REISIBLOGI: mida Phuketil teha ja mida kust osta?

Viimane soovituslik postitus ehk mida Phuketil teha, kuhu minna ja mida tasuks osta kohapeal tarbimiseks, mida kaasa ja mida mitte. Mingit turisminodi ostab nagunii igaüks, olenemata sellest, mitmendat korda ta seal on. Ikka miskit lipsab sisse.

Mida osta ja tarbida kohapeal?

Soovitan proovida kõikvõimalikke puuvilju. Tänavalt otse autokastist osta. Maksavad meiemõistes kopikaid. Poodides on juba viilutatud ja pakendatud variandid samuti saadaval. Tänaval saab osasid asju osta topsikuga (ananass, arbuus..).

Ma olen puuviljadest pikemalt juba varem kirjutanud, et kuidas mingi asi maitseb, kirjeldused leiab siit!

Kohalike seas on väga populaarne ka durian, mis haiseb rämedalt, on paljudes hotellides suisa keelatud. Me oleme seda korra proovinud. Maitseb nagu mädanenud sibul. Meie seda rohkem ei osta ega proovi, ometi tean eestlasi, kellele see meeldib. Ja kohalikest ma ei hakka rääkimagi, nosivad seda nagu leiba.

Watermelon Shake on saadaval igas kohvikus, tänavamüügiputkas ja ka uhkemas restoranis. Söögiturust rääkimata. Tegelikult koosnebki see ainult veest ja arbuusist, aga see on parim jook maailmas. Tõsiselt. Proovige.

IMG_6391

Mingeid sööke ma otseselt ei hakka soovitama, võtke julgelt kõike. Aga kui ütlete, et tehke “no spicy”, siis võite kindlad olla, et seda te ei saa. Sest kui mina tellisin enne teid “extra spicy”, siis käiku läheb suure tõenäosusega see sama pann ja isegi kui ta teie toidule tšilli lisamata jätab, siis minu roast on seal panni küljes veel piisavalt vürtsi.

IMG_6516

Mida kohvrisse pista?

Kui ma varem ostsin peamiselt maitseaineid, siis ma juba kujutan ette, kuidas ma sel korral ostan igast titekraami kokku… Aga kui sulle meeldib Tai köök, siis ilmselgelt on mõtekas kaasa osta maitseaineid, mida siit eriti saada pole, või pakub neid koht või kaks räige juurdehindlusega. Mina kavatsen sel korral kaasa tuua suure hunniku kuivatatud galangalit, sidrunheina, kaffirlaimilehti ja erinevaid karripulbreid/pastasid. Näiteks on seal olemas tom yumi tegemiseks puljongikuubikud, neid on mul veel eelmisestki korrast alles, üsna identsed sellele pastale, mida Gemossis purgis müüakse.

Ja kui ma postituse esimeses osas ütlesin, et durian on räme, siis duriani chipsid on väga head. Neid võib vabalt osta ja proovida ja ka kaasa tuua, sest need ei haise nii rämedalt ja ei maitse ka nagu mädanenud sibul. Lihtsalt sellise teistsuguse maitsega, aga muidu nagu krõps ikka.

unitedundeMina olen ostnud ka kotte-kingi, mis ei pea küll nii kaua vastu kui Kaubamajast ostetud kraam, aga kui nad on piisavalt ägedad, siis pole hullu.

Näiteks ostsin ma sealt kunagi ühed United Nude kingad, mille kontsaks oli… (näed pildilt), ja kui Meelis need parandusse viis, et tald ühest kohast lahti oli, siis kingsepp ütles, et ta parandamise eest raha ei taha, ja tervitagu ta inimest, kes sellisega käia suudab.

Kotte olen ka lahedaid saanud, just selliseid pisikesi, mis igale poole kaasa sobivad, aga need pole väga vastupidavad, pigem lihtsalt korraks on sul lahe kott :)

Aga kuna hinnad on odavad, võib vahelduseks midagi sellist ka osta ja kallist kraami natuke säästa vahepealse tarbimise ajal.

Kuhu minna, mida teha?

Kuigi suure tõenäosusega te vihma ei saa, aga kui näiteks juhtub üks vihmane päev või kui põlete rannas nii hirmsasti ära, et päikest näha ei taha, minge kinno. Päriselt ka. See on elamus omaette. Esiteks on kinopiletid odavad (nt Jungceylonis ja Central Festivalis), teiseks saate te kaasa osta väga veidra kombo – jook ja popcorn on tavaline, aga sellega tuleb kaasa keedetud sardell. Päriselt ka. Ja enne filmi peate püsti tõusma, on hümni aeg.

Piletihinnad jäävad olenevalt nädalapäevast 80-140 bahti (2-3,50 €) vahele. Kolmapäev on kinopäev – siis on kõik piletid 80 bahti! Samas saab osta ka 400 bahtise (10€) diivani kahele, kust mugavalt filmi vaadata.

Phuketi loomaaed

Lastele kindlasti suureks rõõmuks – päeva jooksul toimub mitmeid ahvide-, elevantide- ja krokodillide showsid.

Loomaaed ise on suhteliselt väike ja loomi palju pole, pidi olema üles ehitatud rohkem nendele showdele. Pilet on lapsele 300 bahti (7,50€) ja täiskasvanule 500 bahti (12.50€).

Meie seal käinud ei ole. Ja seda sel lihtsalt põhjusel, et me ei toeta loomade piinamist.

Kuigi ka meil Eestis on loomad pisikestes puurides, siis ajaga on puurid suuremaks läinud ja neil on rohkem vabadust, kuid Phuketil on nad suuremas osas narkootikume täis, et nad hüppaks ja kargaks. Imearmas on pilti teha tiigrikutsikaga, aga ta on täiesti uimas, et sind mitte hammustada.

Sama on tegelikult tänaval olevate elevantidega, kellega saab pilti teha ja keda sööta. Meil õnnestus paar aastat tagasi Big Buddhas käies ka 18 kuu vanust elevandibeebit sööta, kes taarus ühelt küljelt teisele – olles täiesti narkouimas.

07d55051-2466-45bb-a774-bbab126d7c43

Phuketi akvaarium

Akvaarium on hinnalt kõige soodsam, 100bahtine pilet (2,50€, lastele poole odavam) viib sind kalade maailma.

Meelis käis seal siis kui me Tais pikemalt peatusime. Olles käinud Bangkoki veealust maailma uudistamas ja seda 900-bahtise pileti eest, siis oli ta juba valmistunud selleks, et ega ta midagi väga erilist ei näe. Nii ka oli.

Koosnes kogu asutus siis nii-öelda kolmest saalist, kus esimeses olid suuremad ja väiksemad kalad klaastorudes. Loomulikult oli kõikjal kenasti kirjas, mis kalaga tegemist on, aga kuna saal oli pime, siis nende lugemine oli suhteliselt keeruline. Teises saalis olid juba suuremad akvaariumid, kus sai uudistada Vahemeres ujuvaid kalu. Kolmandas saalis oli ehk kõige huvitavam, sest seal ujusid ringi ikka vägagi suured kalad. Lähemalt uudistades olid need kõige pirakamad end kivide vahele peitnud. Loomulikult ei puudunud ka kohustuslik klaasist tunnel, mille sees kõik inimesed endast usinasti pilte lasid teha. Pikkust on sellele tunnelil umbes seitse meetrit.

91a66dbb-93d2-4757-ab6c-307f87323f09

Tegelikult võtab akvaariumisse minek ja tulek rohkem aega, kui kohapeal ringi vaatamine. Meelisel kulus kogu ala läbikäimiseks 20 minutit. Meelise soovitus on, et pigem jätta see külastus tegemata. Akvaarium on üsna vana ilmega ja vajaks tegelikult renoveerimist, aga samas on pilet kõigest 100 bahti, siis selle eest täitsa saab midagi. Pigem on see külastus soovitatav peredele, kellele väiksemad lapsed. Aga kui juhtud olema Bangkokis, siis soovitab Meelis kindlasti külastada Siam Paragon Ocean World’i.

Liblika- ja putukaaed

Pilet 300 bahti (7,50€). Sinna ei ole me jõudnud, sest oleme oleme kuulnud vastakaid arvamusi – ühed ütlevad, et megalahe, nii palju liblikaid. Teised jälle, et liblikad on räsitud moega ja pole seda raha väärt. Samas on seal eraldi ka putukaosakond ning isegi mesilasteosakond- ühesõnaga loodushuvilisele ideaalne koht.

Soovitaksin liblikaaeda Alari Kivisaarele, kes on kõva loodusfotograaf ja saaks sealt kindlasti superkaadreid liblikatest ja putukatest.

Loomulikult leidub Phuketil veel hulgaliselt erinevaid kohti, mida külastada, näiteks Simon Cabaret, Phuket Fantasea, Tai boks, kõikvõimalikud golfid, lasketiirud, kardirajad jne. Ja siis see kuulus Bangla tänav. Kõigile midagi, tuleb need vaid enda jaoks avastada.

Millisesse randa minna?

Ujumiseks ja päevitamiseks sobib ideaalselt Phuketi kõige pikem rand Karon. Meie lemmik on Kata Noi, ka Kata rannal pole viga, aga hooajal üsna ülerahvastatud (nagu nad kõik). Ja meie sala rand, kuhu soovitame tuk-tukiga minna on Paradise beach. Seal on sissepääs 100 bahti (2,5€). Aga tegemist tõesti pisikese ja imearmsa rannaga, kus on mõnusad kokteilid, rannarestoan… Suht privaatne värk.

Kuhu saarele minna?

No James Bondi saart meie ei soovita. Meie meelest mingi ülepaisutatud teema. Seal rannas ongi konkreetselt üks kaljumürakas keset vett, mille ees see “kuulus stseen” toimus ja seetõttu oma nime on saanud, aga seal pole mitte midagi erilist. Kui võtta mingi trip, siis näeb muidugi teisi kohti ka, aga iseenesest meie seda ei soovita. Päeva raiskamine – minge selle asemel parem Phi Phile.

IMG_1333
James marimell Bond (taustal siis see kaljutükike, mis saare kuulsaks teinud on)

Phi Phil soovitaks võtta “kaks päeva üks öö” variant minimaalselt. Üldiselt pakutakse seda tänaval iga nurga peal ja meie isiklikult üle 3000 bahti selle eest tänavalt ostes ei maksaks.

Kohapeal kaubelge endale long tail boat, mis läheks teiega välja hommikul hiljemalt kell kaheksa (ärge siis rannapeol üle pingutage!), sest siis jõuate te enne turistide masse randadesse, kuhu saate ise esimesed jäljed teha. See Phi Phi saarte vaheline tripp on väga ilus ja mõnus ja hingemattev. Kaljude vahel päikesekiired, helesinine vesi, kus saate sukelduda kus ise tahate, paadimees ootab teid igal pool. Tripi lõpus jõuate Monkey Islandile (võite pähkleid ja banaane kaasa võtta, aga müüakse ka kohapeal), kus on hulganisti ahviperekondi, kes tahavad süüa, ja nad võivad olla üsna agressiivsed. Ettevaatust!

Kuhu meie veel soovitaks minna?

Noorte taikate glämmilaat – Phuket Townis on igal neljapäeval ja reedel Indy Market – kus turiste naljalt ei leidu. Oma tavaari on müümas kohalikud noored – leiab nii riideid, ehteid (10-20 bahti/20-50 senti!!!), häid sööke, jooke kui saab teha maniküüri (olenevalt maalingute raskusastmest alates 2€) või vahatada jalgu. Hinnad on võrreldes teiste turgudega megasoodsad.

Riiete hinnad algavad paarikümnest bahtist ja kõige kallimad asjad, mis mina seal nägin olid kaks omavahel sobivat t-särki, mis paaridele mõeldud, hinnaga 450 bahti (12€).

Mõnus koht umbes pooleteisetunniseks lõõgastumiseks, inimeste vaatamiseks, jalutamiseks, heaks vahelduseks.

Tähelepanekuid: territooriumil ei tohi suitsetada, maksta saab vaid sularahas, kuigi ürituse ametlik algusaeg on kell 16, tasuks kohale minna umbes kuuest, siis on kõik oma putkad püsti pannud ja kauplemine käib.

Weekend Market – igal laupäeval ja pühapäeval kella 16-21ni. Soovitame varuda kõvasti aega, sest plats on suur ja ilmselt ei jõua te esimesel õhtul seal kõike läbigi käia. Seal on kõike – särkidest ja aluspesust ehete ja söögini. Ühesõnaga, see on hea koht kingituste kaasa ostmiseks. Aga kaubelge, kaubelge, kaubelge!

Ahjaa, ja ärge unustage proovida kohalikke jooke – SPY kokteilid – pudelis, umbes nagu Coolerid, kohalikud ja väga head. Meie lemmik on mojito. Lisaks on sela väga põnev valik Bacardi Breezereid. Ja kohalik rumm Sang Som – väga hea. Eriti hea koos laimi Swepsiga. Teine rumm, mis kannatab ka juua on Jupiter :)

2S8A5273

See on reisisoovituste viimane postitus. Järgmisel korral postitame juba palmi alt! :)

Ärge siis unustage meid instagramis (@marimell.eu) ja Facebookis (marimell) jälgida, seal kindlasti rohkem reisiinfot ja pilte kui blogis reisi ajal.

23 thoughts on “REISIBLOGI: mida Phuketil teha ja mida kust osta?

 1. Phuketi botaanikaaed oli väga lahe ja vaatamist väärt, aga need liblikad jätsid pigem külmaks. Vähe oli neid ka.
  Loomaaedadest ja elevantidest hoiaks kauges kaares eemale, just selle uimastamise ja piinamise tõttu.
  Mina olen viimasel ajal teinud näiteks Tom Yumi algproduktidest, mitte valmispastat kasutades ja tulemus tuleb parem ja ehtsam. Olen kasutanud retsepte http://www.eatingthaifood.com/
  Käisin Tallinnas Tai Boh restos, kus on ehtne tai kokk, aga sealne supp valmistas tõsise pettumuse. Samas krevetikoogid olid väga head. Ideaalne Tom Yum on ilmselt nii peene maitsete timmimise tulemus, et alati ei õnnestu ka proffidel.

 2. Ma ütleks, et see weekend market e. Kohalikud kutsuvad naka marketiks pole ühti nii suur kui see Karonis mingi kiriku või ma ei teagi mis hoone juures olev turg, mis on samuti kahel korral nädalas.( toidukraami on muidugist weekendil rohkem aga karoniturul ka sushi valik päris suur) ;)

  1. Karoni turg on minu meelest suht väike, kui seda just kahe aastaga kasvatatud pole :)

  2. Siis on äkki weekendi turgu kokkutõmmatud. Aga tseki järgi ja kirjuta hiljem. Ma olin esimest korda neis ja ei oska võrrelda. Mõõda omasilmaga üle :)

  3. No ma uurin, millal Karon lahti, lähen tšekkan üle. Oled kindel, et ikka Weekend marketil olite? Sest seal ma trambin ikka 3-4h tavaliselt ja Karoni omal viimati (2a tagasi), mingi tunnikese..

 3. Ma mäletan, et me käisime hoopis mingil ööturul. Oligi konkreetselt täiesti öösel, äkki südaööl hakkas vist. A see oli umbes triljon aastat tagasi.

  Ja nende ahvidega tasuks mu arust ettevaatlik olla lausa – nad ju varastavad. Ja no kilekotte nad vist lihtsalt vihkavad ja ma soovitaks need kuskile eemale jätte. :D

  1. See ööturg ongi see Weekend Market mu meelest. Nädalavahetuse õhtuti. Hiiglama suur ja lahmakas :)

 4. Kas neid Tom Yum supi asju ostad Eestis olles Gemossist või tellid kuskilt või on tavapoodideski saadaval?

  Suured tänud, kui vastad, tahaks proovida teha, aga kaalun võimalusi, kas tellida Umamist või mitte.

  1. Ma olengi Umamist tellinud (või Taist kaasa toonud) ja Gemossist seda pastat ostnud, mis annab selle viimase õige vungi. Vb ma ei oska ka õigesti teha. Plaanin Tais kokakooli minna ja selgeks saada selle õige supi :)

 5. Natuke random aga.. Kas mõni mitte-Tai postitus ka tuleb? Loen su blogi ammu-ammu aga see Tai tripp jätab mind kergelt ükskõikseks, samas tahaks sinu vanu häid tüüpilisi postitusi lugeda. Ma ei ütle et sa ei tohi Taist rääkida, absoluutselt mitte. Lihtasalt tunnen kuidas see teema võtab nii palju võimust..

  1. No postitan ju ka muudel teemadel, pole ainult Tai :) aga eks ta nii kipub olema, et kirjutan sellest, mis hetkel aktuaalne on :)

 6. No minu arust ikka olime, taksojuhile ütlesime, et weekend marketile tahame ja tema veel jutustas, et kohalikud kutsuvad seda Naka turuks. Karoni poolt minnes sealt chalongi ringilt vasakule siis oli omajagu minna ja siis paremale ja õigepea olimegi kohal. Aga mine sa tea äkki polnudki siis õige koht :D

 7. Aitäh sulle selle postituse eest :) Proovisime Watermelon shake järgi ning kohaliku rummi Swepsiga. Tõesti mega head :)

Comments are closed.