36 Comments

 1. Noh, see sai küll selgeks, et Meelisele ilublogid kohe ÜLDSE ei meeldi :D

  Ma võin päris ausalt öelda, et mind tegelikult ka väga ei huvita kes mida kannab ja seetõttu eelistan lugeda pigem igapäevamöla. Samas olen enam kui kindel, et on väga suur hulk inimesi, kes ei saa jälle aru kuidas keegi viitsib kellegi teise tegemistest lugeda ja vaataksid just parema meelega, et mida seljas kantakse .. Maitseasi ühesõnaga :)

  Küll arvan ma, et see kriitika moeblogijate sõnaahtruse kohta on natukene üleliigne. Moeblogid ongi ju sellised – fookus on riietusel. Muidugi eelistaksin mina ka lugeda pikemat juttu aga selle jaoks on teistsugused blogid. Mul on tunne, et Meelis vinguks siin natukene nagu selle üle, et aga miks kokandusblogijad oma lastest rohkem pilte ei näita?? Pole lihtsalt nende ampluaa ja kõik :)

 2. Ma ei vaevu üldiselt ühegi blogijate postitusi kommenteerima (kuigi lugeda meeldib küll!), aga seda lihtsalt peab! Võibolla jääb Meelisest mulje kui veidi kibestunud blogilugejast, kuid point on ju olemas ja kohe täiega.

  Oleks siis nende outfitipostituste juures rohkem juttu (nagu nt meigipostituste juures tootearvustused vms) aga need on lihtsalt nii igavad! Ainult Helene Vetik on vist selline, kelle riideid võiks ilma jututa ka vaadata.

  Kui teemaks tuleb “läbipaistev blogimine”, siis sellest jätkub kõigil juttu küll. Aga selle asemel, et keskenduda, kas märkida pfotode juurde info toote ostmise/tasuta saamise kohta, võiks hoopis suunata oma energia sellele, et elu ei oleks mitte ainult visuaalselt nauditav vaid hoopis huvitav ja äge! Mitte ainult teistele vaatamiseks vaid ka endale elamiseks :)

  Aga siinkohal vist tulebki mängu see, et blogitakse lihtsalt blogimise pärast. Kõik võiks ju alata sellest, et inimesel tegelikult ka on midagi, mida näidata või jagada.

 3. “Jäädvusta seda mida sa TEGELIKULT teed ( sa ei istu ju päev otsa perfektse valgustusega kohvikus ja ei lürbi seda lattet kaheksa tundi – pissil peab ka käima ja ma ei mõtle siin all neid peldikuselfiesid).”

  Vot minu jaoks on ka ilublogijad kõige (!) suurem (!) müsteerium üleüldse. Miks kedagi peaks kottima, mis kreem või šampoon kellelegi imeline tundub – suure tõenäosusega 99% lugejatest pole täpselt sama naha- ega juuksetüüp. Null kasu sellest teadmisest siis ju? Täpselt sama riietega.
  Kusjuures lisaks kõigele postituses juba mainitule mind ko-hu-ta-valt häirib, et mitte öelda ÄRRITAB, et mingi punt MOEblogijaid kannavad põhimõtteliselt ainult H&M-i ja Lindexi riideid. Aa – Seppälä ka! Minu jaoks on need poed täpselt need kohad, kuhu ma EI lähe, kui ma midagi ilusat selga tahan leida. No ja null isikupära, null põnevust neid ühtesid samu must-valgeid koledaid ürpe igast blogist vahtida… Ma suutsin sellegi postituse outfitid ainult napilt-napilt lõpuni vaadata, nii et kui iga päev blogrolli mõni selline positus ilmuks, oleksin nädalaga sügavas depressioonis :D

  1. Ma vist ei kuulu üldse enam sellesse vanusekategooriasse, aga mind jätavad ka külmaks igasugused moe ja kokkamisblogid. Eelistan lugeda igapäevaelulisi blogisid ja olen neid ka paar tükki leidnud. Mõned blogid, mida enne jälgisin, jätsin ära, sest tõesti…mind ei huvita need lingikesed, kust sa selle või tolle asja soetasid.
   Meelise postitus on täpselt selline, nagu ma isegi arvaksin. Mis ei tähenda seda, et mu enda blogi kuigi lugemisväärsem oleks, kui need, millest Meelis kirjutas..

  1. Leenu:
   Aga kui selle postituse oleks teinud keegi teine, siis oleks okei tulla? Või kui ma kirjutaks, et ma ei loe söögiblogisid ja need on minu meelest mõttetud, siis ükski söögiblogija ei tule kohale, kuna korraldaja ei loe ta blogi?

   Mina isiklikult loen väga väheseid blogisid ja mul pole aega end kõikide blogidega kursis hoida. Sel aastal on jälle üle 250 blogi kirjas, ma tean neist ehk viiendikku ja loen neist veel vähemaid. Kas see tähendab, et kõik nad on siis mõttetud, kuna mina neid ei loe ja nad ei peaks auhindade jagamisele tulema?

   Mina ju ei vali võitjaid, seda teeb rahvas. Minu asi on korraldada, et see õhtu oleks blogijatele piisavalt lõbus, fun ja mõnus, et nad saaksid head auhinnad, laheda emotsiooni ja tunde, et nende tegemisi tunnustatakse, olenemata lugejate arvust.

  2. Hullult fun küll kui korraldaja on teinud nendeteemalise (nimesid nimetamata!) mõnituspostituse, et kui mõttetud, sisutühjad ja koledad nad ikka on. Inimesed ongi erinevad ju – mina näiteks ei kujutaks ette, et inimene 100 euri kulutab T-särgi peale (eelpool Meelisel). Mis siis. Vaba valik. Selle jaoks pole vaja teha eraldi blogipostitust, et kui mõttetu ikka. Mõnikord on targem asjad ütlemata jätta.

 4. Ei loe ilu-moeblogisid. Lihtsalt ei huvita see valdkond absoluutselt! Meeldivad siirad mõtisklejad ja humoorikad kirjutajad, beebiblogid, igapäevablogid, vahel ka trenni- või toidupäevikud. Või misiganes muu põneva hobi blogid. Kuna väga paljud kirjutavad oma isiklikel lehtedel ikkagi kõigest, juhtub alati sekka ka neid moe ja ilu jutukesi. Ja mind siis eriti häirib see rõhutamine, et beebil on riided H&M-st, KÕIK mänguasjad on Fisher Price tutikatena soetatud, endal Diori prillid jne. No ausõna ei huvita. Kas see beebi on nüüd nii eriline, et tal tõelised firmakad seljas on ja ainulf FP mänguasjadega mängib? Ehk et mulle loob see lihtsalt mulje, et inimene meeleheitlukult tahab näidata, et just nii käib õige elu ja tema majas juba tundmatute firmade asju ei leidu. Isegi tema koer kannab Nike papusid! Vau! Midaiganes. Sellised kirjutajad ma tavaliselt hülgan kiirelt. Ei, mitte kadedusest. Minu jaoks on lihtsalt selline rõhutamine ja eksponeerimine ebasümpaatne.
  Aga Meelis, MariLeen teeb ka ju vahel igasuguseid moepostikesi :) Laob siia riided, kust ta mida soetas, kui palju maksis jne. Tõsi, need mulle isiklikult nii närvidele ei käi :D, aga midagi erilist ei paku ka.

 5. Aga miks siin postituses ainult klantspildid on, mitte ilust ja valust? :D
  Sinu küsimusele vastates – ei loe ilublogisid.

 6. Minu arvates on Meelis liigselt karm ilu -ja moeblogijate suhtes. Nagu üks eelnevalt mainis-nende rõhk ongi riietel, saavad ju nemadki raha kui reklaamivad mingeid teatuid riideesemeid. Nagu Marimell ja Mallukas, kui reklaamivad mingit kella, köögikombaini, restorani, müslibatoone jne jne
  Minule isiklikult väga meeldib vaadata erinevaid moeblogisid ja nende outfit’e-kust saadud ja palju maksis. Tean ka ise teinekord samast kohast tellida või osta. Näiteks mind ei huvitagi mida nad tol päeval tegid või sõid!

 7. Te olete head turundajad. Kindlasti on viimasel ajal klikkide arv langenud, sest blogi liiga igav ja väheintrigeerivaid teemasid. isegi Tai reisi postitused olid emotsioonitud, seega teadaolevalt skandaal müüb ja seda ongi ju vaja. Ja kõige lihtsam on kedagi koledaks tembeldada (nimesid nimetamata, lihtsalt vihjata). Ma arvan, et te olete hea kooslus, mõlemad piisavalt enesekindlad, eneseimetlejad, kõiketeadjad ja ka ussid.

  1. No Meelis ongi ju turundust õppinud :) sellega olen ma täiesti nõus, et blogi on väga igavaks muutunud ja nüüd üritatakse pealkirjadega inmesi ligi meelitada :D nagu ka see potitamise teema :) ja facebooki lehel oli ju konkreetselt kirjas, et sa vaatasid üle blogisid, kes ennast kirja olid pannud ja siis tekkis sul küsimus kas ilublogijad peavad ilusad olema. Seega ei ole ikka küll “ei mõelnud konkreetselt mitte kedagi!” :D mis hämate. Kui nii kõvad arvamuse avaldajad olge ausad lõpuni ikka rahavaga! :D

 8. Mina jälgin mõningaid blogisid selle mõttega,et vaadata kui midagi uut on välja tulnud, aga jah vahel jäävad mõningad postitused tõesti selgusetuks.Kui pealkiri on,et a la käisin HM uut kollektsiooni vaatamas ja piltidel on siis kujutatud stanget, lillepotti, paari patja jne. Et siis mida ma vaatama peaksin?!

 9. Kui ma blogimaailmaga tutvusin, siis alguses haarasin jälgimisse ilmselt pooled Eesti blogid, mõne välismaise ka, sealhulgas ka moe- ja ilublogid. Nüüd on alles jäänud vast vähem kui kümme blogi, mida igapäevaselt kohvipausi ajal loen. Esimese lendasid välja need moe- ja ilublogid. Alguses vaatad küll, et ilusad pildid ja lihtsalt silmailu veidi päeva, aga lõppkokkuvõttes on need nii sisutühjad ja pole mõtet oma päevast raisata hetki isegi kiiresti pilguga üle käimiseks.

 10. llublogide fenomeni olen samuti imestanud. Kuid ehk tõesti inimene nii väga soovib blogida, aga otseselt ei teagi millest. Siis toodete blogid ongi ju kõige lihtsam tee. Tooteid on palju ja kirjutamist jätkub lõputult. Samas on inimesi, kellele meeldib tooteid tarbida. Isiklikult ma ei poolda selliseid blogisid, lihtsal põhjusel – tohutult palju keemilisi ühendeid, mida ohjeldamatult kuhjatakse endale peale. Kuid vahel on hea sirvida ja uurida, et mida siis inimesed tarbivad jne. Moeblogidega on nii ja naa. Mõned on huvitavad mõned mitte. Näiteks hetkel siin postituses oli huvitav vaadata, et kust kohast on pärit mõnu ülihuvitav riideese, mida ju niisama ei teaks otsida. Samas ega eriti küll ei paku huvi, mida tundmatu Mari kusagil metsas kannab. Kui riide outfitte on huvitavalt kombineeritud ja on ise ka midagi juurde lisatud/tehtud vot seda tahaks rohkem näha. Ala, võtsin selle HM kleidi ja õmbelisn blingi juurde. Niisama poe kauba esitlemine näeb rohkem välja, nagu kaupluste reklaamlehed. Kuid on inimesi, kellele just meeldib vaadata riideeset enne piltidel mitmest küljest ja siis minna ostma.

  Aga kuhu ma tegelikult tahtsin jõuda oma jutuga. Ilu- ja moeblogid on tarbimise ühiskonna tagajärg. Inimesed meeletult (lausa ohjeldamatult) tarbivad ja siis jäädvustavad seda. Ilublogijad ja moeblogija ei ole ju ainukesed. Sama toodete hullud toimub ju tegelikult ühiskonnas. Selles osas on natuke kurb, et inimeste elu koosneb vaid asjadest, materjalidest, toodetest jne. Mis tegelikult ei ole ju elus kõige olulisemad. Või on? Sünnime ja elame selleks, et ohjeldamatult tarbida?

  1. Aga tarbivad ja reklaamivad ju ka niiöelda tavablogijad ;) see sama blogi, kus sa just praegu kommenteerid, kogub reklaami pealt klikke. See sama blogija tellib iga kuu Hiinast mitu pakki odavaid rõivaid jne. Seega see ei ole ainult ilu- ja moeblogijate pärusmaa ;)

 11. No aga kes sina oled, et hinnata kellegi ilu? Ilu on siiski vaataja silmades :) keegi vaatab sinu ja Mari-Leenu pilte paar aastat tagasi ja ka imestab kuidas sa 110kg naist ilusaks pidasid. Aga sinu silmades oli ta ju ilus? ;)
  Ega kõik blogid ei olegi ju kõikide ajoks või mis? Samamoodi nagu su naine väidab, et tema ega ta blogi ei pea kõikidele meeldib (ma pole sajaeurone, et kõikidele meeldida) ei pea ka ilublogid kõikide jaoks olema!
  Pealegi siin samas teie blogis on samamoodi iga teine postitus reklaam reklaami otsa ju. Samamoodi reklaamite, mida lapsele ostsite, mida Hiinast tellisite jne. Igav ju! Ärge tehke seda? Aga teete ju ikka ;)

 12. Mnjah, ma isegi ei oska adekvaatselt vastata või hinnata, kas mind huvitaks moe- ja ilublogid, sest ma pime ja ei näe neid suure vaevaga tehtud pilte :D Ma olen küll sattunud paari ilu-ja moeblogija otsa ja siis paar rida üle ühe rea lugenud (kui on mida lugeda), kuid üldiselt väga ei tõmba, kui pole kirjeldust, mis tekitaks mulle ülevaate ja hea pilti…

 13. Meelisekene. Pole mõtet loopida kive, kui ise klaasist majas elad :) Vaata nüüd korra enda outfitid ja kitkutud kulmud kriitilise pilguga üle ja mõtle, kas üks normaalne heteromees peaks selline välja nägema?

  PS! Ei ole ilublogija, üldse mitte. Teie pidev vingumine hakkab aga vaikselt kettasse viskama. Ilmselt on seda näha ka lugejanumbrite vähenemisest?

  1. Leenu: mina isiklikult numbrite pärast küll ei blogi. Ja teiseks, kas lõppeb ükskord see kulmu kamm ära? Ma olen tuhatviisadakorda juba öelnud, et tal faking kasvavadki sellised värdjalikud kulmud, mis teha noh!

 14. Igal korral kui näen, et keegi kasutab sõna “Krõõt” sõimusõnana tekib mul tahtmine karjuda!! – Krõõt ( ka väikese tähega) on nimi ning eesti keeles ei ole sellist omadussõna. Kas sa tunned kedagi, kelle nimi on Krõõt? On ta inetu, et nii teda ja kõiki teisi sama nimega solvad? Ole kena ma mõtle palun, kui keegi otsustaks kasutada sinu naise või lapse nime läbivalt sõimusõnana… Lugupidamisega K

 15. Jah, blogi sul ikka mega igavaks läinud.. Ja olen nõusm et ise olete nii kriitilised teiste suhtes…samas võiksite peeglisse vaadata

 16. Minu meelest ei öelnud Meelis mitte midaqi halvasti, see oli puhtalt tema isiklik arvamus ja nn ühe hinqetõmbeqa kirja pandud. Mis aqa on minu jaoks müstika- nimelt kõik kes seletavad et ah teil nii ja naa jama bloqi, kuidas olete ussid, kuidas luqejanumbrid kukuvad jne. Aqa miks te ometi käite ja loete?! Tuleb ju välja et ei jäta ükskõikseks? Minule iqastahes teie bloqi ja te ise väqa meeldite, ninq soovin kõiqes edu! Head ööd :)

 17. “Antud postitus on eemaldatud, kuna nii mõnigi tundis end alusetult riivatuna”
  Hahaha sina ja Meelis või? Ma ei usu, et lugejad ennast riivatuna tundsid vaid arutasid teemaga kaasa ju (vähemalt nende kommentaaride põhjal siin võib seda väita küll)! Hakkas lihtsalt teie pihta ja kommentaare tulema ja eemaldasite? Ja nüüd hakkate teise pihta kirjutama kriitika taluvusest? :D

  1. Ei, mina end küll riivatuna ei tundnud. Aga oli blogijaid, kes tundsid end puudutatuna.

Comments are closed.