#elulineblogi

PALUN ABI: mida võtta, mida jätta

Kohe-kohe lendame me palmi alla ja tõmbame juhtme seinast välja, kuigi nii hullu möllu ma enne novembri lõpus ei mäleta. Õnneks saabub Eestisse meie vana sõber Austraaliast ja kuna ta oleks muidu airbnb võtnud, ütlesin, et tule ela meil ja võta samal ajal ka meie pakke vastu, sest kullereid siiberdab siin iga päev :D Mõeldud-tehtud. Aga milles ma abi vajan..

Nimelt lähme me detsembris lastega Lapimaale, pole seal elus käinud ja.. kas mul on vaja suusariideid? Me ei lähe suusatama, niisama bussireisile ja Jõuluvanale külla ja sinna-tänna, aga kas see eeldab, et ma olen full suusariietes/kombes? Lastel on lihtne, kombed selga ja läksime, aga meil Meelisega puuduvad garderoobist sellised asjad nagu suusapüksid/kombed.

Ma korra mõtlesin, et telliks endale kombe, no 400€ nats kallis on, aga et Hedon kasvab ja saab siis seda äkki varsti kanda :D Ma ju miniinimene. Või ostaks suusapüksid, sest parkamantel mul on.. Või ajab asja ära see, kui ma panen paksud meriinosokid ja soojapesu ja teksad ja mantli peale?

See ei ole veel kõik..

Lisaks reisile, mis minu meelest on suht okei hinnaga (ilma lisatasudeta hahhahha) – Reisihundi lehel 310€ inimene (marimelli koodiga saab laevas hommikusöögid lastele ka tasuta), siis terve rida on asju, mis on lisatasu eest. Kas neid kõiki peab võtma? Ma ei ole terve sajand sellisel bussireisil käinud, et kas ma saan valida, vot sinna ma ei lähe ja siis on hoopis vaba aeg et lumesõda teha või on need kõik sellised poolkohustuslikud. Kes käinud on, palun andke nõu – mis võiks meie lastele meeldida ja mida te pigem skipiks.

LISATASU EEST (soovitame võtta kaasa sularaha, hinnad võivad kohapealsel teenusepakkujal muutuda):

 • hommikusöök laeva Rootsi laua restoranis 15 €, noor 12-17 aastat 8 €, noor 6-11 aastat 5 €; – need meil on bronnitud, sest nagu ma ütlesin, marimelli koodiga lapsed tasuta ja see on vapsee normaalne, sest lapsed söövad tavaliselt ühe kukli või kaks lihapalli ja joovad klaasi mahla.
 • õhtusöök laeva Rootsi laua restoranis 29 €, noor 12-17 aastat 14 €, noor 6-11 aastat 7 € – need ma ka võtsin, sest mis seal laevas ikka muud teha on kui süüa :D
 • lõunasöögi buffet esimesel päeval 13 €; noor 8-12 aastat 8 €, noor 3-7 aastat 6 €; – see ma saan aru on mingi vahepeatus kuskil, üsna loogiline, et ma konservi kotti ei pista ja seda kuskil lumehanges vitsutama ei hakka..
 • sõit põhjapõtradega jõuluvanamaal 400m 18 €, laps 3-12 aastat 14 €, alla 3 aastased lapsed 0 €; – siin on selge, et vähemalt üks meist peab minema, isegi kui mõlemad ei lähe, siis lapsed kindlasti tahavad – aga on see 400m seda väärt?
 • Jõuluvanamaal on buffet lõunasöök jõulumajas 16 €, laps 3-12 aastat 11 €, alla 2 aastased 0 €; – noh, ilma söömata ilmselt ei saa ja mugavam võtta see koos teistega või on teil muid ideid?
 • Polaarmuuseum Arktikum 13 €, lapsed 7-15 aastat 6 €, alla 7 aastased lapsed 0 €; – see tundub mulle endale äge, aga kas ka lastele?
 • Santa Park 42 €, laps 3-12 aastat 36 €; – selle kohta olen ma kuulnud nii palju lugusid, et miks minna ja miks mitte minna, et hoopis see või teine asi on parem selle asemel. Mis teie arvate?
 • jõuluvanaga koos pildistamine 1 pilt A4 – 35 €, postkaartpilt 45 € (5 pilti); – see on vist ainuke asi, mille ma leian olevat kallis ja enam kui mõttetu väljaminek, aga.. pange tähele kuidas lapsed selle välja manguvad, et ikka vaja külmutuskapi peale panna!
 • Ranua loomapargi sissepääs 19 €, laps 4-14 aastat 16 €, alla 3 aastased lapsed 0 €;​ – kiitke, laitke?
 • sõit husky koertega 500 m 15 €, laps 11 €; – sinna ma tahaks ise minna, no ja ilmselt tahavad siis ka lapsed ja.. nii ta läheb.
 • buffet lõunasöök loomapargis 19 €, laps 4-14 aastat 13 €, alla 3 aastased lapsed 0 €; – ilmselt jälle kohustuslik söögipaus, millest väga ei pääse.
 • Covid-19 kaitsega reisitõrkekindlustus + tervisekindlustus 13 – 34 €/in (hind sõltub reisija vanusest) – see meil olemas alates sellest kui Salva hakkas seda pakkuma Covidi algusaegadel.

Niisiis, mida siit listist võtta, jätta, asendada..

2 thoughts on “PALUN ABI: mida võtta, mida jätta

 1. Käisin kahe lapsega – vist olid siis teises ja kolmandas klassis. Ranua on kihvt, meeldis kõigile. Foto võtsime ühe A4, ilus mälestus. Jõuluvanamaa toitu ma ette ei telliks, kohapeal on suur valik. Muuseumis käisime Oulus teadusmaal, see meeldis ka kõigile. Lõõgastuseks käisime Oulus spaas.
  Mina olin täitsa tavaliselt riides – teksad ja mantel. Soe pesu oli igaks juhuks kaasas, aga vaja ei läinudki. Põhjapõder sõitis paarikilomeetrise ringi – väga tore oli! Meenutusi jätkub ka aastaid hiljem.
  Lapimaa on lahe! Ilusaid elamusi teie perele!

 2. Mina, lapsed ja ämm asutame end 26ndal teele. Kohe algusest otsustasin, et all-in. Eriti kuna hakkame Pärnust liikuma, on nt söök ju hea laevas saada. Loomulikult tulevad kaasa ka energissnäkid lastele( noh laste söömist teades peab olema valmistunud äkitselt tulnud näljaks).
  Pilt on ju muidugi mälestuseks tore-kuigi ma plaanin suure a4 võtta. Kõik teised sõidud jms kohe kindlasti lasen lastel proovida. Tegu sellise reisiga, et iga aasta jõud üle ei käi, seega kui minna, siis ikka korralikult nautida ja tegutseda
  Riiete koha pealt on lastel kombed(väiksemad) ja vanem laps on jope-püksid. Endal on parka olemas, mingid retukad ja õhemad suusapüksid ja minek. Ma muidugi eelistan jahedat, seega ülemäära sooju riideid kaasa vedama ei hakka. See nv jõuab veel Pärnut väisata talvesaabaste leidmise lootuses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.