#elulineblogi

Need ühed ja samad näod igalpool, päriselt ÖAK

Vaatasin reedel, või mis iganes päeval, järgi seda „Tunnen sind läbi ja lõhki“ ja no päriselt. Kas meil pole Eestis inimesi? Kogu aeg, igal pool, igas saates, igal kanalil – same shit, different show.

Ma ei hakka rääkimagi sellest, et meil oleks piisavalt võtta „staare“, keda näosaatesse panna, aga ei, teeme samade nägudega ühe kuldse hooaja. Ma ei kurda ka, valitud nägudel pole viga, aga suures plaanis lihtsalt – kama kuhu kanalile paned, samad näod igal pool. Ma ei saa kuskilt mitte midagi uut teada.

Nagu Koit Toome intekad aastast aastasse, täpselt samad meenutused, samad situatsioonid, samad lood ja jutud, vahet pole, kas loed intekat aastast 2005, 2015 või 2025, esimene meeldejäävam mälestus on ikka see, et kord Code One’iga käisime Pärnus ja vihma sadas ja sain mikrist surakat. Nagu päriselt? Mitte midagi vahepeal ei juhtunud? Ei sahistanud kuskil backis külmiku taga, ei joonud end mõnel väljasõidul nii mälli, et hommikul oli piinlik? Ei ole kunagi.. Okei, need ehk on piinlikud lood, aga kindlasti on veel, 30ne laval oldud aasta jooksul, midagi meeldejäävat tekkinud, kui vaid üks närune Pärnu vihm.

Ühesõnaga, pikk sissejuhatus, aga seal Taukari saates (jälle see Taukar!) olid Brigitte Susanne peikaga, Helen Adamson peikaga, Jesper Parve pruudiga. Okei, see Jesper polegi veel nii ära leiderdatud kui Adamson ja Brigitte. Nagu ausalt, piin on vaadata neid saateid, kui kogu aeg on samad näod.

Influencerid telesse!

https://www.instagram.com/p/Bol-uLkgeFs/?taken-by=marimell.eu

Ma näiteks ei saa aru, miks ei võiks seal saates olla meie? Või mis iganes muu blogija/influencer? Või superstaarisaatest välja kukkunud näod või lihtsalt tavainimesed või poliitikud, kes pole nö kogu aeg in your fkng face?

Miks ma praegu nii närvi läksin, ma juba nädalavahetusel suutsin maha rahuneda, sellest jälle Brigitte, jälle Adamson teemast, aga.. jäi mulle ette Facebookis:

Selle sügise tõenäoliselt kõige lõbusam ja pöörasem telemäng alustab juba sel laupäeval Kanal 2s. Ehk siis veel üks hiiglama mõnus meelelahutussaade, mida me Ruudus teeme! Saatejuht on megaenergiaga Daniel Viinalass. Tiimikaptenid on vähemalt samaväärsete energialaengutega Elina Purde ja Henrik Kalmet. Pöörast nalja ja parasjagu vatti saavad selles “Hollywood Game Night” Eesti versioonis nimega “Suur mängude õhtu” kõik – nii saatekülalised kui tiimikaptenid. #suurmängudeõhtu#ruuduprodutsendid #kanal2

Nagu JÄLLE see Viinalass. Kas „Hõbelusikast“ veel vähe pole? Seal on Brigitte ka. Same old faces. Elina Purde ja Henrik Kalmet – nagu neidki vähe oleks näinud? Kas meil päriselt pole inimesi? Mille järgi neid valikuid tehakse? Ah, ma siin kuulsin, Kalmetil jäi üks etendus ära, no võtame tema, aega on, vaesel mehel raha ka vaja.. Või Purde, oli siin lapsega kodus, näe emapalk hakkab lõppema, võtame tema? Kuidas need valikud tehakse?

Mille järgi valitakse saatekülalisi? Filmime siin TV3s, Brigittel hea kaks sammu Powerist tulla, võtame tema, siis kindel, et alt ära ei hüppa? Jesperil tuleb raamat, raudselt promo vaja, pohhui, võtame tema. Ah, Helen nagunii teeb juba saadet, hea kindla peale minek, võtame tema.

Turundusmaastikul kasutatakse vägagi osavalt ära blogijaid ja influencereid. Millal see trend telesse jõuab? Millal taipavad teleinimesed, et oo, see oleks ju totaalselt teine vaatajaskond inimesi.

Kuidas kõlaks, et te võtate need inimesed, panete nad telekasse ja saate omale nende fännide näol vaatajaid. Aga ei. Kas ei julgeta riske võtta? Mida te kardate? Ma näiteks tahaks väga Kartin Lusti „Kuldvillakus“ näha. Või miks mitte panna blogipaarid sinna – Mallukas&Kardo, marimell, Porgand&Roomet, Liina&Martti, neid leiaks veel… Tuleb võtta riske ja inimestega „eksperimenteerida.“ Ma ei saagi aru, miks seda ei tehta, mida kardetakse?

Näiteks kevadel oli see räpilahingu saade. Ülilahe formaat ja isegi oli häid paare. Aga oleks saanud veel paremaid paare. Meie Meelisega oleks ka võinud sinna saatesse minna ja teistele „puid“ alla pannud. Noh, näiteks Porgandile või Mallukale, või mis veel parem – teineteisele. See pole ju enivei reallife ja on ette kirjutatud formaat ja kui keegi siis aasta solvuks, oleks see lihtsalt naljakas. Aga ei, mõeldakse ikka sellele, et noh, meil see oli siin kahes-kolmes saates, tavai, võtame uuesti. Ja nii mitu aastat järjest. Täiesti kohutavalt igav.

Ma ei tea, marimelli Facebooki lehte jälgib 3,5x rohkem inimesi kui Heleni oma. Ma arvan, et mu blogil on igapäevaselt rohkem lugejaid kui Jesper Parve raamatutiraaž. Nojah, las siis olla. Tuleb vist oma saade teha nagu Mallu tegi, kaua sa ootad, et keegi midagi pakub ja kandikul ette toob ja kuskile kutsub…

Piis on juu tuu juu sanava bitš, I äm going bäk tu italy!

34 thoughts on “Need ühed ja samad näod igalpool, päriselt ÖAK

 1. Ma mõtlesin, et ma ainuke kellele käivad need asjad närvidele. Lihtsalt ei suudagi neid saateid just sellepärast vaadata, et just need samad näod, igal kanalil. Muidu vaataks küll aga ei jaksaaaaa koguaeg, getterit, lemsalu jne ühesõnaga väga hea postitus ja võtke tõesti kätte ja tehke midagi, ileks vähemalt midagigi mida vaadata!

 2. 100% nõus. Samad näod, samad jutud ja teod. Igav on vaadata koguaeg samu tegelasi.
  aga…Mallukat on ka juba piisavalt teles, seega teda ka nagu ei tahaks…ja teid, või porgandit ka nagu ei tahaks :)

 3. Nõus :) Liis Lemsalu oli nädalavahetusel kolmes kanalis, ökk! Kas mitte kanal2’s lausa kahes saates :D Tv3 tegi eelmine aasta saadet suure tähe väike täht vms, nüüd kindlasti enamus samad külalised aga elukaaslaseg..

 4. Sest ega Mallu-Kardo või teie või Katrin Lust pole üldse juba igal pool ega koppa ette visanud. Saan aru su mõttest, et uusi nägusid tahaks aga siis paku ka välja uusi nägusid, mitte sama vana jama.

 5. Kus need Purde ja Kalmet ära leierdati? Nemad on just huvitav valik, tunduvalt kultuursem kui telešõude keskmine olema kipub. Jah, mõnede nimedega olen 100% nõus, aga on ikka vaks vahet, kas Hunt (meeletult ülekajastatud) või Kalmet.

  1. Täitsa nõus. Need näitlejad tunduvad nii hea hea valik, et hakka või otsima, mis saatega tegu :D. Muidu polnud ma enamikest saadetest millest siin kirjutad kuulnudki…
   Üks põhjus võibki olla, et noorem põlvkond, kes teab nö influencereid, ei vaata eriti ta väärast televisiooni, eriti neid kummalisi eesti saateid. Malluka saadet olen järelvaatamisest ikka üles otsinud, kuna tema blog loen juba kauakaua

 6. Ma usun, et 90% televaatajad oleks veidi segaduses, et keskurat see Marimell on ja miks nad telekas on :D erinevalt teistest tavapärastest nägudest, keda teles ja ajakirjade veergudel kohtab ja kes omale nime teinud.

 7. No kui teie või mõned muud influencerid saatesse läheks siis see saade ei müüks ju. On ikka tuntud inimesi vaja.

  Ja Martti ja Liina olid ühel päeval kaks korda teles. Hommik! saates ja mingid ülikondade üritusel andsin inteka.

  See et teid kuskile ei kutsuta, ei tähenda, et teised influencerid seal ei käiks.
  Martti ja Liina ilmselt suure tõenäosusega sinna läbi ja lõhki saatesse ka kutsutakse.

  Ma tahaks just rohkem poliitikuid näha seal. Neist oleks huvitav neid saateid vaadata, aga nad ei taha ju kollasesse meediasse ronida.

 8. Postitusest jäi läbi kumama ainult üks mõte: kutsuge meid ka kuhugi. Jätad väga desperate mulje niimoodi.

 9. Mulle käivad samuti närvidele samad näod, mõtlesin, et ma ise hoopis imelik, aga siis hakkasin sinu postitust lugema :) halleluuja! imelik olen ma igati! :)
  Ma vaatan väheseid Eesti saateid- põhilised on Pealtnägija, vahepeal Kuuurija, igal reedel Kuldvillak, Radar ja kindlasti mõned veel, aga see selleks.
  Mis Kuldvillakusse puutub, siis sinna on üldjuhul konkurss, iga loll sinna ei pääse, võib-olla siis väljaarvatud need saated, nt. heategevuseks mõeldud, vot sinna kutsutakse kuulsusi, poliitikuid jne.. mulle meeldivad aeg-ajalt sellised saateformaadid kuldvillaku tegijate poolt.. Sorry, kui ma jälle kedagi haavan, aga Mallukas ja Kardo on küll viimased, keda ma seal näha tahaksin.. ei ole sümpaatsed, täpselt nagu mina ei ole paljudele :) olen oma ütlemistega sattunud kriitkanoolte alla, et mitte prouat närvi ajada ja iseennast, siis lõpetasin ka lugemise ära! Absull ei koti!
  Ma loen igapäevaselt blogisid ja on kujunenud oma sümpaatiad- teie mõlemad, Eveliis, Manjaana, samuti nüüd lisandunud Jane ja Henry :) paaril oma saatusekaaslasel hoian ka silma peal, mis puudutab meditsiini teemasid!
  Lisaks kõigele tuntud näod müüvad, aga mingid viinalassid ja hundid pole minu jaoks, ära leierdatud ja lihtsalt panen kanali ära, kui satun neid teleris nägema.
  Kunagi, kui ma palju noorem olin, siis vaatasin selliseid saateid nagu mamma mia, oli Tuuli Roosma saade.. vot sellistest saadetest tunnen puudust. Tegelikult mingi jutusaate moodi värki võiks olla küll, ongi kohal päris inimesed, oma murede, rõõmude, kõigega mis käib meie nö tavainieste juurde.. kus saaks end tühjaks räägitud :)
  võib-olla kujutan ette endale liiga palju, et nii võiks olla .. kokasaated huvitavad ka mind ning reisisaated :) läksin huupi oma jutuga, sorry!

 10. Esiteks, kes üldse enam telekat vaatab

  Mitmes hiljutises postituses jääb kõlama toon, miks meid kuhugi ei kutsuta oleme ju nii kuulsad. No järelikult pole. Küll käisite jõhkralt peale Maxima koostööle, teie oleksite võinud esineda instagrammi värgil (pluss nii halvasti korraldatud) ja nüüd vaja telesse ka ronida.

  Mallukal on saade ning on varem sama moodi erinevates saadetes olnud. Martti ja Liina olid hiljuti mitmes saates + videos ütlesid, et neid kutsuti “Tunnen sind …” saatesse, aga olid reisil. Porgandil tuleb kanal2s see Itaalia saade. Tegelikult on väga palju erinevatesse saadetesse kaasatud erinevaid infulencereid (V.Villing, Rannaväli, Estonianna jne). Paljud infulencerid käivad erinevatel üritustel õhtuid juhtimas (Hensugusta, M.Lapins, Adamson, Paia jne) ega ole kinni oma platvormil. Teid lihtsalt ei taheta, see pole võimalus, et teist pole kuuldud. Tavalist televaatajat nö infulencerid ei huvita ja vajutavad teist kanalit.

  Ise vaatan tvd harva, Eesti kanalitelt vaatangi ainult Kättemaksukontorit ja Roaldi saadet.

 11. 100% nõus! ebareaalne, kui villand on saadetest, kus on ühed ja samad, ühed ja samad…..

 12. Meil ju blogijad on nii pirtsud. Nähtud ju küll seda suhtumist, et kui midagi pakutakse, siis on kohe pill lahti: “oi, mina ei oska rääkida, ma oskan ainult kirjutada! jätke mind rahule.” Kui juba püsilugejate kriitika viib vaimse kriisini, siis ei tea, mis juhtuks nende õhtulehe ja elu24 kommentaaride peale. Teie olete jah erand. Ning Liina & Martti vist ka, tajuvad mida nad teevad ja mis eesmärgil. Ühesõnaga ma arvan, et ühed ja samad näod on meil igal pool sellepärast, et Eesti ongi väike ja selle väikse rahva seast leida veel üles need üksikud, kes on nõus tähelepanuga, on väga raske ülesanne. Eks nendel praegustel põhikuulsustel on kergem üha järgmistes saadetes osaleda, kui kogemus juba all on. Kujutan ette, et produtsentidele on raske ja tüütu teha seda esimest moosimist, kui peab meelitama ja nõusse paluma inimest, kes kaamerat ja tähelepanu kardab. Ja kui oled sellise nõusse moosinud, siis pead veel ootama ja kartma, et äkki hüppab ta viimasel hetkel ikka alt ära ja sul on suurem jama klaarida.

 13. Martti ja Liina olid sinna saatesse kutsutud, aga nad olid salvestamiste ajal reisil ja sel põhjusel ei saanud minna!

 14. Saatekülalistel on managerid kes neid sinna söödavad..niisama ei saa keegi kusagile.

  1. Eestis jep, ikka on managerid taustal niite tõmbamas. Osadel on ka endil head suhted produtsentidega. Sellest piisab.

 15. Teid ei tea enamus inimesi eestis. Ja siis enamus olekski nagu, et neid pole huvitav vaadata, lihtsalt mingi lambi couple keda keegi ei tea.

  1. Loogiline, et blogilugejad teavad, aga nemad pole ainsad, kes telerit vaatavad. Näiteks minu ema (50a) teab blogijatest ainult Mallukat, kuna teda toodakse paljudel koolitustel näiteks (ettevõtlus teemadel), seega huvi pärast telerist jälgib teda, aga teised jätavad ta täiesti külmaks.

 16. No kuule. Ma saan aru, et see sotsiaalmeedia laikide ja followeride arv ajab sind veidi segadusse, aga kas sa tõesti arvad, et te olete üldises mõistes tuntud inimesed? Tuntumad kui endine korvpallur ja mitu raamatut kirjutanud Jesper Parve või Anu Saagimi järeltulijaks tituleeritud Hunt või laulja Viinalass või… See, et teist vahel Elu24-s kirjutatakse ei tee teid ju ometi nii kuulsaks, et prime-time`l toimuvasse telemängu kutsutaks. See lihtsalt ei müü. Inimesed tahavad vaadata nende mõistes kuulsusi, neid, kellest pidevalt räägitakse, kirjutatakse. Jah, ma arvan, et telesaadete tegijatel endil on ka suhteliselt kõrini teatud nägudest, aga paraku usun, et 90% neist keda kutsutakse, need lihtsalt ei lähe. Lähevad need, kes keskmisest suuremas kuulsusenäljas või siis parajasti midagi (uus raamat, plaat vms) promovad.

 17. Skyplus sheeris linki. Klikkisin, ise mõtlesin, et miks Mallukas ja marimelli pilt. Loen ja mõtlen kohapeal- peaks saate tegema nagu Mallukas. Aga on ju saade. Misasja? Mida ma loen? Nimelt skyplus oli pange pannud pealkirjaga: Mallukas kurjustab: telesaadetes on kogu aeg samad näod! Link marimelli blogisse
  Aga olen nõus…Koguaeg samad näod tõesti

 18. 1. keskmine 40 – 60aastane televaataja ei tea teid elu seeski.
  2. olgu, vanem generatsioon ei tea, aga miks te peaks neid huvitama? mida olete saavutanud?
  3. teles peab välimust olema
  4. kutsutakse ikka usaldusväärseid inimesi (muidu läheb teiste tööaeg raisku). teie maine on nadi.
  6. kutsutakse neid, keda inimesed näha tahavad.

 19. Kas sa oled tähele pannud, et iga kord, kui sa midagi kritiseerid, teed sa naisi hullult maha, samas meeste kohta ütled :”No ta oli täitsa cool!” või midagi sarnast?

 20. Minu arust Kalmet on hea valik..kindel laks temaga et saab nalja ja nali on hea..igavat saadet ka ei tahaks..naljaninad v6iks/peakski olema..aga läbi ja lôhki jah võiks kedgai uut nagu tuua..värsket verd tahaks näha/kuulda..ma isegi ootaks kui seal oleks mallu kardoga ja teie meelisega..kolmas paar olgu siis kesiganes..aga huvitav oleks vaadata

 21. Mõtle natuke loogiliselt. Praktiliselt kõiki nimesid kelle sa välja tõid ühendab üks asi – nad on väga kena välimusega ja kõvasti üle harju keskmise. Teie kahjuks seda ei ole. Blogi, mida peavad nö tavainimesed võib olla väga populaarne, aga telekülalisteks kutsutakse ikka tavalistest atraktiivsemaid inimesi. Välja arvatud siis üksikud erandid, kes on millegi erilisega hakkama saanud. Jah, on muidugi saateid, kuhu sisuliselt pea igaüks, kes midagi natuke teeb, saab end saatekülaliseks sebida nagu Terevisioon näiteks (korraldad mingi ürituse vms), aga saan aru, et te räägite pigem mängudest, showdest jne ja pidevast pildis olemisest.
  Kuldvillakusse saamiseks on vaja läbida üsna keerulised katsed ja seal tõesti välimus ei loe, aga peab olema keskmisest tunduvalt laiema teadmistepagasiga. Kuulsuste, poliitikute jms erisaated on jah ka olemas ja seal on lihtsamad või temaatilised küsimused.

 22. Ma lugesin ja olen öelduga umbes 50% nõus. Ühelt küljelt on igav muidugi, et koguaeg samad näod telekas, aga palju meid siin Eestis on üldse, et koguaeg erinevad saates kaasa tegevaid inimesi saaks valida. Teiselt küljelt on vahva vaadata inimesi erinevates rollides. Muidugi mind häirib need “isehakanud kuulsused” ala instagrammerid ja youtuberid, kes arvavad, et see nüüd ongi päriselu ja nii lihtsalt tuleb raha. Kolmandast küljest tundub mulle see postitus üsna kibestunud inimese jutt. Palju kadedust andis tunda ala “miks Martti ja Liina kutsuti, aga marimelli mitte”. Paljud inimesed ei teagi blogijatest udutuhkagi – saates osalemine ei too seda feimi ka juurde minu meelest.
  Kui häirib nii väga, et keegi teie asemel seal oli või Liis Lemsalu ühel nädalal kolmes erinevas saates oli, siis pane telekas kinni ja valmis. Keegi ei sunni vaatama.

  P.S. ei ole blogilugeja, lihtsalt leidsin tuttava kaudu selle postituse.

 23. Seal paarisaates vóiks olla blogijate eri, et teie meelisega, mallu kardoga ja siis keegi kuulsam blogija oma kaasaga veel. Mina vaataks seda osa hea meelega ☺

Comments are closed.