#beebiblogi #elulineblogi

Rasestumisvastane kiip vol 2 – kuidas kellele mõjub?

Üks lugeja palus, et ma kirjutaksin, kuidas mul selle kiibiga läheb. Tegemist siis Nexplanon rasestumisvastase implantaadiga, mille ma lasin endale oktoobri alguses panna. Esimest postitust sellest saab lugeda siit!

Möödas on neli kuud ja kuigi tegelik nö katseperiood on kuus kuud, siis mina julgen juba praegu väita, et mulle see sobib. Kaalu see otseselt tõstnud ei ole (olen ikka vana hea 70!), päevad on ära jäänud (jeee!), vahel määrib, aga see on nii vähene, et ei pane väga tähelegi.

Mingeid vaevusi mul pole – ei ole mingeid pea- ega kõhuvalusid enam nagu mul pärast sünnitust tekkisid, ei mingeid muresid ühesõnaga. Seda, et käsi ära sureks (mäletan, keegi ütles, et talle mõjus see implantaat nii, et käsi hakkas tihti „ära surema“), mul ka ei ole. Mul üldse pole mingeid etteheiteid sellele.

Lihtsalt vahepeal sa tunned seda, kui käsi ebamugavasse asendisse läheb, näiteks kui Hedon süles on ja räigelt käe peale surub vms. Aga muidu ei pane seda tähelegi. Ma ikka mõni päev taban end seda otsimas – et kas ikka on alles ja pole kuskile liikunud vms. Kõik samamoodi nagu paigaldades. Samal kohal, lihtsalt verevalum on kadunud :)

Seega, minu meelest palju parem variant kui pillid või plaastrid, mida sa võid võtta/panna unustada ja pole isegi neid regulaarseid päevi. Aga samas, see kõik on individuaalne, kellel kaovad ära, kes veritsevad kogu aeg jne. Aga proovida tasub alati.

Just kirjutas mulle üks inimene, kes lasi endale implantaadi panna läinud reedel. Arst ütles, et hoidku 48h rõhksidet peal, võtku kolmandal päeval plaaster maha. Tal oli juba õhtul süda paha ja metsik peavalu. Küsis minult, kas mul ka midagi sellist oli. Pidin tunnistama, et mitte. Kolmandal päeval oli tal endiselt halb ja kui ta plaastri eemaldas, oli implantaat pooleldi väljas. Ta keha lihtsalt puksis selle välja ja tagasi ta seda lükata ei saanud. Järelikult talle see lihtsalt ei sobinud ja keha andis kohe märku.

Kui ta sellest oma arstile rääkis, siis too pidas teda lolliks – nii ei saa juhtuda. No tõesti, ise lõikas kööginoaga välja selle! Kui ta aga perearstile muret kurtis, teatas too, et vaid 20%le naistest see tegelikult sobib. Väga paljudel on mingid kõrvalnähud ja kui me seda teemat isekeskis lahkasime, siis hakkasime mõtlema, et äkki mu kaal seisab ka selle sama implantaadi pärast. Sest pole reaalne, et mu kaal on kogu aeg 70, mitte kunagi 69 või 71.

Tavaliselt võtame me Tais kaalust alla, sest peamiselt tarbid vett ja puuvilju. Eks ole näha, kas pärast reisi on ka kaal punkt 70. Kui on, siis teen ühe keefiridieedi, millega mul alati on kaal langenud. Millega ma ka pärast sünnitust kolm kilo nädalaga maha võtsin. Kui ka pärast keefiridieeti on kaal 70, siis ma süüdistan selles küll implantaati.

Täpselt nagu kõigile ei sobi pillid või plaastrid või spiraal või mõni rohi vms, ei sobi ilmselt ka implantaat. Aga ega enne teada ei saa kui ei proovi.

Kas ja millised kogemused on teil implantaadiga? Milliseid vastunäidustusi olete täheldanud? Kaalutõus? Kaal seisab? Hoopis langeb? Pidev veritsemine? Päevi pole? Mis?

38 thoughts on “Rasestumisvastane kiip vol 2 – kuidas kellele mõjub?

 1. Mul oleks küsimus hoopis selle tatradieedi kohta. Internetis on neid mitmesuguseid üleval, aga ehk kirjutaksid, mis moodi sina seda tegid, et nii tõhus oli? :)

  1. Tatra? Ma tegin keefiridieeti! Neli päeva oli menüüs ainult keefir. Kui meganälg oli, sõin amspu banaani.

  2. Täitsa mark :D Kuskilt oli meelde jäänud, et selle tatradieediga koos oli keefir ka iga päev :D Kaks asja kokku ja tuligi lamp majja :D

  3. Tehakse ka tatradieeti ma tean, kus iga päev õgid tatart kana/salatiga. Pidi ka aitama :)

  4. Tatra ja keefiriga tehakse ka nii, et tohid ainult süüa tatart ja juua keefiri. Ja nii nädal aega järjest. Mu tuttav võttis nii nädalaga alla kuskil 5 kg.

 2. See vist on ka ikkagi hormoonidel põhinev onju? Paraku võib see kaalu mõjutada küll, isegi kui arstid vastupidist väidavad, igasugune hormoonidega mängimine on keha jaoks ju tegelikult võõras. Mina võtsin pille 8 kuud. Selle ajaga võtsin kaalus juurde 14 kg, mitte miski eluviisis peale pillide söömise ei muutunud. Tegin sama palju sporti, sõin samu asju ja samas koguses, jõin vett nagu alati. Aga keha paisus kontrollimatult. Pärast pillide lõpetamist kadus see 14 kg mängleva kergusega. Mul on lausa hea meel, et ma üksik olen hetkel, sest mitte ühtegi hormonaalset vahendit ma endale enam sisse ei söö, peale ei kleebi ja naha alla ei süsti. :) Lisaks sellele oli ka kahel mu sõbrannal samade pillidega väga negatiivne kogemus, mida testida kindlasti ei sooviks. Igavene piin see raseduse vältimine. :D

  1. Plaastritega on mul kõige positiivsem kogemus. Kasutasin üle 10 aasta, ja kuidagi mind see ei muutnud ega mõjutanud.

  2. Jajah, ma võtsin ka “pillidega” ligi 20 kg juurde. Hakkasin tervislikumalt toituma ja võtsin need 20 kg sama rõõmsalt alla ka (ei lõpetanud pillide võtmist) :D

   Vennanaisel oli samamoodi, et “pillid tegid paksuks”, mis sest, et iga päev krõpse ja koogikesi sisse vohmis.

   Tehke mis tahate, aga mina neid “pillid teevad paksuks” jutte ei usu. Lihtsalt inimesed ei suuda tunnistada, et on laisad ja ajavad mõttetut kraami suust sisse.

  3. No kui ma mõtlen, et ma kärutasin 10km päevas ja käisin seal EMS trennis ja kaal ikka seisis, siis see ei saa niisama olla ju

  4. Kaalulangus on kõigest u 20% trenn ja 80% toit. Vaadates, et su menüü ei ole just kõige tervislikum (tagasihoidlikult öeldes), võid sa 5 x päevas ka EMS trennis käia ja ikka sama palju kaaluda.

  5. Jah, aga tundes oma keha, tean ma, kuidas ja millele ta reageerib. Ja see, kui ma söön “rasvaseid” asju, ma söön neid nii vähe, et lõppkokkuvõttes ei söö ma üle 700-800kcal päevas :D

 3. Implantaadiga mul kogemusi ei ole, küll aga üks kogemus beebipillidega, mis jäigi üpris lühikeseks. Nimelt hakkasin võtma beebipille sellel õigel päeval, seejärel kadus mul järgnevaks 1,5 nädala söögiisu – isegi telekast toidu nägemine ajas iiveldama. Juba siis mõtlesin, et seotud beebipillidega… kui mul järgmised päevad hakkasid kõigest 2 nädalat hiljem eelmiste algusest, siis otsustasin küll, et aitab eksperimenteerimisest. Mulle need ilmselgelt ei sobinud. Jah, beebipille on ka mitmeid erinevaid, räägitakse et tuleb endale sobivaim leida. Aga no ei ole mitte mingit tahtmist oma keha mürgitada ja ning segadusse ajada nende hormoonidega….
  et siis meie kasutasime vana head kummi :D

 4. Kasutan juba kuskil poolteist aasta pille. Paljud aga ütlevad et see on keha mürgitamine jne ning olen mõelnud ka muudele võimalustele. Naistearst ei ütle ilmselt kunagi, et ei soovita pille, kuna nendega võivad osaliselt mingid riskid kaasneda. Ei oskagi enam mingit seisukohta võtta.
  Veel üks küsimus: mis on keefiridieet? :)

  1. Mulle just arst ei soovitanid seda plaati, et kui ei sobi siis eemaldamine pidi suht rõve vms olema. Mina kasutan nuvaringi hetkel. Muidu peale rasedust tablette, siis proovisin plaastreid( need läksid kogu aeg koledaks) ja nüüd siis otsustasin nuvaringi kasuks. :)

 5. Mina võtsin pille mitmeid aastaid. Lõpu poole oli kogu aeg tupeseen, päris kaua läks kui saime pihta, et pillidest. Hormoonid mulle ei sobigi, spiraali ka ei saa. Ainult kondoom hetkel. Ja pillidel olles kaal kogu aeg üks number, pärast lõpetamist tõusis 3kg. Näo nahk oli palju parem ka siis.

 6. Kas see tervisele ohtlik pole, et päevad ära on jäänud? Eeldan, et see tähendab, et pole ka ovulatsioone.

  1. Ma saan aru jah :D. Mul endal on olnud terviseprobleeme, kuna tsükkel oli kohati väga ebaregulaarne (päevade vahe võis vahel olla paar kuud või rohkemgi), nt emakaseinad paksenesid. Seega tundub hirmutav, aga kui selline tulemus on näidustatud, ju siis ikka OK.

  2. PS. Minul arst soovitaski beebipille seepärast uuesti (pärast pikemat pausi koos ebaregulaarse tsükliga) võtma hakata, et menstruatsioon oleks regulaarne ja emakaseinad ei pakseneks (v.a siis muidugi aeg, mil soovisin rasestuda). Pillidega päevad nagu kellavärk.

 7. Mina lasin ka ennast ära kiibistada. Tänaseks siis..eem..8 kuud tagasi. Kõrvalnähtude nimekirja ma spetsjom ei lugenud ( et mitte ennast iseenda mõtetega hulluks ajada) Nüüd loen, et keegi kurtis käte ” ära suremise” üle! Olemas! Aga ei julgenud ega osanud seda implantaadi arvele panna!
  Esimesel neljal kuul oli lakkamatu veritsus. Mitte suur (piisas pesukaitsmest), aga põhimõtteliselt pidev. On and off- kokku määrdevabu päevi selle aja jooksul tuli vast poolteist, kaks nädalat. Arst ütles,et nii võib olla ja keha alles harjub! Järgmised kaks kuud polnud eriti paremad: 5 päeva määris, 2 oli vaba, siis 8 päeva määris, 6 oli vaba jne…
  Nüüd viimased kaks kuud on olnud selline suhteliselt normaalne ja regulaarne menstruatsioon- selle vahega, et kui varem kestsid “päevad” 3-4 päeva, siis nüüd 6-7.
  Viimased 4 kuud olen hakkanud trenni ka tegema- 2-3x nädalas, korralik rasvapõletus. Ja minagi imestan, et kuidas kurat kaal ei liigu. Üldse mitte kusagile poole. 68.7 ja punkt.
  Korra mõtlesin et äkki (kaotatud ja kaotamisel olev) rasv ei kaalu essugi ja seetõttu ka number kaalul ei muutu. Aga nüüd mõtlen, et selle vist võib tõesti ka plaadi mõjudesse kirjutada….
  Ütleme nii, et mitte üks kord juba olen kaalunud mõtet selle eemaldamisest. Nüüd vist veel enam…

 8. Paigaldan ka varsti. Ma siis teen ette palju trenni ja ajan end virmi. Siis võiv kaal seista :-)

 9. Minul on negatiivne kogemus just Evra plaastritega! Mul valutas üle päeva pea…kuskil aasta kasutasin siis viskas kopa ette nendest peavaludest ja läksin naistearstile oma murega. Ta väitis , et peavalud plaastreid kasutades pidi olema väga sage kõrvalnäht naistel. Hiljem toote tutvustus lehte lugedes oli seal kirjas kaa , et võib põhjustada peavalusid…

 10. Mina lasin implantaadi paigaldada juuli algul. Kõik oli ok aga detsembrist alates päevad iga kahe nädala tagant. Viimane kord oli nädal järjest ja ýsna hull juba. Vaatangi kuidas edasi ja ehk proovin muud. Detsembrini mul oli aind korra määrinud muidu. Aga ma imetan last ka siiani, ehk sellepärast ka päevad viibisid.

 11. Olen kaa mõtelnud selle kiibi peale, kunagi sõin pille aga ei taha, kardan trombi :S Ja need ka pm arst määris pähe. Spiraali ei tahaks, sest ma tean küll, et seda pole tunda jms, aga no ei suudaks selle mõttega ringi käia, et midagi on seal sees :D Nüüd peangi aja panema sünnitusjärgsesse kontrolli, tänasega 2 kuud möödas, eks siis paistab, kuidas arstil tuju on ja mis ta mulle selle kiibi kohta ütleb.
  Aga kas selle kiibiga ka nii, et paigaldama peab päevade 1-5. päeval ???

  1. Pärast sünnitust sul pole ju päevi.. Eriti kui imetad.. Mulle pandi suva hetkel :)

 12. Mina see kurja juur olingi, kes fb grupis kiibistamispropagandat tegi :) olen siiani rahul, kui alguses päevi üldse polnud, siis nüüdseks on kolmandat kuud regulaarne periood, määrib õrnalt 3 päeva ja vsjoo. Ja kaalulangetamisega tegelen ka neljandat kuud, 3x nädalas trenn ja sleeve, -30,7 kilo :P seega kummutan müüdi, et kiip kaalu hoiab :D

  1. Kuule, kui sa oled just opilt tulnud (millal sul sleeve oli?`) ja sööd kaks supilusikatäit, siis loogiš, et kaal langeb.. Aga ma hakkasin mõtlema, et kärutasin siin vahepeal 10km päevas, käisin trennis ja tulemus oli NULL. Kaal ikka 70. Tarbisin mingeid toidulisandeid ja ikka null.. See pole reaalne. Ma pärast taid võtan selle asja ette :)

 13. Mul ka see implantaat ning samuti kõrvalnähud puuduvad, välja arvatud pea olematud päevad. Olnud on see 8 kuud mul ning eelmine kuu olid nö suurimad päevad, kus veritses veitsa rohkem, aga siiski tavalisega võrreldes ikka vähe. :D minu poolt ka ainult positiivne kogemus- kaal ka suht seisab, aga vähemalt ei tulnud meeletult juurde :). Seal lehel ka võimalikud kõrvalnähud kirjas ja seal mega pikk nimekiri ala *võib põhjustatada kaalutõusu *võib põhjustada kaalulangust jne, et igal ühel ikka oma. :)

  1. Olematud päevad on siiski kõrvalnäht, saan aru. Sellest ka minu küsimus eespool, et kas see pole mitte tervisele ohtlik pikemaajaliselt. Pillide puhul ikka vahel sai ka päevi edasi lükatud (võttes pausita järgmise lehe otsa), nt suvel, kuid arst soovitas tungivalt seda pigem mitte teha.
   Mitte et ma tahaks halvustada seda implantaati, lihtsalt huvitab.

 14. Minul on ka see implantaat ning kohe Saab 3 a täis! Algul tóesti päevi pole 8 kuu möödudes hakkasid väga tihedalt käima sirka 2 kuud ( nädal oli nädal polnud) siis loksus kõik paika ning kaalu absoluutselt ei mõjuta! Kindlasti lasen uuesti panna !

  1. Mulle paigaldati see 1 kuu peale peale sünnitust! Ning kaal pigem langes kui tõusis! See on tõesti individuaalne!!

 15. mina olin nii kindel et peale lapse sündi lasen panna spiraali . Kuid sinna see jâi . Laps sündis mul enneaegsena kolmkuud varem . Ja selgus ka siis tõsiasi peale lapse sündi kuskil 4 kuud hiljem et mina ei tohi kasutada absoluutselt mitte ühtegi toodet ainet jne mis sisaldaks hormooni . Avastati mul siis haigus nimega Antifosfolipiid sündroom . Põhi teema siis trombid . Laps võeti ka selle prst keisriga välja et mul tekkis vere jooks ja hiljem siis selgus et platsentas tekkisid trombid ja eri aegadel infarktid . Ja nüüd me siis oleme kondoomide peal juba 8 kuud kuna ma ei ole ühtegi hormooni vaba rasedus vastast vahendit leidnud kõikk nad sisaldavad kas või väheses koguses hormooni .

 16. Mina lasin ka just kolmapàeval panna, täna reede! Eelnevalt kasutanud pikalt nuvaringi ja kunagi enne seda pille! Hetkel käsi veidi valus aga mitte midagi kohutavat! Panek oli tuimestusega ja käsi kahest kohast veidi sinine. Ars ütles, et kui hakkab liialt tihti määrima, siis antakse juurde pilke, et see veritsus ära kaoks! Ja kui see ei aita, siis saab alati selle välja võtta! Hetkel loodan, et màärima ei hakka väga ebaregulaarselt ja ehk ei hakka üldse :)

Comments are closed.