Säästuaasta eesmärgid 2020

Kõik ikka panevad endale eesmärke ja kui ma eelmisel aastal suure suuga oma koju lubasin aasta lõpuks kolida, siis mingi hetk ma ikka tõmbasin selle plaani cancelisse.. Ja nüüd hakkasin mõtlema, et mingid eesmärgid võiks ju ikkagi panna. Oma kodu oma koduks, paneme selle ametlikult nö blogipausile hetkel, on ka muid eesmärke elus.

Meelise tööst kirjutas ta ise, ülejäänud on Leenu looming.

Meelis tööle

Selle tööga on nii ja naa kui aus olla. Miks ma 100% tööle tahan (pean) minema on puhtalt oma kodu saamise pärast. Oma kodu on aga kuidagi jälle seotud selle survega, mis meile lugejate ja ühiskonna poolt osaks saab. Et oled juba nii vana ning sul on laps, siis pead elama omas kodus ning omama pangalaenu ja liisingut. Kas ikka pean?

Mul on paar kandideerimist veel pooleli ja mõlemast kohast ootan vastust. Kui sealt tuleb eitav vastus, siis ega mul muud tagavaraplaani ei olegi. Mõtlen jooksvalt mis saab, kuidas saab ja miks on üldse midagi vaja teha. Ei ole mõtet nii palju ette mõelda.

Septembriks 20k säästukontole

Me arutasime eelmisel aastal, et kui me tahaks jõuluks oma kodu, siis viimane hetk oleks septembris laen võtta ja selleks ajaks võiks 20k säästukontol koos olla. Ma selles oma kodus küll nii kindel hetkel ei ole, aga võiks ju võtta selle aasta eesmärgiks lõpetada aasta nii, et septembris oleks ikkagi planeeritud 20k ja 1.01.2021 oleks säästukontol 25k. See on poole rohkem kui sel aastal, aga.. ma usun, et teostatav. Lihtsalt veel rohkem planeerimist ja kokkuhoidmist :)

Viis reisi aastas

No ei saanud me eelmisel aastal seda nulli lükatud, isegi mitte ühe perereisi peal hoitud nagu plaanisime. Vaevalt et meil praegugi õnnestuks. Täna, selleks ajaks kui see postitus ilmub, oleme me eeldatavasti juba lennukis ja teel Sharm El Sheikhi. Meelisega on plaanis veebruaris Tenerife ja aprillis koos lapsehoidjate pere ja Hedoniga nädalavahetus Berliinis. Hetkel rohkem midagi ostetud ei ole, aga suvel tahaks perereisi küll kuskile Kreekasse teha, ma lihtsalt nii armusin sellesse kohta, et on vaja tagasi minna…

Niiet.. paneme eesmärgiks mitte üle viie reisi aastas teha. See peaks mitu tuhat ju ometigi juurde tekitama säästukontole :) No kui eelmist aastat arvestada, siis umbes-täpselt 5000.

PS! Kes tahavad meie Sharmi reisi muljeid ja emotsioone – siis teeme insta takeoveri Go Traveli kontol ehk siis kogu reisikraam ilmub just seal. Hiljem muidugi ka blogis, aga kõik jooksvad teemad – nende instas!

Vähem riideid – ainult tuhande eest!

Klassikalised meie – kapid on riideid täis, aga selga pole midagi panna. Ma imestan, et ma olen suutnud selle “talve” üle elada eelmise aasta garderoobiga ja lisandunud on konkreetselt ÜKS villane kleit, 1€ Paavli kaltsukast.

Vaene Meelis, tema jaoks oli see riieteostmine ilmselt raskem punkt kui minu jaoks, aga näiteks viimasel Berliini reisil ma ei ostnudki suurt midagi, erinevalt Meelisest :D

Ma mõtlen, et kas see oleks teostatav, kui panna aasta riieteeesmärgiks 500€ nägu? Kas Meelis saaks hakkama sellega :D Hedonit ma ei arvesta, sest talle lihtsalt on vaja kogu aeg midagi osta, sest ta kasvab metsiku kiirusega. Ja ette ma ei osta talle enam midagi, ainult siis kui vaja, aga suures plaanis ma arvan, et tema mahub sinna 500 sisse samuti ehk siis 1500€ aastas kolmele.

Tegelt see on hea point: mõlemal on 500€ aastas riiete eelarve ja kellel alles jääb, saab aasta lõpus.. endale midagi ilusat osta, tahtsin ma kirjutada.. Aga säästukontole lisaks panna!

Load tasku, kaal alla, firma käive 30% suuremaks

Teate, kui ma üdini aus olen, siis ma ei julge siin midagi välja tuua või kirja panna, sest kui ma neid asju ei tee, saan aasta lõpus puuga pähe jälle – et olen mõttetu tont, kes aint unistab ja midagi ei tee. Aga mul päriselt ei ole mingeid ületamatuid ootusi sellele aastale, ilma milleta ma ei saaks elada vms.

Jah, load oleks toredad, aga selleks et need saada, peab natuke rohkem tegema kui telefonis teste lahendama. Firma käivet on kõige kergem kasvatada, tuleb reklaampostituse hinda tõsta 30% ja ongi tehtud.

Kaalu langetus on ka üsna reaalne plaan, sest meil on plaanis uuesti Dr Simeonsi dieeti teha. Alustame reisi eelviimasel päeval nuumamisega, küll ilma täpset kaalu teadmata, aga parem kui mitte midagi.

Mis eesmärgid teie endale selleks aastaks panite? Kui üldse..

 

 

34 thoughts on “Säästuaasta eesmärgid 2020

 1. Te võiksite mingi postituse teha, kus räägite oma elu majanduslikust poolest ja säästmisest. Minu jaoks tundub utoopiline panna kolme kuuga 5000 eurot kõrvale, samal ajal veel reisides. Ja seda kõike ühe inimese palgaga! Hea meelega kuulaks nippe.

  Või kas naispool teenibki ca 7000-8000?

  1. Muidugi teenib :D aga pangad laenu neile ei anna ja peavad elama 1-toalises üürikorteris, aga muidu puhtaks 8000-10 000 kuus kukub naisele arvele. Mis sa siis arvasid?

  2. Tekkis ikka jälle ka sama küsimus. Raha on põhimõtteliselt lademetes…käite kõvasti reisil ja suudate isegi siis sellisel hulgal raha kõrvale panna (toidu, üüri jms raha teil ju ikka kulub), kuid panga silmis puuduksid nagu sissetulekud. Kas see väidetav säästetud 10 000 on firma kontol, või on juba peale makse maksmist siis säästukontole kantud? Mis teil need igakuised kulud muidu on? Siin oleks v-olla kõigile abiks, kui oskaksite nõu anda, kuidas majandada ja lisaraha teenida. Ma arvan, et teete nii mõnelegi staarinvetorile silmad äkki ette.

  3. Eelmise aasta säästmise kokkuvõttes oli neil ju välja toodud, et 30% oli blogist saadud tulu ja ülejäänud tuli Meelise ühest projektist. Kui nad peaks majandama ainult reaalsest töötasust, mida tööl käies saadakse ehk Leenu palgast siis ei suudaks nad elus midagi kõrvale panna, ostuhullus, uhked ja kallid asjad neil elus peamine.

 2. See viis reisi aastas tundub nagu mõnitamisena! Koguaeg on mingi “hala”, et pole sissetulekuid panga silmis, aga 5 reisi aastas on täitsa ok teha! Sorry, aga see lihtsalt on imelik…

 3. Kas teil reaalselt on see raha säästukontol olemas ka? Väga teie moodi oleks sellist asja screenshottida nt, nii nagu olete annetustega vahest teinud ja nt röntgenpiltidega jne, teadagi, et vastus tuleb stiilis.. Et kes ei usu see ei usu, ei hakka tõestama jne, mina isiklilult ei kahtle, kuid kui lugeda erinevaid kommentaare, siis inimesed on niiii kahtlevad.

  1. Noh, vaata, siin käivad lugemas AJUDEGA inimesed ja Perekooli käod. Ühed loevad ja saavad aru, teised võivad 7x lugeda ja ikka ei saa pihta :D aga jah, mul on REAALSELT see raha olemas säästukontol, kui tahad, saad email ja ma saadan skriini.

   Ps! Ei ole feikinud ühtki me pilti, mul savi 7, mida keegi ütleb. Jään endale kindlaks, sest reaalselt ei ole feikinud!

  2. For real Leenu‍♀️‍♀️‍♀️Appi mis kommentaarid noh…. people are crazy…

 4. Kuhugi ühele reisile tahaks minna lapsega. Natuke paremaks lapsevanemaks saada (pani end ühele kursusele kirja).

 5. “Oma kodu on aga kuidagi jälle seotud selle survega, mis meile lugejate ja ühiskonna poolt osaks saab.” – kuulge ausalt, selline mõttekäik kõlab äärmiselt rumalalt, jätke järele. Ühiskonnal ja lugejatel poleks vähimatki pistmist sellega, kus ja kuidas te elate, kui te ise iga natukese aja tagant ei küsiks: mis te arvate, kas …? Küsimus on muidugi mõistetav, ükski teine teema nii palju kommentaare ei too, sest oma kodu asjus on igaühel oma seisukoht. Kui küsite, saategi neid kuulda. Jätke see teema ja elage just nii nagu teile endale meeldib – pole mingit survet kellegi poolt.

  1. Täpselt sama lauset tahtsin kommenteerida :D Et mis surve ühiskonnalt? Keegi koputab pidevalt uksele, et halllooooo teil polegi oma kodu veel? Ma elan mehega üürikas ja ei tunne absoluutselt mingit survet. Ju te ise ikka olete tekitanud selle oma postitustega….

 6. Tere, kui küsida tohib siis kui palju maksab teie kodulehe haldamine aastas? Domeen pluss majutus siis? Küsin kuna endal ka plaan alustada ühe netilehega.

  1. to xxx
   tegelikult maksab .ee lõpuline domeen ametlikult ca 8-9€/aastas, kõik muu on juba üleliigne.
   kui ise veebilehte teha ei oska, tuleks pöörduda mõne noorema sugulase poole, üldjuhul õpitakse kodulehe loomist 5.-6.kl informaatikatundides, mõnes koolis ka varem.

 7. Kui blogitulud käivad läbi firma? Siis mis säästukontost siin jutt on? See on ettevõtte raha mille pealt tuleb maksta tulumaksu kui tahate dividendidena välja võtta?

 8. 500€ riiete eelarve on hea möte, kaaperdasin selle. Veel 500 panin omale kingade, kottide, kohvrite eelarveks ja 150 kosmeetika- just töin omale Sharmist kreeme, ölisid. Näis, mis sellest eelarvest saab…
  Teie reise ootan huviga, alati jälgin kaasaelamisega! Tahaks ka sel aastal Berliini jöuda!

 9. Ausaltöeldes ei punnitaks ma Meelise asemel üldse “päris tööle,” sest kui Mari-Leen teenib juba nii palju, et panna kolme kuuga 5000 euri kõrvale, saab ta ka üksinda laenu võtta ja ei vaata keegi, kas Meelis on käinud pool aastat tööl või mitte :)
  Leenul ju ametlik töö olnud juba tükimat aega, siis ei tohiks vapsee probleeme olla, kui veel sissemaksu summa ka kenasti kogutud on.
  Meil oli samamoodi, et mina teenin mehest nii palju vähem, et minu palk oleks alla vedinud seda võimalust koos laenu saada, seega kahe lapse ja naisega sai ta üksi majalaenu.
  Nagu naksti jõuluks oma koju( Kui seda ISE südamest soovite muidugi)

 10. 500 eur eest aastast riideid? Tõenäoliselt sellest kindlasti ei piisa talle :) Äkki peaks Meelis kuhugi pöörduma oma ostuhullusega? Milleks on ühel meesterahval vaja arutult osta riideid ja see juures ikkagi mitte stiilne vaid eputis välja näha. Meil kulus eelmine aasta mehega kahepeale 500.00 eur ja selle sees oli üks Didriksoni talveparka uuena, jalanõud kestavad Ecco omad aastaid. Mitte ei saa aru miks peab pidevalt ostma uusi riideid, kui veel ise tööl ka ei käi.

 11. Ma ei saa mitte midagi aru.. ûheltpoolt raha nagu pole, peab hullult säästma, et eluaset soetada.. teisalt on raha nagu raba, pidevalt riided, reisid, eluseme üür, fotoshoot’id.. Ja kust see raha tuleb üldse kui tööl ei käi.. samas tööle minek pole ka “vajalik”.. Mitte midagi ei saa aru, tõesõna

 12. Sellele te lõpuks ei vastagi, kas raha on teie isiklikul kontol või ettevõtte omal? Kui ettevõtte omal, siis üks raamatupidamise põhiprintsiipe teil mööda läinud, et ettevõtte ja selle omanike varad hoitakse teineteisest lahus. Siis endale saamiseks tuleks teil ju veel ikkagi 20/80 dividendide tulumaksu maksta ja seega hetkel seal kontol olev raha ei ole teie “säästukonto”.
  Imelik suhtumine see, et endale palka ei maksa, kuna makse mõttetu kinni taguda. See ju ettevõtluse point ongi, kui sama tööd teeksite kuskil kellelegi teisele, peaksid palgamaksud ikkagi makstud olema, et te raha saaksite. Kui palgamaksud liiga palju raha ära söövad, et kätte ainult kopikad sellest jääksid, siis teete halba tööd või küsite vähe raha. Palgamaksud mõttetud, a samas see küll hea, kui Hedon tasuta arstiabi sai?

  1. Olen terve elu tööl käinud ja makse maksnud, milles küss? Kui oleksin praegu olnud sunnotud Hedoni ravi kinni maksma, oleksin seda silmagi pilgutamata teinud :)

   Säästukonto on seotud ettevõtte kontoga, sest nagu ma varem mainisin, on tegemist blogituludest kõrvale pandud summaga. Lisaks on meil mõlemal digikassad, kuhu mina kannan lisaks 30% palgast, aga see on pigem “ettearvamatute” kulude fond.

   Kui ma ühel päeval midagi ostma hakkan, küll ma need maksud âra maksan, et seda raha kasutada. Ma päris eilne ka ei ole. Raamatupidaja olemas ja raamatupidamisega kõik korras!

  2. Novot. Ettevõtluse käigus tekkinud rahalised vahendid ei ole säästukonto. Kui ettevõttel on kaks omanikku? ja yks neist ei oma legaalset sissetulekut siis dividendide väljamaksmine ei ole niisama.

  3. Kle ma võin säästukonto avada kuhu tahes. Soovi korral kuskile investeerida ja öelda, et see ongi mu säästukonto.

   Nt meie google reklaamiraha on alati olnud reisifond.

   See kuidas ma lõppkokkuvõttes selle raha sealt välja saan ja nt oma kodu ostuks kasutan, on juba minu mure :)

   Hetkel pole vahet kus see raha tiksub ju. Või selgita, mis vahe on sellel, kas ma maksaks endale iga kuu palka ja paneks sealt enda isikliku kontoga seotud säästukontole raha või teen lõpuks ühe suure ülekande ja maksan maksud ja kasutan seda isiklikuks otstarbeks? Ma ei näe siin vahet :)

 13. Ettevõtluse tulemusel tekkinud raha ei ole säästukonto. Dividende ei saa vormistada enne kui osakapital on sisse makstud. On täitsa normaalne kui ettevõte moodustab mingi reservkapitali aga see ei ole säästukonto. Üldse kajastate seda teemat nii uljalt kuniks maskuamet uksele koputab ja rutiinset kontrolli teeb. Teil vbl isegi tasuks kaaluda ettevõtluskontot hoopis OÜ asemel.

 14. Vahe on väga suur, su raamatupidaja kindlasti oskab selgitada. Kui kogud praegu ettevõtte kontole raha ja kilkad, et sul on seal 10 000 eurot, siis jah, see raha su ettevõttel on, aga see ei ole raha, mida sa saaksid kasutada kodu sissemaksuks. Selleks, et kodu sissemaksuks seda raha kasutada, tuleb see ettevõttest välja maksta. Lihtsaim viis dividendidena, mis tähendab sellest summast tulumaksukulu 20/80 ehk netona kätte saad 7500 eurot – oledki kohe 2500 maksnud maksudeks ja seda sa endale kuidagi ei saa.
  Dividendidena välja maksmine omanikule, kellel ei ole palgatulu (ehk tema eest sotsiaalmaksu ei tasuta), paneb Maksuametile kohe lambikese põlema, et ilmselt see omanik seal ettevõttes siis tööd teebki ja seega ei tohiks ta maksta dividende, vaid palka endale. Palgamaksud (loodan, et tead) on aga tunduvalt kõrgemad ehk kui su ettevõttes on 10 000 eurot raha ja maksaksid seda palgana välja, siis saaksid eraisikuna kontole sellest ca 5700 eurot. Ülejäänud osa maksudeks (tulumaks, sotsiaalmaks jne).

  Teie säästukonto jutt kõlab praegu täpselt nii nagu 800 eurot netos teeniv töötaja kuulutab kõigile, kuidas talle kontole laekub 1200 eurot (paneb tulumaksu, sotsmaksu jne juurde). Ehk siis teie tüüpiline numbritega manipuleerimine ja ümber nurga rääkimine. Kui inimesed räägivad säästmisest ja tagavarafondi kogumisest, siis nad ikkagi räägivad summadest pärast makse ehk reaalselt summa, mida nad saaksid isiklikuks otstarbeks kasutada. Seda postitust ka sellisel kujul Kogumispäeviku lehel jagada (kus kõik inimesed räägivad NETOsummadest ja toimetavad nendega) on mõttetult suurustav ja ei näita mingit tegelikku pilti.

  1. Ma räägin asjadest nii nagu nad on :) 10k on kõrvale pandud, mis oli eesmärk ja kus see raha tiksub ja oma aega ootab, ei ole HETKEL absoluutselt oluline.

  2. Oot aga reaalselt seda raha siis kasutada ei saa nii, et võtadki neto summas 10 000 ja lähed panka sissemaksu tegema? :D ehk siis raha nagu on aga ei ole ka? Mis säästmine see siis on?

  3. Miks ma ei saa? Saan küll. Mu jaoks ei ole vahet, kas ma maksan makse igakuiselt või üks kord suurema summa. Mu jaoks ei ole vahet, kus arvel see raha parjasjagu on, kui ta olemas on.

   Ja mis säästmine see on? Ma ei tea, mul on üle 10 tuhande raha, mis on mul olemas, mida vajadusel kasutada ehk siis säästetud raha :D

 15. Ja mõtle, jätaks need reisikesed üheks aastaks kõrvale ja oleks juba vähemalt 16 000 – 18 000 eurot ja oma kodu, mida te üldse tegelikult ei taha, täitsa käega katsutav :)

  1. Ma tean :) aga see ongi valikute küsimus! Me eelistame elada ja nautida, reisida siis kui tahame, mitte ainult kohustuslikel koolivaheaegadel kui hinnad on laes jne

  1. See maakler never ei vastanud, kuigi pangast sai jaatava vastuse :D aga olgem ausad, tegelt see oleks meile liiga kaugeks jäänud, suures plaanis, aga hea teada, mille peale pank ja ütleb :)

Comments are closed.