 4000€! Ideaalis pool sellest lendudele ja hotellidele, teine osa kulutamiseks. Aga selgus, et tegelikult kulus natuke rohkem kui pool. AINULT!

Lennupiletid ostsime juba 22. juunil, sest märkasime veahinda. Saime megahea hinnaga Tallinn- Helsingi -Bangkok-Helsingi(-Tel Aviv) 311€ nägu. Oligi selline pakkumine, me lihtsalt Tel Avivi ei läinud.

Siselend Bangkokist Phuketile ja tagasi (kahekordse) lennukiga (wautsiwau) maksis 91€ nägu.

Laevapiletid koos kajutiga (ooo, kui mõnus on praegu koridori asemel voodis pikutada) Helsingist-Tallinnasse saime 16€ nägu.

Seega piletid kokku edasi-tagasi, per nägu 418€. Mis on minu meelest väga hea hind, arvestades, et varasemalt oleme lennu eest minimaalselt maksnud 495€ (lisa siia veel Helsingisse minek-tulek ja siselend vajadusel).

Hotell Phuketil (SunSeaSand Hotel Patong) jäi mulle septembris ette bookingus, kus see oli päevapakkumises -55%. Eelmise aasta suve algul avatud hotell. Saime selle hinnaga 255€ 8ööd (tavahind oli ligi 600€).

Bangkokis tahtsime midagi lahedat, kõrgel asuvat ja fäänsit, kõik hotellid olid kolmeks ööks sama hinnaga mis hotell Phuketil kaheksaks ööks ja no ei leidnud sobivat. Siis hakkasin aga airbnb kaudu kortereid otsima ja leidsin ideaalse korteri, otse linna südames – penthouse ja 314€. Vaade päeval ja öösel:


Kogu lennundus-hotellindus kahele 1405€, sama hinnaga (kui saad hea pakkumise, tavaliselt mingi 1500€+) pakuvad reisifirmad reisi ühele.

Raha kaasa: Meelisel oli jõuluks saadud 3000 bahti (80€), lisaks võtsime kaasa 1300€ sularaha ja igaks juhuks oli mõlemal veel 150€ backup’iks. Arvasin, et tuleme tagasi nii, et kogu see raha on otsas + oleme veel kaardiga sada korda maksnud. Reaalsus: 1300€ täpselt kuluski. 6€ jäi umbes bahtides alles; kaardiga maksis Meelis vaid oma tattoo. Samas see 3000, mis tal oli, läks nö sissemaksuks. Seega 1300€ ja selle eest sai ohtralt tripitud, endale üht-teist ostetud ja söödud-joodud jne.

Seega, kõik jutud kokku 2705€ st per nägu 1352€! Ma olen tõsiselt üllatunud, et me nii soodsalt käidud saime. Aga teate, ma ütlen ka, miks me nii soodsalt saime – ei mingeid kingitusi! Ainult lastele ja endale mõni nipet-näpet asi. Aga see sajabahtine kingitus sellele ja sajanabahtine asi teisele – lõpuks jälle mitusada euri kulunud. Ja kuna me oleme nii palju käinud, siis puudub see esmane huvi igasugu pahna osta – igasugused merekarpidest tuulekellad ja soodsad unenägudepüüdjad ja “issand kui odav!” asjad jäävad ostmata.

Millele siis “raiskamise raha” kulus?

PhiPhi tripp läheb eraldi arvestusse. Või noh, sellest nö raiskamise rahast.

Laevapiletid saime Phuket.ee tuuripoest koos transfeeriga 16€ nägu, hotellituba Maiyada resortis maksis 53€ kahele. Hotell ise oli keset linna ja super asukohaga. Hommikune longtailboat’i tripp maksis 13€ nägu ja kohapeal eriti palju ei kulunud. Söögile ja joogile ehk 30€. Seega kogu tripi maksumus: 70€ nägu.

Eraldi paneks kirja ka ühe 16eurose kulu. Selleks on kohalik telefoni sim. Meie ostsime tdac’i 15päevase tourist simi – 4G kõnekaardi. Kuigi seal on kirjas unlimited internet, tähendab see siiski seda, et esimene giga netikasutust on megakiire ja edasi muutub aeglasemaks, aga mina mittemingisugust kiiruse muutust ei täheldanud. Lisaks: kasutasin ära 2,4GB mahtu neljast ja tegin sealjuures mitu laivi (üks isegi tunnine), surfasin netis täpselt samamoodi nagu Eestis, kasutasin googlemapsi rohkesti, vaatasin ja laadisin videoid üles-alla ja vahel unustasin end ka wifisse logida, seega sellest peaks normaalselt jaguma keskmisele netikasutajale reisi ajaks küll.

Alguses proovisin ka kulutusi kirja panna, aga nagu ikka, poole peal läks juba meelest…

Selle raha sisse mahtus ka ebaõnnestunud rollerirent – 45€ ja kolm sõitu, kirjutasin pikemalt siin!

Käisin kaks korda juuksuris patse punumas – 10€, käisime massaažis – 16€, esimene õhtusöök oli kallis – kahe peale 18€. See oli see grillikoht, kus ise kokata saab. Trippisime omal käel bussi rentides mööda Phuketit – 13€, käisime Tagurpidi majas (kirjutan hiljem lähenalt) – 16€.

Tattoo, mis mina teha lasin, maksis 52€, Meelise samasugune 26€, sest tal oli juba nõel ja vahendid olemas, suur tattoo, mille Meelis tegi, läks tema isiklikult “kontolt” ja oli eelarve väline ja seda ma üldse reisihinna sisse ei arvuta. Seda oli ta mõelnud teha juba viis aastat ja nüüd sai see lihtsalt teoks. Eks ta ise kirjutab sellest kui tunneb, et on valmis.

Meie ühised tattood on selja peal ja seal on kirjas Hedon, lihtsalt taikeelsete tähtedega. Meil on ühed tattood veel ühesugused käe peal. Need.. sümboliseerivad mitut asja, minu kaalulangust, kokkuhoidvust, uuesti alustamist (kui kunagi Taisse kolisime, enne Austraaliat), sellist omavahelist vaikivat kihlust ja üleüldiselt MEID.


Noh, nipet-näpet siia sinna 10-15€ kaupa ja ikka kulub seda raha. Aga söömas käisime küll pigem soodsates või väga soodsates kohtades. Lihtsalt seal on parem söök ja miks maksta näiteks oma lemmiksupi Tom Yum eest 150-200bahti, kui seda on võimalik süüa 40-50bahti eest. Otsige selliseid kohti nagu all pildil – kõige suvalisem koht tänaval, plastiklaud, plastmasstaburetid, kohalik kanasupp – hind keskmiselt euro-poolteist.


Ma ei saa aru, mulle kirjutas mitu blogilugejat, nii siia blogi kommentaaridesse kui ka postkasti, et hirmus kallis on kõik. Et turul kanavarras 80bahti. Ma ausalt hakkasin juba muretsema. Ja kohapeal selgus, et ikka – vana hea 30 bahti. Ma ei saa aru, kus nad käisid ja mida ostsid? Reaalselt Banzaan marketi ees oleval õhtusel söögiturul olid hinnad täpselt samad mis aasta tagasi. Kanavarras 30 bahti, krokodilliliha varras 50 bahti, pad thai 50 bahti, pad thai kanaga 80 bahti, watermelonshake 35 bahti, mojito ämber 260 bahti jne


Ahjaa, kes veel minemas, võtke eurod kaasa ja vahetage koha peal. Kurss 37.15 on juba hea :) alla selle ma ei vahetaks, vaid otsiks järgmise putka.

Kohe kui ma aega saan, ja kõik pildid arvutisse saan (meil kokku kolme telefoni pildid), siis sheerin teiega kama erinevatest asjadest, tekstid on peaaegu valmis…

21 thoughts on “Tehtud! Ehk Tais käidud – mis kõik kokku maksma läks

 1. väga huvitav oli teie reisi jälgida ja mulle meeldis väga teie video mis tegite seal hotellis kahekesi… kuidagi huvitavaks olete läinud ja nii armas lugeda, et mõlemad tegite “Hedon” tätoveeringu.. Mul on hea meel et olete tagasi elusatena ja tervetena, ja teie reis läks hästi ja teil on kõik hästi. Kirjuta palun ka kuidas Hedon reageeris kui te koju tulite.. mis ta tegi.. hästi vahvad olete ja no Meelise viimane “kurnjau” või mis iganes “musimops” video see oli oli, aga see oli väga naljakas ;)

 2. Need tattoo tähendused on nii lahedad. Mulle hullupööra meeldivad tattood, millel on sügavam tähendus selle inimese jaoks. :) Igatahes super, et tagasi olete ja ootan huviga uusi postitusi. :) Mu blogi blogroll muutuski juba vaikselt üksluiseks. :P

 3. Tere Marimell
  Elan mina Inglismaal juba 10ndat aastat ja hiljuti hakkasin teie blogi jargima. Vaga huvitav on, mulle meeldib! Jatkake samas vaimus!
  Mammu

 4. Laevapiletid koos kajutiga (ooo, kui mõnus on praegu koridori asemel voodis pikutada) Helsingist-Tallinnasse saime 16€ nägu.

  Mis laevaga te sõitsite, et nii odavalt kajuti ja pileti saite?

 5. Need, kes kiunusid hindade kohta..ma ütlen sulle, kus on sellised hinnad enda kogemuse põhjal.
  Suurem osa inimesi lihtsalt ei taha/ kardab süüa säärastes kohtades, nagu sa pildil näitad..kõik need toidukärud ja plastikmööbliga toidukohad ei näe välja kuigi atraktiivsed meile, kes oleme harjunud elementaarse puhtusega. Need tunduvad suht räpased ja kardetakse saada mõni kõhuviirus vms. Seega valitakse toitu pigem sellisest “paremast” kohast nö.. mitte toidukärult, kus liha/ kala jm vedeleb +30 käes ja vot ei roisku. Meil läks esimesel Tai reisil ikka päris arvestatav summa söögi peale, sest me samuti leidsime vaid 150 bahtiseid suppe ja veel kallimaid praade..AGA.. ausalt..köögipool on nii restos kui plastikmööbliga telgis samasugune Kanal lüüakse pea maha ühtviisi trepi peal ja sama pesemata kirvega. Seega teist korda minnes me enam nii ei pirtsutanud, sõime toidukärust ja telkides ja omg..ellu jäime. Kellele meeldib bassu, palmid ja All In.. siis ei soovita Taid..seda päris Taid ma mõtlen.

 6. Kui see saladus pole siis kas ülejäänud raha läheb kodufondi? või mingiks muuks? :)

  1. Kui aus olla, siis ma arvan, et see ei rända hetkel kodufondi, vaid Meelise ravifondi.

  2. Meelise raviks 2000 eurot? :O
   Ja muul teemal rääkides kas blogija Miiu kodu ei sobiks teile? Hind on ju super! :)

  3. Vaatasin ka, hind super jep. Aga ma kardan, et me ei saa hetkel laenu + sellist sissemakset ka ei ole.

   Ja kui 4000 oli eelarve ja kulus 2700, siis kuidas sa 2000 jäägiks saad? :)

   Ja kui nüüd arvutada Meelise ravi, erinevate teraapiate hinnad on 40-100€ seanss, siis väga palju neid ei saagi. Kaheksa korda pidi minimaalne olema ühes teraapias, talle on määratud kolm erinevat. Okei, osad on juba tehtud, aga palju on veel ees. Ja tervis pole küll koht kust kokku hoida! Vähemalt mina arvan nii.

  4. Mis raviks? Depressioon? Haigekassa maksab selle ravi. 5 eurot kuus maksad selle eest.

  5. Maksab siis kui ootad kolm-neli kuud. Meelisel oli paraku detsembri lõpus juba üsna lootusetu seis ja esimesed neli korda saatis perearst tasuta läbi mingi fondi, aga lõpmatuseni tasuta ei saa. Ta on järjekorras ka tasuta kohale, esimene vaba aeg oli 20.märts. Ei pea vajalikuks lasta inimesel kodus surra. Las parem käib seni tasulises ja ravib end juba. Lisaks ei ole kõik talle vajalikud teraapiad (alternatiivsed) tasuta. Lisaks käib ta veel erapsühholoogi juures, mis on pühendunud just töömotivatsioonile.

  1. Sealt kus sooduspakkumine parasjagu tuleb – hoiame silma peal FBs igast reisidiilidel ja hinnapakkumistel. See konkreetne pakkumine oli läbi momondo kui ma ei eksi.

  2. Soovitan alati pilku peal hoida ka http://www.reisidiilid.ee – seal on tihti lihtsalt ülihead pakkumised, eriti need viimasehetke pakkumised. Homsekski nt Mehhikosse otselennuga Helsingist lihtsalt superpakkumine.

  1. Mulle ei meeldinud Finnairi söök, eriti minnes, tulles oli üks klaasnuudli salat megahea, aga üldiselt oli toit keskmine. Ja terve tee ei saanud veini :D Ainult esimese käigu juurde serveeriti klaasike. Aga eks ma kriban lähemalt millalgi, lennukitest ja asjadest.

 7. Käisin detsembris 3 nädalat tais, phuket ja viimased 3 päeva bangkok. Lennud ja ööbimine näkku 820, 450 kohapeale kaasa. Kulutasime normaalselt, isegi hunniku kinke sai kaasa. Seal on tõesti hea odav, lihtsalt peab hindu võrdlema, kauplema jne. ☺

Comments are closed.