Rasedablogi 31+2: kott koos aka mida panna haiglakotti?
Alustame sellest, et tänase seisuga on ametlikult sünnituseni jäänud 61 päeva, kuigi olgem ausad, isegi rasedaäpid ei ole mingid selgeltnägijad, kes teaks, millal sa reaalselt sünnitama hakkad.
Ainult 5% lastest tuleb ilmale eeldatud kuupäeval – võid sünnitada kaks nädalat varem või hiljem. Ajaline sünnitus algab 37.–42. nädala vahel. Kui mõni sünnituse alguse märkidest tekib varem, loetakse seda enneaegseks sünnituseks.
Seega, kui selle järgi võtta, siis suure tõenäosusega peaksin ma 100% valmis olema 44 päeva pärast. Noh, ütleme nii, et haiglakoti poolelt olen ma juba täna 95% valmis. Puudu on vaid.. telefonilaadija ja hambahari.
Mida peaks kaasa pakkima?
Kui ma päris aus olen, siis ega mul täpselt enam meeles ei ole, mis mul eelmisel korral kaasas oli või ei, sest ainus mis ma blogist leidsin oli mingi heietus, mida soovitatakse kaasa võtta. Sel korral ilmselt olen nii palju targem, et ma tean, mida ma saan haiglast ja mida mul päriselt ka seal vaja läheks.
Mida saab haiglast? Mis ise kaasa võtta?
Vähemalt mida sai kuus aastat tagasi: igasugune naiste- ja beebi hügieenikraam – sidemed, mähkmed, tekid, isegi imiku riided ja mütsid, mida haiglas kanda. Samamoodi ei pea ma kaasa vedama oma ilusat Change’i pesu ja ööriideid, sest neid saab haiglast ka. Okei, mitte Change’i pesu ja öösärke, aga mingid räbalad sealt saab, millega see haiglas oleku aeg üle elada.
Pärastiseks, kui sa juba sünnitanud oled, siis on hea oma riided selga panna. Haigla omi on lihtsam täis veristada. Ainult sokke pean ma endale varuma, sest ma olen hull külmavares (kuigi.. eelmisel korral oli Pelgus megakohutavalt palav ja meil oli aken kogu aeg lahti ja Meelis sai külma :D). Ja täpselt nagu lapselegi tuleb ka ennast varustada “kojutuleku” riietega.
Ilma rasedakaardi ja isikut tõendava dokumendita sind vist ei võeta jutulegi.. Nii et need tasuks varakult sinna kotti visata, millega sa haiglasse plaanid minna. Kuigi vaevalt sind keegi ukselt tagasi saadab, kui sul neid kaasas ei ole ja sa oma isikukoodi tead.
Küsimärgiga kraam
Riided beebile – minu meelest panin ma Hedonile tema riided selga alles ära tulles, enne seda magas ta haiglast saadud riietega. Midagi ma kotti viskasin, aga millal ma need selga saan on iseasi.
Vot seda ma ei mäleta, kas haiglas niiskeid salfakaid oli, aga olen kuue aastaga nii harjunud, et need alati meil kotis on, et saavad ka sel korral olema.
Kui sul on megalemmikud pesuvahendid, siis need tasub kaasa võtta, rätiku saab haiglast, et duši all käia. Ja kellel vaja, nibukreemid ja kaitsmed ja selline apteegikraam. Küünekäärid on ka küsimärgiga, osad ütlevad, et kohe haiglas peaks küüsi beebil lõikama, teised jälle, et just ei tohi. Mina Hedonil lõikasin haiglas ma mäletan.
Internetist leitav must have on:
- Fotokaamera ja laadija
- Telefon ja laadija
- Sülearvuti ja laadija
- Meelelahutust (raamat, ristsõnad)
- Söök-jook
4in1 = telefon ja laadija! Ma ilmselt viskasin kotti mingeid batoone ja kuna seda uut Neptunase kardemonivett võib poes tikutulega taga ajada, siis mul on juba valmis varutud haiglakotti. Toidukullerid liiguvad. Hedoniga käis Meelis Räägupesas kebabi einet mulle toomas ma mäletan.. Aga noh, koroona, ei tea kas Meelis meiega palatissegi lastakse. Instas just sain teada, et Woltiga võib a keeruliseks minna. Eks ma siis istun näljas või teen linast nööri ja lasen aknast alla, et keegi saaks toidumoona üles saata.
Üks mure mul on küll, kas siin on naisi, kes on juba teadlikult läinud haiglasse teadmisega, et nad ei imeta. Kas te olete alguses kaasa ostnud seda pudelis valmisolevat piimasegu või olete kohe hakanud ise kokku segama pulbrist ja veest?
Ma olen sellest eelnevalt ka kirjutanud, aga paljudel on kas meelest läinud või on nad uued jälgijad ja ei tea mu Hedoniaegset rinnapiimasaagat ja küsivad, miks ma nii kindel olen, et mul piima pole, et tekib alles neljandal päeval vms.
Lugege see postitus läbi: Leenu | kui rinnapiima ei ole
Kaks nädalat hiljem kirjutas Meelis | ma armastan sind ka ilma rinnapiimata
Nagu meie armas imetamisnõustaja Merit ütles, rind ei ole kraan, mida keerata, et hakkab rohkem voolama… Leenu pole ei esimene ega viimane naine, kellel selline „probleem“ esineb. Ma siiralt loodan, et ta lõpetab üsna pea selle pumpamise ära –see on täielik ajaraiskamine ja enese piinamine. Ehkki viimati vastas ta, et pole alla andnud ja proovib veel. Miskipärast loodab ta igapäev, et sünnib ime ja tema rindadest purksab piima nagu purskkaevust..
Ehk siis jah, sel korral kavatsen ma sellest osast loobuda. Lähen kohe, (jah, nagu mulle kombeks), kergema vastupanu teed, ostan selle piimasegumasina, küsin retsepti pulbrile ja läheb minna, lapsel kõht täis, emmel tuju hea ja kõik õnnelikud.
Hakkasin siis reaalselt kohvrit pakkima..
Lapsele riided (2x sokid, 2x müts, 2x body (lühike ja pikk) + meriinovillane body) ja kombe, niisked salfakad, lutipudel (piimapulbrit/valmis piima mul veel pole) ja üks “okselapp”. Instagramis soovitati ka mähkmeid, et Pelgus anti viis tükki ja ülejäänud olgu endal? No ma ei tea, kirjutage mind koju siis? Hetke seisuga neid kohvris pole.
Endale võtsin soojad sokid, pesu, öösärgi (vist peaks hommikumantli ka võtma?), pesemisasjad, mikrofiiberrätiku, plätud, mingid kapis olnud sidemed, valuvaigistid, paar batooni (keegi soovitas neid hästi palju võtta ja keegi kirjutas Instas, et koroona tõttu ei saagi Woltida), pudeli vett. Retuusid ja mingi hõlsti, millega koju tulla. Mille peale meenus mul sõbranna jutt, kuidas ta endale uhke kleidi kaasa pakkis, et koju tulles end ikka lille lüüa ja see ei läinudki selga ja tuli sama targalt nende riietega millega sünnitama läks..
Mis te veel kaasa võtaks peale.. ma eriti ei võtagi midagi nagu näha. Aga kohver on täis mingit kraami ometigi. Peaasi et rasedakaart ja telefon (+laadija) on, muu on nagunii teisejärguline ja kohapealt sebitav kui telefon kaasas on.
50 Kommentaari
Ma eelmine sünnitus(4 aastat tagasi) pakkisin suure spordikotri asju täis aga ma isegi ei mäleta mis ma sinna panin või ei pannud.
Minul on praegu on veel vara panna asju kokku sest mul on alles 15+5 aga mõelnud olen ikka, et mida paneks ja vastus on, et suht sama mis sul ainult, et ühed plätud vms paneks ka ikkagi.
Imetamise kohapeal siis ma pole üldse kindel, et kas hakkan ja kas tuleb piima või ei, eelmine kord oli jube palju probleeme sellega ja lõpuks läbi suure stressi sai last imetatud mõned kuud ja siis piim oli kadunud. Kindlasti ma võtan haiglasse kaasa ühe valmis segu juba aga kui teaksin 100% kindlalt, et ei hakka imetama siis vb võtaks kohe paar tk neid (igaks juhuks) sest haiglas mugavam kindlasti nii.
Plätud on kotis :)
6 kuud tagasi ei saanud ei voltida ega ka pakke lasta tuua.Pelgus mähkmeid sidemeid sai vabalt.Piimasegu võtaksin kaasa,minul piima ei olnud ja esimese päeva ämmakas ka seda ei andnud.Laps oli nälgas kuni tuli uus vahetus kes veendus piima puudumises ja andis lõpuks segu.Võtaksin kaasa valmis vedela segu,sellega lihtsam.Piima masina kohta nii palju,et see on ülimugav vidin aga reklaamitud õhumulli vaba piima päris ei saa.Masin ei sega piima kokku vaid annab pulbri ja vee,kokku peab ise loksutama.
Tänud jagamast. Mis masinast sa räägid? Babybrezzast? Noh, kui “käsitsi” teha, siis hoiad küll lutist kinni sheikides, aga ilmselt ikka mullid tulevad sisse..
Babybrezza jah,aga mina soovitan,elu selle masinaga ikka väga mugav.
Miks retseptiga piima beebile?
Sest retseptiga on odavam ja kui sul meditsiinilisel põhjusel ei ole piima, siis mina sain perearstilt retsepti piimapulbri jaoks.
Mina sünnitasin enda kaksikud 04.12.2019 Pelgus. Siis küll polnud mingit probleemi, et mähkmeid ei saa vms. Kõike oli palju kulus.
Sidemed ma võtsin küll ise kaasa endale ja kasutasin härra bokserid
Aga RPA kohta… Pelgus oli seda ka… Ja ma ei tea, kas see on mingi teema kaksikutega, siis seda said kohe esimesest päevast. Sünnitusmaja ise varustas meid selleks vajalike asjadega. Kuna mul oli ikka plaan ka ise imetama hakata, siis esialgu pidime seda andma süstlaga.
Mina olen üks nendest naistest, kes teadis teist last sùnnitama minnes, et ma ei hakka 100% imetama, ei ole mingit soovi proovida, kas tuleb ja kuna tuleb. Esimese lapsega sain nii halva kogemuse kätte seoses sellega, küll tulema hakkab ( haigla aeg venis pikemaks, hiljem üleüldine stress, jne). Seekord otsustasin, et mina kavatsen oma beebit nautida koheselt, kui ta sünnib, mitte 2 nädala pärast, kui lõpuks arstide poolt tuli roheline tuli, et jätame selle rinnahulluse lõpuks ära. Kui sai kindlaks, et teine laps tuleb ilmale plaanilise keisriga, siis olin ma enda otsuse veel kindlam. Võtsin kaasa piimapulbri segu, sest esimene laps sõi seda tegelikult kõige paremini. Oligi haiglas kaasas pudelisoojendi ja pulber. Aga haiglas hakkas kohe mingi rinnapaanika pihta, kui laps intensiivi toodi, et pane ta aga tissi otsa jne. Ühesõnaga laps oli mul rinnal, aga mitte tissi otsas, lõpuks üks äe ütles mulle, et kannatage ära ja toas saate sööta oma last nii nagu tahte. Minu jaoks uus asi oli mingi tablet, mis mulle haiglas anti, kuna ma olin otsustanud mitte imetada. Peaks siis olema põletiku vastane. Muidugi sellele järgnes mega pikk loeng õe poolt, et miks ma ei võiks siiski proovidaja mis mul kaotada on. Hiljem tuli minu isiklik arst, kes mind lõikas ja vabandas õe käitumise pärast. Ütles, et igal naisel on õigus otsustada oma keha üle, mida ta sellega teeb, olgu põhjuseks ükskõik mis. Ühesõnaga ole valmis kõvasid pilke saama, seoses imetamisega, sest naguniii sa ei taha “niisama” oma lapsele rinda anda :D Õnneks ma sain järgmise päeval välja sealt ussikoopast.
Ma juba eelmine kord sain kommentaaridest teada teada, et ma tahan jooma minna ja pidu panna, seepärast ei imeta, nii et ma olen valmis jah ;) Suva, et meditsiiniline näidustus, aga.. eks kommentaatorid tea ikka paremini ;)
Ma ei soovi ka rinda anda aga ei kujuta ette kuidas seda seal öelda, et ei saaks negatiivset tooni vastu. Esimese lapsega andsin aga oli koguaeg viril ja endal oli ikka väga ebamugav. Mingi aeg tunduski, et laps nälgas ja piima vähe. Kui piimapulbrile üle läksin, siis olin ise stressist vaba ja laps ka rahulik. Pelgan seda kohta kui ütlen, et ei soovi imetama hakata ja pudeli ning piimasegu välja võtan.
Lihtsalt ütled. Ega nemad ei tea, miks see su valik on :) Sa ei pea põhjendama kellelegi mitte midagi! See on sinu otsus!
Tead, mul on blogi negatiivsete kommentaaride jaoks üks meeldetuletuslause endale arvutisse kopitud ja kuigi ma tihti seda unustan, siis.. Never explain yourself. Your friends don’t need it and your enemies won’t believe it!
Usu mind, see ei ole võimalik, et saa ei saa negatiivset tooni. Meie ühiskond on lihtsalt nii fucked up, et kui sa rinnaga ei toida siis oled rahva vaenlane. Mis siis, et äkki piima pole või on lahja või on vähe jne. Rinnapiim on ju lapsele parim, mis siis et äkki laps kõhtu täis ei saa ja mõlemad sellest stressis. Minu soovitus – jää endale kindlaks ja naudi oma last. Sina oled ema ja tead, mis sinu lapse jaoks on parim. Ja see on rahulik ja muretu ema, kes teab, et ta lapse kõht on täis. Olen pidanud teise lapse üksinda sünnitama ja 5 päeva neid pilke taluma.
Ma annan salaja siis! :D
Sünnitasin Pelgus loetud päevad tagasi. Jagati lahkelt sidemeid ja mähkmeid. Käidi kontrollimas-uurimas kas meil veel midagi vaja juurde jne.
Minu jaoks must have olid hügieeniline huulepulk, ühekordsed aluspüksid, saunalina (haigla rätikud pole päris nii suured, kui mulle meeldiks).
Hetkel on võimalik lasta tuua endale haiglasse pakke ajavahemikul 14-17. Wolti ja BoltFoodi osas ma nii kindel pole, kas nende kaudu saab süüa. Meil oli plaan keegi sõpradest poodi saata ja lasta tuua midagi toekamat, aga siis õnnestus hoopis koju saada juba :)
Minul oli beebile kaasas koju toomiseks (talve beebi siis) meriinokomplekt (body, püksid, õhuke kombe) ja villasokid. Kuid tegelikult said need suht esimesel päeval lapsele selga, sest see oli ainuke riideese, mis lapse kehatemperatuuri õige hoidis. Tavaliste puuvillastega oli lapse temp liiga madal. Haiglast sai lapsele mähkmeid, sidemed olid endal kaasas ja neid vist ei pakututi haigla poolt (ITK), võin ka eksida. Küünekäärid läksid kasutusse kohe esimesel õhtul perepalatis. Ja haiglasse võtsin kaasa “võrkbokserid”. Head mugavad ei pea oma pesu rikkuma, saab ära visata kui peaks määrduma. Oma riided, sussid/plätud, sööki (ma olin enne koroonat) sai mees tuua, käib see haiglatoit kah kui ikka nälg on, mullivesi oli mul vajalik.
Sooviks teada, mis segu lased lapsele välja kirjutada?
Hedonile lasin Aptamili kirjutada. Vaata blogi otsingust, ehk leiad kui täpsemalt huvitab.
Mina ei saa aru, mis hull snäki varu kaasas olema peab? Antakse ju haiglas ka süüa jah pirtsakamad ehk ei söö frikadelli suppi ja kastet tatraga aga kui ikka kõht tühi siis ei tasuks pirtsutada. Muidugi mõned batoonid/snäkid/shokolaad vms, et sünnituse ajal v järgselt energiat saada ja vahepalaks võtta on arusaadav aga mõnest kommentaarist jäi mulje, et tassi või kohvritäis snäkke kaasa enamasti ju saadakse päeva või paariga välja nkn. Muidugi selle kohapealt, et süüa tuua lasta ei saa, siis võiks miskit olemas olla aga mina mäletan, et u 4 aastat tagasi ITKs sain ma kyll kõhu ilusti täis ja polnudki mingeid erilisi isusid, et midagi väga näksinud oleks (kypsised ja pähklid rändasid koju tagasi kõik),mees käis ise pitsat vms söömas ja ma polnud selle peale isegi kade, kuigi tavaliselt oleks ise ka tahtnud kuna eelmine kord need 2 päeva sai veedetud suht oma palatis siis tunnen ka, et peale elementaarse vajaliku (hügieenitarbed, vahetusriided, beebikraam) väga muud polegi vaja. Kuna oled suur krimka fänn, siis ehk raamatu topiks ka kott. Ise asi kas seda lugeda oleks üldse aega või tahtmist. Eelmine kord oli elevus lapse pärast nii suur, et ei saanudki keskenduda millelegi..
Minul näiteks oli kõht ikka väga väga tühi kui olin ära sünnitanud. Sõin haigla poolt pakutud lõuna ära ja ikka oli suur nälg peal :D jumal tänatud, et mõistsin midagi kaasa võtta. Teinekord võtaks muidugi midagi soolast rohkem kaasa.
Ma arvan, et inimesed mõtlevad selle toidu varumise all seda, et haiglas on viimane toidukord ehk õhtusöök kell 17:00. Mina isiklikult tahtsin küll veel hiljem ka miskit süüa, kuna keha tegi ka aktiivsemalt tööd (beebi toitmine jne). Et lihtsalt tuleks arvestada sellega, et koroona tõttu ei saa keegi midagi tooma minna, nii, et on hea mõni amps kaasa varuda :)
Ohhh, see koroona, ma ütlen!
Snäki varu peab kaasas olema, olen 7 kuud tagasi Itk-s ja viimane söök oli kell 18.30. Pidin seda väikest sööki jagama pooleks, et saaks õhtupoole veel süüa, sest hommikusöök oli alles kell 9.
Mina sünnitasin pelgus juunis kell 11 päeval erkakorralise keisriga ja sain süüa alles järgmise päeva hommikul. Viimati sain süüa eelmise päeva õhtul kell 17.00. Hommikul toodi küll söök aga siis viidi nind juba sünnituspalatisse ja nii ma ka sellest ilma jäin. Ja ämmakalt küdisin mitu korda peale sünnitust kas ma midagi saan siis ütles et ei ole ettehtud, nad ei teadnud et keegi keisriga tuleb, kas ma ise ei võtnud süüa kaasa endale. Lõpuks tõi 2 väikest topsi jogurtit.
Päris nõme on nii lahterdada, et “mina süüa ei tahtnud, teie ka ei tohiks tahta.” Kamoon naised, toetame üksteist erinevate valikute juures – kellegi otsus ei ole siin teistest õigem ega valem.
Mina sünnitasin 2 aastat tagasi ning ei osanud oodata et kell 3 öösel kohutav nälg peale tuleb. Lihtsalt selline “näljasurm on silme ees ja kõht valutab” nälg. Pähklid shokolaadis lahendasid probleemi, aga kui neid ei oleks olnud ja meest ka keda üles ajada ning kuskile toidujahile saata? Nii energiline ma ka ei olnud et ise mööda koridori ringi lipata.
Nagu kes tahab pakib endale terve elamise kaasa. Kes ei taha, läheb kaks kätt taskus sünnitama. Kõik on õige.
Eelmise kommentaari paranduseks siis – kuna mina olen suur krimkafänn
Eks inimesed on erinevad jah ja nagu ma ütlesin siis mingi vahepala, et end turgutada võiks kaasas olla aga minul oli just vastupidi..sõin viimati 15h enne lapse sündi ning u 3-4h peale lapse sündi pakuti lõunat, mida ma isegi üldse süüa väga ei suutnud..lihtsalt emotsioonid olid nii laes ja elevus lapse pärast suur ilmselt. Kuni lõunani olin oa intensiivis, kuna sisemised õmblused peale sünnitust tehti epiduraaliga ja äe intensiivis ikka surus, et ma söök muudkui. Edaspidi sõin kõik normilt ära ja sain ka kõhu täis, kuna haiglatoit on üsna rammus (kuigi ei ole väga suur ports). Ju ka selle normaalsel söömise tõttu oli kojujõudes kaal -5kg raseduseelsest kaalust nõme on jah, et kui tõesti jääb kõht tûhjaks siis praeguses olukorras ei saa seda kusagilt tuua juurde ka, et sp miskit ikka võiks olla jah aga eks see paar päeva elab ju üle ka, ei lähe ju sinna sööma ometigi
Kahjuks on nii, et isegi kui te saate perepalati, siis Meelis võib haiglasse kaasa tulla, aga kogu perioodi jooksul ta välja ei saa. Siis ongi oluline kahele snäkke ja vett varuda, sest talveks võib COVIDi levik märgatavalt tõusta ja ei pruugi siis Wolti-kullerid isegi haiglauksest sisse saada.
Mulle haigla vesi ei istu üldse ja plaanin kaasa võtta veefiltri, et oleks pidevalt normaalne vesi kahele inimesele. Üks pudel on ikka päris vähe, sünnitusel kaotad ju ikka kõvasti vett.
Inimeste veevajadused on erinevad ka ilmselt. Nagu ma juba kellelegi vastasin, siis olen väga väike jooja üldse ja elan vast üle selle ühe pudeliga.
See COVID hakkab juba ära tüütama. Loogiline oleks, et paari nädala pärast tuleb taas langus, sest riik ei saa elu seisma panna, inimestel on kopp ees ja kadagi ei koti see jura enam. Hirmutaktika ei tööta enam. Suurem osa ajudega inimesi on aru saanud, et tegemist oli majanduse jaoks vajaliku “pauguga”. Küll numbrid langema hakkavad ja jõuluks on kõik korras, paar kuud saab rahu ja vaikust nagu suvel ja küll kevadel tuleb kolmas laine..
Minu jaoks oli sünnituse ajal suht asendamatu asi see nö. spordijoogi pudel. Kuna vahepeal tahtsin mingis x asendis olles juua, siis sellest oli mugavam kui tavalisest pudelist.
Ma arvan, et ma võtan sellest pudelist täpselt kolm lonksu. Ma ei ole üldse oma tüübilt vee jooja. Ma ei mäleta, et ma oleks eelmise 13h sünnituse ajal ka joonud.
Seda aptamili peaksid saama ainult diagnoositud allergikud. Täitsa kummaline,et seda niisama kellegile välja kirjutatakse et kui piima ei ole, siis tavaliselt ostetakse seda ikka ise, täishinnaga poest. Minu pojale kirjutati ka kunagi aga alles siis kui talle põhjalikud testid tehti ja diagnoos olemas.
Ma sain lastehaiglast soovituse seda retsepti küsida, mul pole aimu, mis näidustustel seda antakse, aga ma arvan, et ka emapoolne meditsiiniline probleem võib olla põhjuseks. Su kommentaarist jääb mulje, nagu sa oleks.. kade? Või ma ei oska seletada, nagu sind häiriks see, et keegi sai retseptiga seda piimapulbrit.
Minu teadlik ja kindel otsus teise lapsega oli see, et tema rinda ei saa, puhtalt seepärast et esimesega oli see üks kuukene imetamist juba põrgupiin..Minu organism piima toota ei suutnud ja hambad ristis imetama ja ennast teistkorda piinama hakata ma ei tahtnud. Seega võtsin kohe haiglasse kaasa pudeli ja piimapulbri ( 10a tagasi oli selleks NAN) Minu teine preili ei ole seega rinda saanudki ja mulle see pudelimajandus meeldis, on alati meeldinud – ei pea ainult ema last söötma vaid seda saab ka isa teha Laps magas nagu mishka – nii super magajat annab otsida ja oli rõõmus, terve ja täitsa normaalne laps. On siiani
Jaaa :) Magavad hästi, kõik saavad söötmisega hakkama, pole piimaseid ja rokaseid riideid jne ;)
Vaatasin, et sulle storydes ka soovitatakse… Minule see paljukiidetud Silver spray vms jättis küll sellise ‘meh’ tunde… Ei saanud väga aru, et midagi niiiii väga paremaks oleks sealt altpoolt teinud, samas halvemaks ka mitte, aga ei midagi erilist nagu ma ootasin :D
Kaasa võtsin ja võtaksin (kuu aega tagasi sai sünnitatud) ühekordsed trussikud, pesu, pesemiseasjad, sussid, vahetusriided, lapsele kojutuleku riided, joogipudel, veidi süüa, telefonilaadija, niisked salfad, suured sidemed ka, kuna polnud teada kas ja kui palju neid haiglast saab, siis hea kui omal mingi tagavara igaksjuhuks… Ja ei meenugi rohkem midagi “must have” :D mida vähem, seda parem.
Aga üks/kaks päev kui laps sünnib võiksid ikka seda terns piima anda :( See esimene piim on ju nii tähtis. Alguses sul ju oli piima kui blogi lugesin ja pärast kadus ära. Ära kaob saad ju pudelit anda. Teine öö on kõige raskem. Siis laps karjubki kõige rohkem terve öö. See öö lihtsalt tuleb ära kannatada.
Kui valu kardad siis purelan või benthanen nibukreem,multi mam kompressid ja medela rinnanibukaitsmed. Alguses tõesti on valus. Ka mul esimse lapsega oli valus ja “piima vähe”. Nüüd sündis teine laps ja üritasin uuesti. Imevahendid aitavad ja laps 2 kuune ja imetan veel. Pudeli saab alati appi võtta. Anna ikka võimalus proovida. ❤ ja väljas käia saab ka isegi kui imetad,alati saab siis pudelit anda kui ise väljas puhkamas.
No tegelt ma ei teagi, kas tuli, sest suures plaanis võttis ta ainult alla. See, et see arst pelgus nähvas, et on ju.. oli ma ei tea mis?! Tegelikkuses oli ta selleks ajaks pool kilo all võtnud :(
Mina sünnitasin Pelgus 10k tagasi, ning seal sai mähkmeid küll nii palju kui vaja oli, osad jäid ülegi. Minul olid kaasas endale riided, lapsele koju tulekuks riides, juua, batoone, laadija, dokumendid, mehele riideid ning hügieeni asjad. Suured sidemed vōtsin ise kaasa, ning neid läks küll vaja. :)
Lisaks sellele tarvilikule, mis siin kõik juba kirjas on – münte, et sünnijärgses osakonnas korruselt automaadist kaasale kohvi ja endale kuuma šokolaadi võtta. Mulle igatahes meeldis see masinast saadud soe magus jook sel hetkel väga-väga! :)
Saan aru, et igaühe enda valik, aga minu meelest imetamise üks suurimaid plusse on see, et ei pea öösel pudelimajandusega tegelema… Õõh never ei viitsiks unisena jännata, tiss suhu ja magame beebiga mõlemad edasi :D
Erinevalt tissi andmisest 4x öö jooksul, ärkan mina korra-kaks ja saan vahepeal vähemalt 3h magada, mis suures plaanis on jätkusuutlikum – ma pole magamata, stressis, hädas, ei nuta wc põrandal, et ma ei suuda. Lapsel kõht täis, uni sügavam. Mu jaoks lihtsam 1-2x ärgata. Aga valikute küsimus ehk millega keegi ka harjunud on. Mulle meeldis Hedoniga see pudelimajanduse mugavus.
Pudelimajanduses pole võrreldes imetamisega mitte midagi mugavat, nagu mitte midagi. Olude sunnil esimesed paar kuud pidin lisa andma ja see oli ikka taeva õnnistus, kui sellest pudelikolast vabaks sai. IGALE POOLE tassi neid pudeleid kaasa, planeeri ette, et oleks võimalik lapsele süüa anda, külma piima ei taha ju, see pole ka kõhule hea, tahaks siis sooja segu teha, see tähendab, et vaja tagada, et on soe vesi jne jne.
Mul ausalt tuli pisar silma sel päeval, kui sain aru, et lõpuks ometi oleme sellest lutipudelimajandusest üle saanud ja ma ei pea sellega enam tegelema. Rinnad on igal pool kaasas ja piim alati õige temperatuuriga.
No näed ja minul tuli pisar silma kui ma lõpuks sain lapsele pudelist süüa anda ja ta sai magada ja kõhu täis. Inimene harjub kõigega. Ei pea tassima kaasa metsikult asju, saab vähemaga ka. Minul oli nt olemas termoslutipudel, üldiselt ei läinud ma kunagi ka kuskile asustamata kohta kust poleks sooja vett saanud küsida – kohvikus küsisingi leiget vett kui vaja. Isegi Helsingi lennujaamas sain oma piima tehtud ilma mingi mureta.
Eee.. Mis 4x öö jooksul tissitamisest sa täpsemalt räägid?! Minu oma (1.5 kuune) sööb näiteks 2x ja see teine kord on tavaliselt juba hommikul kella 6-7 paiku, ehk siis võib öelda, et ühe korra saab öö jooksul rinda ja magab ka nagu nott, ise magan ka.
Muidugi on ka selliseid lapsi kes istuvadki ainult rinna otsas (mul esimene oli ka suht selline, lutti ei võtnud), aga ei tasu alati nii räigeid üldistusi ka teha :)
Noh, siis ei tasu ka üldistada, et ma hakkan rinda andma, kuna ma tahan kiiremini jooma hakata :D Same same but different!
Teise sünnituse ajal kasutasin mingeid püksmähkme moodi asju (oo, glamuurne emadus…) ja need olid palju mugavamad kui mingi suur sidemelatakas. Alguses paar päeva on ikka üsna rets see vere teema ja nendega ei pidanud põdema, et mis asendis nüüd olla ja kuidas.
Minul läks esimese lapsega vaja juukseharja kassas polnud, mees tõi apteegist. Pisikesel olid pikad juuksed ja kogu see sünnituse möga oli talle pähe ära kuivada lastud, ja ainus viis seda välja saada oli siis vaikselt niiske harjaga silitades. Aga noh, seda saab muidugi kodus hiljem vannis ka teha.
Küüned kipuvad olema pikemad lastel, kes on kauem kõhus olnud. Üle tähtaja beebiga on üsna kindlalt vaja juba haiglas lõigata.
Põnev kerget ootuse lõppu!
Minul on 1 kuune, imetan rinnaga ja olen terve aeg ärganud öösiti 1x! ;) seega 4x ärkamine pole kivisse raiutud sel juhul. Segu ongi raskem toit ja st magavad reeglina kauem ja on veidi uimasemad alguses. Minul hakkas piim tulema 5ndal päeval, aga ma nägin ikka vaeva ka – haiglas oleku ajal stimuleerisin pärast toitmist ja päevasel ajal iga 1h tagsnt käega 5+5min. Koju jõudes pumpasin söögikordade vahel 10+10min.. 7ndal päeval jätsime juba lisa ära ja see hakkas tõesti “voolama”. Vastavalt nõudlusele tekib ka pakkumine. See pole sinu pihta, aga lugedes kommentaare, siis tahaks küsida palju üldse pingutati, et piim tulema hakkaks.. niisama ootamisega jah ei tule.
Võimalik, et juba kirjutati, aga apteegi piimasegu perearsti kaudu sa küll ei saa. Lastearst kirjutab esimese, mida siis hiljem saab perearst pikendada. Ja arst nii sama ka ei kirjuta, et kuna tahad, kui lapsele muu ei sobi, siis alles sellisel juhul.
Olen aus, ma ei tahtnud imetama hakata, kui laps sündis pisteti tissi otsa. Mega valud, ebameeldiv jne, aga samal ajal, sain aru see ju siiski lapse heolu. Kui piim otsa sai siis nutsin jälle teistpidi, miks mul piima pole.
Küüsi pole tarvis lõigata, need murduvad tal ise.
Mõnusat kosumist ja puhka ka, kuni veel saad!
Ma sünnitasin 5 kuud tagasi, kui koroona möllas, ehk siis veetsin päevad haiglas üksi. Sel põhjusel võtsin palju süüa kaasa- sest keegi juurde seda tuua ei saanud ju ja võtsin endale veidi rohkem riideid, kui peaks mingil põhjusel haiglaaeg pikemaks minema. Reaalsuses läks mul vaja paar snäkki, pesemisvahendid, enda ja beebi koju minemise riideid ja tissikreemi. Pmt oleksin võinud käekotti need asjad mahutada