Raamatusõprade eri: kas sul on juba oma Snupsi?

Ma sain täna nii armsa kirja koostööks, et ma lihtsalt ei saanud eitavalt vastata.

Ma olen aus, ma teen tavaliselt koostööd nende firmadega, kelle tooteid ma niigi tarbin või kui keegi pakub mulle toodet/teenust, mida mul reaalselt vaja on, et säästa oma raha. Kuigi ma elaksin ilmselt edasi ka ilma plüüsist Snupsita, oli see kiri nii südantliigutav, et ma kohe tahtsin sellest kirjutada.

Kirjutas mulle siis Hanno Parksepp, kes on lasteraamatu „Snupsi“ autor. ERRi lehel kirjutab tema kohta nii:

Hanno Parksepp leiutas Snupsi. Et see fakt arusaadavamaks muuta, alustame sellest, et kõigepealt voolis endine riigiametnik plastiliinist tegelase, siis leiutas talle sõbrad ja lood juurde ning nüüd andis välja ka vastava raamatu.

Peategelane Snupsi oli valmis juba 30 aastat tagasi. „Ema hoidis selle alles. Lapsed käisid tal külas, tahtsid seda katsuda. Tellisin mänguasja, aga miinimumkogus oli 3000 tükki. Poole aasta pärast oli 50 kasti Snupsisid ema koju ladustatud.“

Kui on tegelane olemas, on ju lugu vaja. „Peas mingid asjad liikusid. Hakkasin raamatut kirjutama. Ma ei oska eriti hästi joonistada, seetõttu proovisin kõik tegelased ära voolida. See võttis mitu aastat aega.

Snupsi ja raamat
Foto: autori erakogu
Ja siin Hanno tänahommikune kiri:

„Eelmise aasta lõpus sai viimaks ühele poole minu mitmete aastate pikkune loometöö ja valmis fantaasialik seiklusraamat lastele – „Snupsi“. Kuigi ta on jõudnud olla raamatupoodide riiulil vaid kaks kuud, siis on ta jõudnud minu üllatuseks ka möödunud aasta parimate raamatute hulka. Samas reklaami ma sellele pole teinud (va üks küllakutse „Ringvaatesse“ (vaata klippi siit!), kuid mõtlesin, et ehk võiks.

Raamatu kirjutamine polegi minu jaoks päris loomupärane tegevus. Veidi paremini õnnestub mul aga fantaasiamaailma veidi füüsilisemal kujul siia toomine – voolimine ja modelleerimine. Soovisin luua Eesti lasteraamatute ja lugude keskele midagi senisest teistsugust ja omapärasemat – lugu kus fantaasia on lendavam ja tegelased lastele reaalsemad ning käegakatsutavamad. Samas jah, ega tõesti väga palju lapsi nendest sõpradest veel suurt ei teagi.

Toa nurgas on mul üks päris suur külmkapp, kus ligi kolmkümmend voolitud raamatutegelast mõistatavad, mis nendega edasi võiks saada. Seni on nad mõned korrad linna peal ja televisioonis ka käinud. Kahjuks ei kannata nad aga palju väntsutamist ja reisi, mistõttu pole neid saanud ka enam laiemalt tutvustada.

Seega minu mõte oli, et ehk saan innustada lapsi kuidagi voolima näidates kui lahedaid tegelasi tegelikult plastiliinist on võimalik meisterdada. Ma võiksin näiteks teile teele panna Snupsi raamatu ja ka pisikese plüüsist Snupsi, kelle tundlaid ja käsi saab liigutada. Samuti võiksin mõne loosimängu võitjale voolida raamatust tegelase või siis väikese posu mängu-Snupsisid.“

Kaanepilt_
Foto: autori erakogu
No kuidas saab sellisele armsale kirjale eitavalt vastata. Kirjutasin, et kindlasti oleks Hedonil heameel Snupsiga mängida ja kindlasti on minu lugejate seas neid, kellel raamat olemas, aga sooviks oma lemmikteglaskuju päriskujul saada. Hanno voolib selle valmis isiklikult ja see võtab aega paar päeva, et lemmiktüüp valmis saaks :)

Grupifoto
RAAMATUST LEIAB KÕIK NEED TEGELASED! Foto: autori erakogu
Seega – palun jäta kommentaaridesse, mida sa sooviksid võita – kas raamatut ja Snupsi mänguasja või sul on raamat olemas ja tahaksid Snupsi mänguasja lisaks, või hoopis oma lapse lemmiktegelaskuju raamatust, kui, siis keda täpsemalt?

Teeme loosimise ära enne sõbrapäeva, näiteks 10.02, siis jõuavad kingitused teieni juba sõbrapäevaks :)

PS! Snupsi raamatut ja mänguasja saab osta Apollost (link!) või Hea Lugu kirjastusest (Parda tn 6, Tallinn) neil väike mänguasja varu olemas. Läbi hüpates peaks sealt kindlasti leidma. Ja veel üks leiukoht on Viru ja Aia tänava nurgal olev Hää Eesti Asi pood.

90 Comments

 1. Tead , mu lastele kindlasti meeldiks see raamat, tore oleks see võita. Ühtlasi oleks ka see meie esimene võit! ;-)

 2. Sooviks raamatut ja Snupsi ,kuna endal mitu last kes seda loeks ja lisaks saaksin seda ka tööl lastele lugeda.

 3. Tundub väga tore raamat.
  Lapsed oleksid kindlasti huvitatud raamatu vaatamist ja minu lugemisest kui ka Snupsi kaissu võtmisest öisteks seiklusteks.
  6a, 1a10k ja 8k põnnid oleksid igati õnnelikud :-)

 4. Mina sooviksin oma pojale väga raamatut ja snupsi mänguasja, mida talle varsti ette lugema hakata ja mänguasi leiaks kindlasti tee kaissu. Praegu on ta küll veel nii pisi, et aru suurt ei saa, kui lugeda, 9kuune.

 5. Sooviksin oma pisipojale Snupsi kaisukat ja raamatut, et ette lugeda! :)
  Parimate soovidega, Grete.

 6. Tõesti armas kiri :) Ja õigesti tegud et eitavalt ei vastanud :) Kuna poeg õpib suure hoole ja õhinaga lugemist, siis raamatu üle oleks siiralt hea meel :) Ja hiljem saaksime tegelase kes enim meeldib ka juurde soetada ;)

 7. Tere! Nii armas lugu Snupsi sünnist, tekkis kohe soov teda oma kahele pisikesele tutvustada. Ônne korral soovin raamatut ja Snupsi mänguasja.

 8. kuna raamatut ei ole siis sooviksin seda väga ja väga tore oleks ka üks vahva tegelane mänguasja näol juurde :)

 9. Nii lahe! Ma seda Ringvaate lugu nägin, kuid kuna laps nii väike, no tegelikult varsti 2-aastane juba :), siis ei pööranud suurt tähelepanu sellele. Praegu Apollo lehel seda raamatu tutvustust lugede mõtlesin küll, et see võiks varsti juba tore ettelugemine olla. Kõike ka soovida ei saa, seega raamatu ja mänguasja asemel sooviksin mina lihtsalt raamatut. Küll mänguasja saab siis isegi osta. Oleks enda panus autori aastatepikkusele tööle.

 10. Mina sooviksin oma lapsele raamatut :) Talle fantaasiarikkad lood meeldivad ja olen just ka sealmaal, et uus unejuttude raamat oleks vaja leida. Kui talle raamat meeldib, siis ostaksin talle ise Snupsi mänguasja seltsiliseks, sest alati on meil palju käimisi – seiklusi. Sel juhul oleks Snupsi talle ka heaks semuks :)

 11. Mina sooviksin oma lapsele võita raamatut , kuna kuulen sellest esimest korda alles siit blogist. Jään loosiõnnele lootma :)

 12. Mina sooviksin nii raamatut kui Snupsit. Pole raamatut lugenud, aga lasteraamatuid pole kodus kunagi liiga palju :)

 13. Mu neljase lemmiktegevus on voolimine ja ta sooviks kindlasti Snupsi raamatut ja mänguasja :) Ei olnudki kuulnud sellest, aga tundub väga huvitav :)

 14. Minu tútar (2,5a) on suur raamatute fänn.
  Snupsi raamatut meil aga pole, seega valiksime auhinnaks raamatu.
  Ps! Pisike õde (3-kuune) oleks varsti kindlasti elevil Snupsi mängukast! :)

 15. Meie põnnile meeldiks kindlasti see raamat ja mänguasi. Väga armsad tegelased! Mina polnud kuulnudki nii kiftist raamatust.

 16. Nii tore on uutest raamatutest ka siit infot saada. Meil on traditsioon igal õhtul lastele raamatuid ette lugeda. Oleks tore võita uus raamat ja mänguasi ☺️.

 17. Sooviksin pojale(2a) võita nii raamatu kui siis pehme Snupsi.
  See oleks talle täpselt sünnipäevaks(15.02) ja saaksin seda talle õhtuti lugeda ja tegelasi tutvustada. Snupsi enda saab aga õhtul kaissu võtta ;)
  Head loosiõnne kõigile ja tervist kõigile mudilastele! :)

 18. Minu suurem piiga on väga suur voolimishuviline. Isegi õpetajad lasteaiast kiidavad, et nii vahvaid asju oskab meisterdada.

  Snupsi raamat oleks väga lahe sõbrapäeva kingitus minu piigadele.

 19. Poja on väga suur raamatute fänn aga kahjuks sellist veel pole, seega arvan, et ta oleks raamatu ja pehme Snupsi üle väga õnnelik :)

 20. Meie sooviksime raamatut. Loeme palju, nii unejutuks, kui ka niisama. Raamatud on sellised asjad, mida minu arust ei saa kunagi liiga palju olla. Ning fantaasiaraamatut lastele meil vist ei olegi.

 21. Meie oleme need õnnelikud, kes jõuluvanalt Snupsi raamatu kingiks said. Kuna eelnevalt oli pooleli üks teine raamat, siis Snupsi ootab kannatlikult oma järge. Praegusest raamatust on jäänud lugeda veel 8 lugu (ehk siis 4 õhtut veel) ja ongi Snupsi kord. Ise olen Snupsit juba lehitsenud ja paistab olevat üks vahva lasteraamat. Aga küll oleks tore raamatu lugemise ajal päris Snupsit kaisutada. Seega meie pere valiks heameelega ühe Snupsi :)

 22. Kodumaised laste raamatud on ikka nii vinged, Hanno on oma tegevusele niii pühendunud ja seda on rõõm vaadata. Tahaksin kohe isegi selle Snupsi seikluste kohta lugeda. Lisaks on veebruari alguses tulemas mu vennalapse sünnipäev ja arvan, et tema oleks Snupsi üle väga õnnelik :)

 23. Minu vàike 9 kuune poisiklutt oleks kindlasti ônnelik snupsi ûle ja emme saab ôhtuti raamatut ise ette lugeda :)
  valime snupsi raamatu ja snupsi ;)

 24. Kuna laps on täpselt sellisesse vanusesse jõudnud, kus ettelugemine talle meeldib ja iga kord ta ise ka seda palub ning lisaks on enda jaoks avastanud ka voolimise, siis sobiks meile suurepäraselt see raamat ja kui juba siis…ka kaisukas! :)

 25. ma teadsin juba siis,et ma tahan seda raamatut lapsele kui seda ringvaates tutvutsati. Siiamaani on see ostmata jäänud kuna päris krõbe hind. Sooviks siis raamatut.

Comments are closed.