Oma kodu – eesmärke on vaja

Jep, vana hea oma kodu teema. Ma ütlen ausalt, ma käisin Perekoolis ja nad ikka ei saa seal üle, et kuidas me ühe inimese palga eest reisida saame, mulli ostame, autoliisingut maksame ja sealjuures elame üürikas. Nagu Merily Timmer viimases laivis ütles – see kõik saab olema raske ja keeruline ja oma kodu näeb ta 2022 mais, siis mul on plaani vaja.

Ma saan aru, et paljude jaoks võib see tunduda utoopiline, et me üldse eksisteerime ja hakkama saame, aga reaalsus on see, et.. Me ei kujuta endale asju ette nagu Perekoolis arvatakse.

Jep, kindlalt kujutan ette, et ma teen tööd, et meil on agentuur, et meie blogi teeb koostöösid ja teenib sellega raha, et meil on reklaamid blogis, mis teenivad raha, et ma hakkan varsti saama vanemahüvitist, et meil on erinevaid projekte, mis toovad sisse, et meil on kliendid, kellele teeme tööd.. Jep, ma kujutan seda kõike ette, sest just nii, null eurot teenides, saaksin ma suvalt maksta 7000€ reisi eest. Jep, nii on. Null eurot teenides saan ma maksta autoliisingut, null eurot teenides saan ma üürida korterit.

Ja ma kindlalt kujutan ette, et mul on raha, mida ma investeerin ja mis just tõi mulle 5100€ puhast kasumit (selle eest me reisil käisimegi!). Ma kujutan ette, et mul on säästukontol tuhandeid eurosid. See võib tõesti tunduda utoopiline, et ma teenin, suudan rahaga majandada ja suudan sealjuures osta mulli, maksta liisingut, üüri ja reisida. Ja veel säästa ja investeerida. Aga kae nalja, nii see siiski on.

Arusaamatu, miks me üürikas elame

Väga paljud inimesed elavad üürikas. See on meie valik. Kui Meelisel ei ole palgatööd ja mina hetkel ei teeni (või enne teenisin liiga vähe – koroona aasta, miinimum palk jne), siis ei ole mul ka panka asja, et küsida laenu. Mida ma sinna hetkel lähen kui ma tean ise ka, et.. nad saadavad mu sama targalt minema kui ma sinna läksin..

Ja kui te arvate, et Meelis ei ole otsinud tööd, siis te teate isegi, et on. Aga ma ei poolda ka seda, et ta peaks minema tegema xn tööd selleks, et oma kodu saada. Töö võiks olla ikkagi see, mida sulle päriselt ka teha meeldib. Hetkel on meie elus täpselt need asjad, mida me armastame, mida meile meeldib teha ja kus me tunneme end hästi ja turvaliselt. Lihtsalt need ei ole palgatööd.

Kuidas edasi?

Mul on tunne, et kõige lihtsam ongi minna ja sulas endale kodu osta. Olenemata sellest, et ma hakkan kohe saama vanemahüvitist regulaarselt ja mõte oli Meelisele hakata oma firmast palka maksma, aga selle kohta ütles Timmer, et keeruline – Eesti riigis jah, paraku see enda tööandjaks olemine on justkui pigem miinuseks kui plussiks.

Kui ma mõtlen sellele, et kui ma maksan Meelisele palka ja iga kuu läheb maksudeks ca 500€ kuus, siis see on 6000€ aastas, mis oleks sissemaksuna palju kasulikum summa..

Kui ma mõtlen, et kui tõmmata kokku kõik emotsiooniostud, reisid ja nö ebavajalikud kulutused, kõik jääks endiseks (st praegused sissetulekud) peaksime me suures plaanis saama/suutma säästa 40 tuhat järgmise aasta jooksul.

Mul on plaani vaja

Mul ongi vaja lihtsalt plaani, mingit mega eesmärki, mille poole ja jaoks nihelema hakata. Kas kellelgi on kogemust, et kui teil on ala 50% ostetava pinna maksumusest olemas, kas siis on kergem laenu saada? Kas siis on kolm ülalpeetavat okei? Või pean ma tõesti lahutama, selleks, et saada laenu üksinda?

47 thoughts on “Oma kodu – eesmärke on vaja

 1. Kas ühine kodu on teie mõlema jaoks eesmärk? Hetkel tundub, et ainult naispoole oma. Isegi probleem on nii püstitatud MUL (mitte meil) on plaani vaja kui see on mõlema jaoks eesmärk siis tuleb ka mõlemal pingutada pere heaks! Jah see eeldaks Meeliselt palgatööle minekut!
  Kui meil on peres eesmärk siis ikka mõlemad tegutsevad
  Samuti tundub seekord Timmeri mängu toomine nagu järjekordne vabandus…Timmer ütles nii ja naa ‍♀️kas ta on teie laenunõustaja? selleks, et pangast laenu saada tuleks ikka konsulteerida vastavate inimestega

 2. Meil tuleb umbes sarnane asi ka aasta jooksul. Härra on tööl mujal. Mina maksan endale palka. Lisaks võtan sissemaksu dividendidena välja. Kui iga kuu jookseb ettevõttele sisse stabiilne summa +- normaalne summa, siis pank on rahul. Nad tahavad näha, et ettevõte on stabiilne. Ja kui Sa suudad praegusel koroonaajal ettevõtet hoida stabiilsena, siis vähemalt SEB on nõus andma laenu. Ja meie puhul ulatub see summa umbes 200k. Lihtsalt ma ootan, et mul oleks palk jooksnud 4-6 kuud. Ja siis suundume panka ametlikult.

 3. Meie saime majalaenu nt nii, et mina võtsin end töötuks(tulin töölt ära), kuna emapalk oli poole väiksem kui mehe isapalk. Mina hakkasin saama igakuiselt 60€ lastetoetust mis tegi minu pangasilmis mitte ülalpeetavaks ehk mul oli nö sissetulek. (Äkki saaks Meelis igakuu enda arvele lasterahad siis ei oleks ta sinu nö ülalpeetav) Aga kuna oleme alla 35a siis saime kredexiga ehk ise pidime ainult 10% sisse maksma. Aga kui teil on juba pool olemas siis ehk saaks nii? Või olete juba proovinud seda? Meil samamoodi, et oleme abielus ja ei hakka ju laenu saamise pärast lahutama. Ühesõnaga mehele jäi siis nö 1 ülalpeetav. Maja maksis 120000.

 4. Mina pooldan just oma kodu ostu. Kuna üürikas maksad kellelegi teisele ning ise sellest kasu ei saa… Ostsime mehega 5 aasta tagasi korteri ja nüüd müües teenisime ca 15000€, mis oli uue elukoha sissemaksuks (kasutasime Kredexit ja seega sissemakse 10%). Soovitan seda, et Meelis käiks 6 kuud palgatööl ning sa saad ise ilusti VH – ga pangalaenu. Seda enam, et sissemaksu raha teil on… Edu!

 5. Heeh pidin lausa postituse kuipäeva otsima, et kas vana teema. Nagu oleks juba lugend seda kõike korduvalt. Üks ja see sama jutt juba.. aastaid?

  1. No milleks siis ühte jama leierdada? Klikkide pärast jälle? Nkn varsti postitus, et üürikas nii hea ja reisida saab palju

  2. Jah, ma ei kavatse tõesti elu pausile panna, vaid.. rohkem tööd sel juhul teha, et saaks katta ka reisimist ja säästmist :)

  3. Meelis! Sul on imearmas naine, kes mõistab, et praegu tuleb lihtsalt aasta lõpuni end hästi korralikult kokku võtta. Teha üks suur pingutus. Aita tal teie unistus täita!
   Pank tahab näha vaid kuue kuu sissetulekut. See on ju tehtav ja kes teab, võib-olla avab see mine uue tutvuse/ukse vms sellele lähemale, mida sa päriselt teha tahaksid.
   Palgatöö on alahinnatud. Kui sul on väga hea kollektiiv, sinusse uskuv ülemus, mõnus graafik ja normaalne palk, siis kuus kuud oma aja panustamist läheb väga kähku. Proovi!
   Kui ei meeldi, siis on see kõigest kuus kuud. Halvimal juhul saate oma kodu, parimal juhul avab see hulga rohkem uksi kui oma kodu (pun intended :D)

   Su naine on metsikult tugev ja särav inimene, kuid sellise pingutuse juures on kahte vaja, et sära ei tuhmuks ja väsimus ei tuleks. Hoian igatahes pöialt!

 6. Mina ostsin novembris just maja Harjumaal, umbes 50% maksin sisse. Ma ei uskunud, et üksikema 2 beebiga ja ma olen ka emapuhkusel, saab kodulaenu. Aga sain..

 7. 50% sissemaksust? Sissemaks peab ikka täies ulatuses olemas olema. Teil ikka mõisted suht sassis.

 8. Ma küsiks hoopis, et kuhu või millesse te investeerisite? Huvitavad kõik investeerimisega seotud asjad, oleks huvitav lugeda

  1. Ma ei ole mingi investeerimisguru, et sel teemal blogida. Selleks on nt rahakratt :) Ma investeerin LHV kasvukontoga.

 9. Lahutama ei pea. Mul naabrinaine (abielus) just taotleb kodulaenu üksi. Panga nõue on, et kui abielus inimene tahab üksi laenu võtta siis peab olema lahusvara leping. Seda selleks, et pangal oleks kindlus, et kui lahku lähete siis ei lähe maja/korter (nende tagatis) jagamisele.

  1. Nii äge! Kas ma lugesin õigesti välja, et te hakkasitegi investeerimisega tegelema nagu ma eelmises koduteemas soovitasin. Ma vahepeal mõtlesin, et kas te olete selle suuna ka endale tegevusse võtnud. Ise veel arvutasin, et tookord Apple aktsia maksis 108 EUR ja vahepeal tõusis peaaegu 140ni. See oleks toonud 5920 EUR puhastulu, aga neid aktsiaid on veel ja veel. Alustades Teslast ja lõpetades erinevate päevakauplemistega.

  2. Ma olen veidi lihtsamat teed läinud ja LHV teeb seda minu eest, ma ei kauple ise. Mul suurem osa bitcoinide all hetkel, aga ka väiksemaid valikuid (meditsiin ja roheline energia).

 10. Kui jätate nö Meelisele palga maksmata ja firma kontole jääb see 6k alles, kas siis võtate raha kodu sissemaksuks dividendidena (nende pealt tuleb ka riigile maksta makse) või ostate kodu oma firmale?

  1. Sellele mõtlen siis kui aeg käes. Firmale ikka kodu ei osta :) Ilmselt dividendid, aga siis on maksud ju väiksemad.

 11. Eriti kiireks läheb ju korteriostuga siis,kui keegi Timmer seda ennustas !!!!

 12. See on imelik et eestlased kiruvad et Eestis miinimum palk nii väike. Kes sellise orja palga eest ikka nõus töötama, aga kui endale vaja maksta seda tasu siis tundub jube suur ja mõttetu summa mida maksta. Ma küll maksaks töötajana enda firmast palka kas või miinimumi see päästaks palju. Seda ei pea ju igavesti maksma 6 või 9 kuud mida pank nõudis.

  1. Mul käis sama mõte peast läbi, et kui palgatööd otsitakse, siis on halamine, et palgad väikesed, aga kui ise endale palka makstakse, ei raatsita miinimumigi eest riigile makse maksta. Mis see vahe siis on? Et kui kellegi teise haldatav firma palka maksab, siis on tööd rohkem tehtud, rohkem väärtust loodud ja seega ka aus kui õiglane ports riigile läheb, aga omas firmas on see palkadeks ette nähtud raha millekski muuks mõeldud? Või ei teeni firma nii palju, et miinimumist suuremat palka maksta (mis iseenesest on ju ka okei)? Mulle tunduvad vahel siinsed postitused OÜ-tamise propageerimisena.

   Üks küsimus ka, ma päris kõiki postitusi pole lugenud, aga kusagilt jäi silma, et Meelis töötab koolis õpetajana. Kas see on siis valeinfo? Tegemist ju igati ausa palgatööga, mis ka pankade silmis minu kogemuse põhjal usaldust äratab, sest vaatamata mitte kõige suuremale palganumbrile, on tegemist stabiilse ameti ja sissetulekuga – töökaotus õpetajaid eriti ei ähvarda.

  2. Ja ma ei propageeri oütamist, AGA..

   Meie firma pole piisavalt vana ilmselt panga jaoks, sissetulekud on ebaregulaarsed, ja suures plaanis säästaksime 3000 kui maksta dividende, mitte palka. 3k on suur summa ju!

 13. Oma firmast endale palka makstes saab küll laenu, tuleb vaid lisaks esitada firma bilanss ja kasumiaruanne. Oma kogemus olemas ja pole mingi suur firma, üksi olen omale tööandja. Laenu võtsin ka üksi, lisaks on 2 ülalpeetavat. Kui Meelisele oma firmast stabiilselt (minimaslselt 6 kuud) palka maksaksite oleks see suureks abiks laenu saamisel. Edu teile!

 14. Meie saime laenu.
  4 ülalpeetavat ja ühel ainult ametlik sissetulek (3 last mees ja naine). Laenu saime 50% soovitud eluasemest, mis ei olnud väike.

 15. Võthe chillilt, kui ei ole oma korterit siis pole. Välismaal elatakse palju üürikates nt Hispaanias. Savi ju.

 16. Tere!
  Vōin näitena tuua, et kaks last on meil naisega ja käime mölemad tööl.
  Siis 210tuhandese elamise jaoks ei huvitanud kedagi kas sa maksad sisse 60% voi 20% mis on täna miininum enamus pankades juhul kui kredexi käe dust ei taotle siis on sisse makse 10%. Siin juures mainin juurde, et yle 150tuhamdese laenu juurde kuulub ka
  arstlik kontroll , et mis on suht huvitav lähenemine asjale , et laenu saada:)
  Yks laps
  vördub 292.- kuluna ehk sinul kaks last siis 2×292.- kulu puhas. Liisingud eluaseme laenu vòtmis momendiks ei ole soovitatav , et selleks soovitaksin loobuda vöi ymber mängida see liising. Laenu momendil arvestatakse ka sinu rendi maksumist kuluna aga seal nad märgivad ära, et see kaob ära kui elamise saate. Krediitkaardid pole kunagi kasuks ja lahevad kuludena juhul kui ei ole
  vabamakse ja 30päeva intressi vaba krediitkaart. Näitena meil naisega oli palk kahepeale 4700 millest minu liising oli 600 ja teise auto myysime maha kuna ei olnud tarvis ja sisse maksime 210tuhandest 85tuhat ja siis panga haldurit häiris pikalt minu kallis auto aga löpuks ta loobus ja panga komisjon kinnitas laenu. Aga teisest pangast kui oleksin üksinda taotlenud seda siis öeldi, et sooviti meie uuele elamisele veel lisa tagatist , mis ei tohtinud olla lihtsalt maa tykk ega vanemate kodu. Et pank soovib aasta sisse tulekut näha mitte pool aastat. Kuna see annab neile suurema kindluse ja sul suurem % , et laenu saada siis maandad oma riskigruppi. Ja kindlasti sinu töökoht ei tobi kuuluda sinna gruppi kus on palga nrit languses v ebastabiilsed. Kõige lihtsam kysi söbrannadelt kes laenu saanud , nende haldurit omale ja mingi vestlema ja tehakse puust ja punaseks selgeks mis võimalused ja mis summas mis tingimustega räägib haldur lahti ilusti ja saad köige parema pildi endale. Siit sa kuuled tuhande inimese eri versioone ja tekitad oma peas valesi arvamusi. Lepi aeg kokku ja saate täpset teada mis tarvis ja kui palju! Swedbank ja Seb on reaalsed kakas panka ainult täna Eestis kes suudavad sulle pakkuda parima
  intressi ja tingimused, väiksed pangad vöivad sulle vb lihtsamalt anda laenu aga reaalselt maksad sa intressidega nii palju taha tuulde, et see ei ole seda väärt.

  1. Arstlik kontroll kuulub sinna juurde sellisel juhul, kui esmane elukindlustuse sõlmimise intekas või küsimused näitasid nagu teie tervisel võiks midagi viga olla. See on rohkem seotud kindlustusega ja vähem laenu endaga. Paraku elukindlustus kui selline peab laenusaajal olema ja kuna kindlustusvõtjad ei soovi ka eriti raha välja maksta, tulebki olla pigem terve inimene, et 150 000 laenu teenindada.

 17. Teile on varem ikka päris kõvasti nõu antud, soovitan vanad blogipostitused üle lugeda. Ega midagi uut soovitada ju ei saa.
  Tasub äkki paari laenuhalduri juures käia ja vaadata oma rahaasjadele reaalselt otsa. Ajad on muutuvad ja võite saada selgeks, mis pragustes oludes teie maksimum on. Lisaks kahele lapsele on teil ju nüüd ka uue auto liising, mis mõjutab kõvasti laenusummat. Iga laenu saamise lugu on individuaalne ja kuna avalikkus teie rahalist seisu nüüd täpselt ei tea, on raske kellegi teise kogemust võrdluseks tuua. Ma võin ju siin jagada kogemust, kuidas mul läks laenu saamine kergelt, aga eks ilmselt on mul palk kõrgem ja samal ajal teisi finantskohustusi üldse pole.

 18. Lepi kokku online-laenunõustamine erinevate pankadega ja küsimused saavad vastuse.

  1. seega varsti on oodata posti teemal, kuidas kõik pangad on rikka proua pikalt p_rsse saatnud nagu tavaliselt :D

  2. Ja see võib olla absoluutselt võimalik, sest ma hakkan uuest kuust saama vanemahüvitist, mitte palka. Kuigi mu vanemahüvitis on suurem kui mu viimase aja palk oli.. Aga ma olen jumala valmis selleks, et ma ei saa laenu, jah.

 19. Pangal eraisikule laenu andmiseks nr 1 kriteerium sissetulek ja sealt edasi omafinantseering..

 20. Yo, marimeelised! Ma ei tea, kuidas ma nüüd siia sattusin, aga noh, kohal ma olen. Hoia alt, Trimmer!
  Pikka möla ei tule, ütlen kiirelt oma keisi ja lahkun, et keegi ei näeks mind eitede blogis: ma olin palgatööl, võtsin koduvõla ja siis tegin tööl kraapsu ja tagurdasin oma ümara virsiku uksest välja. Üürin seda kodu välja täna ja elan ise ka üürikas. Miks, onju? Sest selle üüriraha eest sain ise parema koha. Ja nüüd kannan iga kuu täpselt koduvõla summa pangakontole, et ta seal siis kiirelt ära rehitsetaks panga poolt. See väga ei huvita enam kedagi, kui võlg käes ja ilusti maksad, kas laenumakse tuleb palgast või alimentidest. Ühed elektroonilised numbrid kontol kõik ju.
  Äkki see infokild aitab poiss-marimellil nt 6 kuud vms vastu pidada kuskil, see on üsna väike hind enda kodu eest.

  1. Sa satud alati siia õigel ajal :) tänks kaasa mõtlemast! Ja sellest ma olen aru saanud, et lõpuks ei koti kedagi, peaasi, et makstud on :)

 21. Ainus eesmärk, mille poole teil on püüelda, on paarsada klikki saada postitusele. Raha kogumise ja maja ostmisega olete lootusetult hiljaks jäänud. Sellega tuleb alustada kohe, kooli lõpetades. Mida vittu te 20 aastat teinud olete? Pole ei töö ega elukohta.

 22. Nagu eelnevalt ka öeldud, siis iseenda tööandjana vaatab pank ka ettevõtte kasumiaruannet ja bilanssi. Kasumiaruanne ei tohi aruande alguses ega lõpus miinuses olla: ehk et aasta jagamata kasum peab olema positiivne.
  Mis omakorda tähendab, et pangale ei meeldi, kui sa maksad dividende jooksva aasta tuludest, nad tahavad näha, et teed seda eelmis(t)e aasta(te) jagamata kasumist.
  Kui su kasum on olnud negatiivne, siis vaadatakse sissetulekuna ainult välja makstud palka ning dividende põhimõtteliselt laenu vaates sissetulekuna ei arvestata.

 23. koroonaaastaga oleks ikka meeletult palju suutnud kõrvale panna ja teenida kasumit lisaks investeerides. 7000 reisile vs 6000 riigile maksudeks (tasuta arstiabi, teed, haridus jne). mu meelest on paljudel inimestel prioriteedid väga paigast ära.

  ja no milleks üldse mingit perekooli foorumit külastada kui sa tead, et seal kirjutavad mõttetud inimesed igast sitta kokku? milleks? enesepiinamiseks? elad sa elu nendele millegi tõestamiseks või ikka endale ja oma pere jaoks?

 24. Vaadates mis kinnisvaras toimub, siis on ikka suht selge, et inflatsioonirull tuleb ning kinnisvara läheb aasta kahega jupp kallimaks. Ehitaja tahab palka ja hinnad jätkavad rebimist. Mina täna ostaks, võtaks laenu palju antakse ja ostaks. Varsti on 100 euro sama mis täna 10 eurot. Ehk kuumakse 500 võib varsti olla nagu kuumakse 50. Kogu maailmas praegu kinnisvara rallib, aktsiad on oma suure ralli teinud ja vaba raha liigub kinnisvarasse, et inflatsiooni eest kaitset saada.

 25. Oeh, meil ka see kinnisvarateema. Ma pigem ka loen siit soovitusi ja mõtteid :)
  Saan aru, et naisterahva ja veel lapsevanemana olen ma panga jaoks nagu pidalitõbine, ei julge küsima minnagi :D
  Hea oleks ka mõne usaldusväärse ennustaja käest kuulda, kas ja mida tulevikus paistab. Eriti tahaks teada, kas selle kinnisvaramulli lõhkemist ka paistab, sest see Tallinnas toimuv on juba ulme. Iga päev loed, et ühelt poolt inimesed jäävad töötuks, maksepuhkused lõppevad, inimestel rahaliselt väga raske. Ja teiselt poolt, kuidas kinnisvarahinnad rallivad pööraselt ja kortereid rabatakse hulgi ja lennult.

 26. Väike ettevotjana. Maksin endale tuttava kaudu 6 kuud korralikku palka. Siis maksin 30% sisse ja mehega tegin lahusvara lepingu enne. 290 tuhat oli kogusumma ja ei saanud parimat Aga siiski 1.98% + euribor. Laenu sain 2020 aasta lopus. Üks laps Mul ka. Aga pohiline, mis tegema peab on tegutsemine. Kui enam-vähem sissemakse kogutud- siis tuleb hakata uurima. Mis teema mind huvitaks- kui tahaks ka lisaraha teenida,
  Siis millest teie alustaksite?!

 27. Mina hoian teile väga pöialt. Jah, teil on pikemalt aega võtnud, et jõuaksite sellesse punkti, kus praegu olete just mõttemaailma silmas pidades. Aga on ka näha kindlat edasiminekut, mingi realistlikum plaan hakkab juba kokku saama. Selle põhjal võib küll öelda, et oma koduni jõuate te kindasti.

  Tulebki kindlad eesmärgid paika panna nii, et ei oleks mingit tohutut püksirihma pingutamist, sest te ju tunnete end ja teate, et see teile väga ei sobi. Võite täiesti vabalt endale aeg-ajalt väikest luksust lubada, et meeleolu püsiks hea. Kas või selle viimase hea reisi najal saaksite nüüd edaspidi reisimise koha pealt tagasi hoida. Saab ka mõnusalt Eestis ringi liikuda mingeid tohutuid summasid kulutamata. Ärge laske hetkeemotsioonidel väga suurt laastamistööd teha.

  Tegutsege aktiivselt oma kodu nimel, muud ei saagi soovitada. Võtke kinni igast võimalusest raha teenida, aga sellega olen nõus, et nui neljaks ei pea midagi tegema. Kui on teada, et Meelise tööleminek või mingi ebameeldiv koostöö tekitab rohkem negatiivseid tundeid kui sellest tegelikult kasu saab, siis tõesti, ei pea seda tegema. Aga lihtsalt tegutsege ja üritage tekitada uusi võimalusi, mis ka oma kodu eesmärki toetavad. Tähistage väikesi õnnestumisi, et kui näiteks saate mingi kindla suurema rahasumma kokku või suurepärase koostöö edukalt lõpetatud ja kena summake pangaarvele laekub, siis lubate endale natuke rohkem. Aga siis kohe uue innuga järgmiste eesmärkideni!

  Pigem annaksin sellist nõu, et hoidke võimalikult konkreetset eesmärki silme ees. See laivis välja toodud näide, et X. kuupäevaks Y summa on parem eesmärk (isegi kui päris sellist summat kokku ei saa, siis selle nimel tegutsemine annab nii palju jõudu juurde) kui näiteks see, et aasta-kahe pärast elate oma kodus (sellist laialivalguvat eesmärki on ka lihtsam edasi lükata ja te teate ju isegi, kui lihtne on end lasta mõjutada hetkeemotsioonidest). Kindel on see, et raha on vaja järjepidevalt koguda. Raha olemasolu siis, kui just teile sobiv kodu turule tuleb ongi kõige olulisem. Kas maksate kõik sissemaksuks või jätate osa sisustuseks/tulevikus reisimiseks, see pole enam oluline. Mõelge enda jaoks väga täpselt välja, millist kinnisvara soovite, kus see võiks asuda, millega oleksite valmis kompromissile minema, palju selleks peaks raha koguma/laenu saama. Siis on juba palju lihtsam selle nimel tööd teha, sest see on palju käegakatsutavam eesmärk kui lihtsalt “oma kodu kuskil”. Pange kinnisvaraportaalide otsinguagendid oma kriteeriumite järgi tööle, nii et kui tuleb midagi huvitavat, siis saaksite kiiresti reageerida. Võite sellest oma kanalites ka täpsemalt rääkida, sest äkki tõesti leidub keegi, kel on teile sobivat kinnisvara pakkuda ning kes võib-olla oleks isegi valmis mingiks ajaperioodiks järelmaksu andma.

  Pankadel on väga täpsed kriteeriumid, mille alusel laenu antakse. Neid ei ole keeruline järgida. Hoidke end nendega kursis ning kindlasti võtke pakkumisi mitmest pangast. Tegutsege ja tundke sellest rõõmu!

Comments are closed.