#koostöö

Perekool läheb katki – vahetasime üürikas pesumasina välja

#KINGITUS

Kui LG meile paar aastat tagasi kirjutas ja uut pesumasin-kuivatit pakkus, siis ma viisakalt loobusin. Kui nad aga paar kuud tagasi meie poole pöördusid, et kas sooviksime nüüd oma olemasoleva välja vahetada, siis uurisin natuke maad. Selgus, et nad pakuvad paremat varianti kui meie olemasolev ja ma olin nõus nende poolse kingituse vastu võtma.

Vana vs uus

Ma tunnistan ausalt, et ma oleksin ka sel korral ei öelnud, kui..

a) meie pere ei suureneks

b) uus masin ei oleks suurema mahuga, aga sama suur

Ma ei tee koostöid kui mul neid asju vaja pole. Seepärast polegi me telekate/pesumasinate/tolmuimejate jne toodete koostöid eriti teinud. Vana masin (mis oli siin üürikas juba olemas ja mille vahetusest ma isegi korteriomanikku ei teavitanud, sest mis saab olla omanikul parema masina vastu?) oli 8kg pesumasin/6kg kuivati – uus LG pesumasin on 10,5kg/7kg.

Kuna pesumasin-kuivati võtab oluliselt vähem ruumi kui kaks masinat, oli mul vannitoas täpne sentimeetrite arv, mida ma ei tahtnud nö üle lasta, sest vastasel juhul oleks ma pidanud hakkama genereerima uut riiulit muude asjade jaoks. Seega sobis mulle ideaalselt, et mõõtudelt täpselt sama suur masin kui vana, aga suurem, sest noh 8kg instead 10,5kg pesu. Ehk siis nagu on LG enda slogan, suurem mahutavus, sama suurus. Kõige paremini näitab seda pilt nende kodulehel:

Kui ise masinasse sisse vaadata ja pilti teha, siis ausalt, ma ei saa väga aru, et ta nii palju suurem oleks, aga pesu järgi näen, et mahub rohkem kui varem:

Kuna ma olen säästuhunt (okei, võib-olla laisk, mugav? Ei, pigem ikka säästlik!), siis ma pesen reaalselt pesu 1x nädalas ehk laupäeviti, kaks masinatäit – ühe masinatäie heledat, teise masinatäie tumedat. Ja üle nädala ka voodipesusid ehk kolmanda masinatäie. Siis nüüd mahub pesu + voodipesu samal ajal pesema.

Voodipesud käivad mul 90% ajast kuivatis, tavapesu pigem kuivatan restil. Samas.. kuivatit hakkan ma nüüd kindlasti titeriietega rohkem kasutama, sest sama tegin ma ka Hedoni ajal. Ülemisel pildil ongi just kuivatiga lõpetanud pesu ehk siis käterätikud, sokid, aluspesu on täielik kuivatimaterjal. Neid pisikesi asju kuivama ja siis kokku lapata on lihtsalt ajamahukas. Lihtsam on need masinasse visata, pesu ära pesta (ülikiirelt!), siis suuremad asjad restile kuivama panna, mis pigem kuivatit ei kannata ja väike nodi nagu sokid-pesu-Hedoni lasteaiariided ära kuivatada ja uuele ringile kasutusse võtta.

Mis veel maha müüs?

Kiire pesutsükkel – 39 minutit! Ma ei kannata kui pesumasinad mingi sada aastat undavad. LG puhul on täisprogramm pesu + kuivatus 160 minutit. Win! Sold!

Kui ma masina kätte sain, siis.. avastasin, et seal on veel kiirem variant ka võimalik! 2kg pesu puhul kõigest 14 mintsa (speed14, mis koos tsentrifuugiga 20!) – vot, see oli asi, mida ma kohe proovisin, kas päriselt ka saab nii kiirelt või on see mingi trikk. Aga saab!

Uus AI DD tehnoloogia! Ehk siis ta tunnetab ära, mis kangas parasjagu masinas ketrab ja otsustab selle põhjal milline režiimidest sobib sel hetkel kõige paremini, pikendades nii kangaste eluiga.

Vähem kortse! Nagu ma varemgi öelnud olen – laste asju ma ei triigi, sest need käivad korra seljas ja uuesti pessu. Seega kui ma saan masinast veidigi sirgemad riided kui varem, on juba win!

Aurufunktsioon! Sellel pesumasinal on aurufunktsioon, mis loob vee ja soojuse abil eriti heade desinfitseerivate omadustega kuuma auru, mis pesemise jooksul ka rõivaid kaitseb. See eemaldab 99,9% allergeenidest (nt tolmulestad, mis võivad allergiaid ja hingamisprobleeme tekitada).

Kuna meie vana masin oli ilmselt ca 10 aasta vanune, siis oli ta lisaks sellele, et ta oli megaraske, ka ajale nö jalgu jäänud, et jah, temaga sai pesta ja kuivatada, aga mingist ajastamisest polnud juttugi, rääkimata nutivõimalustest. Kui USAs elaks, saaks selle masina läbi Alexa tööle panna.

Alates kaugpesust kuni lisatsüklite allalaadimiseni – teie pesumasin on tänu SmartThinQ™ tehnoloogiale muutunud nutikamaks. Selle kasutamine on lihtne ja uusimale tehnoloogiale pääseb juurde Wi-Fi kaudu. 

Meil oli hea nali sellega. Panin masina kuivatama ja siis mingi hetk oli mul ees Cd – masin ei käinud, aga uksed olid lukus. Ja nii oli ta mingi veerand tundi, ma olin mingi.. ee.. wtf just juhtus. Meelis avas äpi.. “Kallis, it’s cooling down!” vot, selline nutikas masin, et isegi käsi ei lase kuuma pesuga sul ära kõrvetada!

Aasta nali ehk masin käis terve päeva

Kui ma siis esimese katse tegin pesu pesta, vaatas mulle vastu tilkuv pesu, kui masin oli tavalise pesuprogrammi lõpetanud. Ma ei saanud kuidagi pihta, kuidas ma saaks ainult tsentrifuugida selle masinaga. Juhendis oli, et on võimalik läbi äpi tõmmata endale sobivaid programme jne, aga mu pähe ei tahtnud mahtuda, kuidas nii nutikal masinal puudub võimalus ainult tsentrifuugida või ainult kuivatada.. Et ma ei pea ju seadistama kohe endale pesu+kuivatus programmi ometi.

Mul on mingi kiiks, ma ei tea, kas see päriselt ka säästlikum või mõistlikum on, pigem laiskus, aga.. mulle meeldib, et ma pesen pesu ära, võtan mingid asjad masinast välja, mida ma ei taha kuivatada (ala liiga õrnad tooted vms, sest ma ei sordi eriti materjali järgi pesu, mul on hele/tume nagu te juba aru saite), v.a Hedoni õueriided (neid pesen eraldi), siis panen masina uuesti tsentrifuugima ja siis panen omakorda kuivatama.

Ühesõnaga, kui ma siis proovisin nii ja naa pidi seda kuivatust tööle saada läbi erinevate olemasolevate programmide, siis hakkas see masin aina otsast peale ja nii mul üks masina täis kolm täispesu tegi, aga tsentrifuugima ta ei hakanudki. Lõpuks panin Insta storysse küsimuse, et kas keegi teab, kuidas ma saan ainult üht või teist..

Esiteks, selgus, et väga paljudel on see masin kodus olemas (totaalne üllatus mu jaoks!), teiseks jumala paljud kirjutasid, et ma annaks teada lahenduse, sest ka nemad pole seda välja nuputanud.. ja kolmandaks oli asi lihtsaimast lihtsam. Sõbranna tõmbas mulle kohe kõne peale ja selgitas kuidas masin töötab.

Paremal paneelil saad valida kas Dry või Spin, hoia näppu peal, et soovitud programm aktiveerida ja seal vajutades saad valida pöörete arvu või kuivatusaega manuaalselt. Ehk siis, kõik on üliloogiline, aga lihtsalt ma ei tulnud selle peale, et ma pean kolm sekki seal peal hoidma näppu. Kui ma lõpuks infot ka teistega storys jagasin, siis.. selgus, et mõnel on see masin juba aasta kodus olnud ja kogu aeg selle märja pesuga pead vaevanud ja sai ka nüüd õnnelikult targemaks! Jumal tänatud LG, et te selle masina saatsite, sest nii paljud said abi, mitte ainult mina paremat masinat..

Kui te küsite, kas ma soovitan, siis jah. Ja üldse mitte seepärast, et tegemist on kingituseks saadud tootega, vaid ma soovitan lihtsalt pesumasin-kuivatit in general. See on meil juba kolmas ja lastega elades maailma mugavaim ja kiireim ja mõnusaim. Esimese pesumasin-kuivati ostsimegi enne Hedoni sündi, müüsime selle naabritele kui siia kolisime, sest siin oli juba olemas.. Ja nüüd on meil nutikas LG, mis on lihtsalt ilus ka veel, eriti koos oma superlaheda uksega.

Nagu full klaasist ja päriselt ka ilus, mitte mingi tavapärane kole auk. Me ükspäev istusime masina ees ja Meelis lasi telefonist valgust sinna sisse ja me vahtisime nagu kaks last multikat kuidas ja kust vesi voolas ja kuidas trummel keerles. Ausalt, nagu uue mänguasja oleks saanud, aga nii ilus oli vaadata. Ok, ma vist peast rase, ma parem lõpetan :)

10 thoughts on “Perekool läheb katki – vahetasime üürikas pesumasina välja

  1. Mell sai nüüd juba vahetamisega ise hakkama või tuli jälle töömees kutsuda?

  2. Ma olen hetkel hädas otsustamisega, et kas võtta kaks ühes või masinad eraldi. Spetsialistid ütlevad, et üks asi ei saa mõlemat asja hästi teha, aga samas paljud ju elavad iga päev selliste masinatega… Äkki viitsid seda tagasisidet ka kunagi koguda? Või vastab keegi siin kommentaarina oma kogemusi mõlema lahendusega..

    1. Mul on sama masin, aga veidi väiksema mahuga. Ütleks, et kui panna maksimaalse kuivatatava koguse, siis pesu jääb triikimiskuiv. Küll aga väiksem kogus (2-3 kg 4 kg asemel) sokke-särke-pesu, siis kuivatab ideaalselt ära.

    2. Kui ei ole väga palju pesupesemist, siis on 2in1 väga hea ja mõistlik valik. Kasutasin absoluutselt iga kuvatit kannatava pesuga kuivatusfunktsiooni ka ja ei pidanud pesurestiga jändama. Ütleks, et üli nutikas ja toimiv süsteem on välja mõeldud. Praegu on pere suurenenud ja kodu kh vahetatud ning otsustasin eraldi masinate kasuks, mis on loomulikult mugavam, sest pesu saab üli palju kiiremini puhtaks ja kuivaks.

  3. Soovitan kindlasti steam refreshi ka proovida Võtab küll päris kaua aega (minu masinal 37 min) aga teeb kaks-kolm asja sirgeks ja eemaldab kergemad lõhnad. Nt kui asi kapis/kohvris kortsu läinud, saab mugavalt värskendada, ei pea pesema

Comments are closed.