Päkapikud, advendikalendrid – kui palju teie lapsed saavad?

Käed püsti – kes on juba vähemalt korra mõelnud, et „Miks poes JUBA jõulukaunistused müügil on?“. Isegi, kui sa pole sellest meeskonnast, kes igal aastal kuni 20. detsembrini kurdavad, et küll on kahju, et jõule nii vara tähistama hakatakse, sest seetõttu on jõululaupäevaks juba jõulutunne ammu läinud ja niuniu.. ka siis võib tulla jõuluhooaja (kaubanduslik) algus ootamatult. Minule isiklikult jõulud meeldivad ning pakuvad rõõmu ning kui seda rõõmu saab kauem nautida.. siis.. tõesti, minu jaoks ei ole see isegi probleemipojake. Las tulla!

Ma alati ootan Halloweeni, et saaks selle peo peetud ja jõulutaldrikud välja juba võtta ja hakata mõtlema, milline kuusk tuua ja kuidas kus mida kaunistada. Sel aastal olen kuidagi hilja peale jäänud, aga esimeseks advendiks meil tavaliselt nulg majja tuleb, sel korral – viitega, sest oleme sel ajal reisil. Aga see ei tähendaks, et ma päkapikkude peale juba ei mõtleks.

Mis aga jõuludest veel oluliselt lähemal on? Päkapikud. Kes alustab esimesel advendil, kes 1. detsembril.. aeg siiski läheb ja päris ruttu. Selleks on aga päriselt aeg juba praegu valmistuma hakata. Ka päkapikkude osas on vanemate seas kaks koolkonda – neid, kes igal hommikul sussi sisse uue asja panevad ja teised, kes lapsele advendikalendri kingivad ja kindla peale lähevad, et ükski hommik „suss“ tühi ei ole. Tegelikult on vist ka kolmas koolkond, need, kes duubeldavad ja nii sussi-üllatust kui igahommikust šokolaadi pakuvad.

See olen mina – aga ma ei taha, et sussi sees oleks midagi magusat, kui siis midagi looduslikku magusat või.. jäätis mis on nööriga akna taga, sest see on lihtsalt lahe.

Ma nägin neid kalendreid seal poes juba ammu ja olin.. bhh, tahaks midagi vähem magusat, isegi see väike tükk šokolaadi hommikul ei ole minu jaoks okei. Me oleme maailma kõige pohhuimad vanemad ilmselt, aga vot kommi saavad meie lapsed küll harva. Üritan need alati asendada kuivatatud puuviljade või looduslikust suhkrust maiustega.

Sel aastal saab igahommikust minišokolaadi lastele eriti süümekavabalt pakkuda, sest sinuteek.ee pakub Super Fudgio allergeenivaba advendikalendrit. Lisaks sellele, et tegemist on 100% orgaaniliste koostisosadega, on tegemist ka vegantootega, kus kakaosisaldus on vähemalt 46%. Hoolimata koostisest on see advendikalender ka suhteliselt taskukohase hinnaga, hetkel soodukaga ainult natuke üle viie euro. Kui Sinuteekist paar toodet veel tellida, saab kauba ka tasuta koju tellida – alates 15-eurosest tellimusest on transport tasuta. PS! marimelli kood annab alati lisallahindlust ostukorvile!

Lisaks tellisin neile just Amazonist ka „nodikalendrid“ – Hedon saab veidike mõtteharjutusi ja Hedelin natuke meisterdamist. Meelisele tellisin ka – ühe ginikalendri, mida ma varem polnud näinud ja endale tellisin ka, et lapsed ei oleks mingi, aga miks sul pole.. maitseainekalendri, mille ma ka eelmisel aastal ühena mitmest tellisin ja endale jätsin, sest seal tõesti oli megahead kraami ja viimased paar purki on mul veel alles sellest saagist, seega aastaga kulus ära igasuguste salatikastmete ja toiduvalmistamise peale.

Ja mida siis veel päkapikud toovad? Jah, nad saavad ka veel ka sussi sisse nodi.. Selleks tellisin erinevaid asju kahest oma lemmikpoest – taibuteras olid valmis päkapikupakid (mina tellisin siis kui müüki tulid, hetkel näen, et tellides kaks saab 15% allahindlust) ja mõned erinevad asjad võtsin veel sirena.ee poest, kui neile jõulukingituseks neid magnetklotse tellisin Ehk siis sussi seest saab igast meisterdamis, arendavat ja mängunodi ja mitte grammigi magusat. No kui ma neid just jäätisega mõni päev ei üllata.

Mida teie lapsed saavad?