Mis haigustelaine see on?

Mul on tunne, et sel aastal Hedon terveks ei saagi. Üks palavik ja köha lõppeb ja kaks nädalat hiljem on see tagasi.

Esimene palavik tuli veebruari lõpus, kui me reisilt tulime, siis hoidsime teda nädala kodus. Käis nädala lasteaias ja jälle nohu-köha-palavik. Nüüd siis aprilli sai terve olla ja jälle palavik-köha-nohu. Mis toimub?

Nädala pärast peaksime Maltale lendama, no ega ma reisi ära ei jäta ja ilmselt tal siis enam palavikku pole, aga nagu ma aru saan, siis tegelikult kestabki köha kaks nädalat, ravi või ära ravi. Ei aita siin sinepivann ega siirupid, auru tegemine ega meesöömine. Jah, see leevendab, aga ei ravi ta otseselt midagi.

No nagu öeldakse, nohu kestab seitse päeva kui rohtu võtad ja kui midagi ei tee, siis nädala. Nii ongi. Köha siis ilmselt kaks.

Ma lihtsalt loodan, et see köha taandub. Ma ei tea isegi miks, ma annan talle liitrite viisi erinevaid siirupeid, mis köha, mis nohu, mis kõrva, palaviku, valu vastu – igaks sajaks juhuks ja profülaktikamõttes vist, teen sinepivanni, käsin salli kanda, käin õues (õues vapsee ei köhi!), aurutan tuba ja tema nina..

Ah, lihtsalt tahtsin halada vist :)

17 thoughts on “Mis haigustelaine see on?

 1. Hoia last pikemalt kodus peale haigust. Nii ta immunsus ei saagi taastuda kui uuesti pisikute pessa kohe viid

  1. Nädal ei ole kindlasti pikk aeg haigusest toibumiseks…organism on haigusega võitlemisest alles väsinud ja nõrk.
   Ja nii väikesed lapsed ongi tihedalt haiged. See, et laps saab kuu aega järjest lasteaias käia on väga hästi.
   Kiiret paranemist.

 2. Tee saialille teed…meil oli krooniline bronhiit…sellega saime lahti

 3. Ma olen mitmel pildil täheldanud, et Hedon sul maru õhukeselt riides, kael pidevalt paljas, kõrvad mütsi alt välkumas. Õues on ju ikkagi küllaltki jahe.

  1. Õhukeselt? Kui paksult ta siis riides peaks olema? Tal tavaliselt meriinovillane pikkade varrukatega särk ja softshell jope peal. Hoiab tuult ja vihma. Pigem on õuest tulles kuum kui külm. Sall ja müts ka alati peas, ma ei tea, millest sa räägid :)

 4. Ma tean, mida sa tunned. Meil oli plika terve aprilli kodus pluss veel pool märtsi ka. Alguses jätsime koju, sest oli rühmas A-gripp. Siis järsku tuli tal endal palavik – ligi nädal aega oli 38-39 palavik, siis olime kodus. Nädal aega oli ilma palavikuta ja lõi uuesti palaviku, sellise 37,7. Järgmisel päeval polnud, mõtlesin, et küll läks lihtsalt. Ülejärgmisel päeval oli jälle. ei köha ei nohu. Arst arvas, et ju sai mingi uue viiruse lihtsalt. Nüüd täna läks lasteaeda, loodan, et haigused läbi.

  1. Hedonil palavik läinud, nohu ka pigem pole. Ainult köha on hobuse oma. Aga paar korda päevas ainult.. ma ei teagi, kas enne reisi viia lastekasse või ei. See nädal kindlalt kodus, aga uuel nädalal mingid emadepäevaasjad jne, ei tahaks teda ilma ka jätta..

 5. Kevadel kipuvad väiksed lapsed tihti haiged olema jah, aga selle põhjuseks võib olla ka allergia. Meil oli 3-aastaselt laps kevadel 6 nädalat järjest tõbine ja lõpuks suunati allergoloogile. Pidevat köha võib põhjustada ka hingamisteede ülitundlikkus. Tasub ka seda varianti uurida, loodan siiski, et teil tegu lihtsalt väikelapse kevadise haigestumisega.

 6. Malta aitab, kohe kindlasti. Kui tagasi jõuate, siis on ehk siin ka juba stabiilsemalt inimlik temperatuur :)
  Riietuse osas, siis ma olen ka lapse titeeast saati mööda päid ja jalgu saanud, et miks nii õhukeselt … minu meelest pigem olgu õhemalt kui et higistab. On ka seda tüüpi laps, kellel on alati palav, ise võin kõrval jopega olla samal ajal kui tema on lühikeste riietega ja tõesti külm ei ole.
  Köhad-nohud paraku on osa lasteaiast, mida vanemaks laps saab, seda paremaks läheb. Meie selle aasta “saak” (lasteaia viimane rühm) on seni (3x üle vasaku õla) üks köha-nohu, millega kaasnes ühel õhtul palavik. Et ei saa nagu kuidagi väita, et laps oleks haige(m), kuna “poolalasti” ringi lippab :)

  1. No lisaks on see, et me niisama tiksume nendega õues, lapsed rahmeldavad, hüppavad, jooksevad jne – neil loogiline, et soojem olla :)

 7. Ma haaksin sügisel USAs reisil olles sellise köha, et püsis üle kuu hoolimata sellest, et tegelesin pideva ravimisega ja ei lootnud lihtsalt mingile jumala armule. Loodan, et saate Hedoni haigusele paremini jaole ja kiiresti korda. Kurgu ja varbavahede määrimine pärast jalavanni vietnami salviga on muidu super ravi, kindlasti villasokid jalga ning sall siis kohe ümber kaela. Ja eriti just väikestele lastele soovitatakse rinnale ja kurgule teha meekompresse. Muidugi puhkus (ha!) on kõige parem ravi. Aga ilmselt tead ise ka igatsugu nippe ja võtteid :) Kiiret paranemist!

  1. Ma valasin vannivette sinepipulbrit (pärast sõbranna ütles, et noks võib villi minna, õnneks ei läinud), aga köha läks pmst minema! Paar korda köhatab päeva jooksul.

   Salli ta ei ole nõus toas kandma “me ei lähe ju õue!”

 8. Meil köha võttis paari ööga ära mähis. Mesi+ingveri möks määri rinnale ja kata kinni, nt mingi niiskustpidava lapikesega ja marliga ümber. Töötab imehästi.
  Minu laps oli ka iga kuu haige, kuniks avastasin selle: https://mia24.ee/ecosh-life-sipelgapuu-koor-pau-d-arco-tilgad-100ml?search_query=sipelgapuu&results=4

  Viiruste ajal väga hea asi. Ma ei tea kas nüüd vastu suve on mõtet teha üks kuur, aga seda võib anda ka siis kui nt näed, et lapsel mingi nohuköha tekkima hakkab. See on nö looduslik antibiootikum.
  Olge terved!

Comments are closed.