Miks ma lingin ja reklaamin?

Ma mäletan kui ma hakkasin mingi hetk nägema blogides “proovisin uut jäätist (link!) või ostsin endale uue kleidi (link!)” ja mind räigelt segas see sulg algab, link, sulg lõppeb…

Ja siis sain ise aru, et kui ma kirjutan, et Hedon sai endale kõrvaklapid või kasutasin toidus tšilliõli, siis keegi küsis ikka kommentaarides: aga kust neid kõrvaklappe saab? Või kust tšilliõli ostsid?

Paljudel juhtudel ei saa(nud) lugeja aru, et teistvärvi tekst ongi link, hakkasin siis ka ise lisama – Hedoni uued kõrvaklapid (link!) on täiega ägedad või kasutasin salatis balsamiikopärleid (link!) ja kana praadisin tšilliõliga (link!)… Nii sai rahvas pihta, et selleks et mitte küsida kust ma üht või teist saan, saavad nad kohe klikata ja vaadata, kus-mis.

Paljud peavad seda rämedaks reklaamiks, mina ise pigem mugavuseks ja informatiivseks. Jah, ühtpidi on see reklaam, teistpidi lihtsalt infoks. Tõsi, mõnikord saan mõne asja tasuta ja siis lingin neid ka tänutäheks, see on ilmselt see ju, mida nad ootavad. Näiteks kui Põnn (link!) saadab Hedonile süüa, või nüüd saatis lastetoit.ee Ella’s Kitcheni (link!) ja Organixi (link!) toite ja Good Gout (link!) saatis püreesid. Ikka lingin ära, teil ka hea silma peal hoida, äkki mõni loosimine toimumas või uued tooted, millest pole kuulnud. Kusjuures, Good Gout’il ongi uued alates kuuendast kuust mõeldud jogurtiga smuutid, mida hetkel veel vähestes poodides, aga augustist peaks igalt poolt leidma!

Samamoodi on näiteks siin paremas veerus need “jälgi meid” nupud. Need peaks vist eraldi iga postituse all olema, sest inimesed ei taipa tihtilugu klikkida, kui vaja oleks ja ikka küsivad, et aga mis su ask on, või mis su insta kasutaja on.

Jälgi meid Facebookis (kliki siia!)
Jälgi meid Instagramis (kliki siia!)
Jälgi meid YouTube’is (kliki siia!)
Jälgi meid Twitteris (kliki siia!)
Jälgi meid Bloglovinis (kliki siia!)
Küsi meilt Askis (siin!)
Anna meie pildile hääl, et me saaks beebiga reisile (kliki siia!)
Tule pildistama, sest kõikide nende vahel,
kes pildistavad meie juures juulis-augustis,
on võimalik võita tasuta talvine sessioon (kliki siia!)

Niisiis, alati ei ole kõik reklaam, vaid lihtsalt informatiivne link. Ja küll see oleks vahva, kui Eestis mõni firma nende klikkide eest maksta tahaks, mis kuskilt blogidest neile lähevad. Isegi sent klikist teeks mu rikkamaks :)

17 thoughts on “Miks ma lingin ja reklaamin?

 1. Mulle just nii meeldis sinu/teie blogi puhul see, et ei olnud seda tobedat (link!)’i varem, vaid lihtsalt oli lingitud juba sõna. Kõik blogijad võiks seda teha, palju mõnusam on lugeda ju tervikliku teksti kui, et link siin ja link seal! ;)

  1. No mulle ka meeldis kui sõna oli lingitud, aga 90% lugejatest ei hoomanud biiti :) äkki peaks ikka vanamoodi tegema!?

  2. Vanaviisi muidugi, ehk nüüd juba jagavad matsu, et sõnad on lingitud ja pole vaja eraldi neid õudsaid koolon-link-hüüumärk-koolon’eid. Mina jällegi ei saa aru, kuidas ei saadud sellest aru, et allakriipsutatud ja teist värvi sõnad on juba lingina….

  3. A tee siis nii, et pane link hoopis teistvärviga või rasvases kirjas, siis peaks aru saama kõik (:

  4. absoluutselt nõus K.-ga, see sõna LINK häirib mind keset teksti (ma nimelt olen harjunud vist raamatuid lugema, kus iga sõna midagi teksti suhtes tähendab.
   … ostsin täna laheda kleidi LINK ja käisin söömas selles restoranis LINK ja siis veel oo seda uut lõhna LINK mis ma sellest poest LINK omandasin…
   Link nagu mingi udupeen bränd :D

  1. Sa võiks kuulata ka selle intervjuu ära. Pealkiri on vähe eksitav. Me räägime seal pigem sellest, kuidas blogi on töö ja projekt selles võtmes, et ma pean mõtlema, millal ma mida blogin, et lugejal oleks huvitav. Mis kell ma mida postitan jne.
   Aga noh, eks igaüks loeb nagunii välja seda, mida ta välja lugeda tahab.
   Ja nagu ma ka antud postituses mainisin, siis on ka reklaami, aga minu jaoks on lisatud lingid info jagamiseks. Et lugejal oleks mugav talle kohe huvi pakkuvat asja tšekata. Ei pea eraldi guugeldama või üle küsima. Keegi ei käsi ju neid (link!) avama :)

  2. Issand, isegi kui blogi on äriprojekt või raha teenimise võimalus, mis sellest? Ära ole kade :D kui kui kade oled, siis hakka ise blogipidajaks. Siis näed ka, et see ei ole niisama istumine ja kingituste/raha kokku kraapimine, see on TÖÖ – sest kohe, kui sa laisaks muutud (seda on sissekannete kvaliteedist näha), kaovad ka lugejad.

   Minu arust igati normaalne, kui inimesed oskavad raha teenida :) ja sa ei pea siis klikkima ja lugema igat blogi, kui nii kade oled :D

   Mina nt olen saanud väga palju infot toodete kohta, millest enne kuulnudki ei olnud, just blogidest ja jumala eest, las siis need klikid, mida ma päeva jooksul teen, ka vaevanägijale (blogipidajale) mõne kopika sisse toob.

 2. Mulle väga meeldib, et sa lingid tooted ära. Tänu sinu blogile olen avastanud palju uut ja huvitavat. Ja kui oled ise ka ära katsetanud ja kirjutad sellest, siis on see parim reklaam üldse.
  Ja kui kunagi lapse saan, siis pole vaja lugeda ühtegi beebiraamatut, vaid tule ainult siia blogisse – kõik info siin olemas. :)

 3. Mind ka häiris. Aga harjusin ära selle Sinu blogi lingitamisega ja hiljuti küsisin Malluka blogis, et kus mingit toodet saab millest ta kirjutas aga tal oli see juba sõnana ära lingitud :)

 4. Aktiivsed sõnad on mugavamad. See “link” hakib teksti rõvedalt ära.

 5. Aktiivsed sõnad on tõesti paremad kui see (Link).
  Kuidagi inetuks muutis kohe blogi ja kohati ei viitsinud enam lugeda kuna see (link) häiris nii kohutavalt!

 6. Mulle meeldis ka nii nagu enne oli, ehk siis kui oli lihtsalt sõna aktiivseks tehtud. :)

 7. Minu arust on hea, kui autor viitab, ehk siis antud juhul lingib). Saab kohe järgi vaadata mis, kus ja kui huvi ei paku, siis linki lahti ei tee.

Comments are closed.