Panin haiglakoti kokku, aga valmis me veel pole. Vist!

Kuigi meil veel voodit pole (pidime järgmisel nädalal kätte saama – PS. just linki pannes avastasin, et nad on hinda kõvasti alla lasknud! Enne maksis 450€) ja turvahälli jahile lähme nädalavahetusel, siis haiglakoti panin ma kokku.

Libavalusid veel õnneks pole. Ja jumal tänatud, pole ka päris valusid. Lihtsalt ma tunnen veidkest ebamugavust emakaaelas (ma arvan, et seal on emakakael) ja beebi liigutused on (alles ma kurtsin, et neid pole) üsna jõulised. Harvemad, kuid jõulisemad. Ja ma tunnen, et ta on kenasti kasvanud :) Väike mügarik mu paremal kõhupoolel.

Kusjuures ükspäev jäi mulle silma kuskilt netiavarustest, palju umbes rasedusega peaks kaalu kohe laksust kaduma – keskmiselt 12kg (laps u. 3,5 kg; platsenta 0,6 kg; emakas 1 kg; lootevesi 0,9 kg; suurenenud rinnad 0,5 kg; suurenenud verehulk 1,5 kg; organismis tekkiv vedelik 1kg; suurenenud rasvapolster, mida organist talletab imetamiseks 3 kg;). Noh, arvestades, et ma umbes nii palju olengi juurde võtnud (no paar-kolm kilokest võibolla lisandub veel), peaks ma suht okeina sealt haiglast välja astuma.

Seoses selle limakorgi jutu ja libavaludega meie grupis, teatas mu sõbranna, et ta nii loodab, et tuleb jõulubeebi, siis ta saab talle päkapiku kostüümi osta :D

Jõulubeebil poleks viga midagi, aga tulevikus oleks nii nõme – ei saagi aru, kas ta saab siis jõulukinke või sünnipäevakinke ja siis alati oleks mingi kauplemine, et tee kingid kokku ja … noh, teate isegi, kuidas need lapsed hakkavad. Mul endal on sünnipäev veebruaris, ja kui ma mingit suuremat asja tahtsin, siis nuiasin ka, et tehke ikka kink jõuludeks ja sünnipäevaks kokku…

Horoskoobid ennustavad ka detsembribeebit, vähemalt Meelisele ja ta vanematele :)

Mis ma siis haiglakotti toppisin?

Rätiku ja pesemisasjad, rinnapadjad, nibukreemi

Ühe mõnusa öösärk-kleidi ja kampsuni (ma võin ju selles haiglaürbis sünnitada, pärast tahaks normaalseid riideid)

Plätud

Bikiinid (äkki mind ikka lastakse rinnahoidjaga vanni), pesu ja sokid (sh imetamisrinnahoidja)

Niisked salfakad (äkki mul endal on vaja higi pühkida)

Ma ostsin endale kunagi mingid megasidemed – ja ma ei leia neid enam üles, seega kotis need pole!

Beebsile riided – võtsin kaasa paar body, sokid, mütsid, kindad, kombe. Ja siis veel ühe mõnusa pehme sooja kombeka, mis pole nagu õue oma, vaid selline pehme valge toa oma. Luti viskasin ka igaks juhuks kotti. Mähkmeid ma siis ei võtnud.

PS. meigiasju ma ka sinna (veel) ei pakkinud :D

On midagi puudu? Beebi küünekäärid?

33 thoughts on “Panin haiglakoti kokku, aga valmis me veel pole. Vist!

  1. Ei, see kahjuks pole minu kott- leitud interneti varustusest. :) Kuid ära ei ütleks küll sellisest jah!

 1. Veepudel! Mina lutsutasin terve sünnituse aja oma veepudelit. Pärast sünnitust oli samuti üks väheseid asju, mida ma tarbida tahtsin.
  Kui plaanid (loodad) pärast perepalatit kasutada, siis vähemalt ITK-s olid perepalatis rätikud olemas. Kuigi mul oli enda oma kaasas, kasutasin sealseid, kuna verd tuleb pärast sünnitust ikka korralikult ja kogu aeg ehk pärast pesemist ei saanud sageli nii kiirelt sidet endale alla ning rätik kippus veriseks saama.
  Küünekääre meie kaasa ei võtnud ja vaja ka ei läinud.

  1. No ei saa tel-ga kommenteerida :)
   Tegelikult ma tahtsin seda öelda, et nt mul tekkisid peale sünnitust näkku imepisikesed verevalumid, lõhkenud kapillaarid. Ilmselt oli see suurest pingutusest.
   Peale ripsmetušši ja niisutava näokreemi ma midagi kotti pannud ei olnud, aga saatsin mehe kohe meigikreemi järele, et see õudus ära peita. Ta küll arvas, et milleks suvel kuuma ilmaga nahka kurnata, aga ma tundsin ennast halvasti ja ei tahtnud et keegi koguaeg küsiks, mis mu näoga juhtus.

   Lisaks võid ka veidi õhemaid sidemeid kotti pista. Mul läks vereeritus üsna ruttu väiksemaks ja järgmisel päeval need haigla ilgelt paksud sidemed juba häirisid.

 2. Asteljapaju õli limaskesta kiiremaks paranemiseks ;) Ühekordsed aluspüksid?

 3. Sul on umbes sama sisu mis mulgi oli ;) aga ma pelgus sai isegi omale sidemed sealt. Viisakalt küsisin ja toodi kohe nädala jagu. Enamus asju saad ikka sealt ka :) jõudu! Aa ja kui kidagi ununeb,siis minul käis mees all poes ostmas ;)

 4. Üldjuhul peaksid esimest korda küüsi lõikama arstid,küll aga meie beebi omad olid vääga pikad ja lõikasime siiski ise seega võivad vajalikud olla või siis hoopiski kindad siis ei saa ens kriimustada. Meil oli ka kohe üks pisike bleed mis on siiani ta nii öelda heaune tekk nüüdseks juba olnud 11 kuud koos lambaga.

 5. Mina kirjutasin sünnitusplaani, et soovin/tahan kanda spordirinnahoidjat sünnituse ajal ja kui laps sündinud, siis lõigaku või rebigu mul see katki

 6. kuigi beebsi küüned on sündides üliteravad, siis kaks nädalat pärast sündimist ei tohi neil küüsi lõigata nii et neid sul oma kotti kaasa pole vaja. Mina võtsin suht need samad asjad kaasa mis sina ja ei kasutanud neist ühtegi. Olin selles haiglaürbis kuni äraminekuni, hea mugav oli sellega imetada kuna käis eest lahti. Edu :).

  1. Mul see öösärk-kleit, mille ostsin, on ka hästi avar, et saaks kenasti imetada…
   Aga samamoodi küsin, et miks ei või küüsi lõigata?

 7. Asendamatud olid mulle need nagu võrkaluspüksi, apteegist saab, hoiavad ilusti kkõike sidemeid kinni peale sünnitust ja mugavad :)

 8. Kuna beebidel sündides väga teravad küüned ja neil kombeks oma nägu kratsida siis tasub võtta õhukesed toakindad või sokikesed mis käe otsa pista :)
  Haiglasse fotokas kaasa kindlasti. Ja lugemist tasub ka võtta kuna tita magab alguses enamuse ajast maha:)

 9. Küünekääre pole mõttet võtta kaasa, kuna ta küüned on nii haprad ja pehmed, et küüsi lõika hiljem kodus :) . Haiglas on laps ka haigla poolt antud riietes, nii vähemalt oli Pärnu haiglas . kussjuures Pärnus käisid arstid ise lapse riideid vahetamas ja tavapärast hügieeni tegemas, näitamaks meile, kuidas edaspidi toimima ka meie peaks. ( Meil olid ainult need riided kaasas, millega lapse koju viisime) . Mähkmeid jah toodi alati juurde, niiet me enda omasi ei pidanudki puutuma. Sidemed kindlasti võta kaasa, neid mulle küll ei antud, pandi selline kile-puuvilla linake mulle alla ( neid samu kasutatakse laste mähkimiseks ka, et juhuks kui peaks laps häda tegema, siis ei saa voodi vms kokku) . Turvahälli ärge kohe kindlasti kaasa võtke, Meelis saab selle hiljem järgi tuua :) .

  1. Miks ei tohi?
   Ma just lugesin 34 rasedusnädala infot, kus oli, et beebi küüned kasvavad mühinal ja esimene maniküür tuleb võibolla teha juba haiglas…

  2. Mingi teema vist sellega, et kui kogemata nahka sisse lõikad, et võib põletik tulla.

  3. Ma ka aru ei saa, miks ei või 2 nädalat neid lõigata. Ise võtsin küll kaasa need ja esimese maniküüri tegi haiglas arst, sest ma ise ei julgenud ja soovisin vaadata, neiul olid ikka korralikud küünised.

 10. Kuna seal küüne all on mingi nahk ja siis võib lõigates põletik tulla.kas see nahk e.kuivab. On soovitatud ka esimesi pehmeid küünekesi nn.ema poolt ära närida,mitte kasutada kääre. No see on puhtalt haigla inimeste jutt eks. Ise haiglas kasutasin ka sellised pisikesed puuvillased kindad. H&Mis ilusaid ja hästi käes püsivaid.

  1. no vaevalt ma hakkan lapse küüsi närima :D võtan siis mingi pisikese viilikese kaasa kui need teravad peaks olema…

  2. Ega minagi seda hakanud tegema :-) lihtsalt keegi ämmakas sealt sellise lause lendu lasi.

 11. Muide, mina võtsin mehele ka asju kaasa. Dressipüksid ja T-särgi ja kommi ja värskat. :) Ja hambaharja jne. Päris boss oli teda üllatada, et ta võib nüüd ka riided ära vahetada ja hambad ära pesta, sest ma olen ikkagi kõigele mõelnud! :))

 12. Need titaküüned on nii pehmekesed ja murduvad päris kenasti ka ise ära. Ja omast kogemusest ütlen, et ei julenudki neid esimese hooga üldse lõikuma hakata. Vastusündinu küüned on nõnda tillud :)

 13. Nii naljakas lugeda;) endal juba kaks korda see yle elatud, mystika ;)) aeg lendab

 14. Ma võtsin rasedusega 15 kg juurde, sellest laps 3000g. Pärast sünnitust kadus ainult 5kg.

 15. Mina sünnitasin 10 päeva tagasi, Pelgulinnas.
  Lutiotsaga veepudel oli eriti kasulik pärast sünnitust, kui kesest imetamist janu tekkis!
  Kasutasin haigla rätikuid, said ka veriseks – olid ilusad ja pehmed!
  Soojad sokid- epiduraali ajal hakkas jube külm, sokid päästsid. Muidugi ei pruugi sul epiduraali vaja minna.
  Küünekäärid- minul olid lapsele kindad kaasas ja panin kätte, sest teadsin, et lõigata ei tohi! Teisel päeval sain õiendada arstilt, et lõikamata, laps peab saama näppe lutsida nagu kõhuski, et see tugevdab immuunsüsteemi. Lasin käärid haiglasse tuua.
  Haiglasse minemiseõhtul kaalusin 66,6, koju jõudes 57,2 ja nüüd 55,6. Algkaal 53,5.

 16. Mina sünnitasin alasti, sest mingil hetkel hakkas igasugune riie ihu vastas meeletult häirima. Olin palju dussi all. Öösärk jäi vedelema, mees muudkui korjas üles seda ja tõi mulle. Lõpuks ütlesin, et ei soovi seda särki enam. Muide haigla öösärk oli hea imetamise ajal, suure avara kaelusega. Külalisi võtsin vastu viisakamate riietega. Kohe kui külalised lahkusid, ürp selga.

  Kõige olulisemad asjad olidki sidemed-paksud sidemed- molimed midi. Neid kulub korralikult.
  Küüsi lõikasin alles nädalasel lapsel. Need nii õhukesed ja murduvad ise ära.
  Rätikud saab haiglast.
  Pesemisvahendid, kamm, sussid, beebi riided. Ja muidugi veepudel, just see nokaga.

Comments are closed.