REISIBLOGI: Me oleme valmis ehk Mida lapsele kaasa pakkida?

Me oleme valmis reisile minema ja Hedon on valmis kaheks nädalaks hoidja(te) juurde jääma. Saime sellele kinnitust sel nädalavahetusel, kui ta ilma meieta hakkama pidi saama.

Reede õhtul sõitsime paksude metsade vahele lapsehoidja(te) juurde. Magasime esimesel ööl koos temaga, järgmisel hommikul läksime minema ja jätsime lapse koos kahe väikese kutiga mängima.

Käisime Põlvas ühe jaanuari beebi sünnal pildistamas. Sealt edasi liikusime Tartusse, oma vana hea hobikokast sõbra juurde, et jälle üheskoos natuke kokata ja headparemat süüa. Kuigi Jounil oli plaanis neli käiku liha, siis loobusime kohe ühest.. Lihtsalt poleks jõudnud süüa nii palju. Ja esimest korda ajaloos (käime paar korda aastas tal külas kokkamas) tegime kõike väikestes kogustes. Ja suurt midagi alles ei jäänudki. Pühapäevase hommikukohvi tegime Meelise ema juures ja läksime tagasi Hedoni juurde.

Olgu siis öeldud, et ta sai teiste lastega hästi hakkama (nagu ka varem), läks ilusti magama (nii lõuna-, kui ööunne), ei nutnud ega karjunud meid taga, magas ka terve öö ilusti ja lapsehoidjadki imestasid, et niimoodi magabki terve öö? :)

Ühesõnaga, meil on süda rahul ja lapsehoidjatel samuti kindlustunne, et nad saavad hakkama ja neljas poiss peres pole midagi ületamatut. Ma muidugi ei suuda sõnadesse panna kui hea meel mul on, et ma olen sellise pere leidnud, kelle juurde oma laps viia nii, et ma ei pea kordagi muretsema või mõtlema, et kas ja mis.. Kõik toimib.

Sellest nädalavahetusest oli meil enam-vähem minutiline ülevaade, mida ta teeb, mida sööb, kellega on jne. Ilmselt Tais olles me nii tihedalt juba ajavahe tõttu ei suhtle, aga ülevaade saab kindlasti olemas olema.

Mida lapsele kaasa pakkida?

Nüüd on see siis kindel, et reisile me lähme (pileteid ja hotelli veel pole, panustame viimasele hetkele) ja Hedon läheb kaheks nädalaks oma sõprade Hugo, Ruudi ja Alexi juurde.

Hakkasin plaani pidama, mida talle kõik kaasa on vaja pakkida. Peab vist kolimisteenuse tellima, et ta maale puhkama saata.

Panin kirja hunniku asju, mis minu meelest võiks tal kaasas olla, kui oskate midagi lisada, siis julgelt andke märku.

 • hambahari
 • kuna ma pesen teda ühe konkreetse pesugeeliga, siis viskan selle ka kotti; kasutame seda Bio2You astelpaju pesugeeli (link!)
 • vannilina või kaks (kuigi neid on seal piisavalt)
 • mähkmed
 • palavikualandaja, nohurohi, hambageel
 • hommikupudrud, püreed (juhuks kui hakkab toiduga streikima; eriti ei usu, aga never know)
 • piimapulber ja pudelid + tagavara lutid pudelile
 • lutid
 • tilaga tass
 • oma lusikad
 • kilega aluslinad (Liis teeb me lapsest potil käiva lapse 1-2-3!)
 • tuduriided + kaisuloom
 • riided – õnneks on Liisil pesumasin (veeraha panen pesukotti kaasa); seega tervet garderoobi ei hakka sinna vedama
 • õueriided
 • mõned lemmikmänguasjad
 • dokument
 • volitus Liisile
 • raha (jumal teab, mille jaoks – söök saab otsa, vaja midagi osta, kuskile minna)
 • Burnshield – lihtsalt igaks sajaks juhuks, see on mul endal ka alati peaaegu kaasas…
 • käru

No mina rohkem ei koormaks :) Mis sel lapsel ikka nii väga vaja on. Peaasi, et tal lõbus on, nalja nabani, kõht täis, särk kuiv ja mängukaaslased kellega hullata.

heduuuun
Pilt proovinädalavahetusest :)

Mida te veel kotti lisaks? Unustasin ma midagi tähtsat?

25 thoughts on “REISIBLOGI: Me oleme valmis ehk Mida lapsele kaasa pakkida?

 1. Õueriideid ma paneks ka igaks juhuks kaks komplekti kui neid on (linnas vist tihti kodusele lapsele ei ole vaja mitut komplekti), sest saan aru, et laps läheb maale hoidu ja kui ilm on selline nagu praegu siis samade riietega nalajalt kaks korda õues ei käi. Või siis vaata kummipüksid lapsele teiste õueriiete peale tõmbamiseks (head on sellised kõrge selja ja kõhuosaga traksikad) Samas kui hoidjal umbes samas vanuses-mõõdus lapsed, siis saab ehk ka ise kodus vajadusel kompunnida midagi lapsele.

  Volituse osas, kas piisab tavalisest või peaks olema notari oma? No kui peaks juhtuma midagi väga ekstreemset (loomulikult ei juhtu aga siiski). Samas Eestis vist meditsiini küsimustes nikuinii nõusolekut ei küsita vaid tehakse asju arsti arvamuse ja otsuse järgi ja mujale pole ju volitust vaja, või on?

  Turvatooli ka jätate, äkki pererahvas läheb kuhugi lastega, kaks nädalat päris pikk aeg.

  1. Turvatool läheb kaasa jah. Ja ma ei teagi, milline see volitus olema peab. Ma teen lihtsalt käsikirjas või digiallkirjaga. Sest seda pole nagunii vaja :)

  2. A ja selline asi, et ta ju kõnnib teil, toas vähemalt. Kas panete mingid jalanõus ka kaasa? Ma tean, et ta teil ei lase neid kuidagi jalga panna aga ääkki hoidjal laseb, lapsed teevad ju selliseid trikke vahel. Et mingid saapad, kummarid paneks ma ka ikka kaasa just õue jaoks.

  3. No riiete all ma pean silmas ikka kogu komplekti jah – väliriided, toariided, jalanõud, sokid, särgid, bodyd, püksid..

 2. tundub, et ikka ei saa hakkama, jube segadus. Laps kes alles käima õpib, siis tema jaoks ju ohtlik? komistab?
  võib-olla pilt lihtsalt valel ajal tehtud:) Aga maal kindlasti mõnus ja koos teiste lastega lõbus ka:)

  1. Miks ei saa hakkama? Lapsed mängivad ja tuba ongi nagu miiniväli – mul kodus sama, kui ta oma asjadega mängib ja möllab, kõik kohad on legoklotse, kamapalle, autosid, ajakirju jne täis. Sul ilmselt pole last, kui selline vaatepilt sulle jubeda segadusena tundub :D

  2. Ma ka vaatasin esimese hetkel et whaat.. Siis vaatasin teist korda.. Kõik on mänguasjad. jumal tänatud et ma ainus “rongaema” pole.
   Meil ka päeval kõik aeg selline pilt . Ja kusjuures ikka on vaja telekapulti või ema/isa telefoni kui need ripakile jäävad .

 3. Kuna ilmad on nagu on siis õueriided pane nii talvisemad kui õhemad. Lapsel on väga paha talveriietes olla kui väljas +10 kraadi on. Oma tekk ja voodiriided võibolla teevad ka olemise kodusemaks.

 4. Ma usun, et Liis saab hakkama hästi. Ja eks Hugostko tal riideid, kui väga sos :)

  1. Ma ka ennist mõtlesin et mis seis teil kõndimisega. Aga nagu näha pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna ☺

 5. Mina pakkisin lapsele alati oma teki ja padja kaasa koos kaisuloomaga. See andis justkui turvatunde.

 6. Hugo ja Ruudi on kaks mu lemmiknime maailmas ☺ Kui keegi oma lastele sellised nimed paneb, siis ta lihtsalt peab våga vinge inimene olema ☺

 7. Tai on Zika viiruse levikualaks märgitud.. Võib-olla peaks riiki muutma?

Comments are closed.