Milline kohver valida?

Kuna Meelis on varsti vaba mees, ühest töökohast teise liikumine tekitab pisikese augu, siis mõtlesime suvest võtta veel mida annab ja oma pisikese perega natuke reisida.

Variantideks on näiteks laevaga Soome minek (saab odavat titekraami osta ja kirbukaid rüüstada ja Ikeasse minna), või siis autoga Lätti (saab veeparki minna), või lennukiga Budapesti (kõik Facebooki kasutajad saavad kaasa aidata ja meid sinna reisile saata – selleks kliki siin! – avades selle lingi, näete meie pilti Hedoniga, klikkige sellele laik… Aitäh!) või…

No variante on, aga kohvrimajandus on meil nagu ta on. Meie väike reisikohver on pärast aastatepikkust reisimist paras räbal ja kümnetes lennujaamades väntsutada saanud ja oranžist on sujuvalt saanud mingi käkk. Kuidas üldse kohvrit pesta? Ja seest rebenes see ka ükskord… Ja suured kohvrid on liiga suured. Oleks vaja mingit head pisikest nunnukat. Mis mahuks lebolt autosse käru kõrvale ja mis samas oleks käsipagasimõõdus, et vajadusel lennukisse tarida.

Vaatasin ükspäev Krissus mingeid kohvreid. No on alles hinnad! Mingi suvaline firmatu junn maksab 169€! No halloo! Mingi Samsonite, mis mulle meeldis oli vapsee 639€! Mingi kilpkonnakujuline lastekas maksis 135€! Hinnad on ikka ülemõistuse!

Mõtlesin siis netist tellida või vähemalt maad uurida ja sattusin sinna Playluggage kohvrite lehele. Neil vähemalt on mingi point sama raha eest – saad mängida, saad joonistada..

Hind on krõbe, aga samas ma mõtlen, et ega 50€ Eestis kohvrit ei saa ja kui investeerida, siis ägedasse ja kvaliteetsesse asja. Aga no 600€ ma ka kohvri eest välja ei käi!

playluggage_LV2

Mulle jäid silma kolm kohvrit – see, kuhu joonistada saab (link!) – hetkel Hedon veel ei joonista, aga kunagi oleks tal see võimalus lennujaamas aega viita. Või siis kasvõi ise mingit trips-traps-trulli taguda seal…

Need on praegu sooduses ka – raamiga (link!) 109€ ja lukuga (link!) 89€.

Pokkerimängud – ma ei oska neid, aga see kohver (link!) on ikkagi ägeda disainiga.

Meelisele meeldis see kollane (link!), noh, et mätšib käruga ja saab noolemängu mängida ja kõik muud jutud.

Ma ise vist valiks üldse selle “reis ümber maailma” (link!), aga mul tuleb meelde, kui me kunagi Meelisega seda mängisime ja ta sohki tegi ja ma megakettasse läksin ja mängu vastu maad lennutasin ja kõigil oli wtf, miks ma ära flippisin, aga.. No halloo, me ei tee sohki! :D

Neil on olemas ka mingi Lotte ja Navitrolla seeria (link!) aga need pole eriti mu maitsele ja Lotte on vist rohkem plikade teema, ei?

A, muuseas, ise saab ka kohvri disainida (siin!)

Aga ma ei tea isegi, kumb parem oleks kas raamiga või lukuga või mis nende eriline vahe üldse on? Mis kohvrid teil on? Kust ostsite ja mis hinnaga? Milline parem on (raamiga või ilma) ja miks? 

20 Comments

 1. Mul on Jyskist lilleline kohver. Mitu reisi teinud ja täiesti ok. Ei maksnud palju.

 2. Minul on Playluggage’i kohver ja soovitan! :)
  Raamiga talub suuremat survet, no kui laps tahab lennujaamas sellele otsa istuda, siis ei juhtu kohvriga miskit. Lukuga kohvrile otsa istuda ei tasu. Lisaks on täis topitud kohvrit lihtsam sulgeda nende “klõpsudega”, kui et hakata lukku kinni tõmbama.

  1. Ja, ma olen neid lastekaid ka vaadanud. Aga seni kuni ma neid ise veel vedama pean, las need ootavad õiget aega..

 3. Nüüd jooksuga Sportlandi! Meie ostsime sealt paar nädalat tagasi käsipagasi mõõdus kohvri 15 euriga, algselt oli mingi 60 euri. See soodukas oli mitu kuud ja ma nüüd ei tea kas veel praegu kohvreid on.

  Meie ostsime selle 48cm ja ikka Sportlandist: http://www.sportsdirect.com/dunlop-hard-suitcase-708040?colcode=70804090 aga ma tegelikult oleks tahtnud järgmist suurust (55cm), aga seda Järve Sportlandis ei olnud ning ega ei viitsinud hakata mööda linna taga ka otsime. Algselt vaatasime vist märtsikuus seda pakkumist Kristiines ja aga siis olid hinnad suti kõrgemad. Nüüd olid hinnad nii all kui olla said ma arvan.

 4. Mina sain nt Budapestist oma unelmate kohvri. Käsipagasi mōõdus, tumepruun, kunstnahast, kuldsed lukud. Iga kord kui sellega lennujaamas tatsan ikka küsitakse, et kust küll sellise sain:D

 5. Ma pole kunagi ise kohvrit ostnud, vaid ühe korra sain kingiks lukuga, pärast tolle lagunemist olen ühe korra laenanud raamiga (klõpskinnitustega, eks).
  Viimane variant meeldib mulle rohkem, sest lukk on kottidel-kohvritel alati esimene asi, mis katki läheb, ja klõpsudega on kinnitus paremini fikseeritud. Seepärast need kõvad kohvrid on ka paremad: asjad võivad saada põrutada, kui pole hästi pakitud, aga mitte kunagi muljuda. Tõin viimaselt reisilt nii käsitöömaiustusi kui ka keraamikat ja kõik jõudsid koju ühes tükis ja õigel kujul. Pehme kohvri puhul tuleks veel ekstra kuidagi riietesse keerata (eriti alkohol) ja ikka põeksid, kas joppab.
  Teine asi, mida ma kindlasti vaataks, on see, et rattad oleksid piisavalt suured võrreldes kohvriga – muidu iga väiksemgi kivike teel ajab kohvri käe all külili. Ja kolmandaks see, et ka mehe pikkusega sobiks see.. tõmbesang? Kui on liiga lühike, on ebamugav.

 6. Meil on see valge, kuhu saab ise joonistada. Tegelikkuses ta ikkagi üheltmaalt enam ei lase päris puhtaks kustutada ja jääbki selline läbikumav määrdunud välimusega valge pind.

  1. Ah, ma kogu aeg kirjutan seda valesti, best tundub parem vist :D

   Ja loogish, et nillin tasuta kohvrit, daaa, miks ma siis muidu blogin?! Ikka tasuta asjade pärast! NALI!

   Alles olin sunnitud FBs ka kuskil kommenteerima, et need asjad ei käi päris nii lihtsalt, et ainult blogid ja tasuta kraami kukub uksest ja aknast :D

  2. No aga miks mitte lihtsalt minna ja osta nagu tavainimene ja siis panan siia pilt? Milleks tagida firmat? Ära nüüd ütle, et sa ei saa allahindlust selle kohvri pealt :D see ju seesama kohver, mis Mallulgi ;) ilmselgelt saavad nad klikke sest kõik vaatavad, mis on valikus jne :)
   Aga kui nüüd asjast ja tõsiselt rääkida siis kindlasti võtaks raamiga kohvri (tugevamad ja vastupidavamad). Selle joonistustahvliga ei võtaks – muretseks kuidas hiljem puhtaks saaks ja et riideid ei määriks jne (paraku need valged tahvlid, mis töökohtades koosolekuruumides on, ei ole lõpuks enam üldsegi valged).

  3. No neid kohvreid on paljudel inimestel, nagu ka siit kommentaaridest välja tuleb. mitte ainult Mallul :D
   Ma homme blogin, miks ma lingin :)

  4. Mari ja Mell on täitsa tavainimesed… :D
   Milleks nüüd jälle jaurata ? Blogi kah.. saaksid kah vb tasuta staffi… Aga ei.. Selle asemel hakkab mingi kräunumine pihta jälle – mina küll tajun kirjastiilis kadedust :P

   Mul aga peika ostis Jyskist mingi odava käkki ja on vastu pidanud reisi Omani, Saudiasse, 2 x inglismaale ja paar korda Saksamaale…

 7. Mul on playluggage kohver. Mahub käsipagasiks. Aga sobib vaid nädalaks soojale maale sõites, kuhu ikka mitte ühtegi saabast ega kapmsunit pole kaasa võtta vaja. Ehk et see on ikka niiiii väike. Mugav ja ilus ja tegelt ostsin lapsele, kuna ei tahtnud koju mingit titekat osta, sest tahaks ka ise kasutada :)

 8. Ja homme või siis pisut hiljem tuleb postitus. Oii kui tore meile kingitigi kohver. Jaa see pole veel kõik valige omale ka kohver mainige marmelli ja saate ise ka nagu nipsti kohvri kuid 10% täishinnast soodsamalt. Ja kui hästi läheb pole ka see veel kõik… Jne, jne…

 9. Ja kui ei tag’i, vingutakse, miks linki ei pane, millist kohvrit sa mõtled? Aga sportlandis oli tõesti hea pakkumine, enam ei teagi..see joonistatav muutub pikapeale tõesti koledaks. Aga samas tavaline kohver muutub ka ükshetk vanaks :-D muidugi luni tasuta!!

 10. Mustika keskuse II korrusel on üks suur riide pood, kus on väga väga suures valikus kohvreid, hinnad 25-60 euroni. Ise ostsin seal u aasta tagasi ja olen 4 korda käinud lennureisil ja kohver on kenasti vastu pidanud (olen suur rahmeldaja).

 11. Ma ostsin 49 € eest rõõmu kaubamajast kohvri ja on juba 4 lendu pluss muud seiklemist üle elanud :)

Comments are closed.