#elulineblogi

Perekool ei jõua ära imestada

Inimesed arvavad vist, et kui inimene on töötu, siis ta istub kodus päev läbi diivanil, vahib telekat ja joob elukaaslase kulul õlut/veini päevad läbi, nõusid ei pese, pesu ei pese, õues ei käi ja lihtsalt on. Kui keegi vahepeal sunnib, vaatab CV keskusesse ka.. See on vist tüüpiline töötu stereotüüp.

Meie sellised ei ole. Töötu olek on meie teadlik valik. Ma ju saaksin iga kell kuskile tööle kui ma tahaks. Lihtsalt küsimus on selles, kas see teeb mind sealjuures õnnelikuks. Aga olgu öeldud, et homme päev alustan ma… teie mõistes siis “päris tööga”.

Eile jäi jälle Kirsti Timmeri Facebookist silma lihtsalt nii naelapea pihta tekst..

Kuulsin täna hommikul raadiost juttu sellest, mida vanemad inimesed oma elus kõige enam kahetsevad. Pani mõtlema. See on väga sarnane selle jutuga, mida nooremad inimesed mulle viimasel ajal rääkinud on.

Inimesed kardavad teha oma elus muudatusi ja üheks peamiseks põhjenduseks on lause: aga mida teised siis minust arvavad?
Inimesed ei julge tegeleda asjadega, mis neid õnnelikuks teeks, sest äkki ei ole ühiskond valmis, teised on ju mind ikka sellisena harjunud nägema jne… Ikka need “teised”.

Mõni räägib, et teeb tööd, mida vihkab, süda kisub hoopis vaimsema maailma poole, aga äkki arvavad sõbrad siis, et “issand, see ju puha hulluks läinud.“

“Kas need on siis sõbrad?” on mu küsimus tavaliselt.

Elu on antud ju kingitusena selleks, et me seda maksimaalselt kasutaksime, õpiksime end ja end ümbritsevat tundma kõige paremal moel. Õpiksime oma vigadest. Kui tunned, et see eriala ei ole sinu jaoks, kuula südant ja sisetunnet, mitte neid teisi. Inimene elab ikka enda, mitte teiste jaoks ja teiste elu. Õnnelikuks ei saa meid teha keegi teine, ikka ainult meie ise ja mõelda, et vot ühel päeval, kui lapsed suured siis hakkan elama… sel päeval võib olla hilja, pool elu on elamata jäänud.

Kasutage aega, hinnake seda ja hakake elama, ikka nii nagu süda kutsub, et ei peaks vanaduses kahetsema elamata elu, ütlemata jäänud häid sõnu ja täitmata jäänud unistusi.

Vot seda tahtsingi öelda. Ilusat ja tegusat päeva!

Ja siis on üsna naljakas lugeda kuskilt Perekoolist, et issand, marimell võttis endale assistendi kuna on nii laisad, et ei viitsi blogidagi. See osa jäi neil vist vahele, et mul pole aega kõigega lihtsalt tegeleda. Ja kuigi mind ei koti, mida Perekooli käod toodavad, siis kui teinekord jälle link saadetakse, ma loen, hoian peast kinni, naeran südamest ja nii väga tahan neile vastata ja põhjendada, sest kindlasti on keegi ka blogilugejatest nendega samal arvamusel. Mõtleb samamoodi, lihtsalt jätab kommenteerimata. Ja mulle lahtised jutud ei meeldi. Meeldib, kui asjad on lõpuni ja selgeks räägitud. Ja kuigi ma tean, et ma ei pea kellelegi midagi tõestama, kellelegi meeldima jne, aga ometigi on minus selline tahtmine kägudega jälle vaielda.

Nad tunduvad lihtsalt nii mudalaisad, et uskumatu. Tahaks ikka puhata ja mängida ja isegi blogida ei viitsi. Huvitav, millal nad oma titevabriku uuesti tööle panevad ja kaks põngerjat veel valmis teevad, et kolme lapse toetuse najal siis Tai vahet uhada?

Esiteks – ma ei ole üks neist, kes saaks lapsi klikkide või raha pärast. Ikka selleks, kui ise tunneme, et lapsel oleks õige aeg liituda ja siis anname talle ka võimaluse. Idiootsus on isegi sellist asja välja tuua, et paneme titevabriku tööle, et Taisse minna. Taisse saab minna ka ilma lapsetoetuseta. Ilma, et peaks lapsi juurde tegema vms. See on lihtsalt nii ajuvaba.

Päris naljakas jah, et ennast nii tähtsaks peavad kaks töötut palkavad omale assistendi. Nüüd ju laps ka lasteaias, peaks nagu veel rohkem aega olema.

Nagu ma eelpool mainisin, siis töötu olek on meie teadlik valik. Assistendi vajalikkusest kirjutasin siin! Laps käib tõesti lasteaias ja tänu sellele saab nüüd ka Meelis midagi teha, sest varasemalt oli tema siis päev läbi lapsega ja mina tegin oma tööasju – blogi, erinevad projektid jne. Nüüd on meil vähemalt see võimalus, et kui laps lasteaiast tuleb (vahel võtame ta juba poolest päevast), saame rohkem koos asju teha.

Üks töötutest läks ka autokooli. See ju kallis asi suht?

Autokoolis on võimalik ka osamaksetega tasuda. Aga see selleks.

Taksoga sõitmine on lõppkokkuvõttes vist kallim. Bussi jaoks pole tal aega.

Aeg on raha jah, aga kui mul on kogunenud tasuta krediiti inimeste registreerumiselt (Uberi koodiga “marimell2017“ registreerudes saab registreeruja 3€ eest sõita ja mina ka, siis tegelikkuses sõidan ma sentide eest ju!)

Olete kindlad, et nad töötud on!? Kus on õigusriik, kohtunik ja lastekaitse? Kas töötud suudavad tõesti lastele tagada pool vabariigi miinimumist, ehk siis kahele lapsele: 235 eur + 235 eur emalt ja 235 eur + 235 eur isalt ????

Jah, me oleme ametlikult töötud. St mina olen kuni 1.06, Meelis on jätkuvalt.

Lastekaitse? Mille jaoks seda vaja on? Meil on üks laps, seega ma ei tea, mis kahest lapsest sa sokid, ajad meid vist kellegagi segamini? Ja.. Kuniks lapsel on riided seljas, kõht täis ja katus peakohal – ma ei näe probleemi üldse palju keegi teenib.

Eks ta saab reklaamirahad mustalt (blogiga teenib) ja pildistamisega. Lisaks töötukassal arvel.

Imestan minagi kuidas nad hakkama saavad aga paistab, et teevad päris palju mustalt tööd. Kuidas on muidu võimalik kahel töötul üürida korter, palgata assistent, käia reisidel (planeerivad juunis taas Bulgaariasse sõita ning vaatavad järgmiseks aastaks Tai pileteid) :O

Miks mustalt? Ma ei saa aru, mis idiootne arvamus see on? Nö väljamakseteks on ka muid võimalusi kui PALK.

Ja ma ei tea, et kui inimene on töötu, siis ta peab kohe puu alla kolima? Näiteks Meelise töötutoetusest (töötuskindlustus), mida ta saab, saame me arved makstud (st üüri ja kommunaalid).

No ilmselgelt ju mustalt. On ju mõeldamatu, et nad selle väikese raha eest nii priiskavalt elada saaksid.

Kuidas ma elan priiskavalt? Koostööpartnerite toel? Ma olen ennegi öelnud, et ma säästan blogides enda raha. Ei teeni ulmesummasid, aga välja pean ka vähe käima.

Näiteks saadab Valio mulle kuus karpi Viola sulajuustu, paki Valio viilujuustu ja kaks karpi kodujuustu ja samas saadab Fazer kolm juuurikasaia, Salvest kaks liitrist ketšupit – ma säästan sellega umbes 25€ enda raha! Nii ongi võimalik „priiskavalt“ elada. Selle 25€ eest saan ma kaks õhtut näiteks sushit tellida – SushiPanda päevapakkumised maksavad näiteks 4,90€ – kahest portsust jagub meile kaheks söögikorraks. Või kui tellida Sushi Heavenist 30 tk komplekt ja maksata 10,5€, millest ka kaks korda süüa saame, siis ma ei tea – mida ma priiskan nii väga?

Kui ma teeks õhtuks kanakastet, siis läheks suht sama raha – kanafilee, koor, vesi, kartul/riis/, mingi salat kõrvale, vesi ja elekter mis kulub.. Suht sama!

Ja inimesed räägivad, et pole võimalik oma kodu sissemaksuks raha koguda. Kaks ullikest koos.

Ma ei ole kunagi öelnud, et see pole võimalik, vaid pole leidnud, et see oleks vajalik. Kui aeg sealmaal, et mul on põhjust panka minna ja laenusaamine on käegakatsutav, siis hakkan sellele mõtlema. Nagu keegi kuskil kommentaaris välja tõi, kui reisirahad kokku lüüa, siis see teebki sissemaksuraha. Nii ongi. Tulevikus siis ei reisi ja panustame oma koju. Siis kui selleks aeg on.

Mingi sissetulek neil peale vanemahüvitise kindlasti on, ega muidu neid reise, käimisi ja e-poodidest kauba tellimist praeguses mahus ei oleks. Tõenäoliselt blogis jooksvate reklaamide pealt tuleb korralik summa või aitavad neid vanemad.

Vanemaid meil pole. Aga jah, blogi on meie jaoks töö, seega tuleb sealt ka mõningane sissetulek. Justnimelt nende reklaamide pealt.

Depressiooniga saab ka grupi peale ja grupi peal olles saab iga kuu raha.

Meelis ei kuulu kuskile gruppi.

Mis seda assistenti motiveerib? Ilmselt praktika tegemise võimalus. Alustab madalalt, liigub edasi.

Ma vastan tema eest – see, et oleks fun, et asju ei tehtaks raha pärast, ja ma arvan, et meie juures ei alusta ta pastakate tellimisest, vaid juba täitsa turundusjuhi tasemelt.

Tundub, et blogi ongi nendele põhituluallikas muidu poleks neile assistenti vaja. Blogimine võiks olla inimese vabatahe – blogin kui on isu või kui on midagi öelda! Marimell aga blogib tulu eesmärgil! Selle tõttu ta blogi ongi selline, mida pole enam mõnus lugeda.

Aga mitte keegi ei käsi tulla meie blogisse lugema. Kui sulle Kroonika ei meeldi, sa ei osta seda. Kui sulle meie blogi ei meeldi, ära ava meie blogilinki :)

Mina ka nende supikööki ei läheks, sest nad tunduvad mulle väga ebameeldivad inimesed. Vahepeal rääkis Marileen oma ideest avada kodukohvik nende ühetoalises korteris. See tundus ikka väga ulme. Kes tahaks minna nende juurde koju sööma? Nende kola keskele? Kas keegi on üldse kodukohvikutes kunagi käinud? Kas sellise asja juurde käib tavaliselt ka suur sotsialiseerumine pererahvaga, et kogu aeg pead nendega juttu ajama ja pärast istuvad sinuga koos lauda sööma? Ma pole kunagi üheski kodukohvikus käinud, selleks ei kujuta ettegi.

Aga kui sa kunagi käinud ei ole ja midagi ei tea, siis da fak sa seletad üldse?

Neile, kes siin jumala eest selle blogi lingil ei kliki või seda ei külasta, sest siis nendel ju raha tiksub jälle – see asi ei tööta nii. Mitte keegi ei saa raha vaid selle eest, et sa klikid seda lehte. Raha teenitakse reklaami pealt, mis seal blogis on ja kui sa klikid mingi banneri peale, siis nad saavad alles raha (ja reklaami pealt lähevad automaatselt maksud juba maha selle firma poolt).

No mõni nutikam ka sekka sattunud ;)

Heteromees käib üksinda Eurovisioonil. Raskelt ülekaaluline naisterahvas sööb vaid 2 juppi pitsat või sushit, siis saab kõht täis. Huvitav perekond.

Ja mis sa arvad, et Meelis oli ainuke heteromees Eurovisioonil? Ja no mis teha kui mul kahest pitsaviilust kõht täis saab? Pean rohkem sööma, et sulle meeldida?

Noh vanamoor põrutab varsti Türki, sai reisi välja kerjatud “tahaks niisama natuke puhata ja veini juua, ujuda ja päikest võtta”

Nats kade vä? Ja… ma pole vana! :)

Aitäh, et te mulle natuke nalja valmistate ja blogimiseks teema annate ;) ja mul on hea meel, et ma teid hommikuti kohvi kõrvale naerma saan ajada. Naer on terviseks!

58 thoughts on “Perekool ei jõua ära imestada

 1. No kui enne polnud mul midagi öelda kui ainult “You go girl.” Siis nüüd on küll öelda, et kuluta vähem aega enda õigustamiseks. Inimesed arvavad nagunii mis nad arvata tahavad.

  1. Just! Ma arvan ka, et pole mõtet kellelegi midagi seletama hakata. Kadeduseussidele annab see ainult hoogu juurde uuteks nurinapostitusteks. Pole mõtet neid “Perekooli” postitusi lugemas käia. Las omaette klähvivad seal nii palju, kui tahavad.

 2. Hommikul hea lugeda. Ma sattusin 1. perekooli foorumisse ja leitsin sealt fb beenidegruppi ja rohkem pole sinna uuesti läinud. Naljakas on ikka lugeda kui kibestunud nad on. Nagu reaalselt neil pole midagi targemat teha !? kus nende laps(ed) on kui nemad istuvad oma perekooli foorumis ja klatsivad! aga jah fun. nagu elaksid nende rahakotil xD

 3. Puhas kadedus on siin mängus nende perekooli kägude poolt, muud ei midagi :)

 4. Kogu muusika on selles, et sa promod ennast töötuna. Eestlase jaoks võrdub töötu inimesega, kel puudub sissetulek või see on kasin. Teie teenite aga blogi pealt korralikult, ise tunnistad seda. Sama hästi võiks öelda, et kõik firmaomanikud on töötud (nad ei käi ju palgatööl), aga see on ju absurd. Ja siis inimesi ajab vihaseks, et ise räägid, et oled töötu, aga elad nagu firmaomanik. Vbl läheks mingi teise kuvandi peale üle ja siis ei pea ennast kogu aeg õigustama perekooli omade ees.

  1. Noh, ma alates homsest polegi töötu, niiet rahunevad ehk maha ;)

 5. Ma ei viitsinud seda postitust lõpuni lugeda, sest need kägude jutud on lihtsalt nii mõttetud, et ma ei tea, kuidas sa neile üldse vastata viitsid. Minu arust sa oled nii tragi ja ettevõtlik inimene ja igaüks peakski tegema elus seda, mis talle meeldib, olgu või töötu :)
  Eile ma vaatasin seda laivi, kuidas te poes olite ja naersin mitu korda valju häälega Meelise huumori peale :D Nii et pange samamoodi edasi :)

  1. Ja jumala paljud ei saanud aru… JÄLLE! Isegi mu sõbranna helistas mulle, da fak, Meelis vahib teiste naiste perseid.. Eee.. änd? :D

 6. Nii ükskõik sul,et lased kohe perekoolist teema eemaldada? Irwwwww

 7. Leenu Grupp on tähendab et läheb ja saab töötukassast raha seda töövõimetus pensioni ! Lisaks sellele töötutoetusele. Mul õel ka depressioon ja tema saab töövõimetust. Seega uurige Meelisega seda :)

  aga teisete teemadega Appi Appiii Kuidas inimesed ikka viitsivad. Ja teie olge ikka sellised nagu te olete. ja nautige elu ja oma tegemisi!
  Jään põnevusega ootama su uue töökoha muljeid Mari-Leen :)

  1. Ei saa lisaks. Saab ühte vói teist. Just läbisin selle kadalipu ja vótsin end töötuks. Avariist jalg haige ja tänu selllele saan töövóimetuspensioni (umbes 200eur kuus, osaline töövõimetus) ja puude eest (mingi 40eur kuus) ja lisaks töötuks olemise eest seda raha ei saa kahjuks. Saad valida ühe vói teise, valisin selle mille eest suurema summa saab :P

 8. Tead, me oleme perega nii sarnased teie perega! Sama moodi, naudime elamist ja olemist. Muidugi tahaks oma kodu ja säästa ja raha koguda. Aga, ma kuidagi ei taha seda teha nii, et loobuda toredatest asjadest. Olgu see siis emotsiooni ostuna disainer käekott. Mul enamus sõbrannad on nö tavalised inimesed, kellele on tähtsad ainult “suured ostud” (kodu;auto;lisakinnisvara). Võib olla tõesti ma ükspäev vaatan tagasi ja kahetsen, et eelistasin sàästvale eluviisile lahedat elu. Aga! Damn! Ma lihtsalt ei suuda elada ainult tuleviku nimel. Ma tahan praegu elada! Eks paistab mis saab. Kuidagi ikka saab :) Ja kui aeg seal maal, et vanadus käes, siis ostan peenraha eest mingi hurtsiku lõuna-eestisse, kus vanaduspõlve nautida. Nii et YOLO! Ela praegu!

 9. Kui kogu aeg on probleem selles, et inimesed ei saa aru, isegi sõbrad juba ei saa aru, siis äkki on probleem ikka kusagil mujal, mitte teistes?

  1. Teised ei saagi aru. Ka sõbrad mõnikord ei saa. Nad ei ela meiega ju igapäevaselt koos.

 10. Issver, inimeste kadedusel pole piire ja oma elu elada ei oska

 11. Isver kui õelad. Viimasel ajal igal pool ja iga asja peale vaja kellegile halvasti öelda..teeb siis enesetunde neil paremaks?
  Ega see negatiivsus head ei tee ja saavad ise kõik selle sapipritsimise kuskilt tagasi ;)
  Ma pole kül kuskilt välja lugenud, et ainult selleks blogid et raha teenida aga no kui hobi raha sisse toob, siis see ju supper! Ma pole kül tihe külaline su lehel, kuid vahest kui satun loen hea meelega! Edu sulle su tegemistes ja ei tasu neid kadedaid kägusid tähele panna

 12. No eks see tavainimesele veidi arusaamatu on, kuidas nii on võimalik elada :)
  Sest inimesed peavad ka päevatöö kõrvalt koristama, süüa tegema ja ei maandu koju puhkama.
  Samas inimeste töövõime ongi väikem. Mallukal tundub pealtnäha ka päris palju projekte olevat. Tema blogi on palju suuremahulisem, rohkem reklaampositusi jne. Melu Tv, pildistamine, 2 last, maja ja minu teada tal küll assistenti pole.

  1. Tal on ka assistent, kes näiteks selle karbiga tegeleb ja me oleme Mallukaga ka natuke erievad oma asjades ja töödes :)

  2. Melu TV “melu” jäi tõesti üürikeseks. Kui ikka on väljareklaamitud, et iga nädal kindlal päeval peab see ja see saade ilmuma ja siis mitu nädalat on tühjust… kuidas saab siis asjal edu olla? Päristelevisioonis, millega Mallukas ju konkureerida tahtis, niimoodi pole, et “ah, täna pidi eetris Radar olema, aga yolo, ei jõudnud valmis saatega, paneme siis mingi Hollywoodi 4,6 reitinguga filmi asemele saatekavasse, küll ühel ilusal päeval jõuab uus Radar ka eetrisse…”.
   Ainult selle ullikese Heleni horoskoop on seal – no keda selline jamps huvitab?

  3. Täpselt minu mõtted! Selle Heleni horoskoobi sissetoomine tegi (kuigi niigi meelelahutuslikkusele pretendeerinud) portaalist täieliku palagani. Korralik kõrbemine.

 13. See on nii naljakas, kuidas eestlastele on sisse kodeeritud, et töö peab kindlasti olema raske (normaalne on ka kui see on inimesele vastumeelne)…ja kui keegi on suutnud leida lihtsama ja fun’ima viisi, kuidas elatist teenida, siis on kohe šaakalid platsis, et näe kirjutab kohvitassi kõrvale paar rida ja raha tuleb..no waaay, sa pead ikka piinlema ja oma tööd natuke vihkama ja ikka kaheksast viieni ära olema, siis on aus värk :D

 14. Mind ajavad sellised rumalad inimesed vererôhu lakke. Kelle perset peaks torkima, kui palju keegi teenib;kulutab;sööb;kaalub jne. Ajuvaba. Ilmselt sellise rumaluse pãrast ma neid kohti ei külastagi. Naljakas lihtsalt.
  Ja see teema, et sa “reklaamid” ennast töötuna. AGA TE JU REAALSELT OLETEGI( st sina kohe pole ). See millise kuvandi on eestlased endale töötust inimesest loonud pole küll teie mure. Mina ei eelda kûll, et töötu inimene on pankrotistunud soss kes kuskil urkas kuuseall elab ja jäãnuseid sööb. Tean väga paljusid, kes on “töötud” ent ometi saavad lubada endale reise,asju jne. Sest nad teeevad midagi hobikorras ja teenivad sellega korrralikult aga see ei tãhenda, et nad poleks töötud.

 15. Selle kohta on üks ütlus: “Never explain yourself. Your friends don’t need it and your enemies won’t believe it.” Ehk et igaüks usub nagunii täpselt seda, mida ta tahab uskuda ja igaühele end õigustada elusees ei jõua, ikka jääb kellelegi midagi ette.

 16. Uskumatu, kui palju kibestunud inimesi on :(
  Ikka vaja toppida nina teiste rahakotti, magamistuppa, jne.
  Minu arust väga lahe, et saate hakkama pm ilma päevatööta. Teetegi seda, mis teile endile meeldib.
  Mõnele ei mahu pähe, kuidas teie unistused on erinevad teistest.

 17. Kõik need perekooli mammid on ise seal töötud nkn, istuvad kodus tagumikku laiaks ja klatsivad ja kadetsevad, jube koht:) Sina aga jätka samas vaimus ;)

 18. Minu elukaaslane on ka juba aasta aega n-ö töötu. Ta ütleb selle peale vastavalt olukorrale, et kas ta on puhkusel, eraettevõtja või siis… töötu. Mina käin ise kellast-kellani (ja üle selle). Mehel on see-eest nii kiire pidevalt, et vahel ei ole aega nõusidki masinasse panna. Kõige raskem minu poolt vaadatuna ongi see “mul ei ole aega” rõhutamine. Aga samas ma ei saa ju lasta keelata teisel inimesel oma unistuste elu elamast, mil ta saab teha asju täpselt siis kui ise soovib ja täpselt neid asju, mida tema soovib.

 19. Kas ma olen midagi maha maganud? Kas Meelis on nüüd täitsa töötu, mitte lihtsalt haiguslehel?

  1. Meelis pole enam ammu haiguslehel. Tööleping lõpetati. Töötuna kirjas hetkel.

 20. Hahaha, loe ja imesta. Kui igav peab nendel perekooli inimestel olema, täitsa kurb. Inimestel ei mahu pähe, et keegi elab sellist elu, mis ka igapäevaselt õnnelikuks teeb! Üle mõistuse, kuidas üldse saab korda minna, millega keegi sõidab või mida lõunaks sööb :D

 21. Mulle Te meeldite- kusjuures Meelis varem mitte, sest olin teda ainult “Õhtusöök viiele” saates näinud aga kui olen Teie blogi hakanud lugema, olete mulle meeldima hakanud Meelis aga pani “kirsi tordile” kui poes laivi tegite- eriti lahe ja laadna kuju

 22. Ma ei saa üldse aru, miks teiste rahakott võõraste perseid torgib. Olen samasugune, kes ei käi tööl kui töö ei meeldi ja masendus tekib. Olen palju halvustavaid pilke ja ütlusi saanud. Aga.. Who cares? Teen seda, mis teeb mind õnnelikuks. Nii kaua kui puu all ei ela, siis no laske olla.
  Teie, Meelisega, pange täie rauaga oma tegemisi edasi. Te olete nii vinged, et teete oma asja ja aeg on raha, seega ära raiska oma aega käomuttidele ;)

 23. Ai, kui vastikud võivad inimesed olla.

  Ma tõesti tahaks neid Perekooli omasid live’s näha.

  Ma lugesin ka kunagi Perekooli mingit teemat (kui beebi oli) ja iga teine vastus oli tol ajal: miks te lollid siin perekoolis käite, kas muud pole teha, te olete väga rumalad, et siin käite. / Väga naljakas, käod sõimavad teisi kägusid, ise teevad samasuguseid asju ehk istuvad samamoodi seal Perekoolis või nt. Sinu blogis.

  Ma ei saa aru, kuidas inimesed naudivad seda anonüümselt teiste “sõimamist.” Ma tõesti tõesti ei saa sellest aru. Enda arust on nad veel vaimsed-targad inimesed, teistest palju paremad. Kuidas sa saad olla teistest parem, kui sa käid niisama ajaviiteks Perekoolis laimamas…

 24. Lugesin enne seda postitust ja peas kumises Reket – Gasell lõpp “ja nad räägivad mulle potentsiaalist, nagu kuskil on lagi, millest ma kõrgemale ei saagi. kas tead, mis tunne on talvel soojas vees kookospähklit koorida? ma teen mis tahan homie, soovitan proovida.” ;)
  Teid saadavadki heiterite süljest märjad huuled, aga that’s life! Teie pange ikka edasi. Ega te mulle ka vahepeal ei meeldi, aga… what ever!

 25. Mulle jäi mulje, et sa justkui vabandad, et tegelikult sa nüüd nii head elu (just rahaliselt) ikka ei ela, kui neile seal Perekoolis tundub. Miks vabandada ja õigustada. Kui sa suudad edukalt ilma 9st 5ni tööl istumata raha teenida nii, et sa elad kenasti ära, siis ole uhke. “Jah, saan hästi süüa, reisida, elu on ilus. Mis siis? Minu raha, minu tehtud pingutused – teen mis tahan”. Minu silmis küll sinu väärtus kasvas, kui nägin, et lõpuks on veel üks tubli ja arukas inimene sellest pinginühkimise rutiinist välja tulnud.

  Mulle on veidi arusaamatu, kuidas Perekooli inimesed sellise asja üle üldse iriseda saavad. Olgu, ilmselgelt sisimas peitub kadedus (isegi kui nad ise sellest aru ei saa), aga mingi loogiline mõtlemine võiks ju kadetatel ka alles jääda. Oma nutikuse, töökuse ja tarkusega olen ka saavutanud olukorra, kus ma teenin väga head raha – kindlasti on inimesi, kes halvustaksid minu tegemisi, kuid kes on öelnud, et raha peab majja tulema läbi vere ja pisarata. Pigem ikka läbi tarkuse. Oma viga, kui ei suuda nutikas olla ja ainsa raha teenimise võimalusena tundub kindla palga eest kellegi heaks töötamine.

 26. Kui Sulle korda ei lähe, siis miks Sa taolistest üldse teema teed?:) Kui koguaeg kiire, see ju totaalne ajaraiskamine:)

  Ma ka ei käi kellast kellani, töötan kodukontoris ja maksan riigile sots maksu ja iga kord keegi küsib, et kas Sul kodus igav ei hakka? Whaaaat? Mul on 12 h tööpäevad + kliendikohtumised, olen nagu sidrun ja siis tuttavad imestavad, et Sa ei vaatagi seda saadet? No ei vaata, ei jõua TV lahti teha. Uhh.

 27. Ma ei saa sellest loogikast aru:
  “Näiteks saadab Valio mulle kuus karpi Viola sulajuustu, paki Valio viilujuustu ja kaks karpi kodujuustu ja samas saadab Fazer kolm juuurikasaia, Salvest kaks liitrist ketšupit – ma säästan sellega umbes 25€ enda raha! Nii ongi võimalik „priiskavalt“ elada. Selle 25€ eest saan ma kaks õhtut näiteks sushit tellida – SushiPanda päevapakkumised maksavad näiteks 4,90€ – kahest portsust jagub meile kaheks söögikorraks.”

  Et kui näiteks mul õnnestub sebida endale välja tasuta reis väärtusega 1000 eurot, siis ma saan 1000 eurot kohe millegi muu peale kulutada??? Kuskilt peab ju see 1000 eurot, mida mujale kulutada, ka ju kõigepealt tulema. :D

  Pluss päris imelik on viriseda, et miks Haigekassal pole haigete inimeste jaoks raha (nagu sa ühes postituses tegid) ja samal ajal hoida ise maksude maksmisest kõrvale. Kust see raha Haigekassasse ja Töötukassasse ja muudesse toredatesse asutustesse, mille hüvesid teiegi rõõmsalt tarbite (igakuised toetused ja Töötukassa koolitus nt), tulema peaks?

  Olen igati ettevõtluse poolt (kuigi ise olen paadunud palgatöötaja ja seda ka täiesti teadlikult ja oma valikul), aga asi, mis mind närvi ajab, on selline sahkerdamine, nagu teie teete. Kümned töös olevad “projektid”, mida pidevalt mainitakse ja samas rõhutamine, et elate toetustest. Kuidas te ise panustate maksumaksjana sellesse, et inimesed, kes tõesti abi vajavad (nt laste ema, kes on haigestunud vähki), saaksid Haigekassalt vajalikku abi?

  1. Eee? 1000€ reis tähendab 1000€ minu taskust ju väljaminekut! Kust see tuleb? Nt reklaamirahadest, mille pealt see firma x, kes reklaamiteenust müüb, maksud maksab. Siit ka vastus sinu teisele küsimusele, kuidas ma/me panustan/me.

  2. Firma, kes reklaami müüb, maksab käibemaksu. Teie (täitmata) kohustuseks on maksta tulumaksu, töötuskindlustusmaksu ja sotsiaalmaksu. Ilmselt nipet-näpet veelgi nagu näiteks erisoodustusmaks.

  3. Tead, ma isegi ei viitsi põhjendada ja seletada, täiesti pointless tegevus. Sulle jääb nagunii oma arvamus, et kindlalt tuleb kõik mustalt, makse ei maksa ja kohustusi ei täida. Täiesti suva! Arva edasi.

  4. Marimell , miks lahmid suvalt? Inimene on kommentaaris end igati viisakalt väljendanud ja faktid välja toonud ja sa kohe ründad? Järelikult on tema Kommentaaris siiski terake tõtt ;) või sa lihtsalt ei tea sellest süsteemist midagi, olenemata sellest , et läbisid just ettevõtlus koolituse.

  5. Jumala eest. Elage oma elu. Ma ei pea teile igast oma sissetulekust aru andma. Kuidas ma seda saan või kellele mis makse maksan!

   Kui mu sõber teeb mulle oma firmast väljamakse, siis tema maksab ka sellega seotud maksud. Iisi. Mida ma veel maksma pean? Kui see laekub mu kontole nt honorarina, siis ma ei pea midagi lisaks maksma! See kajastub mu tuludeklaratsioonis ja kogu moos.

   Ma pole kuskil palgal blogiga, seega ei maksa keegi ju mulle palka!

  6. Ja küsimustele jäi ju jälle sujuvalt vastamata? Vasta siis, ole nii hea!

   “Pluss päris imelik on viriseda, et miks Haigekassal pole haigete inimeste jaoks raha (nagu sa ühes postituses tegid) ja samal ajal hoida ise maksude maksmisest kõrvale. Kust see raha Haigekassasse ja Töötukassasse ja muudesse toredatesse asutustesse, mille hüvesid teiegi rõõmsalt tarbite (igakuised toetused ja Töötukassa koolitus nt), tulema peaks?

   Olen igati ettevõtluse poolt (kuigi ise olen paadunud palgatöötaja ja seda ka täiesti teadlikult ja oma valikul), aga asi, mis mind närvi ajab, on selline sahkerdamine, nagu teie teete. Kümned töös olevad “projektid”, mida pidevalt mainitakse ja samas rõhutamine, et elate toetustest. Kuidas te ise panustate maksumaksjana sellesse, et inimesed, kes tõesti abi vajavad (nt laste ema, kes on haigestunud vähki), saaksid Haigekassalt vajalikku abi?”

  7. Mida ma vastama pean? Kirjutasin, et maksud saavad makstud, nii panustangi sellesse. Millest sa siin aru ei saa?

 28. oeh, appi, üldse ei kotiks, mida mingi X-tegelane Perekoolis arvab..viitsis isegi teema teha ja puha, tõenäoliselt palju aega käes, võimalik, et töötu, kellel tõsiselt igav ja rämedalt kade te peale :)

 29. Esiteks – raskelt ülekaaluline? Tegelt? :D :D Inimesed pole vist raskelt ülekaalulist inimest näinud. Päris loll kommentaar :)
  Teiseks – on kadedad ilmselt jah. Ma ise ka kade, sest ma ei oska niimoodi elada, et saaks teha endale meeldivaid asju, aga samas rahaliselt toime tulla. Ma kavatsen selle kallal tööd teha, et ei peaks elu lõpuni hambad ristis kellegi alluvuses tööd tegema, mida lisaks kõigele ei osata vääriliselt hinnata. Seega, jep, kade, mis kade! :)
  Ja selle kodukohviku teema kohta niipalju, et ka minule olite eelnevalt natukene üleoleva mulje jätnud, aga vaatasin Melu TV pealt seda maovähendusoperatsiooni saadet ja seal tundusid küll maru armas :)

 30. Tegelt see on ikka natuke kurb ka, et inimestel on konkreetne vajadus arvustada teiste elu. Ma mõtlen, et kui mingi blogija neile niimoodi ette jääb, kuidas nad siis oma tuttavatest-sõpradest arvavad ja räägivad? Või räägitaksegi ainult neist, kelle eluga ei olda kursis ja siis mõeldakse rämedalt asju välja? Neid kommentaare lugedes oli küll selline tunne, et ei tea kas nutta või naerda. Jumal tänatud, et te õrna hingega pole, ausalt!

 31. Perekooli tase Malluka oma ei ületa iial: ehk vbl huvitab, sellise suhtumisega blogija puhul ei välistaks häälte kogumist eri IP delt “iseendale” või sellele teisele minale:)
  Ps peamine, et ma ei halvustanud, solvanud. Mis kummaline, et kui kelleltki tuli lapse pihta hinnang, siis et asi summutada, kustutada -paneb teema FB-sse, et kõik saaksid teada ja veel kord video üle vaadata selle pilguga, kuidas laps käitus. Ja laps läheb kooli…netis kõik kahjuks säilib paremini kui enda telefonis või arvutis ja klassikaaslased oskavad lugeda ka:(
  Inks
  3. juuni 2017, 18:11
  “Kuna mina ennast skisoks ei pea ja nii väga ka vajadust ei tunne teistele anonüümselt ära panna, siis ongi nii jäänud, et olen lihtsalt vait.” Usute ka seda juttu, haige inime ongi täpselt nii (mis haigus see on kui inimene unustab või on kahestunud vms?, loe eelmist lauset), et unustas ära, kui minu hüüdnime all 2 postistust tagasi mu kommentaari kohale omale “meeldiva kirjutas”.

  Vasta
  Mallu
  3. juuni 2017, 20:17
  Ma ei eitagi, et ma su lollused komplimentideks muudan, sind ärritada on päris naljakas :D

  Vasta
  Ma
  3. juuni 2017, 21:20
  Whaaaat? Keegi kirjutab sita kommi ja sa muudad selle enne avaldamist ära? Hahahhaaaaa, pissin püksi

  Vasta
  Mallu
  3. juuni 2017, 22:02
  Mitte kõigil muidugi, aint nendel, kes järjepidevalt sitta loobivad :D

Comments are closed.