Raske on olla ilus

marimell

Ausalt. Megaraske on olla ilus. Kuidas naised seda suudavad. Pigem, kuidas nad selle aja leiavad? Kõik käib plaani järgi? Mul lähevad ajud kärssama selle plaani pidamise peale, et millal solli, millal deppi, millal ripsmetesse…

Hommikul trenni. Okei. See tunnike ei muuda suures plaanis midagi. Pole vahet, kas ma vastan meilidele kell 9. Või kell 10. Harjumise asi. Saab tehtud. Aga reaalselt, mulle sobib ainult see, et laps lasteaeda, ise trenni. Mingi keset päeva, tööpäeva lõpus, enne magama minekut – no ei viitsi ma enam kuskile siis minna. Hommikul ja tehtud.

Aga enne reisi tahaks minna solli, depilatsiooni, maniküüri teha, pediküüri minna või teha. Mõtlen, kas värvida juukseid enne või pärast reisi? Pleegivad nad seal nagunii täiega. Ühesõnaga, totaalne teadus kõik klappima saada.

Imestate, miks?

Käisin esmaspäeval ripsmetes ja depilatsioonis. See tähendab, et 24h ei tohi ma pessu minna, sest parem oleks kui ripsmed vett ei saaks. Äärmisel juhul saab duši all käidud kuidagi, aga no kui megavajadust pole, siis hästi, jätan ühe päeva vahele.

72h ei saa ma solli minna, depilatsioon ei luba. Kui lõpuks solli saab, siis pärast solli oleks hea jälle mitte kaheksa tundi pesta.

Siis tahaks maniküüri-pediküüri endale geellakiga teha.. ühesõnaga mu point on selles, et megakeeruline on kõiki aegu kogu aeg planeerida. See on ju täielik teadus, et mis päeval sa mida teha saad ja millal kuhu minna.

Ja kui ma tahaks veel juuksurisse minna? Või massaaži või kui ma tahaks nahka koorida, oleks hea kohe mitte solli minna või ma näiteks tahan oma kulmud üle tätoveerida, ei saa – reis tuleb peale, pole pointi neid kohe pleegitama minna või kui tahaks uuesti kurjusekortsu süstida, peab jälle planeerima kuu aega enne reisi, pole hea kui päikest saab kohe jne jne

Ja te ütlete, et ilus olla pole keeruline? Kas insta piffidel on lisaks töö- ja kooligraafikule paralleelne graafik iluteenuste jaoks? Millal huuli süstida, millal solli minna, millal maniküür ja depp… täielik teadus ju.

Milliseid teenuseid teie tarbite? Kuidas seda aega planeerite, käite lõunapausil ära? Milliseid iluteenuseid te lasete teha, milliseid teete ise? 

No näiteks ma ostsin eile hunniku uusi geele, proovisin, milline sobiks reisile kõige paremini. Aga kuna mul on mingi neoon-sinise kiiks peal, trikoo on õmbleja juures töös, siis tahaks ideaalset sinist, aga no.. pean veel mõned geelid ostma.

53 arvamust postitusest “Raske on olla ilus

 1. Mina käin oma 4 lapse kõrvalt iga kuu juuksuris, kosmeetikus, kulmude hoolduses ja iga 3 nädala tagant küünehoolduses. Kõik ajad on mitmeid kuid ette planeeritud ja osades neist käin töölõuna ajast, juuksuris vabal päeval. Shoppamas käin lõuna ajal või vabal päeval või siis koos lastega :). Kõike jõuab. Kes palju teeb, see palju jõuab!

 2. Tere!
  See tumedam sinine on to die for ilus. Mis geele kasutad? Kuidas püsivus on?

  1. Mereneiu omasid. Aastaid. Püsivad superhästi, aga ma ei kasuta alusgeele ja primereid jne, otse küünele ja viilin maha :) ja uus kiht peale!

  2. Sensationail Pro 3060 LED – mingi kuus aastat vana, ostsin laeva pealt koos paari geeliga mingi komplekti kunagi :)

 3. Reaalselt ma olen elu kehvem hooldustes käija. Olid geelküüned 3x peal olnud need. Igakord suur jama hooldusesse minekuga, millal,kuna,kuidas jne. Igakord võtsin maha. Ripsmed nuud on, pool aastat juba, wii :D. Sinna vot see on ainuke hooldus kuhu ma jõuan igakord täpselt-minutipealt. Depilatsioonis ei käi, teen kodus ise:D. Juuksuris vajadusel aga kuna olen musta peaga siis tihtipeale värvin ise. Näohoolduses, käin vajadusel.
  Ütlen sama, naine- ilus naine on raske olla. Leida aeg voi tuleb ise teha. Teiseks minujaoks on julm raharaiskamine nii geelide kui ripsmete omamine. Slp mul ka mõlemaid ei ole. Ma ei näe sellel mõtet. On ripsmed ja piisab, olen rahul ja maha enam ei võtaks. See on tõesti mugavus ja kui on hea tegija siis kuus korra hooldusesse minna, pole raske :D.

 4. Ei käigi sellistes kohtades :)
  Kulmud värvin ise keemiliselt kord 2 nädala jooksul kodus.
  Juuksuris käin kord 3 kuu jooksul, sest mul loomulikku tooni juuksed.
  Kerge on olla loomulik, raske on olla nn “ehitud”. :)

 5. viu viu viu,ega sa eile teadai saanud et reisile lähete,aega on old küll käia kulmudes ja botoxis

 6. Mis iluteenused? Mul on täielik probleem juba seegi, et kuidas jõuda poodi riideid ostma :D
  Hommikul tõused, ruttu pesema, kiire kohv kõhtu, lastele puder, lapsed üles, laste hügieenitoimingud, väiksem laps riidesse. Mees viib suure lapse kooli, mina väiksema lasteaeda ja siis ajaga võidu kihutame tööle. Peale tööd sama kiiruga lasteaeda ja mõnikord ka poodi, söögivalmistamine, söömine, õppimine, vahel pesupesemine, kerged koristusliigutused, järgmise päeva asjad valmis, pisikesed mängud lastega, veel väike näks ja teekruus, lapsed vanni, enda hügieen ja juba ongi öö käes.
  Jäle kiire on kogu aeg, samas töö juures on tihti aega üle, praegu näiteks. Jube kahju on sellest raisatud ajast, aga ära käia ka ei saa, pead töö juures olema ka siis, kui tööd ei olegi. Isegi töötegemise nägu ei pea teesklema, lihtsalt molutad, kuniks uus tööülesanne saabub.
  Nädalavahetustel on kodutoimingud, õueasjad, lastega toimetamine, poeskäigud ja vanemate vabatahtlik aga paratamatu abistamine. Nad ise enam kõike ei jaksa ega saagi. Vaat depilatsioonid paigutan küll korra kuus kuskile nädalavahetuse sisse ära, aga see on ka absoluutselt kõik.
  Kosmeetiku juures käisin viimate pubekana, juuksuris rohkem kui 10 aastat tagasi. Maniküüri, solaariumit, täitesüste jne pole kunagi saanud. Küüned, ripsmed, rinnad ja muu – kõik on omad, isegi juukseid ei ole pea 20 aastat värvinud, sest et ei ole vaja. Veel õnneks ei ole, aga eks ma lähe ju ka kunagi halliks.
  Olen 40-aastane juba… Võiks eeldada, et igavene krõõt, arvestades, mida kõike ma POLE endaga teinud, aga ometi olen tavaline kena naine. Juuksed on pikad, terved ja loomulikult ilusa värviga, näonahk on klaar ja jumekas (kuigi vanus eeldaks juba kortse), küüned on terved ja tugevad, keha sire ja toonuses (ma pole kunagi ka
  trennis käinud, seega on see siredus üks looduse ime jällegi, tiigritriibud kõhunahal välja arvata). Isegi lõuajoon ja kaelanahk veel ei ei reeda vanust, käenahk reedab, aga tühja temaga. Ainult et see karvakasv on saatanast.
  Olen ka mõelnud, et kuidas inimesed jõuavad end ilusaks tegemas käia? Mille arvelt? See on tegelikult ju väga ajamahukas. Kui ilus ma võinuksin või võiksin olla, kui mul oleks aega neid toiminguid teha? Hiljemalt paari aastaga peaks loodus minu kallal ka lõpuks oma töö tegema, kas ma siis lõpuks hakkan end selles iluvaldkonnas harima? Või ei viitsigi, vananen loomulikult? Küllap :)

 7. Kui saladus pole, siis kust soetad geellakid ? On äkki mingi hea firma mida soovitad? Mõni netipood äkki, set ise pole Tallinnast ja sinna ei satu ka.

 8. Minumeelest on ilus naine hoolitsetud naine. Ja enamus sinu kirjeldatud protseduure on ebavajalikud :D
  Minu ainukesed igakuised protseduurid on küünehooldus ja kulmud, mis võtab kokku 3 h. Ca 30 aastaselt võiks leida aja ka korra kuus näohoolduses käimiseks.
  Hommikune kerge meik, soeng ja pesu 30 min. Juuksur 3-5 kuu tagant. Trenn 3 h nädalas, saab edukalt ka jooksmas käia või kodus teha.
  Solaarium, ripsmed jms on täeiesti ebavajalikud!
  2 koolieeliku ema ;)

  1. Olen nõus. Ei ole kunagi seostanud ilus olemist ja ennast ilusalongide vahel lolliks jooksmist. Ma olen ka jube kehv iluhoolitsustes käia, lihtsalt ei jõua sinna ja ei viitsi ka. Vannitoas veedan tavaliselt kordades vähem aega võrreldes keskmise naisega. Kulmud üritan korras hoida ja juuksuris käin ka sõbranna juures suhteliselt harva. Šoppamas käin ka üpris harva. Ainuke prioriteet on trenn mille peale küll kahju pole aega kulutada, tervis korras ja tugev ning keha ilus ja vormis. Samas olen naine kes püüab tänaval pilke ja saab meestelt sitaks tähelepanu ning komplimente naistelt. Seega ilu ei võrdu enda ribadeks jooksmiseks erinevate salongide vahelt ja paljud insta tibid pole ka minu silmis teab mis ilusad, lihtsalt välimus reedab et lemmik paik on ilusalong kus aega veeta ja tihti näevad enda east kõvasti vanemad välja.

 9. Mul ripsmed, küüned, kulmud, juuksur, soll. Soll jäàb kooli töö ja kodu tee peale. Lihtne läbi hüpata. Küünte ja ripsmete ajad planeerin alati pikalt ette. Juuksurit võtan vabamalt, päris iga kuu ei käi. Aga enne sünnipäeva pidin küll töölt puhkuse võtma, et igale poole jõuaks :) Ilus on olla raske ja aeganõudev, meigin ainult enne pidu, enam ei jaksa igapäevaselt.

 10. Kui on ennast vaja ikka nii suures mahus võltsasjadega “ilusaks” kloppida, siis eks jah, tuleb see aeg ja vahendid leida. Minu isikik arvamus on, et saab olla ilus ka tunduvalt vähemaga. Mis su fotodepilaatorist saanud on? Kutupiilu? Ei toimi?

 11. Mina pole ka sellest süsteemist aru saanud, laisk nagu ma olen tundub see liiga keeruline. Olen proovinud nii geelküüsi, juuksepikendusi ja ripsmepikendusi. No nii tüütu on end nö ketti panna, et iga kuu pead sa leidma aja, et neid korda teha ja veab, kui sul piisab kord kuus käimisest. Õnneks on mind oma loomulike ripsmete ja küüntega ka õnnistatud ja igast võlts asjade ära jätmine oli sellevõrra lihtsam. Kuigi ilusaid megapikki geelikaid nähes (mul on fetish) ma ikka õhkan miljon korda ja taban end mõttelt, et tahaks kaaaa….okei pikki juukseid võiks ka omada, samas ma tean, et ma oma särtsaka punapeaga rokin rohkem ja pikkade juustega olles oleks nad enamjaolt patsis :D Praeguseks ongi jäänud ainult juuksuriskäik ja seda ka enamjaolt selle järgi et kui lokid (need neetud lokid) kuklal enam sõna üldse ei kuula, siis on viimaneaeg pügama minna :D Aga tuleb tõdeda, et ega see tibide elu lihtne ei ole…meik, igakuised korralised hooldused, läbisõit, kiloraazi ja kaloraazi jälgimine… võeh:)

 12. Kôige ülemine küüs- ma otsin igalt poolt sellist toobi lakki, sry, aga.. Kust saab? :D

 13. Hetkel olen täitsa ilma lisavidinateta, aga täiega tahaks ripsmeid tagasi panna. Praegu üle poole aasta ilma ripsmeteta, kuna rasedana ei suutnud selili olla, aga ehk järgmine kuu panen uuesti siis laps kuu vanune ja rohkem aega. Juukseid hakkan ka vist nüüd triibutama (varem värvisin tervet pead), kuna nii lihtsam ja ei pea nii tihti käima.

 14. Enne ripsmeid ja solli kaid pesemas ara, aga ma kain vahel ka peale solli pesemas, ei see muuda midagi ja ripsmetele vett ei lase lihtsalt. Ei ole midagi keerulist, kai oma kaigud ara ja vota rahulikult, ara motle yle :D

 15. Ma ütleks, et raske on olla kole, sest ilusad ei pea nii hullult vaeva nägema endaga!

 16. Ma ei järgi sellist jama :) Pesen pärast solli ja pesen pärast ripsmeid ja kõik toimib. Kasutan solli enne reisi, muul ajal isepruunistav. Geellakk maniküür, kord 3 nädala tagant, geellakk pediküür kord 1,5 kuu tagant, vajadusel vahepeal tuunib ise. Epileerin, koorin, maskita jne. kõik ise. Juuksevärv kord kuus, juustepikenduste tõstmine või vahetus kord 2,5 kuu järel. Käin, kuidas juhtub. Keegi mind tööl vangis ei pea, seega eelistan käia tööpäeva alguses võimalikult vara või siis paar tundi enne tööpäeva lõppu. Keset päeva ei taha käia, siis vahin kella koguaeg ja õiget tööhoogu sisse ei saagi :) Kui üldse pole tegijal aega, siis vahest harva olen nõus ka laup päeval käima. Üldiselt olen selline, et asjad peavad olema üksteise järgi. Kui tulen juba koju, siis enam ei viitsi kuhugi minna jne :) Trennis ei ole iialgi käinud. Õnnistatud heade geenidega :) Trenni ei kujuta ettegi kuhu mahutaks- ma jälestan igasugust sporti , eriti ujumist ja rühmatreeninguid :)

 17. Ma teen pea kõik ise. Kulmud ja küüned teen ise, ripsmed panen hommikul ja võtan õhtul ära (kui kodust välja lähen), juuksed lõikan ja värvin ise, pruuniks saan isepruunistajaga.

 18. See kõik tundub tõesti liiga keeruline :D Minul on kõik täiesti naturaalne, ainus koht kus paari aasta tagant käin on juuksur et juukseotsi lõigata. Kodus ainult viiõin ja lakin küüsi, pesen ja kreemitan ennast.

 19. Lausa uskumatu, millise lolli järjekindlusega sa ennast ilusaks pead.
  Kui sa oleks päriselt ilus, siis sa ei peaks endale neid võltsinguid üldse tegema!

  1. Mul lihtsalt mugavam kui ma ei pea ripmseid värvima, ja värvi õhtul eemaldama. Sollis käin selleks, et mitte Tais ära põleda nii, et kolm päeva varju all pean olema. Ja jalgu raseerib iga endast lugupidav naine, ma lihtsalt käi depis, on veel lihtsam.

 20. Ei arva nendest nimetatud lisavidinatest mitte midagi. Üldjuhul teevad need muidu ilusa inimese klouniks, mitte ilusamaks.

  Ise olen väga laisk enese “ilustaja”. Põhjus väga lihtne – olen ilus ilma igasuguse nimetatud inventarita. Ei tarbi alkoholi, ei suitseta, ei söö kräppi, liigun iga päev min 10000 sammu, magan hästi, elan puhtas looduskeskkonnas. Juuksed on pikad ja paksud, näonahk probleemidega, figuur sale, küüned terved. Sisuliselt ei tarbi kosmeetikume, va talvel kätekreem ja huulepalsam ning näokreem siis kui meelde tuleb. Ei meigi ennast, va siis, kui lähen õhtul kuhugi välja. Kortsusid on nii palju, et üle 30 pole mulle veel vanust kunagi pakutud. Kuigi tegelikult olen 41.

 21. Juuksuris käin kuu-pooleteise jooksul, hetkel on värvitud juuksed ja siis ei mängi teisiti väga välja. Solaariumit ei külasta. Pediküüris käin kord kuus, maniküüri teen ise. Küüned kasvavad kiirelt ja mul ei ole viitsimist 2x kuus maniküüris käia, teen ise endale sobival ajal. Need 30 minutit kord kuus depi jaoks leian ka kõige kiiremal ajal. Juuksuri ja pediküüri aja sätin abikaasa graafiku järgi, kuna ise hetkel tööl ei käi ja olen lapsega kodune, siis eelistan hommikuseid aegasid, muidu ikka pärast tööd. Kulmud teeb sama neiu, kes ka pediküüri teeb ja saab sama külastusega tehtud. Kosmeetikus käin siis kui tuju tuleb aga väga harva, sest mul on koju ostetud kõik vajalikud ja mulle sobivad kvaliteetsed tooted ja teen kodus 1-2x nädalas nagunii koorimisi ja maske jne.

  Ripsmed on naturaalsed, sest kunstripsmed on labased ja ülikoledad – jah ka need “loomulikud”. Endal on nagunii mustad ja pikad ripsmed ja päris ilmetu ei ole ka niisama. Igapäevaselt kasutan nagunii väikest päevameiki ja see minut-kaks ripsmete värvimist ei muuda eriti mu elu. Meigieemaldamine ei ole samuti probleem, sest isegi kui mul meigivaba päev, siis õhtul enne magamaminekut pesen ja puhastan ikkagi näo ja seejärel kreemitan. Sa siis lähed lihtsalt niisama nägu puhastamata magama ?

 22. jalakarvad võivad ka väga heledad ja nähtamatud olla..v.a üks osa kannakõõluse juurest, külma saamisest kunagi, tuleb sättida tihti
  a ma vahel aint ripsmeid värvin, lauvärv, huulepulk palsam vms ning kulme korrigeerin ise. jumestust väga ei kasuta, sest näonahk on tundlik ja vaja hingata n.ö”
  naturaalsus puhtus eelkõige.
  iga naine on ilus
  mis veider asi sul pildil käes on jalanõutald, sokk, sukk?:P:D

 23. Ei kasuta ega tee ühtegi ülalmainitud ilutoimingut. Küüned on naturaalsed, ripsmed-kulmud on mul loomulikult tumedad ja nende peal mingeid eksperimente ei tee. Solaarium enne soojamaareisi on kahjulik:
  https://tervist24.ohtuleht.ee/774223/enne-paikesereisi-solaariumisse-mitte-mingil-juhul
  Ainsana käin massaazhis ja selle tunnikese nädalas ikka leian.

  Samas on need kunstküüned, -ripsmed, -juuksed ja tuharapikendused kõik jube hea indikaator inimese kohta – ei ole üldse vaja pikalt pead murda, mis tegelane on, lisanditest saad kohe pildi ette. Vaadake Eesti kauneid naisi (Heli Veskimägi, Cathy Korju, Kaja Kallas jne), kellelgi ei ole ühtegi tasulist lisa küljes. On puhtad ja lihtsad, naturaalsed iseendad. Tänapäeval on see juba midagi erilist :)

  1. Mis tegelane on siis? Suhteliselt palju jälle räägib inimese kohta see, kui ta teise välimusest lähtudes talle kohe ns diagnoosi paneb. Teinekord võib niimoodi koledal kombel ämbrisse astuda. Natuke naljakas on ka võrrelda kõrgete põsesarnadega kaunitare kellegi nö lihtsurelikuga, kes hea maitse piirides ennast tuunib. Vahet ei ole, mis amet, iseloom jne. Kohe kui on geelküüned või ripsmepikendused, on Su meelest kõigest hoolimata tegemist eeee…missuguse tegelasega?

 24. Kord kuus kindlasti kulmud ja vahatamine. Hind kokku nii 30€.

  Nii 3 kuu tagant juuksur, hind 80€. Peaks käima 2 kuu tagant, aga kallis ning aja leidmine ka keerulisem – seal läheb 2 tundi.

  Suvel ka pediküür,. Mõned korrad aastas ka meik (15€).

  Käiks rohkem, aga suht kulukaks ikka läheb. Tahaks küll massaaži, keha-näohoolitsusi.

  Trenn spordikublis hetkel pausil.

 25. Ilus olla ei ole raske. Enda võltsimine nõuab küll aega. Mina käin stabiilselt geellakkimas, lasen kulmud niiditada ja ripsmete lash lift. Viimased 2 siis koos. Vastavalt vajadusele käin juuksuris. Ongi kõik, ei ole just keeruline. Raseerin end kodus ise.

 26. Ei käi mitte kuskil, isegi juuksuris u 1-2x aastas, piiran ise otsi vajadusel. Õnneks on selleks sobivad juuksed, st kergelt laines ja mitte väga paksud. Kõik muu teen kodus ära ja mingit võltskraami ei kasuta. Ikka meigin igapäevaselt ja omast arust näen täitsa kobe välja. Õnneks elan ja töötan riigis, kus sellist viimasel peal timmimist peetakse pigem kentsakaks ja niimoodi sobibki mulle ja teistele. Ilmselt kui veidi vanemaks saan, peab ikka kuskile minema :)

 27. hmm, kui sa sellise planeerimisega toime ei tule, kuidas sa üldse mingisuguse kutsetööga toime tuled?
  Ahjaa, sa ju ei tulegi…

Comments are closed.