#koostöö

Galaxy S10 on eelmisest tippmudelist poole müüdum

PRESSITEADE
27. juuni 2019

Neli kuud turul olnud Samsungi tänavust lipulaeva, Galaxy S10 nutitelefoni on Eestis müüdud poole rohkem, kui mullust Galaxy S9 telefoni. Baltikumis on müük võrreldes S9-ga kasvanud 34%, Eestis 54%, mis on ühtlasi ka Balti riikide parim tulemus.

„Kõige populaarsem mudel Eestlaste seas on kõige suurem Galaxy S10+, kuid selle väiksem vend Galaxy S10 ei ole kaugel maas. Kogu müügist moodustavad need telefonid vastavalt 41% ja 38%. Kolmandat tänavust S10 varianti, Galaxy S10e, on soetanud endale 21% telefoni omanikest. Sellest võib järeldada, et väiksem S10e on inimestele rohkem meeldima hakanud, kuna mudel moodustas eelmüügist vaid 5%,“ rääkis Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Mälumahtude poolest on selgelt populaarseim valik 128 GB mudelid, mis moodustavad kõigist ostetud telefonidest 94%. 512 GB mudeli kasuks on otsustanud 4% ja väike osa S10 omanikest on valinud ka kõige suurema, 1TB mälumahuga variandi.

„Värvidest on kõige edukam olnud Säravmust S10, mida eelistab peaaegu pool telefoni soetajatest, kuid teine pool jaotub Säravrohelise ja Säravvalge telefoni vahel vastavalt 22% ja 30%. Seega on huvi värvilisemate lahenduste järele ka eestlaste seas olemas ning selle turuosa täitmiseks jõuab täna müüki ka uus Punane Galaxy S10,“ sõnas Aasma.

Galaxy S10 on Samsungi selle aasta tipptelefon, mis tähistab ühtlasi 10 aasta möödumist esimesest S-seeria seadmest. Uue telefoni disain on uuenenud ennekõike ekraani poolest, kus esikaamerad on paigutatud ekraani sees olevasse auku.

Samsung tutvustas uusi telefone 20. veebruaril, mil algas ka seadme eelmüük. Müügile tuli telefon 8. märtsil. Antud müügiandmed hõlmavad kõigi edasimüüjate statistikat Eestis ja Balti riikides.

Pressiteate saatis: Hamburg ja Partnerid