7 kingiideed kokkajale – marjapulbrist jäätisemasinani

Jõulud lähenevad ja kogu aeg taob peas, et sellele ja sellele on veel kingitus valimata. Olen siin ja seal ringi vaadanud ja panin kokku mõnusalt soodsad leiud ja siis avastasin, et see nimekiri tuleb nii hirmus kirju ja pikk, et lihtsam on teha mitu erinevat postitust. Täna tutvustan teile siis parimaid kingiideid kokkajale ehk millest ma ise vaimustuksin, kui saaksin. Ma ei saa ju öelda, et vot selle ja selle tellisin/ostsin sellele ja tollele, nii pole kuuse all üldse üllatusi :D

muffinMAGUSASÕBRALE: täiega lahedad värvilised tassikoogimeisterdamise vormid võitsid mu südame kohe, kui ma neid nägin. Kuigi ma ise hull magusate asjade tegija ei ole, siis on neid õnneks minu tutvusringkonnas. Ma tean täpselt, kellele see kingitus nagu rusikas silma auku on :)

maheMAHESÕBRALE: kohe järgmiseks pakuks välja mõnusad marjapulbrid Loodusväe sortimendist. Neid saab edukalt ühendada esimese kingisoovitusega. Kunagi „Õhtusöök viiele“ saadet toimetades kasutasid Ciizud oma magustoidus midagi sarnast, neil oli küll vaarikamaitseline ja ma ei tea, kust see pärines, aga vahukoor koogi peal selle marjapulbriga segatuna oli imeline. Marjapulbritega saab maitsestada nii smuutisid, kooke, muffineid, kohupiima, toorjuustu, putrusid, miks mitte anda keefirile või pimale parem maitse. Ja jõulude ajal absoluutselt parim valik piparkoogi glasruuri värvimiseks.

1901PÜREESÕBRALE: ehk mulle, mul oleks endal täiega sellist metallotsaga saumiksrit vaja ja hetkel see soodushinnaga ka saadaval, lisaks on tegemist Proficooc sarja tootega, mille saab nö pooleks lahti keerata ja mõnusalt pesta. Praegune mis mul on, on mingi suvaline odav plastmassjunn, aeglane ja seda on megaebamugav pesta.

jatsGURMEESÕBRALE: või siis lastega perele – jäätisemasin. Mul endal seda pole, aga ühel sõbral on ja täiega hea oli isetehtud jäätis ükskord kui ta tegi. See variant on ikka klass kõrgemalt – sellega saab korraga teha kahte erinevat jäätist. Mmm! Tahaks!

pressMAHLASÕBRALE: absoluutselt parim valik mahlade pressimiseks on see mahlapress, või noh, olgem ausad, tsitruseliste mahlade jaoks. Kuna ma ise näiteks porgandi- või peedimahla sõber ei ole, siis eelistaksin ma ise sellist mahlapressi. Mu lemmik värskeltpressitud mahl on greibist ja apelsinist. Mjamm! Praegu tahaks vapsee mandariinimahla endale teha. Aga noh, pressi pole! Päkapikud, ae…?

aurutiBEEBIGA EMMELE: asendamatu abimees köögis, olen enam kui kindel. Auruti-kannmikser, mille abil saab hõlpsasti beebitoitu valmistada. Esmalt saab masinat kasutada puu- või juurviljade, liha ja kala aurutamiseks ja ilma, et sa midagi tegema peaks – peale nupu keeramise, blenderdab ta toidu juba beebile püreeks. Samuti sobib kokkajale kastmete ja suupistete tegemise jaoks.

raamatRAAMATUSÕBRALE: mina vana raamatuhai, eriti kokaraamatute hull, leidsin end just Raamat24 jõulupakkumiste lehelt, olen Ajakirjade Kirjastuse lehelt varem ka raamatuid tellinud ja seal on kaks põhjust – imekiire teenindus + alati saab soodsalt. Ma just tellisin endale jälle viis kokaraamatut. Hea, et Meelis blogis ainult pealkirju loeb :) Igaljuhul, ma usun, et minu valik võiks ka teile huvi pakkuda. Esiteks, meeldib mulle hullupööra rabarber, siis ma ei saanud jätta klikkimata „lisa ostukorvi“ seda „Raberberitoidud“. Lisaks tellisin tšilli-raamatu (jep, mul polnudki seda veel!), kastmete raamatu,  „Värvid toidus“ ja „Kokatarkusi must-valgel“.

Mida sina jõuluks sooviksid?

One thought on “7 kingiideed kokkajale – marjapulbrist jäätisemasinani

  1. Kuna beebi tulekul, siis antud valikust valiksin Auruti-kannmiksri. Esimesele pojale tegin koguaeg ise püreesid, keetsin ja mässasin käsitsi , kuid se eoleks super.

Comments are closed.