Samsung tõi turule uue Galaxy Watch Active 2 nutikella

PRESSITEADE
6. august 2019

Samsung tutvustas eile õhtul uut nutikella – Galaxy Watch Active 2, mis on saadaval kahes suuruses ning valikus on ka LTE toega mudel, et sellega soovi korral kõnesid teha või muusikat stream’ida ilma, et telefon peaks läheduses olema.

“Nutikellade turg kasvab jõudsalt ning Samsung annab siin igal aastal ka oma panuse. Selleks on uus kell mitmete täiendustega, mis veelgi kasutusmugavust tõstavad. Näiteks saab kella kasutada kaugjuhtimispuldina telefoniga pilte tehes. Samas on alles kõik need osad, mis Galaxy Watch Active eelneva mudeli juures juba head olid, näiteks on kell jätkuvalt ülimalt kerge,” ütles Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Kellast on kaks mudelit – 44mm ja 40mm sihverplaadiga variant. Mõlemat kella on omakorda võimalik muretseda kahest materjalist korpusega – kergem alumiiniumist või ülimalt stiilne roostevabast terasest. Alumiiniumist mudeliga on karbis kaasas mugav kummist käerihm ja terasest mudelil nahast käerihm, mida on jätkuvalt võimalik kõigil mudelitel ka vahetada, et kasutaja saaks just endale kõige sobivama lahenduse.LTE ehk e-SIMi toega on kella terasest mudelid, mis tähendab, et nendega on soovi korral võimalik mobiilivõrku ühenduda ja telefonikõnesid vastu võtta või muusikat kuulata nii, et telefoni ennast üldse läheduses polegi. Seega võib näiteks jooksma minnes Spotify mängima panna ja telefoni koju jätta.

Kui kella sihverplaadil on Samsungi nutikelladel varem olnud füüsiline metallist ring, millega kella eri funktsioonide vahel liikuda, siis nüüd on see digitaalne ja funktsioonide vahel liikumiseks tuleb keeramisliigutust teha ekraanil. “See lubab terve kella esikülje katta ekraaniga, et näidata kasutajale maksimaalselt informatsiooni. Samuti hoiab see esikülje puhtana ja näeb ka disaini poolest kena välja,” sõnas Aasma.

Jätkuvalt on kellal erksate värvidega Super AMOLED ekraan ja kõik vajalikud funktsioonid igapäevasteks tegevusteks ja treeninguteks. Kokku on võimalik valida üle 39 eri treeningu tüübi vahel, mille hulka kuuluvad näiteks jooksmine, kõndimine, rattasõit, ujumine või sõudmine. Uuendatud on ka kella sensorid tagaküljel, mis suudavad nüüd koguda infot kasutaja tegevuse kohta veelgi kiiremini. Lisaks on kell ka IP68 reitinguga veekindel.

“Uuel mudelil on kindlasti kasulik uuendus just neile, kes kasutavad Samsungi telefone. Nimelt kui kell on ühendatud kasutaja Samsungi telefoniga, saab kasutada funktsiooni Watch Camera Controller (1), mis lubab kasutajal telefoni kaamerarakendust kontrollida. Seega saab telefoni kuhugi üles seada, minna ise pildile ning vaadata samal ajal kellalt kadreeringut, vahetada esi- ja tagakaamera vahel ning loomulikult pildistada ja video filmimist alustada,” selgitas Aasma. Hiljem saab kella ekraanilt vaadata ka tehtud fotot ja seadistada pildi tegemiseks taimerit.

Kell töötab probleemideta nii Android kui ka iOS operatsioonisüsteemiga seadmetega, seega ei ole kell mõeldud vaid Android telefoni omanikele.

Uus Galaxy Watch Active 2 tuleb Eestis müügile septembris ja värvivalikus on Hõbedane, Must ja Kuldne.

(1) Toimib mudelitega Samsung Galaxy S10e/S10/S10+/S10 5G, S9, S9+, Note9

Tehnilised andmed

Samsung Galaxy Watch Active 2
Värv Alumiinium: Hõbedane, Must, Roosakuldne koos kummist käerihmaga

Roostevaba teras: Hõbedane, Must, Kuldne koos nahast rihmaga

Mõõtmed ja kaal Alumiinium korpus-44mm mudel: 44 x 44 x 10.9T, 30g

Alumiinium korpus -40mm mudel: 40 x 40 x 10.9T, 26g

Roostevabast terasest korpus-44mm models: 44 x 44 x 10.9T, 44g

Roostevabast terasest korpus -40mm models: 40 x 40 x 10.9T, 37g

*LTE tugi vaid roostevabast terasest mudelitel

Ekraan 44mm mudel: 1.4-tolli (34mm) 360 x 360 Super AMOLED, täisvärvides Always On Display, Corning® Gorilla® Glass DX+

40mm mudel: 1.2-tolline (30mm) 360 x 360 Super AMOLED, täisvärvides Always On Display, Corning® Gorilla® Glass DX+

Käerihm 44mm mudel: 20mm vahetatav

40mm mudel: 20mm vahetatav

Aku 44mm mudel: 340mAh

40mm mudel: 247mAh

Kiibistik Exynos 9110 Dual core 1.15 GHz
OS Tizen
Mälu 768MB + 4GB, *1.5GB + 4GB

*Vaid LTE mudelil

Ühenduvus LTE*, Bluetooth® 5.0, Wi-Fi b/g/n, NFC

A-GPS/GLONASS/Galileo/Beidou

*Saadaval vaid LTE mudelil

Sensorid Pulsimõõtja (8 fotodioodiga), Elektrokardiogramm (ECG), Akseleromeeter Güroskoop, Baromeeter, Valgussensor
Laadimine WPC-l põhinev juhtmevaba laadimine
Vastupidavus 5ATM + IP68 / MIL-STD-810G
Ühildumine Android: Android 5.0 või kõrgem, RAM 1.5GB või kõrgem

iOS: iPhone 5 või kõrgem, iOS 9.0 või kõrgem

Pressiteate edastas Hamburg ja Partnerid