pealkirjata hala

Ma ei julgegi enam blogida või midagi öelda, olen jälle rongaema, kelle laps isegi ei tea, et tal on ema.

Üks eilne kommentaar oli ikka tippude tipp!

Appi! Veel haigemat teksti annab lugeda! Sina, kes sa pole oma lapsele ema eest olnudki, tuled sellist sitta kraaksuma! Ja ära tule siia kirjutama mitte kunagi, et sinu laps sul jalge otsas ripub, või sinu lahkudes ta jääb sind nuttes tagaigatsema. Sest kui nii juhtub, siis oh jeesus, siis sa lõpuks oled hakanud oma lapsele ka ema olema. Varsti Hedon armastab oma lapsehoidjat rohkem kui sind. 

Küll on tore, et minu blogilugejad minu elu nii hästi teavad. Sellest kommentaarist jääb mulje, nagu ma oleks kodus 1-2x kuus paariks tunniks – just nii tihti käib Hedonil hoidja.

Ja siis keegi kirjutas veel, et mu last hoiavad suvakad – kõlab nagu see jaanuaribeebide emme, kes kunagi midagi tuututas, et ma olen hoolimatu ema…

Nojah, ju ma siis olen, et tahan mõnikord oma aega või et mul on nii normaalne mees, kes annab mulle oma aega või kasvõi töölt tulles nö lapsega tegelemise üle võtab…

Sellistel hetkedel, selliseid kommentaare lugedes.. Ma ausalt mõtlen, et nahhui nada mul on vaja kirjutada.. Ja kui ma jälle Hedonist ei kirjuta, on jälle häda – miks ma temast ei kirjuta. Kui ma kirjutan reklaamtekste, on häda – nahhui sa reklaamid. Kui ma kirjutan elust enesest – olen mõttetu eit, kelle jaoks kõik on must-valge jne.

Jumala eest, need on minu mõtted ja ilmselgelt need ei peagi kõigiga ühtima. See olekski veidi naljakas, kui kõik mis mina teeks või ütleks, meeldiks kõigile…

Tõmban tänaseks internetijuhtme seinast välja!

21 Comments

 1. seda eelmis postitust tõesti poleks pidanud kirjutama. sa solvad ja teed maha 90% emadest ja loodad kommentaaridest kiidulaulu kuulda?

 2. Aga kui sa kirjutad postitusi, kus nimetad teiste lapsi hädapätakateks, kuigi tegu on eakohase arenguga jne, kas sa tõesti kirjutades ei anna endale aru, et see tõenäoliselt võib kedagi ärritada või mõjuda provotseerivalt? Täiesti siiralt arvad, et sina saad teistele kehvasti öelda, lisada lõppu, et sa ei halvusta kedagi, kuigi oled seda just teinud, ja kõik teised peaksid siis oma arvamuse endale hoidma? Jah, mõni läheb liiale, nagu see tsiteeritud kommenteerija näiteks, aga tõepoolest, mida sa ootad siis selliste postituste vastuakajaks?

 3. Ah, ära pane tähelegi neid kommentaare, kui nad juba viitsivad üldse kirjutada, järelikult neid nii väga kotib sinu elu ja tegemised, fännid noh :) Las nad pritsivad oma mürki igale poole, äkki hakkab parem ;)

 4. ma arvan, et Sa oled külastanud neid nn. beebigruppe liialt- seal on ikka seinast seina arvamusi ja kaklust- kes on parem ema, kelle laps on andekam, kelle laps tublim jne.jne.
  miks alati PEAB võrdlema või vaidlema? sama hästi võiks vaielda teemal- kellel on ilusad väiksed jalad ja kellel “jube sorok poslednij” – võta vabalt ja elu on ilus, PEACE :)

 5. Selliste kommenteerijate pärast ära muretse. Ma näen ,et see annab sulle indu juurde postitamiseks ja see näitab mulle ,et sa ei ole suvakas ema kes lapse kas kogematta või raha pärast sai. Ma olen küllalt näinult nii perekoolis kui mujal kuidas tehaksegi blogijaid või niiöelda muidu emasid maha kes midagi ütlevad. Mina arvan ,et need kes selliseid komme panevad kas pole neil endil lapsi või on vaja lihtsalt enda halb tuju kuskil välja elada. Samuti arvan ma ,et nad ei suvatsegi üldse teksti korralikult süveneda ja loevad seda mida nad lugeda tahavad. Seda enam ,et need kritiseerijad annavad mulle ka indu juurde öelda selgelt välja oma arvamus. Pole olemas halba ilma heata. Pea püsti ja reipalt edasi :)

 6. Minu meelest polnud eelmisel postitusel häda midagi. Lihtsalt emadus on selline hell teema ja väga lihtsalt tuntakse ennast puudutatuna.

  Eks need perekooli emad ka võtavad su varsti läbi – aga ära muretse ja kirjuta ikka omamoodi edasi. Tore on vahel teiste inimeste (teravamaid) arvamusi lugeda, mitte igavat roosat mannat.

 7. Täpselt nii palju, kui on erinevaid inimesi, on ka arvamusi. Alati ei saa kõigi meelejärgi ka olla, muidu jääb enda elu elamata. Aga tugevat närvi Sulle ja hoia pea püsti!!

 8. Ma tegelikult arvan, et H on hästi tubli laps ja samuti tunnen, et sa oled väga hea ema. Aga- sellised postitused nagu eelmine, võiks olla olemata. Või parooli all. Eks paljud tunnevad end solvatuna. Tundsin ka mina…

 9. Hiljemalt 3-ndaks eluaastaks on beebiteemad ammendanud. Unustatud. Viimsne intrigeeriv teema on ilmselt potitamine. Hiljemalt 3-ndaks eluaastaks on enamus emad uuesti tööturule naasnud. Ja kes pole, on ilmselt uue ootel.. Nii et chilllll…

 10. Minumeelest need, kes tunnevad end puudutatuna eelmisest teemast, siis on see nende enda mure. Tundke puudutatuna. Selle eest ei vastuta Mari-Leen ju ometi. Võibolla jah ehk ma peaks ka tundma, aga mul suva. Ma ei võta nüüd seda nii isiklikult, et kohe solvatult end tunda. Mari-Leen võib oma arvamuse ju kirja panna täpselt nii nagu ta tahab. Peace :)

 11. Sa oled jumala normaalne ema oma lapsele ja mitte keegi ei tohiks üldse midagi kobiseda. Mina olen seda meelt, et igaüks kasvatagu oma lapsi nii nagu ise heaks arvavad :)

 12. Su blogi nii põnev lugeda.
  Jah, beebi postitusi mind ei huvita väga, sest mul pole last, aga see ju minu enda mure- ei loe lihtsalt:)
  Sa blogid nii erinevatest asjadest ja lausa ootan, kuna suu uus postitus tuleb, et saaks siis lõunapausil lugeda!

 13. Ma ka viimaste kommentaatoritega nõus – pea püsti ja elu läheb edasi. Loen ka blogi suure huviga, kuigi enda lapsed juba suured. Edu!!!

 14. Need kõige suuremad kaagutajad pole ise arvatavasti emad..see on ju tavaline, et nad ongi kõige targemad kritiseerijad:) sa pole halb ema..ja mis see sind peaks kottima, kui keegi ütleb, et sa pole Hedoni jaoks tähtis? Sina oledki oma lapse jaoks maailm ja sa ju tead seda. Sa ei pea ennast õigustama..kasvata oma last täpselt nii nagu sinu jaoks on õige! Selle eelmise postiga sa panid tõesti metsa. Mind häiris see, kuidas sa oma sõbranna meest maha tegid avalikult..ja see, et sa solvasid teistmoodi emasid. Võibolla sa ei mõelnud nii, aga välja kukkus lihtsalt.

 15. Viskasid ju ise bumerangi õhku..

  “Life is a boomerang. What you give, you get”.

  .. ei soovi halvasti öelda, aga antud postitus peale eelmist postitust tundub naeruväärne. Alandasid paljusid emasid ja nüüd tunned, et sulle on liiga tehtud.. WTF?!

  Edu :)

  1. just täpselt ka minu mõte!
   ja peale teiste emade solvamise, nimetas teiste beebisid hädapätakateks ja jonnipunnideks ja mida veel. nagu..appi? ise läheb närvi, kui talle öeldakse, et on rongaema jne, kuid BEEBIDE normaalseid arenguetappe on küll valmis solvama. Ma ei arva, et Mari-Leen on rongaema (muideks, rongad on väga head emad ;) see nimetus peaks olema pigem käoema :D), aga korduval paneb oma käitumisega puusse ja üldse ei tunnista seda. Võtabki ründava hoiaku, kuigi tegelikult on ise inetult/valesti käitunud. Aga jah, mõni 18a neiuke on asjalikum ja arukam ema kui 30+ vanuses.

   1. Ma ei ründa kedagi. Ja ma ei ole midagi halvasti mõelnudki oma väljaütlemistega. Lihtsalt on erinevad emad. Seda tahtsin ma öelda!

 16. Ära põe!
  Mul 2 last aj võin öelda julgelt, et mida varem hakata last harjutama aegajalt ka teise inimese seltsi kui ema või sa siis seda lihtsam on lapsel lasteaias jne. Ema on inimene ja hea ema on puhanud ema ning minu arvates on aegajalt lapse kõrvalt ära käia väga oluline.

 17. Ma kirjutan juba kolmandat korda su blogisse sarnase kommentaari :D aga ma siiski pean veelkord ütlema, et mille kuradi pärast sa pidevalt ennast välja vabandad?! Kas sa omast arust oled hea ema? Kui vastus sellele on JAH, siis jäta see teistega võrdlemine ja ennast teisi maha tehes esile tõstmise! ;)
  Eelmises postituses on selget tunda seda, et üritad “välja vabandada” (asju, mille pärast ei tasu üldse muretseda!), et Hedon veel ei rooma ja tal pole hambaid sellega, et nimetad teisi lapsi hädapätakateks ja memmekateks. Kas “hädapätakas” ja “memmekas” on negatiivsed sõnad üldsiselt või on komplimendid? Ikka negatiivses tähenduses kasutatakse neid ju?! Seega “ma ei ole midagi halvasti mõelnudki oma väljaütlemistega” ei mõju enam. Kui sa ei mõtle midagi halvasti siis ära kirjutagi midagi sarnast! See on nagu “mitte üldse halvaga aga…”
  Sa ju ise võrdled oma emadust ja oma last teistega seega oled valmis ründavateks kommentaarideks nendelt inimestelt, kes tunnevad ennast kuidagi puudutatuna! :)

Comments are closed.