RETSEPTID: fäänsid toidud tavalisest seast

Käisime nädalavahetusel Tartus, hobikokast Jouni juures, kus me ikka igal aastal paar korda käime, et koos kokata.

Ma ilmselt olen seda juba maininud, aga tutvusin Jouniga nelja aasta eest, kui ma toimetasin saadet “Õhtusöök viiele”. Ja meil kohe tekkis selline klapp, et.. Ta on ainuke, kellega ma oma saateosalistest suhtlen…

Ühesõnaga, sel korral oli plaan lihtsalt öö seal veeta, natuke kokata, veini juua ja magama minna, sest Jouni pidi kell kuus ärkama ja meil oli vaja veel Rakverre sõita ja sealt koju ja päev oli pikk…

Äge veiniklaasihoidik, mis?

“Tahan teha sulle ühe maksa-ampsu,” teatas Jouni enne veel kui kohal olime. See maksa suupiste oli imeline. Ja kuna eelmisel korral Meelis veits ohkis, et kõik toidud on nii toored (loe: medium), siis tegime talle ekstra well done maksa… Ja kui ta pärast küsis, kas võib minu teise suutäie ära süüa, siis ütles, et kurat, see on palju parem.

2S8A3164
Ciabatta, selle peal oli paksuks keedetud koor pipra ja soolaga, praetud põdra maks, glasuuritud sibul ja näpuotsaga rukkolat. IMELINE!

Ja kuigi Jouni tahtis teha veel sea välisfileed ja veise sisefileed… Ja sea ribi oli juba ahjus, siis otsustasime, et me ei jõuaks kõiki neid asju ära süüa ja tegime järgmiseks sea välisfileest “vorsti”. Tegelikkuses hakkisime filee megapeeneks, peaagu tampisime ära, hakkisime küüslauku-sibulat ja tüümiani, keerasime selle lihamassi keskele ja rullisime vorstiks. Panime natukeseks külmutuskappi seisma, lõikasime väikesed jupid ja praadisime võis.

Juurde tegime pastinaagipüreed (või ja soolaga), vokkisime sparglit, mini maisi ja eriti pisikesi šampinjone (mingid öko omad), lisasime sinna bulgogi maitseainet ja see maitses jälle IMELINE!

2S8A3170

2S8A3173

Järgmiseks võtsime ahjust välja searibi, millel oli jällegi krõbe kamar.. Ma võiks ainult sushist ja (magustoiduks) kamarast elada. Lihtsalt maailma parimad asjad.

Ahjus olid koos lihaga ka porgandid ja kaalikas… Ma ei mäleta, et ma neid söönud oleks, mul oli kamaraga liiga palju tegemist. Ja tegelt ka, ma sõin kõik kamara vist üksi ära.

2S8A3188

Ja kuna Meelis armastab meil magusat, siis serveeris ta endale magustoiduks Gustavi Napoleoni kooki ja tegi kõrvale kaneelirummi-jõhvikamahla kokteili :)

2S8A3196

Sellised retseptisoovitused siis. Kõik väga lihtsasti valmistatavad. Ja näevad fäänsid välja.

LOE LISAKS eelmisi kordi Jouni juures:

Kui me märtsis Jouni juures käisime (link!)
Kui me septembris Jouni juures käisime (link!)

Meie järgmise korra teema on juba paigas: Mehhiko!

 

3 thoughts on “RETSEPTID: fäänsid toidud tavalisest seast

  1. Kas sa oskad öelda, kas ciabatta on lihtsalt ilusama nimega sai või erineb ta saiast mingite omaduste poolest, nt koostisosade?

    1. No see on minu meelest sama, et Ciabatta on lihtsalt Itaalia sai, nagu meil on umbes Kirde sai. Aga sisu suht sama – nisujahu, vesi, sool, oliiviõli, pärm…

  2. Issand, sa oskad ikka nii mõnusalt süüa teha.

    P.s. sinu ühe postituse tagajärjel ma bookisin ka Tais sinna Westin Siray Bay Resorti toad, oleme tavatoas, aga perega väga mõnus olla ja hommikusöök super. Üle paari öö ei viitsikski olla muidugi.

Comments are closed.